Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe , ile taka plakietka będzie kosztować ?

Problemem GŁÓWNYM są stare domy , kamienice np. Krakowskie i ogrzewanie piecami kaflowymi,

a co tam jest spalane, to nie wiadomo ?, mam też ten problem, bo dym w zimie wali akurat na moje okna i paru sąsiadów.

Gdzie jest Wydział Ochrony Środowiska ? .... bo na Straż Miejską nie ma co liczyć, oni są jedynie od blokad kół.

A samochody to mały problem z zanieczyszczaniem.

Dobrze że nie mam "malucha" z dieslem ... :shock:

Czym nas jeszcze mogą zaskoczyć nasi "wybrańcy narodu" ... hehe :jupi:

p.s. A kto mi zapłaci za zdjęcia do nowego dowodu osobistego ?? za pięć lat !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne, człowiek ma inne zmartwienia, a nie będzie kupował nowy samochód, żeby zrobić zakupy w mieście. Najbardziej pokrzywdzeni byliby mieszkający we wsiach, bo większość samochodów jakie posiadają to od 1990 roku w górę. To jak to będzie, jedziesz do miasta Fiatem 126p, a tu władze nie przepuszczą Cię? Sam mam Opel Astra, i dużo paliwa, czy gazu nie zżera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to, że stare samochody nie będą mogły wjeżdżać do miasta, dla mnie to jest chore.

Dla mnie też. A jeśli chodzi o komunikacje autobusową to paliwo przez ostanich kilkanaście tygodni taniało, choć ostatnio znowu trochę cena wzrosła. Bilety natomiast nie staniały nawet o 10 gr. choć obnizka paliwa była znacząca. U was (pewnie) podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarł 16-letni uczeń podczas lekcji wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich.

Uczeń zemdlał podczas zajęć, które odbywały się w budynku szkoły przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Piekarach Śląskich. Na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia. Trwająca łącznie 45 minut akcja reanimacyjna jednak się nie powiodła i uczeń zmarł.

Zanim nastolatek trafił do ZS nr 1, był uczniem gimnazjum sportowego.

 

Dawniej w szkołach były badania okresowe dzieci, łącznie z rtg płuc i programem szczepień. Teraz w szkołach nie ma nic takiego - tam są jedynie uczniowie zdrowi i umarli. Może ten uczeń był chory na serce albo miał nadciśnienie i dostał wylewu - przyczynę zgonu ustali sekcja, ale jestem pewny, że szkoła nie miała żadnych danych na temat jego stanu zdrowia, a gdyby miała, to może by nie umarł, bo miałby zwolnienie z WF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten uczeń był chory na serce albo miał nadciśnienie i dostał wylewu - przyczynę zgonu ustali sekcja, ale jestem pewny, że szkoła nie miała żadnych danych na temat jego stanu zdrowia, a gdyby miała, to może by nie umarł, bo miałby zwolnienie z WF.

Niestety miałem zwolnienie z WF przez wszystkie lata szkoły średniej. Nikomu nie polecam takiego rozwiązania, wręcz radzę naciskać na lekarza(kardiologa w moim przypadku), żeby jednak zezwolił na umożliwienie ćwiczenia z grupą, po prostu normalnie. Mam wrażenie, że straciłem przez to pół życia, kondycji już nigdy nie odzyskam. Na szczęście mam normalną kategorię wojskową, choć oczywiście niestety zadano mi pytanie, czy jednak nie chciałbym dostać innej kategorii niż A. Zaprzeczyłem kategorycznie bo i tak za dużo potraciłem. Samodzielne odbijanie sobie piłki, czy pobiegiwanie mało daje. W-f to ważna sprawa, nie dawajcie sobie popsuć życia. Sport to zdrowie i to nie banał. Lepiej czułem się po godzinach SKS-ów niż bez regularnych grupowych ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem zwolnienie z WF przez wszystkie lata szkoły średniej. Nikomu nie polecam takiego rozwiązania, wręcz radzę naciskać na lekarza(kardiologa w moim przypadku), żeby jednak zezwolił na umożliwienie ćwiczenia z grupą, po prostu normalnie. Mam wrażenie, że straciłem przez to pół życia, kondycji już nigdy nie odzyskam. Na szczęście mam normalną kategorię wojskową, choć oczywiście niestety zadano mi pytanie, czy jednak nie chciałbym dostać innej kategorii niż A. Zaprzeczyłem kategorycznie bo i tak za dużo potraciłem. Samodzielne odbijanie sobie piłki, czy pobiegiwanie mało daje. W-f to ważna sprawa, nie dawajcie sobie popsuć życia. Sport to zdrowie i to nie banał. Lepiej czułem się po godzinach SKS-ów niż bez regularnych grupowych ćwiczeń.

 

Ja tam na wf-ie staram się cały czas ćwiczyć. W sumie, kilka tygodni temu raz stroju zapomniałem na wf od 3 lat (obecnie 3 klasa technikum informatycznego). Wiadomo, może niezbyt dobrze wyglądam, ale ćwiczyć zawsze trzeba.

W kwestii komisji wojskowej, ja tam będę się cieszył z tego, że dadzą mi kat. "E". Ja mam wadę wzroku, co powoduje że jak zestrzelę swoich na wojnie, to od razu zginę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Bohdan Tomaszewski był świetnym komentatorem, który do transmisji potrafił włożyć wiele energii. Jego komentarz był bardzo specyficzny lecz na tyle ciekawy, że zawsze wsłuchiwałem się z ciekawością co ciekawego ma do powiedzenia podczas transmisji. Nie zapomnę tych relacji z tenisa kiedy komentował mecz Polaków na Wimbledonie w 2013 r. Niech spoczywa w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie chciałeś kategorię A, to teraz w pierwszej kolejności pójdziesz w razie wieszczonej przez różnych szaleńców mobilizacji.

Nie przesadzajmy z tą mobilizacją, ale nie boję się wojska, bo wbrew pozorom tam nie tylko strzelają. Są też mądrzejsi od nas i będą się starali inaczej rozwiązać wszelkie konflikty.

@Sam E250 - bardzo dobrze, że ćwiczysz. Uwierz mi, że warto i nie będziesz tego żałował. Powrót do ćwiczeń regularnych w szkole wyższej był wielką ulgą dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie chciałeś kategorię A, to teraz w pierwszej kolejności pójdziesz w razie wieszczonej przez różnych szaleńców mobilizacji.

Nawet kategoria "D" nie zwalnia od udziału w mobilizacji a tylko "E", żeby ogłosić mobilizacje muszą być jakieś wiarygodne przesłanki ku temu, a nie tak hop siup.

Tak jeszcze w temacie WF-u to obecnie bardzo źle się w tym temacie dzieje, duży odsetek dzieci i młodzieży rękami i nogami broni się aby w tych lekcjach nie uczestniczyć, według mnie to jest złe, oczywiście jak są jakieś przesłanki medyczne to wiadomo, że zwolnienie się należy, wcale się nie dziwię, że fala otyłości ogarnęła Polskę, bo wiadomo ruch i uprawianie sportu pomagają w utrzymaniu sylwetki i dobrej kondycji. Dobre jest tylko to, że organizowane są akcje przeciwko zwolnieniom z WF-u w które angażują się znani sportowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem ciekawy materiał o ocenie koloru sukienki, który podzielił społeczeństwo.

Chodzi mi o to, żeby napisaliście jaki według was jest kolor tej sukienki, moim zdaniem niebiesko-czarny, a niektórzy ludzie uważają inaczej, co jest dziwne.

To ta sukienka :arrow:http://kobieta.wp.pl/kat,59114,title,Ja ... omosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...