Skocz do zawartości

SCT - MCT i reszta w PL


MIKOLA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym abyście zamieszczali w tym poście info na temat wspomnianych pakietów. Wspomnianych jak i innych znanych, do których jest łatwy dostęp na terenie PL. Coraz więcej klientów pyta o w/w a Ja, niestety, nie doświadczony jestem w tej tematyce satelitarnej :-);-)

Interesują mnie przede wszystkim aktualne ceny za pakiety, dystrybutorzy , sprzęt i systemy kodowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie karty erotyczne dostępne są w większości sklepów ze sprzętem SAT w Polsce. Głównym (generalnym) dystrybutorem erotyki w Polsce jest od lat ProFan (Gdynia). Ceny najlepiej podejrzeć w internecie, ale linków konkretnych podawać nie będę - regulamin forum. Porozglądaj się po sklepach i będziesz miał obraz cen. Drobna uwaga: przy zakupie lepiej brać karty z większych sklepów, bo w mniejszych/nieznanych często nie nadążają za zmianami w ofertach kanałów erotycznych, które następują stosunkowo często i można kupić coś, co ma inną ofertę niż opisano w internecie.

 

Technicznie: większość kanałów erotycznych (z wyjątkiem Penthouse HD) jest kodowana w systemie Viaccess (wersje kart PC 2.6, 3.0 lub 4.0) i nadawana z satelitów Hot Bird (13E). Penthouse HD wykorzystuje system DRE-Crypt (oferowana jest karta z modułem) i jest nadawany z EuroBird-a 9A (9E). Sporadycznie można znaleźć karty Irdeto na Theme-X, ale ten sam pakiet jest też we Viaccess i raczej lepiej trzymać się kart Viaccess...

Karty Viaccess działają w większości odbiorników z czytnikami uniwersalnymi oraz z modułami, ale oprócz RealityCAM i przypuszczalnie teraz także ZetaCAM (nowsze karty). W Fergusonach z serii xx18 do działania może być konieczna aktualizacja oprogramowania do wersji nie niższej niż 6820.

 

Jakość emisji kanałów erotycznych jest generalnie kiepskawa, wyróżnia się Penthouse HD - to oferta w wysokiej rozdzielczości, a z SD popularnością cieszą się Free-X/Elite. Prywatnie odradzam wymieniony w temacie SCT/Satisfaction. Ciągle zmieniają ofertę, informacje od nadawcy z reguły nie pokrywają się ze stanem rzeczywistym. W każdym razie same filmy na SCT są w większości OK i kanały są na rynku od lat, mają swoich wiernych fanów, mimo kilkukrotnych zmian nazwy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zainteresowaniem klientów, muszę opracowac jakiś patent na szybkie i konkretne instalacje. Nie mogę powiedziec klientowi, że abonament płatny na rok z góry 1000zł, sprzęt powiedzmy 200zł... bo nikt tego nie kupi...

Bardziej interesuje Mnie coś , za co klient przy instalacji nie zapłaci więcej jak 400-500zł (powiedzmy 5-7 kanałów) opłaconych na 3 miechy a później sam sobie już opłaca.... Napiszę do profana i zobaczymy jak to wygląda.... Chodzi tu o to, że połowa z Nas, ma anteny na 13E i dekodery od operatorów. Trzeba dokładac np. ZEZa i inny dekoder obok... Teraz dokup coś, co będzie przyjmowac kody z tych kart i uprawnienia bez problemów?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tuner z uniwersalnym czytnikiem powinien załatwić sprawę. Można jeszcze zainwestować w sprzęt z dodatkowym gniazdem CI, na "wszelki wypadek" i dokupić moduł na określony system kodowania.

Dostawcy, operatorzy ot tak nie zmienią systemu, licencje kosztują, więc będą się trzymać tego co wybrali tak długo, jak to będzie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zainteresowaniem klientów, muszę opracowac jakiś patent na szybkie i konkretne instalacje. Nie mogę powiedziec klientowi, że abonament płatny na rok z góry 1000zł, sprzęt powiedzmy 200zł... bo nikt tego nie kupi...

Bez przesady - aż tak drogo nie jest; popularne Free-X (5 kanałów) jest na 6 miesięcy za ok. 180 PLN, a na rok za ok. 300 PLN.

Bardziej interesuje Mnie coś , za co klient przy instalacji nie zapłaci więcej jak 400-500zł (powiedzmy 5-7 kanałów) opłaconych na 3 miechy a później sam sobie już opłaca....

Nie ma ofert na 3 miesiące - zwykle 6 m-cy, albo rok. Nie ma możliwości późniejszego opłacania. Karta się kończy - trzeba kupić nową.

Chodzi tu o to, że połowa z Nas, ma anteny na 13E i dekodery od operatorów. Trzeba dokładac np. ZEZa i inny dekoder obok...

WOOT :shock: Jakiego zeza? Jak już to zmiana konwertera na Twin i pociągnięcie drugiego kabla. Jak antena już jest na 13E, to przecież zeza na 13E nie zrobisz :>

Teraz dokup coś, co będzie przyjmowac kody z tych kart i uprawnienia bez problemów?????

Ciężko jest kupić coś, co by nie działało. Najtańsze odbiorniki z czytnikami kart (Opticumy 4060CX przykładowo) są po ok. 150 PLN i wystarczają.

