Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na Polsat film "Jestem Bogiem", swietny film. Polecam, dzis o 21-szej powt.

Glowny bohater, dostaje od swojego szwagra cudowny narkotyk, ktory wyzwala dzialanie 100% mozliwosci mozgu. Momentami psychodeliczny, bardzo ciekawa fabula, bohater ma nad ludzkie mozliwosci, ktore wykozystuje dla swojego celu, ale tez wiaze sie to, z wystepowaniem skutkow ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Canal+, "Porachunki" Luc Besson'a z doborowa obsada, Martin Scorsese tez maczal palce w filmie.

Pewna rodzina dosc nietypowa, bo z korzeniami mafijnymi, objeta programem ochrony swiadkow, musi sie dostosowywac do zycia w spoleczenstwie, ktore dosc czesto jest im uciazliwe. Z tego powodu zmuszeni sa do czestych zmian miejsca zamieszkania.

Smialo moge polecic ten film kazdemu, co nie chce sie nudzic podczas seansu. Dla mnie prawie "Rewelacja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły poniedziałek oglądałem na TVP Kultura film pokazujący historię Magika z zespołu Paktofonika pt. Jesteś Bogiem.

Nic dziwnego że to prawdziwa i poruszająca historia tego jak doszło do wielkiego sukcesu zespołu w branży hip-hopowej pod koniec lat 90. i na początku lat dwutysięcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "Pragnienie miłości" na TV Kultura, znakomity film, dramatyczna historia ojca i córki korzy nie mogą sie otrząsnąć po śmierci żony i matki, jest to też historia o zdemoralizowanej przez alkohol i narkotyki pewnej grupy młodzieży, plus dobre zakończenie, film godny polecenia, oby więcej ambitnego kina na TVP kultutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem w TVP Kultura Tylko Strach z Anną Dymną.

To film który jak sama nazwa wskazuje mówi o tym dlaczego nie wolno być alkoholikiem ze względów czysto teoretycznych.

Gdyż zachowanie tej bohaterki było skandaliczne i niestosowne do dzisiejszych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Zaręczyny'' na TVP Polonia - spektakl Teatru Telewizji przedstawiający dwie rodziny o prawicowo-lewicowych poglądach politycznych oraz ich dorosłe dzieci, którzy planują się zaręczyć. Spektakl bardzo polecam, ponieważ pokazuje nasze poglądy. Ocena: +5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to napisać wczesniej, ale zapomniałem.

 

W ostatni czwartek oglądałem film ''Vinci'' w TVN. I jak ktoś dobrze oglądał to zauważył, że ''występowały'' tam dwa kluby finalistow obecnej LM, czyli Juventus i Barcelona. Ochroną obrazu zajmowała sie firma ''Juventus'', a jeden z policjantów w jednej ze scen miał na sobie koszulkę Barcelony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mroczne Cienie" w HBO wczoraj, i musze przyznac ze dobry seans zaliczylem. Film Tim'a Burtona opowiadajacy o wampirze, ktory zostal przypadkowo przebudzony po 200 latach przymusowego snu, ktory zgotowala mu zakochana w nim wampirzyca. Koncowa sekwencja (walka) w filmie, mistrzowska!, choc bywaja jeszcze lepsze.

 

Urywek filmu takze na HBO, "Pokerowa noc" wydawal mi sie kolejnym swietnym filmem, ktory musze obejrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Fanfan Tulipan'' na TVP1 - remake kultowego w latach 60-tych filmu, w którym pojawił się polski akcent - w filmie wystąpiły Magdalena Mielcarz i Anna Majcher gdzie ta ostatnia aktorka wielokrotnie w tym filmie mówiła w naszym języku. Ocena: -4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Aktorka'' w TVP2 - film dokumentalny o Elżbiecie Czyżewskiej, polskiej aktorce która w latach 60-tych występowała w filmach Andrzeja Wajdy czy Stanisława Barei u boku takich aktorów jak m.in. Daniel Olbrychski, Bohdan Łazuka czy Wiesław Gołas. W 1968 roku wyemigrowała do Nowego Jorku gdzie tam kontynuowała swoją karierę aktorską i tam zmarła w 2010 roku.

 

W filmie wypowiadają się m.in. Andrzej Wajda czy Meryl Streep według której to dzięki Czyżewskiej stała się sławną aktorką. Dokument godny polecenia!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurassic World obejrzałem w kinie głównie z sentymentu do pierwszej części. "Jurassic Park" w kinie był niesamowitym przeżyciem w tamtych czasach. Nowa kontynuacja już taka nie jest, ale to najlepszy sequel jak dotąd. Film jest lekkim wakacyjnym blockbusterem, za co jest trochę zbytnio krytykowany. Ta seria nigdy nie miała być niczym więcej. Do filmu powinniśmy podejść, jak do sentymentalnej podróży po latach. Autorzy nie raz puszczają do widza oko. Stara koszulka poprzedniego loga parku pracownika z kontroli, nawiązania w dialogach do Hammonda, postać Dr Wu, czy ruiny pierwszego parku, na który natknęli się chłopcy podczas ucieczki przed I-Rexem. Jest też zabawa z widzem w scenie biegania z flarą w szpilkach przed T-Rexem. Krytyka tych obcasów jest bezsensowna, ponieważ twórcy umieścili je tam celowo i specjalnie (najazd kamery na jej nogi). To miał być taki znak rozpownawczy filmu. Taka ikona jak np. "You shall not pass" Gandalfa z WP: Drużyna Pierścienia. Imho, wyszło świetnie. Plusami filmu są klimat, więcej wszystkiego w większej skali i oczywiście sentymentalne nawiązania. Do minusów bym zaliczył brak konsekwencji i logiki niektórych postaci. Np. główej postaci kobiecej Claire, dyrektora parku, a także słaby rozwój postaci chłopców. Wspomniano o rozwodzie ich rodziców, ale nic głębszego z tego nie wynika. Nie mamy potwierdzenia w obrazie, ani dalszego rozwoju w sytuacji. To tylko zbędne zdanie w dialogach. I chyba róźnica wieku młodych aktorów jest chyba zbyt duża. Widać, że na planie musieli się ciężko dogadywać. Wątek tresury Welociraptorów nie jest taki niedorzeczny, jak się może wydawać. Jest to element świata przedstawionego, i to ponoć inteligentne zwierzęta. Lwy, sokoły jakoś można tresować, mimo że to drapieżniki. Brakło mi wyjaśnienia pochodzenia Mezozaura. W końcu ma przecież istotny udział w finale. Było coś o nowej metodzie pozyskiwania DNA, ale bez konkretów. To trochę za mało. Ok, już bez spojlerów. Film polecam osobom tęskniącym za kinem przygodowym. Owen ma dużo z Indiany Jonesa. Grającego go aktora przyjemnie się ogląda w takich widowiskach.

 

Moja ocena: 5 na 6 gwiazdek. Czekam na premierę produkcji na płytach BD. Będzie można wyłapać więcej nawiązań i mrugnięć oka twórców do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...