SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Nasze matki, nasi ojcowie

Dyskusje o tematach związanych z TV satelitarną i nie tylko. O wszystkim i o niczym

Postprzez Frontowiec » 21 cze 2013, o 10:49

Nasze matki, nasi ojcowie (oryg. ''Unsere Mutter, unsere Vater'') - jest to niemiecki 3-odcinkowy serial historyczny zrealizowany przez ZDF który opowiadał historię pięciu przyjaciół którzy zostają rozdzieleni w czasie wybuchu wojny z ZSRR w 1941 roku. Serial wywołał u nas kontrowersje ze względu na to że pokazano partyzantów Armii Krajowej (AK) jako antysemitów którzy nienawidzili Żydów. Jeśli chodzi o serial to według mnie został dobrze zrobiony i świetnie pokazany jednak pokazanie polskich partyzantów z AK wywołał u mnie wstręt i to że twórcy serialu postanowili pokazać partyzantów AK jako nienawidzących Żydów antysemitów.
Frontowiec
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez haker44 » 21 cze 2013, o 11:07

To nie jest dział z recenzjami ;D
Posiadacz:

Czasza 80 cm + konwerter Quad
5800S NC+MIX LG 32CS460
ADB-5800s Comfort+ Extra+Premium Film&Sport+HBO 15M 59ZŁ+SAMSUNG LE32B650T2W
haker44
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez brother » 21 cze 2013, o 11:33

Niemcy chcą zmienić na siłę historię i my im w tym pomagamy mówiąc że w II wojnie światowej byli naziści , faszyści ,to byli Niemcy. W filmie "Czas honoru" AK przedstawiona jest jako ta dobra strona a partyzantka komunistyczna jako "coś złego" i nikt jakoś przeciwko temu nie protestował.
POLONIA1 najlepszy kanał FTA w Polsce
Polsat Sport News najlepszy kanał NTC
brother
Jestem tu stałym bywalcem ;)

Postprzez godunow » 21 cze 2013, o 12:00

Mam podobne zdanie jak autor tematu.. Dobry film i tyle pokazuje wojnę z innej strony.. Ja mam 55 lat i pamiętam ludzi którzy pamiętali II RP i Żydzi nie cieszyli się dobrym imieniem.. Niemcy niczego nie zmieniają ..Czas od odbrązawiac nasz wizerunek.. Wizerunek jaki przedstawia się żołnierzy AK w Polsce.. AK nie było znowu taka święta.. Bardzo dobrze się stało , ze telewizja publiczna zakupiła ten film..
- PLATYNA + Mediabox
wcześniej Optimum HD + canal
godunow
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez Frontowiec » 21 cze 2013, o 12:06

W filmie partyzanci AK mają na ramieniu opaski biało-czerwone z napisem ''AK'', w rzeczywistości nosili oni opaski biało-czerwone ze znakiem ''Polska walcząca''.
Frontowiec
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez godunow » 21 cze 2013, o 12:10

Frontowiec masz racje tych nieścisłości historycznych w tym filmie jest więcej. . N
- PLATYNA + Mediabox
godunow
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez anttys » 21 cze 2013, o 14:06

Tak jak chociażby z czołgiem Rudy 102.Ogólnie film opluwa polaków i stara się wybielić niemców a nas pokazać jako "tych złych".
Antena 70 cm.Sat :15W,12,5W,5W,4W,0,8W,4,8E,7E,10E,13E,16E,19,2E,23,5E,28,2E,28,5E,42E,45E,53E.Globo 7010CI,Opticum HD X7,Kompakt.
Obrazek
Poszukuję meczy reprezentacji Polski z MŚ 2002,MŚ 2006,EURO 2008 .PW
anttys
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez bat » 21 cze 2013, o 14:58

coś marny z Ciebie @frontowiec. Opaski AK były białoczerwone. Czasem z literami WP i orłem w srodku. O kotwicy poczytaj w necie.
bat
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez andi12 » 21 cze 2013, o 15:08

Twórcy tego serialu zastosowali sprytną taktykę, wybielić własny naród a zwalić winę na innych, serial jest słaby pod względem historycznym, kiepski pokazano realia, powtórzono kilka zakorzenionych w historiografii mitów, np. o tym, że marsz na Moskwę w 1941 r. powstrzymali nie Rosjanie, ale wysoki mróz i ciężka zima, po drugie to mit, że to Żydzi zadali tzw. cios w plecy w czasie 1 Wojny Światowej. Wiadomo Armia Krajowa nie była monolitem, w jej szeregach również znaleźli sie zwykli bandyci i szabrownicy którzy chcieli wykorzystać niedolę innych w tym Żydów, jednak było to zjawisko marginesowe, w serialu to za bardzo przejaskrawiono, to już prędzej Narodowych Sił Zbrojnych mogli się czepić bo one miały więcej na sumieniu. Dlaczego nie pokazano w pełni drugiej strony czyli Niemców, przedstawiono głownie żołnierzy Wermachtu i nielicznych żołnierzy SS, dlaczego nie pokazano np. oddziałów Einsatzgruppen które mordowały zarówno Polaków jak i Żydów, podobnie Gestapo i SD, Niemcy maja naprawdę się za co wstydzić, widocznie jeszcze nie dokonano rozliczenia z Trzecia Rzeszą i Niemcy nie mogą pogodzić się, że to nie oni wygrali wojnę.
Mimo wszystko uważam, że TVP tego serialu pokazać nie powinno, jest dużo innych ciekawszych seriali czy filmów które o 100 lepiej pokazują czasy II Wojny Światowej, teraz już cały świat dowie się, że AK była bandą zwykłych morderców i antysemitów, a nie największą organizacją podziemna w dziejach II Wojny Światowej, bo serial został sprzedany m.in do USA.
Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