Klinet wyda 200zł na powiedzmy Irdeto a za pół roku wydadzą kartę prePaida na Connaxa...

Nie kombinuj, bierz Viaccess. Karty Viaccess są od zawsze i to pewny temat. Irdeto raz są, a raz nie ma, a Conax to chyba tylko raz widziałem od kilku lat. Poza tym nawet jak już Irdeto/Conax się pojawią, to i tak w odbiornikach z czytnikami uniwersalnymi działają. Ale Viaccess z wieloletniego doświadczenia jest bezpieczniejszy. W każdym razie klient musi wiedzieć, że nawet w najpewniejszej ofercie może coś się zdarzyć nieoczekiwanego. Czasami nadawcy nagle coś strzeli do głowy i albo zmieni zestaw kanałów, albo częstotliwości i trzeba sobie wyszukiwać. Erotyka nie jest tak pewna jak polskie platformy cyfrowe, może coś się zmienić i na to nie możemy nic poradzić, bo nie mamy żadnego wpływu na nadawcę. Klient musi być o tym poinformowany. Wymieniony w temacie SCT w przeszłości wywijał nawet takie numery, że zmienił raz satelitę na kilka miesięcy (przeniósł się z 13E na 9E - jeśli jesteś doświadczonym instalatorem, to powinieneś z łatwością domyśleć się jaki był to kłopot dla klientów, bo nie dość, że trzeba dostosować układ antenowy, to zauważ, że 13E od 9E dzielą tylko 4 stopnie - zwykłe monoblocki się nie nadawały). Na szczęście aż tak drastyczne "niespodzianki" są rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o tym mowa... słynna wyprowadzka SCT z HB no i wtedy było: cyt.: Pan Mnie naciąga!! Zapłaciłem i nie mam? i wszyscy chcieli gratis dodatkowe LNB z zezem i diseQiem... Przemyślałem i ... napisałem swój wewnętrzny regulamin którego klient podpisuje podczas instalacji... Opisałem że nie będę miał wpływu na NUMERY wycinane przez poszczególnych nadawców... Innego wyjścia nie ma...

Zainteresowanie na takie pakiety jest w Warszawie ogromne... lecz, trzeba się najpierw zabezpieczyc, by później nie miec masowych zwrotów...

Piszesz Viacess... A co myślisz o starych modułach Matrix, ZetaCAMred, blue? Są jużdzisiaj bardzo tanie. W hurcie około 80zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadają się pod erotykę. Nawet jeśli teraz da się (może - nie pamiętam - musiałbym zapytać znajomego specjalistę od modułów) zmusić ZetaCAM po przeprogramowaniu do odczytu karty we Viaccess 2.6, to przy nowszych kartach i tak padną. Jak ktoś już taki ma - to można z nim kombinować, ale kupowanie specjalnie pod erotykę, wiedząc, że raczej to nie pochodzi - ryzykowny interes. Tanie są dlatego, że do niczego już się nie nadają i ich przyszłość maluje się w czarnych barwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@instalatorWaWa,jeśli chodzi o ten temat,to zgadzam się ze wszystkimi wypowiadającymi się.

Generalnie,do klienta tylko Hot Bird,tuner z czytnikiem uniwersalnym,karta w viaccess na rok (6-mies.30%taniej od rocznej).Kartę trzeba zamówić w Hollexie lub w Profanie,bo w małych sklepikach mogą być robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spory koszt dla klientów którzy nic do odbioru nie mieli... ponad 85% ludzi (abonentów) ma dekodery od operatora. Na tym szajsie nic nie idzie...

Dekoder najtańszy (nowy, w hurcie) jaki w Wawie znalazłem to Humax z UCI (2xCI) za 344zł już z VIACC na pokładzie. Pytałem o kartę to w profanie w Gdyni zaśpiewali 555zł za 6miesięcy (karta preepaid, gdy się skończy kupujesz nową)...

Razem wychodzi sporo drogo jak za 10 kanałów... Dekoder 399zł (z moją prowizją) karta 555zł (klient zamówi u Mnie ale sam opłaca na konto profanu i mu wysyłają) + montaż z dowozem dekodera .... Ponad 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu zależy na oglądaniu tego,to zapłaci.Nie wiem po co tyle kanałów,karta elite 6 kan.--399 zł na rok,podobna tylko 5 kan.--329 zł,Redhot 4 kan.na rok--299 zł itd wszystko w Hollexie.Tuner Opticum 4060CX z czytnikiem do tych kart--159 zł.Dodać trzeba wysyłkę i ewentualnie konwerter z pojedynczego na twina,tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humax za 344 zł :shock: Sakramencko drogo! Nie wierzę, żeby w Warszawie nikt nie miał Opticumów 4060CX. Za odbiornik spokojnie zejdziesz poniżej 200 PLN, a cały zestaw erotyki na 5 kanałów na rok oglądania nie powinien wynieść więcej niż 500-600 PLN. Oczywiście zależy kto chce co oglądać. Jak jest jakiś fanatyk, to mu można śmiało zaproponować kartę za 500 PLN na 8 kanałów na rok. Trzeba wyczuć klienta ;)

 

PS: Ikonki nie ma, pomyślimy o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...