Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mylił się ten, kto uznał, że film "Długi, wrześniowy weekend" jest filmem straconym.

Akcja filmu jest dobrze budowana a świetna muzyka dobrze podkreśla jego fabułę. Młody chłopiec, który jest jednocześnie narratorem opowieści, czyni ten film, że oglądamy go z zainteresowaniem. Przez cały film przewijają się migawki z przeszłości bohaterów, które tłumaczą, dlaczego znaleźli się w tak nieciekawym położeniu.

Film może nie dla wszystkich. Niemniej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czarownica" na HBO - fajna bajeczka z mnóstwem efektów specjalnych,Angelina Jolie klasa sama w sobie ale film jednak troszkę mnie rozczarował.Oczekiwałem mrocznej opowieści a w ten film w pewnym momencie zaczyna zamieniać się w komedię :smile:

"Ida" na C+ - film tak nudny i monotonny że powinni go polecąć osobom, które mają problemy z zasypianiem żeby go sobie zapuszczały zamiast liczenia baranów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Koralina i tajemnicze drzwi'' na TVP2 - połączony z dreszczykiem film animowany, nawiązujący do ''Alicji w Krainie Czarów''. Ocena: +4.

 

''C.K. Dezerterzy'' na komputerze - klasyka polskiego kina z niezapomnianymi scenami z papugą i w kinie + świetne role Marka Kondrata, Wojciecha Pokory i Krzysztofa Kowalewskiego. Ocena: +5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w TVP Kultura oglądałem film "Dwunastu gniewnych ludzi". Film bardzo mi się podobał, mimo że praktycznie cały czas akcja toczyła się w jednym pomieszczeniu. Dwunastu mężczyzn miało wydać na młodego chłopaka wyrok śmierci za morderstwo ojca. Dwanaście głosów sprawiłoby, że wyrok zostałby wydany. Wszyscy chcieli szybko rozwiązać tę sprawę, ale jeden z nich miał wątpliwości dotyczące winy sądzonego. Rozpoczęła się burzliwa i długa dyskusja. Polecam ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stan łaski" - doskonały film z doskonałą obsadą. Szkoda, że dziś takich filmów się nie kręci. Muzyka Ennio Moriccone, jak zwykle nie zawodzi. Dodaje smaczku, wspaniale kreśli i buduje akcję. Gary Oldman gra, jak natchniony. Sean Penn, Ed Harris są znakomici. Film po prostu trzeba obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida - tak skomentowałem ten film zaraz po obejrzeniu. I kiedy tak czytam, słucham, przeglądam wszelakie media, to się zastanawiam, czemu te wszystkie nagrody się sypią, jak z rękawa.

"Ida"! Oglądałam przed chwilą. Powiedziałabym, w moim przekonaniu i subiektywnym odczuciu, że to film o nieprzetartym życiu. Końcowe kadry zdaje się to potwierdzają. Przed wyborem życiowej drogi główna bohaterka "bierze" życie i smakuje...

Kiedy Ida w końcowej scenie idzie drogą, to wcale nie jesteśmy do końca pewni jej "wyboru" - dokąd zmierza...

Moim zdaniem, choć są przebłyski muzycznych przebojów podkreślający czas, w jakim dzieje się akcja, to film jest zrobiony, nie wiedzieć czemu, na bardzo smutno. Nie pomaga przywołany na owy czas "dancing". Nawet poparty próbą przygotowujacego się zespołu muzycznego.

W odbiorze film nie wszystkim przypadanie do gustu. Ale warto podkreślić, że reżyserowi w jakiś sposób udało się odtworzyć obrazem "klimat" tamtych czasów. To jedyny, moim zdaniem, mocny atut. Na dobry film, to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miasto 44" na dvd - kompletny niewypał pozbawiony klimatu,bohaterowie jak z papieru,zero emocji w czasie oglądania tego filmu,jakieś pseudo bajery mające nawiązywać chyba do "Matrixa" w niektórych scenach :P Oglądając tego gniota z łezką w oku wspominałem film z Judem Law "Wróg u Bram".Film na którym widz siedzi jak na szpilkach do samych napisów końcowych. :brawo::jupi::idea::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...