Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Złoty Glob'' za nieanglojęzyczny film zdobył rosyjski ''Lewiatan'', który nie jest propagandowy ani też pro-Putinowski. Reżyser ''Idy'' Paweł Pawlikowski tak skomentował ''Złote Globy'':

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/lewi ... 05106.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy także wspomnieć o nominacjach do Oscara dla filmu "Joanna" Anety Kopacz oraz "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego i Macieja Ślesickiego w kategorii "krótkometrażowy dokument". W kategorii "najlepsze kostiumy" wyróżniono także Annę Biedrzycką-Sheppard, która pracowała przy "Czarownicy". Dla Annny Biedrzyckiej-Sheppard to trzecia nominacja, za dwie pierwsze("Lista Schindlera" i "Pianista") niestety nie otrzymała statuetki.

 

O ile "Ida" będzie miała ciężko właśnie m.in. z rosyjskim filmem ''Lewiatan'' to w kategorii dokumentów krótkometrażowych być może będzie Oscar. Mamy 40% szans teoretycznie(2/5) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie jak się mówi, że może rząd pomoże osobom, ktore brały kredyt we frankach. Przecież oni specjalnie brali ten kredyt na własną odpowiedzialność i w ogóle nie mysleli o ''konsekwencjach''. Jak by rząd zaczął ich wspomagać to było na pewno nie fair dla tych co brali kredyt np. w złotowkach, czyli bezpieczniejszego. Branie kredytu w frankach jest przeciez bardziej ryzykowne, raz może tańszy, raz drozszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to denerwuje. A najbardziej ciekawi mnie co rząd zrobi jak za rok frank spadnie poniżej 3 zł. Odbierze pomoc którą teraz dostaną? Utrudni im życie? Takie kredyty bierze się na 20-30 lat. Obecnie kredyty we frankach są spłacane od 7-8 lat. To skąd wiadomo że frankowcy stracą na tych kredytach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat, szkoda klawiatury. Ale pamiętać należy, że jak ktoś (byli tacy) w owym czasie brał kredyt hipotetyczny, to był poza wyborem. Mógł tylko we frankach. Niemniej jednak nie jest to do końca usprawiedliwieniem. Gdyby wyjaśnić różne zależności w tej materii i wskazać nie bez winy wszystkich decydentów, to musiałbym na ostro "pojechać" A to nie byłoby zgodne z regulaminem.

Dziwić może fakt, że taki jeden dzień kursu franka powoduje, że wszystkie "autorytety" ekonomiczne mówią "olaboga" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, jak to dobrze, że moi rodzice kilka lat temu nie wzięli kredytu we frankach, gdy brali wtedy kredyt hipoteczny na zakup domu...

Jeden bank wręcz do tego zachęcał, a inny wręcz odradzał twierdząc, że lepiej i bezpieczniej jest wziąć kredyt w walucie, w której się zarabia. A że w Polsce walutą jest złoty to moi rodzice ostatecznie wzięli kredyt w złotówkach. :) Fakt, że oprocentowanie kredytu jest trochę wyższe, ale przynajmniej nie ma tutaj ryzyka kursowego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy kanał dziecięcy - Cartoon Network (15 głosów), Disney XD (14 głosów)

Gdyby takie pytanie postawić dzieciom z przedszkoli, to odpowiedź byłaby zdecydowanie przeciwstawna. I byłby sukces tego kanału. Szkoda, że (nie)rówieśnicy szkolni zdecydowali za nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to denerwuje. A najbardziej ciekawi mnie co rząd zrobi jak za rok frank spadnie poniżej 3 zł. Odbierze pomoc którą teraz dostaną? Utrudni im życie? Takie kredyty bierze się na 20-30 lat. Obecnie kredyty we frankach są spłacane od 7-8 lat. To skąd wiadomo że frankowcy stracą na tych kredytach?

Mnie też to denerwuje. Ja sam od niedawna spłacam kredyt hipoteczny(w złotówkach) Ktoś kto brał kredyt we frankach przecież musiał wiedzieć o ryzyku kursowym . Do tego nie trzeba mieć doktoratu. Jak to powiedział pewien ekspert w telewizji na temat kredytu we frankach cytuje :" Jak kogoś stać na krowę to stać i na łańcuch do niej". Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmarł Demis Roussos - grecki piosenkarz, znany przede wszystkim z piosenki ''Goodbye My Love Goodbye''. W Polsce występował m.in. w Sopocie w 1978 roku czy w programie telewizyjnym ''Jaka to melodia?''.

 

Jeszcze wczoraj słuchałem jednej z jego piosenek i dopiero dzisiaj taki smutny news.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym "frankowiczom" to się chyba w głowach po przeprowacało. Chcą aby przeliczać wg. ceny w dniu zaciągnięcia kredytu,czyli np. gdy frank kosztował 1,99 zł. Tyle lat zyskiwali,to teraz jeszcze chcą,a co mają powiedzieć osoby,które mają kredyty w złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankowicze, jak przez lata na tym zyskiwali to z nikim się nie dzielili, nie wpłacali nadwyżek do budżetu. A teraz jak się sytuacja odwróciła to chcą, żeby z budżetu na nich płacono z podatków od ludzi, którzy w ogóle nie brali kredytów. Ale wiadomo, Polska, im jakaś prostsza, oczywistsza sprawa, tym więcej mydlenia oczu, gmatwania sprawy. Wielu polityków opozycji chętnie też by im pomagało - bo sami mają kredyty we frankach. Tylko Rozenek powiedział rozsądnie, że sam ma taki kredyt, ale jest przeciwny pomocy państwa dla takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank jest drogi od 14 dni. Ludzie brali kredyty na 30 lat. Przy drogim Franku zapłacili dopiero jedna ratę. Przy tanim Franku kilkanaście/kilkadziesiąt. Dlaczego media i politycy tak troszczą się o Frankowiczów? Czy dlatego że to pośród nich jest najwięcej kredytobiorców we frankach? Przecież jeśli ktoś brał kredy we Frankach w 2007 roku to przynajmniej przez rok spłacał go po kursie 2 zł. Później przez 2-3 lata po kursie poniżej 3 zł. Przez kolejne lata po kursie ~ 3,5 zł. Myślę że to spokojnie da średnią poniżej 3 zł. Nawet z tą jedną ratą po 4,20 zł za Franka. A to zaledwie 8 lat spłacania kredytu. Przez kolejne 20 lat Frank może kosztować i 5 zł ale może i 2 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego media i politycy tak troszczą się o Frankowiczów?

Nieprawda! Tylko nie media. Bankowcy i finansjery oraz ekonomiści wszelkiej maści, to tak. Opowiadają, dumają, oglądają się jeden na drugiego i mają swoje przemyślenia?! Z których nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...