Skocz do zawartości

Nasze strachy i lęki w TV


raf9900
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pamiętam jak kiedyś na jetixie promowano serial animowany A.T.O.M. Wtedy animowana pani w formie tj. wiadomości podawała że jakiś więzień uciekł z więzienia i proszą o podomykanie okien i drzwi :D I wtedy tj. znikał ten ekran tak jakby się telewizor wyłączało.

Mam tę zapowiedź w swoim archiwum VHS. W miarę możliwości postaram się wrzucić na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dzieciństwie niepokojem napawały mnie: wcześniej wspomniana czołówka teleturnieju "Miliard w Rozumie" i dźwięk ekranu kontrolnego (ten ton zawsze budził mnie w nocy, jest taki nieprzyjemny, "wkręcający się w głowę").

 

Natomiast największy płacz, histerię i zrycie bani na całe życie spowodowała u mnie kampania antynikotynowa puszczana w TVP1 koło roku 2000. Była pokazana pani stojąca przy samochodzie, sceneria raczej ciemna, niebieskie światło. Paliła papierosa za papierosem, a w miarę palenia twarz jej się zmieniała, pogłębiały jej się cienie pod oczami. Zaczęła z niej lecieć smoła, całe strugi smoły, a ona się śmiała i paliła dalej. Nie znalazłam tego nigdzie w Internecie, więc nie mogę ręczyć za dokładność opisu i faktyczną "straszność" spotu, ale twarz tej kobiety zrobiła na mnie takie wrażenie, że pamiętam ją do dziś. Mogę tylko powiedzieć, że kampania okazała się skuteczna: mama uległa moim płaczliwym namowom ("Bo będziesz cała czarna jak ta pani") i rzuciła palenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz ja się pochwalę :D

A więc:

-Super wizjer (a konkretnie ta muzyka która była na początku i na końcu programu),

Nie do wiary-Strefa 11 (bałem się potem jak nie wiem i jak szła zapowiedź to zatykałem uszy i się odwracałem i błagałem mamę albo brata by przełączyli na coś innego). :D

Niezłę jajca się działy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jeszcze musze sie pochwalic,ze sie balam takiego spotu puszczanego w 2006 roku,co sie nazywa plytka wyobraznia to kalectwo.Byl tam czlowiek ktory chcial skoczyc do wody i zlamal kregoslup oraz do tej pory przykluto go do wozka inwalidzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...