2006 r. Marma Rzeszów - Unia Tarnów 71:18
Derby są nasze.
Marma Rzeszów THE BEST
andi12
Sport Typer Arbiter
Sport Typer Arbiter

Postprzez sonik79 » 21 cze 2013, o 15:52

@andi12 ile masz lat? Bo z Twoich mądrych wypowiedzi na temat jak to naprawdę wyglądało podczas I i II wojny światowej wynika że przynajmniej setkę. Jeśli tak to dobrze się trzymasz i gratuluję że mimo sędziwego wieku jesteś na bieżąco z techniką sat i z internetem...
freebox @ nbox BSKA // miraclebox HD-9 // CP HD3000
sonik79
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez BODEK510 » 21 cze 2013, o 20:43

@sonik może andi jest w wieku w który o wojnie wie się tylko z tv i książek, ale żyją jeszcze ludzie którzy pamiętają jak było naprawdę i to że niemcy na siłę wybielają swoją historię to widać gołym okiem. tak sam jest u nas bo i AL i AK dopuszczała się czynów niegodnych, u nas na Roztoczu do tej pory tłumaczy się skrót AK na a kura, a,kaczka dawaj matka bo my mamy pistolety, a tym bardziej wybielanie historii NSZ bo pewnie nie wiesz, że ci partyzanci współpracowali z wermachtem i razem z nim uciekali przed armią czerwoną
BODEK510
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez brother » 21 cze 2013, o 22:20

Może Polska powinna nakręcić jakiś film antyniemiecki i anty.... w odwecie ?
POLONIA1 najlepszy kanał FTA w Polsce
Polsat Sport News najlepszy kanał NTC
brother

Postprzez godunow » 22 cze 2013, o 06:07

andi napisał(a):jest dużo innych ciekawszych seriali
tvp powinna zakupić i pokazać np. film " Kompania braci" Nie pokazanie tego filmu przez tvp jedynie wzmogło zaciekawienie dlaczego nie zakupiono tego seriali.. Zapewne zakupiły by ten film inne stacje.. Swego czasu taki jeden prezes tvp zabronił pokazywać Szarika i jego kumpli. czy Klosa .Zakaz do niczego dobrego nie prowadzi..
- PLATYNA + Mediabox
godunow
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez bat » 22 cze 2013, o 07:59

Oczywiscie z nastrojami trudno dyskutować, ale fakty:
1. film niemiecki (widać tam nie ma ciążenia by s..ać w gniazdo np. Pokłosie)
2. wcale nie dokumentalny, więc z pewna mozliwoscią fabularyzowania i upraszczania. oparty na domniemanej historii realnych osób. Moja mama wspomina, że wracajac ze szkoły zostala z kolezankami poczęstowana kanapką z marmolada przez odpoczywajacych wermachtowców. Skad małe dziecko miało wiedzieć jakie cierpienia sprowadza ci mili młodzi ludzie. Ale jakby taki prawdziwy obrazek pokazać w filmie , no to chyba byłoby przgiecie. To, że coś , gdzieś jednostkowo sie zdarzyo nie uprawnia by uogólniać.
3. konsultował niemiecki historyk - Żyd z pochodzenia , więc nie dziwmy sie pewnym subiektywizmem
4. film upraszcza percepcję kilkakrotnie przypominajac, ze to WOJNA wyzwala w ludziach bestie- nie ma NIESTETY odniesienia, ze Niemcy Hitlera sobie wybrali i bez sprzeciwu szli na jego sznurku (a więc jednak nie wojna tylko WYBÓR0
5. film raczej powinien być pokazany na kanale Kultura lub Historia z licznymi dyskusjami wyjasniajacymi. Powatpiewam w tzw. madrość narodu (wychowanego na serialowym mydle), że film potrafimy włascie ocenic. My wszystko do bólu bierzemy na serio i we wszystko wierzymy.
bat
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez Be89 » 22 cze 2013, o 09:42

Mam nadzieję że o Smoleńsku nie będzie się dyskutowało przez następne 60-70 lat. Tylko czekać aż ktoś zacznie wypominać czasy zaborów :) Żyjemy w czasach gdzie trzeba patrzeć w przyszłość. To w PRL-u, ruscy i nasze władze wymagały by dużo mówiono o II WŚ i o złych Niemcach. Ta propaganda miała na celu wskazanie wroga tak by Polacy nie jednoczyli się przeciwko ZSRR i władzy ludowej tylko przeciwko kapitalistycznym Niemcom. Bo ci Niemcy z NRD nie zabijali Polaków ani Żydów :)
Powiedzcie mi jak zmieniła się moja sytuacja po emisji tego serialu, którego nota bene nie oglądałem i nie mam zamiaru oglądać :) Nagle moja sytuacja materialna się pogorszyła? Żydzi nie będą chcieli ze mną rozmawiać? A może Niemcy albo inne nacje? W następnej wersji Androida i Windows nie będzie języka polskiego? Eutelsat podniesie opłaty za transpondery wykorzystywane przez polskie platformy?
Be89
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Następna strona

Powrót do Hyde Park