Skocz do zawartości

Propozycje logotypów dla stacji TV i radiowych


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O wiele lepsza jest Twoja propozycja, niż oficjalna wersja. Wygląda jak magnes :D

Osobiście wolałbym połączyć te dwa człony:

ncpluslogopropozycja.png

 

Ta wersja jest super. Na to oficjalne logo aż żal patrzeć...

 

 

Świetne to logo, dużo lepsze niż to co teraz jest :) jak dla mnie strzał w 10 :brawo:

 

A o to moje propozycje dotyczące sportowej stacji Polsatu:

8ufg.png

 

5k3.png

 

 

Logotyp Polsatu Sport:

2uk.png

 

fd6t.png

 

 

Logotyp Polsatu Sport HD:

jhe.png

 

glv.png

 

Fajny pomysł by logo polsatu sport nawiązywało do logo ich głównego kanału ale na grafice jest troszeczkę to słońce za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napis (bez kwadratów) dał tak jak obecnie w telewizji słoweńskiej czyli pomniejszony i obrócony w poziomą stronę literą P do góry. Tak jest w telewizji słoweńskiej więc mogłoby być tak i u nas z tym że poszerzyłbym też to o radiofonię dokonując przy okazji w niej pewnych zmian. Mam tu mianowicie na myśli mniej więcej coś takiego:

Telewizja Polska:

Logo spółki:

vfkv.png

TVP1 SD:

rwgm.png

TVP1 HD:

g29s.png

TVP1 HD - wersja ekranowa (mniej więcej byłoby też dla innych stacji z cyfrą w nazwie oraz TVP HD):

oj75.jpg

TVP2 SD:

q5a.png

TVP2 HD:

oqt3.png

TVP3 SD:

s7c.png

TVP3 HD:

5kp.png

TVP3 Kraków:

unb.bmp

TVP3 Kraków - wersja ekranowa (mniej wi ęcej podobnie byłoby dla innych stacji regionalnych):

ojau.jpg

TVP Polonia:

3yu3.png

TVP Polonia - wersja ekranowa (mniej więcej podobnie byłoby dla innych stacji tematycznych) :

cx28.jpg

TVP Kultura:

4xu.png

TVP Sport:

f9ek.png

TVP HD:

n9gg.png

TVP Info:

xw8y.png

TVP Seriale:

v6b0.png

TVP Historia:

qwpg.png

TVP Parlament:

d4t8.png

TVP Rozrywka:

qv8q.png

TVP ABC:

wv5u.png

Polskie Radio:

Logo spółki:

6eq4.png

PR1:

xidd.png

PR2 (obecnie Trójka) :

ifs.png

PR3 (obecnie kanały regionalne) :

zyz3.png

PR3 Kraków:

dcux.png

PR4 (obecna Czwórka):

dcnq.png

PR Kultura (obecna Dwójka):

piux.png

PR Dla Zagranicy:

f40.png

Dzięki takiej zmianie loga można by powiązać nieco ze sobą stacje Telewizji Polskiej i Polskiego Radia co otwierałoby drogę na ujednolicenie ich marki w przyszłości.

A jak wyglądałoby loga dla stacji regionalnych i innych stacji tematycznych ? Chętnie też zobaczę projekt loga spółki i te z Polskim Radiem zamiast Telewizji Polskiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loga fajne, ale powinien być napis TVP. Powinny być też zgrane z logami stacji tematycznych. :wink:

 

Sądzę że nawet nie potrzebne jest to TV - każdy by wiedział o co chodzi :)

Mi przypadła do gustu ta propozycja.

Jeżeli chodzi ostacje tematyczne (np. Rozrywka) W okienku by mogło być duże R zamiast jedynki i reszta dopisana obok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wtedy przy stacjach tematycznych pojawia się problem przy stacjach na tę samą literę (np: Seriale i Sport) więc trzeba byłoby i nad tym pomyśleć. Dlatego ja w swoim projekcie wprowadziłem w przypadku stacji tematycznych podział na logo marketingowe i ekranowe a jak to wygląda w praktyce na przykładzie TVP Polonii (podobnie byłoby też w innych stacjach tematycznych za wyjątkiem TVP HD) można zobaczyć powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Tylko się bawię programami graficznymi. Jakieś przecięcie, lekki retusz, wstawienie czegoś czy napisu. Od 10 lat używałem do tego kolejnych wersji PSP. Teraz postanowiłem przerzucić się na darmowego Gimpa i zawód bo on ma zupełnie inny interfejs. Paint Shop Pro jest jednak chyba łatwiejszy no ale nie da się jechać ciągle na trialach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...