Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyemitowano pierwsze wydanie "Wiadomości", jednak nie było kompletne. W trakcie informacji sportowej obraz się zatrzymał i pojawił się napis "Wykorzystano wszystkie materiały z 18.11.1989". Na dodatek podczas czołówki w logo "VV" zamazano obrazy które tam się pojawiają i dano napis "Ze względów prawnych nie możemy obecne pokazać tych zdjęć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to wydaje mi się, że TVP posiadało kiedyś dłuższy fragment pierwszego wydania. Pamiętam że 5 lat temu, gdy emitowano odcinek programu "Bez komentarza" poświęcony "Wiadomościom", to wyemitowano końcówkę tego wydania, prowadzący mówił coś w stylu "Cztery minuty po 20, kończymy pierwsze wydanie". Można to sprawdzić, bo program ten dostępny jest pod tym linkiem: http://tv.janpogocki.pl/WIADOMOSCI_TVP/ ... omosci.wmv

 

Dzisiaj wyemitowano wieczorne wydanie z niedzieli, 19.11.1989, miało ono formułę podobną do niedzielnych DTV z poprzednich lat (skupiano się na tematach zagranicznych) i prawdopodobnie wyemitowano całe wydanie (nie mogłem obejrzeć do końca, więc jeśli się mylę to mnie poprawcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeanalizuje się czołówkę z pierwszych dni i porówna z tą z 22.11.1989, to można zauważyć że te obrazki różnią się między sobą. Prawdopodobnie właśnie w wydaniu z linka po raz pierwszy weszła 2 wersja czołówki. Nawet w wydaniu z 19.11 Reszczyński mówi że to pierwsza wersja i będzie ulepszana.

 

A co do powodów prawnych, to 25 lat temu mogli korzystać z tych zdjęć legalnie (pochodzą one z konkursu World Press Photo). ale pewnie te prawa wygasły niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dano czołówkę z napisem o powodach prawnych. Prawdopodobnie ta wersja emitowana w 2012 i 2013 roku miała zmontowaną 2 wersję czołówki, tak jak montowano czołówki DTV.

 

EDIT Z 19:47 - W wydaniu z 23.11.1989 wyemitowano czołówkę w wersji nieocenzurowanej, taką samą jak w wydaniu z dnia poprzedniego, emitowanego w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję, że czołówka z wczorajszych wiadomości była taka sama jak z wiadomości z 22.11.1989 (tą w sobotę ocenzurowano, a dostępna jest na YT wersja bez cenzury). Tak swoją drogą to ciekawe rzeczy działy się wtedy w Rumunii. 24 listopada wybrali Ceaușescu na kolejne 5 lat rządzenia krajem, a miesiąc później już go zabili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyemitowano "Wiadomości" z 28.11.1990. Ciekawe czy to dlatego żeby była jakaś odmiana, czy dlatego że nie posiadają taśmy z 28.11.1989?

 

A od 24 grudnia o 17:00 będzie emisja serialu, na który wielu czekało, czyli "Ja, Klaudiusz" (z dubbingiem). Pamiętam że oglądałem to w TV Puls dawno temu, jeszcze z czasów "zielonej kulki", więc teraz obejrzę z wielką chęcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...