Skocz do zawartości

Jaką macie prędkość internetu?? Porady, Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem ciekaw, jakie szybkości macie neta?? Posiadam obecnie szybkość 128Kbps lecz praktycznie szybkość dochodzi mi do 180Kbps czasami.

Mam pytanko również. Posiadam program Ares do ściągania plików. Teraz na szybkości neta 128Kbps ściąga mi max 15Kb/s plik. Jeśli bym wykupił sobie prędkość neta 1Mbps to jak by się zachował w tym program Ares?? Jest to program p2p. Jak bym wykupił tę prędkość to czy by mi ściągało szybciej pliki?? Czy to zależy od osób, które udostępniają plik, który obecnie od nich ściągam a u nich jest to jako wysyłanie?? I czy szybkość pobierania w p2p również zależy od prędkości mojego internetu?? Czy przy prędkości neta 1Mbps by mi pobierało szybciej i by mój transfer pobierania w Aresie przekraczał by 15Kb/s??? jak by to wyglądało?? Jak programy p2p działają w stosunku do prędkości neta??

Pozdrawiam! :wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem ciekaw, jakie szybkości macie neta?? Posiadam obecnie szybkość 128Kbps lecz praktycznie szybkość dochodzi mi do 180Kbps czasami.

Mam pytanko również. Posiadam program Ares do ściągania plików. Teraz na szybkości neta 128Kbps ściąga mi max 15Kb/s plik. Jeśli bym wykupił sobie prędkość neta 1Mbps to jak by się zachował w tym program Ares?? Jest to program p2p. Jak bym wykupił tę prędkość to czy by mi ściągało szybciej pliki?? Czy to zależy od osób, które udostępniają plik, który obecnie od nich ściągam a u nich jest to jako wysyłanie?? I czy szybkość pobierania w p2p również zależy od prędkości mojego internetu?? Czy przy prędkości neta 1Mbps by mi pobierało szybciej i by mój transfer pobierania w Aresie przekraczał by 15Kb/s??? jak by to wyglądało?? Jak programy p2p działają w stosunku do prędkości neta??

Pozdrawiam! :wink::D

Prędkość ściągania w p2p zależy od ilości osób wysyłających no ale zależy też od prędkości neta. Też miałem kiedyś 128Kb\s i również ściągałem z max prędkością 15-16KB\s. Teraz mam 512kb\s i ściągam 60-65KB\s. Gdybyś miał neta 1Mb to przy ściąganiu osiągał byś zapewne prędkość ok. 120KB\s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja miałem wiele przygód z internetem!

Skakałem między Dial-Up, GPRS, SDI! Obecnie posiadam Neo 2Mb/s! Lecz przez pewien okres promocji miałem 6Mb/s

Teraz planuje skorzystać z usług internetu Netii lub Dialogu na liniach TP! Tylko Liveboxa mi szkoda, bo chyba trzeba sie rozstać...

 

Obecnie jak pobieram z p2p to prędkości wachają się od 150 do 240kB/s

Przy pobieraniu z Rapida i innych wszytko leci z Full Speeeeedem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, że to zależy od osób udostępniających i wysyłających dla mnie plik, i od ich łącza to zależy. Ale jeśli ten użytkownik, od którego ściągam obecnie jakiś plik to czy jeśli ma on teraz załóżmy 1Mbps internet i w parametrach wysyłania ma ustawione koło 500Kb/s to jeśli ja mam obecnie neta 128kbps to od tego użytkownika nie wyciągnę na necie 128Kbps więcej niż średnia max 15kb/s ściągania pliku (od tego użytkownika)??? Czy to tylko zależne jakie parametry wysyłania ma on a moja prędkość neta jest nieważna czy jeśli bym wykupił sobie teraz 1Mbps neta i ściągał plik od tego użytkownika co ma również neta 1Mbps i wysyłanie ma załóżmy ustawione na 500kb/s lub więcej to by mi więcej wyciągał transfer pobierania pliku niż w średniej max 15kb/s tak jak to teraz mam przy necie 128kbps?? I jeśli mam teraz neta 128kbps i pobieram obecnie jakiś plik od użytkownika, który udostępnia i wysyła mi plik (który ma 1Mbps internet) to na necie 128kbps nie wyciągnę od tego użytkownika więcej niż max do 15kb/s a jeśli bym miał 1Mbps neta to by mi większy transfer pobierania osiągało od tego użytkownika (w programach p2p np. eMule, Ares)??? Ogółem też, przy necie 1Mbps by mi szybciej pobierało??Tak? Jaka to zależność?

Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest uzależnione od obu stron. Jeśli przykładowo masz 12m kbi/s czyli prędkość ściągania 16 kb/s. A co prędkości wysyłania to nie ma tak, że ktoś sobie ja ustawi jest ona od razu przewidziana. Większość łącz w naszym kraju są asynchroniczne czyli prędkość wysyłania jest owiele większa niż ściągania. Dajmy przykład, że ktoś mam Neo 512 kbit/s i ci udostępnia plik. W Neo oprócz opcji 6 Mbit/s ( tutaj mamy 64 kbit/s )prędkość wysyłania to 32 kb/s. I nie osiągniesz większej prędkości ściągania niż masz maksymalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak ale tylko gdy od tej osoby nie pobiera nikt więcej bo jeśli od niej pobiera 20 osób to nie trudno się domyśleć że każda z tych osób będzie pobierać z prędkością 1/20 tej z jaką wysyła ta osoba.Z tym że 1MB daje 128kb/s (16kB)a nie 500kb/s a więc gdy tylko ta osoba będzie udostępniać a np. trzy pobierać i nic nie udostępniać to sobie podziel 128kb/s na trzy - wyjdzie ci że będziesz pobierał na 1/3 możliwości łącza.

 

@mad85

Podnieśli upload na 256?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale gdy wykupię już tę prędkość 1Mbps to mimo wszystko będzie mi szybciej pobierać, większym transferem niż tylko mam obecnie (max do 15kb/s, na necie 128kbps)??? Mniej więcej jakie by mogło mi osiągać prędkości w p2p oczywiście?? Koło 100kb/s lub troszkę mniej czy czasami więcej???

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

Podnieśli upload na 256?

Przy najwyższej opcji Neo upload jest dwa razy większy czyli 64 kb/s a przy pozostałych 32 kb/s. Chyba nawet tak od początku było. Posiadam najwyższą opcje od niedawna i faktycznie tyle jest ile pisze czyli 64 kb/s.

 

PS. Sajmon podziel sobie prędkość łącza w kbit/s lub Mbit/s przez 8 i wyjdzie ci prędkość ściągania w kb/s. Zakładany przelicznik to 1 mbit/s = 1024 kbit/s. Czyli 1024 kbit/s na 8 = 128 kb/s( faktyczna maksymalna prędkość pobierania plików)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...