Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zastanawiam się nad taką sprawą: jak będzie wyglądać tegoroczne głosowanie na Eurowizji? Chodzi mi o sytuację ukraińsko-rosyjską. W ramach jakiego państwa będą głosować mieszkańcy Krymu? Ukrainy czy Rosji? Chyba nikt nad tym jeszcze nie myślał, a to ciekawe. Bo gdyby Krym wchodził w skład Rosji, to wówczas krymscy Ukraińcy mieliby szansę głosować na Ukrainę, czyli na swoje państwo. To jest dość głupia sytuacja i może wypaczyć wyniki głosowania tych dwóch państw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w tym roku jest jeden faworyt i jest nim Ukraina. Piosenka Marii Yaremchuk jest rewelacyjna, według mnie najlepsza na tegorocznym konkursie. Moim zdaniem, Polska powinna zająć miejsce w pierwszej piątce, do finału wejdziemy na pewno. Donatan i Cleo to bardzo dobry wybór. Widać, że TVP się postarała w tym roku i nawet środki finansowe się znalazły. Boję się jedynie o to, że wygra znów Szwecja. W tym roku piosenka szwedzka jest moim zdaniem najgorsza obok propozycji z Belgii (ta jest zdecydowanie najgorsza z wszystkich 37) - przy tych dwóch piosenkach męczę się najbardziej. Dobra propozycja Rumunii, ale nie tak dobra jak się wszyscy zachwycają. Poza tym fajne piosenki z kilku państw, m.in. Hiszpanii, Portugalii, Armenii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Albanii. Skandynawia się nie popisała w tym roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bjmuri, znacznie lepsza jest ta wersja, która pojedzie na Eurowizję :). Metamorfoza rzeczywiście jest największa :) Ze względów politycznych raczej na pewno nie wygra, bo w końcu jest też jury, nie same głosy. Mimo tego, stawiam, że od Rosji i Białorusi nie dostaną nic, a od nas pewnie 10 albo 12 punktów. Chciałbym, żeby wygrała Mariya Yaremchuk, ale pewnie wygra któreś z tych państw: Szwecja, Rumunia, Armenia. Tak mi się wydaje.

 

Odnośnie głosów z Krymu, powstał już artykuł: http://eurowizja.org/index.php?p=4436 Jak widać, problem jest i nikt na razie nie wie, jak go rozwiązać. Oczywiście, Krym nie jest ludnościowo duży, większość i tak pewnie nie weźmie udziału w głosowaniu, ale sama sprawa jest precedensowa w historii Konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w 2005 roku organizowali konkurs w mniej więcej podobnych okolicznościach i nic takiego się nie stało. Poza tym jak nie dawno wspomniał "Dziennik Eurowizyjny" w sytuacji zagrożenia w państwie-laureacie poprzedniej edycji największe widowisko muzyczne może być przeniesione do Niemiec lub Szwecji które to potrafią wszystko przygotować na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczaseoficjalnie poinformowała emisji 2 półfinałów i finału Konkursu Piosenki Eurowizji: http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... y/14842971

Moim zdaniem wszystko jest całkiem donrze od strony transmisji i retransmisji ale niestety poza tym już nie gdyż bloki "Gwiazdy Eurowizji" są zdecydowanie za małe by pomieścić wypowiedzi, polskie występy eurowizyjne i do tego jeszcze tegoroczne teledyski. Moim zdaniem przydałoby się jakoś to rozdzielić i niech na przykład wypowiedzi emituje Jedynka a teledyski i archiwalne występy eurowizyjne TVP Rozrywka oraz ewentualnie TVP HD. Do tego jeszcze myślę że można zrobić promocje konkursu na szerszą programową skale chociażby emitując dwuczęściowy dokument "Nieznana Historia Eurowizji", archiwalne programy o Eurowizji (nie tylko Szanse na sukces którą to planuje wyemitować TVP Rozrywka ale i specjalne wydanie programu "Jaka to melodia" z 2011 roku czy też wydania "Świat się kręci", "Jakiej to melodii" poświęcone Eurowizji. Poza tym o niej można też wspomnieć w śniadaniówkach, serwisach informacyjnych (niech TVP wyśle swojego reportera do Kopenhagi) i programach publicystycznych w TVP Info.

Ogólnie zaangażowanie Telewizji Polskiej oceniam w skali szkolnej na cztery z minusem.

 

Co do naszej próby technicznej to do wymiany powinno iść tło ale mam nadzieje że to zrobią już pod koniec maja jak TVP i reprezentanci czyli Donatan i Cleo zjawią się w Kopenhadze. Na razie materiały z prób technicznych trafiły do szefów delegacji (ta nasza trafiła do pana Mikołaja Dobrowolskiego) którzy to wraz z uczestnikami Eurowizji podejmią decyzje co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dzisiaj rozpoczęły się próby do Eurowizji 2014. Opisy z niej są na stronie eurowizja.org natomiast 30 sekundowe zajawki w formie video można znaleźć na oficjalnym profilu Eurowizji na Youtubie.

Nasi mają pierwszą próbę jutro o 18:00 a konferencje "Meet & Greet" o 20:20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Conchicie coraz glosniej.

W Rosji i na Bialorusi wysylaja jakies petycje aby nie nadawac w ich krajach Eurowizji.

Ogolnie takie [beep]enie w tej petycji, że dzieci będą oglądać,że Rosja to ostatni "zdrowy" kraj a Eurowizja stała się siedliskiem sodomii.

Reprezentant Armenii natomiast przyznał że powinna wybrać czy chce być facetem czy kobietą.

Można poczytać o tym m.in. tu:

http://www.independent.co.uk/arts-enter ... 96690.html

http://www.advocate.com/arts-entertainm ... rs-removal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem może być całkiem nieźle - o wszystkim przekonamy się w kolejny czwartek. Tymczasem dzisiaj świętujemy jubileusz 20 lecia Polski (i kilku innych krajów) w Konkursie Piosenki Eurowizji oraz 30 lecie melodii do naszej konkursowej piosenki.

Z tej okazji serwis Eurowizja.org przygotował specjalnym jubileuszowy felieton który to dostępny jest tutaj: http://eurowizja.org/index.php?p=4766 podobnie zrobił też tygodnik telewizyjny "Tele Tydzień" który uczcił rocznicę specjalnym artykułem liczącym sobie półtorej strony objętości.

Nie wiem jak państwo ale ja jestem bardzo zadowolony z naszego pierwszego utworu na największym, muzycznym widowisku telewizyjnym na świecie - szkoda tylko że Telewizji Polskiej nie chciało się bardziej zawalczyć o wygraną w konkursie Eurowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...