Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy na forum satelitarnym, wiec się pytam.

Dlaczego w polskich tv po krótkim sezonie jesiennym są same powtórki do połowy lutego?

Nie ma co oglądać teraz w tv, bo same powtórki.

 

Ktoś potrafi to wytłumaczyć?

 

Ja potrafię to wytłumaczyć. Zresztą już gdzieś kiedyś o tym pisałem, ale dla dobra zgromadzonych tu telewidzów zrobię to jeszcze raz.

Powtórki to problem po stronie odbiorców, a nie nadawców. Jeśli ktoś wszędzie widzi powtórki, to znaczy że po prostu za dużo telewizji ogląda. Koniec wytłumaczenia.

 

PS. Jak w ogóle można narzekać na powtórki przy tak wielkiej liczbie kanałów telewizyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w czasie premierowych emisji wybieram interesujące programy i je oglądam, ale najcześciej nagrywam

Często wartościowy programów jest 5-6 w całym premierowym tygodniu

 

No jaj sobie nie rób, nie oglądam przecież tych ogłupiaczy typu dlaczego ja i nie mam zamiaru tego oglądać w sezonie powtorkowym

A w sezonie powtorkowym nawet nie ma kilku wartościowych programów tygodniowo

Nieraz są, ale czasem bardzo przeterminowane

 

Jak można narzekać? Obecnie na kanałach tv lecą same ogłupiacze, dlaczego ja itp lombardy, wojny magazynowe, top gear po raz setny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak tam Wasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia? przed moją pracą stoi wielka choinka z lampkami od listopada, ma 4-5 metrów :) Ulice ozdobione przeróżnymi płatkami śniegu z lampkami, dekoracjami, już czuć świąteczną atmosferę, a Wy przygotowujecie się już na ten radosny okres? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy "prezentach"

Najpierw to sobie tylko przeczytałem. Ale gdy w radio PolskieRadio24 usłyszałem niepełną informację, to nie wytrzymałem.

Zebrano 2,4 mln zł na domy dziecka. Dostaną tylko 1,2 mln

 

W 2013 roku w ramach akcji "Góra grosza" szkoły i przedszkola zebrały 2,4 mln zł. Do domów dziecka trafiło zaledwie 1,2 mln. Dlaczego? Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" aż 900 tys. zł poszło na samą organizację.

Celem akcji "Góra grosza" jest pomoc domom dziecka. W tym celu w 42 tys. placówek oświatowych zbiera się monety – głównie 1-, 2- i 5-groszówki. Choć jeszcze nie wiadomo, ile udało się zebrać podczas ostatniej – zakończonej w piątek – XV edycji akcji, to jest pewne, że do potrzebujących nie trafi cała kwota.

 

Jak wylicza "GDP" w zeszłym roku z zebranych 2,4 mln zł, 900 tys. pochłonęły koszty przeprowadzenia całego przedsięwzięcia. Za tę kwotę opłacono m.in. liczenie i ochronę monet, kurierów, drukarnie. Same "wydatki administracyjne" wyniosły 215 tys. zł.

 

Całą sytuacją zbulwersowana jest Anna Kozińska z Przedszkola nr 269 w Warszawie. – Dlaczego fundacja zapłaciła za przeliczenie monet 240 tys. zł? Przecież szkoły, przystępując do akcji, są zobowiązane ustalić ich wartość, podzielić je na nominały i sporządzić protokół – zaznacza rozmówczyni Artura Radwana z "GDP".

 

Cały tekst w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

- to warto pomagać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to są te SMS-y charytatywne, np. na fundację TVN.

Fakt, że cel jest szczytny, ale przy takich SMS-ach na uzyskane z nich pieniądze swoją łapę kładzie jeszcze fiskus, który zabiera od kwoty za każdy SMS swoje 23%. :/ Operator sieci komórkowej może przy tym jeszcze zrezygnować ze swojej "doli", ale fiskus już z pewnością nie! Warto też o tym pamiętać... :roll: Polska jest jednym z niewielu (o ile nie jedynym) krajów Unii Europejskiej, w którym SMS-y charytatywne nie są zwolnione z obłożenia podatkiem VAT. :(

Dlatego też ja nigdy nie wysyłam SMS-ów charytatywnych np. za 2,46 zł lub 3,69 zł, bo te końcówki groszowe to właśnie zysk fiskusa. A jego w ten sposób dotować nie zamierzam. Tym bardziej, że oddaję mu już część mojej pensji w postaci podatku dochodowego, a także w postaci VAT-u za kupowane różne produkty i usługi. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa informacja, i wszystko się zgadza 23 %, tak jest. Nie wiedziałem.

Czy to tajna informacja Urzędu Skarbowego, i kto o tym wie ?

- ja nie lubię wrzucać do puszki, chcę być anonimowym, to mnie krępuje i wolę SMS-ami.

I te zawody , kto więcej przyniesie w puszce, to żenujące.

Czyli jesteśmy potrójnie opodatkowani, praca, zakup doładowania karty i SMS rozumiem.

Sprawdzę 11 stycznia 2015r czy WOŚP też, ostatnio było coś ok 6 zł, .... gdzie my żyjemy.

hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W krajach katolickich przemoc wobec kobiet jest zjawiskiem marginalnym, natomiast nie wiadomo dlaczego w krajach, gdzie dominującą religią jest protestantyzm owa przemoc przybiera wręcz monstrualne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z perspektywy epoki kamienia łupanego, tak było na początku. Edukacja nie rozwinęła się wszędzie jednakowo. Zostały "tradycje" i są kraje, w których przejawia się to okrucieństwem.

Wspieranie walki z przemocą wobec kobiet w ramach kampanii Biała Wstążka, to cel zacny ale, czy tak samo nośny? Zostanie usłyszany tam gdzie powinien. Coś to zmieni...

 

Znalezione:

Nie byłoby dobrze gdyby kobieta i facet mieli jednakowe siły i mogli się tłuc nawzajem w małżeństwie, bo siły byłyby wyrównane i każdy byłby szczęśliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...