Skocz do zawartości

Telewizja hybrydowa (HbbTV)


Mietko82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ Brolly666:

a) jeżeli chodzi o dekodery satelitarne polskich platform - najbliżej implementacji HbbTV są dekodery platformy nc+ (zwłaszcza po n-ce + oferta dla nowych) ze względu na obsługę MHP (pewnie po modyfikacji softu [którą musiałby przeprowadzić operator] mógłby odebrać sygnał HbbTV). W najbliższym czasie nie ma żadnych innych przesłanek, by jednak nc+ włączyła obsługę HbbTV.

B) Jeżeli chodzi o Cyfrowy Polsat - żaden dekoder oferowany przez Cyfrowy Polsat nie obsługuje nawet MHP, więc zostaje ci tylko zestaw moduł (o ile jeszcze jest dostępny w ofercie) + dekoder obsługujący HbbTV(kupiony na wolnym rynku)...

c) ... chyba, że HbbTV zachowuje się podobnie jak telegazeta i wystarczy tylko obsługa HbbTV ze strony telewizora. By sprawdzić, czy to zadziała: wybierz kanał zwany jako Eska TV (jedyny polski kanał na HotBirdzie z obsługą HbbTV, a Cyfrowy Polsat w standardzie obsługuje HotBirda).

Proszę odpisz, jak zadziała (bądź nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hbbtv nie będzie działać jeśli mamy dekoder podłączony do telewizora z tą funkcją.

Aby z satelity było to możliwe to albo dekoder albo telewizor z wbudowanym odbiornikiem dvbs2 muszą mieć zaimplementowaną funkcję hbbtv.

Z dostępnych odbiorników satelitarnych ma to np. Technisat Technicorder ISIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HBB TV rozwija się chyba bardziej u Czechów niż u nas:

 

Podczas Świąt ponad 60000 użytkowników skorzystało z serwisu HBBTV od publicznego nadawcy. Dla 30% użytkowników umożliwiono w ramach usługi dostęp do videoarchiwum z prawie 3300 dniami(!) programu

 

http://www.broadbandtvnews.com/2014/01/ ... rspective/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kronika HbbTV w Polsce (odcinek [oficjalnie] 2.)

3. grudnia 2013 - zapowiedź uruchomienia serwisów HbbTV na kanale Fokus TV

27. grudnia 2013 - uruchomienie streamingu kanałów regionalnych TVP na Platformie Hybrydowej TVP

9. stycznia 2014 - zapowiedź uruchomienia obsługi HbbTV w platformie Telewizja Osobista w Netii

21. stycznia 2014 - uruchomienie serwisów VOD w Eska TV (Eska TV News i Wideo [Hot Plota, HiFashion, Rap Time Live])

12. lutego 2014 - uruchomienie na czas Igrzysk Olimpijskich 2014 serwisu streamingowego sochi2014.ru

15. lutego 2014 - start TVP ABC, kolejnego kanału z obsługą HbbTV

5. marca 2014 - uruchomienie testów HbbTV na kanałach TV Puls i Puls2 (na chwilę obecną niedostępne dla widzów)

 

Podsumowanie - jakie są serwisy HbbTV w Polsce i na których kanałach?

serwisy HbbTV na TVP (brak oficjalnej nazwy)

dostępność: TVP HD - satelita Astra 19.2E [kanał kodowany!!!] (kiedyś także: TVP1, TVP2, TVP Info - DVB-T)

serwisy: Informacja, Pogoda

Platforma Hybrydowa TVP

dostępność: TVP1 (HD/SD), TVP2 (HD/SD), TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP ABC - DVB-T; TVP Polonia - satelita Astra 19.2E

serwisy: Serwisy Informacyjne (Teleexpress, Panorama, Wiadomości), SPORT.TVP.PL, TVP.INFO, Pogoda, Magazyny Poranne (Pytanie na Śniadanie [dostępny tylko na TVP2!!!]), Kanały regionalne

Aplikacja ESKA TV

dostępność: Eska TV - DVB-T; Eska TV - satelita Hot Bird 13E

serwisy: Wiadomości, Program TV, Eska GO, Pogoda, Eska TV News, Wideo [Hot Plota, HiFashion, Rap Time Live]

Regionalny System Ostrzegania

dostępność: DVB-T [województwo lubuskie, {wg harmonogramu także woj. mazowieckie, zachodniopomorskie, podlaskie i wielkopolskie; brak informacji na ten temat}] (planowane rozszerzenie zasięgu o inne województwa)

serwisy: Regionalny System Ostrzegania

serwis HbbTV na kanale Stopklatka TV (oficjalna nazwa nieznana)

dostępność: niedostępny (planowana: Stopklatka TV - DVB-T)

serwisy: nieznane (więcej szczegółów w przyszłości)

serwis HbbTV na kanale Fokus TV (oficjalna nazwa nieznana)

dostępność: niedostępny (planowana: Fokus TV - DVB-T)

serwisy: nieznane (więcej szczegółów w przyszłości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzien dobry mam pytanko. Posiadam tv lg oraz dekoder mediabox. Podlaczone hdmi. Tv ma wifi dekoder kabel. W tv hbbtv wlaczone i j wchodze na kanal eska i inne to nie mam hbbtv. Co zle robie? tv kablem internet dac. Probowalem tv podlaczyc euro do dekodera i nic. Jak zrobic zeby przed z satelite miec hbbtv. Nie mam jak podlaczyc antene naziemne do tv. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Kupiłem Samsunga UE48H6700 i mam problem z HBBTV tzn. wchodze na TVP1 tam pokazuje mi się rekama AXA naciskam czerowony wyświetla mi się AXA na cały ekran naciskam niebieski na HUB TV i niestety ale na tym etapie przygoda się kończy TV nic więcej nie wyświetla :( Czy ktoś ma taki problem z Samsungiem ? Sprawdzałem na Panasonic i tu działa OK :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

HBBTV z DVB-T dostępne jest tez na Stopklatce.

Mam kilka uwag

1. Nie wiem dlaczego na Eska GO nie ma kanałów on-line, które są dostępne przez komputer. Filmy oglądane na TV, nie mają w większości przypadków polskiej lektora, nawet te które są w takiej wersji na komputer.

2. Polsat i TVN są w tyle jeśli chodzi o tą technologię.

3. Stopklatka mogłaby uruchomić wypożyczalnie filmów -VOD z Kinopleksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Szamotuły, Inea po FTTH, TV bez dodatkowego STB, tylko CAM w telewizorze i RF wpięty do niego. Niestety telewizor nie wykrywa sygnalizacji HbbTv. Po przełączeniu na sygnał naziemny (TVP1 HD, TVP2 HD) pokauje się logo aplikacji interaktywnej. Przełączając z powrotem na RF od Inea, telewizor nie "sygnalizuje" obecności aplikacji.

 

Zgłaszać to w drodze reklamacji?

Edytowane przez przem_ku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...