Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślicie o propozycji serbskiej? Mi sam utwór się podoba, ale wokalistka urody modelki nie prezentuje, co może być z drugiej strony nawet i zaletą w takim konkursie. ;)

 

Na ten moment najbardziej mi się podoba Islandia, przed Maltą (do której się przekonałem po czasie), a dalej Serbia, Szwajcaria i Białoruś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Serbia niestety nie podoba - myśle że poprzednia propozycja tego kraju (od dziewczyn z formacji Moje 3 występującej w 2013 roku) była znacznie lepsza.

Jakby co Włochy stawiają na zwycięską piosenkę z San Remo czyli "Grande Amore" grupy Il Volo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak biorąc uwagę cały ranking a nie tylko pierwszą piątkę:

60-ty Konkurs Piosenki Eurowizji - oficjalny ranking wg. Poland'a

Stan na 22.02.2015 r. / Oceniono 15/39 uczestniczących w konkursie państw

01. Italy.gifWŁOCHY: Il Volo - Grande Amore 9.5/10

02. Belarus.gifBIAŁORUŚ: Uzari & Maimuna - Time 9.5/10

03. The%20Netherlands.gifHOLANDIA: Trijntje Oosterhuis - Walk Along 9/10

04. France.gifFRANCJA: Lisa Angell - N'oubliez Pas 8.75/10

05. Lithuania.gifLITWA: Monika & Vaidas - This Time 8.5/10 NOWOŚĆ

06. Estonia.gifESTONIA: Elina Born & Stig Rästa - Goodbye to Yesterday 8.5/10 NOWOŚĆ

07. Iceland.gifISLANDIA: María Ólafsdóttir - Unbroken 8.25/10

08. Malta.gifMALTA: Amber - Warrior 8/10

09. Georgia.gifGRUZJA: Nina Sublatti - Warrior 7.5/10

10. Serbia.gifSERBIA: Bojana Stamenov - Ceo Svet je moj 7./10

11. Albania.gifALBANIA: Elhaida Dani - Diell 7/10

12. Switzerland.gifSZWAJCARIA: Mélanie René - Time to Shine 6.5/10

13. Denmark.gifDANIA: Anti Social Media - The way you are 6/10

14. Macedonia.gifBYŁA JUGOSŁAWIAŃSKA REPUBLIKA MACEDONII: Daniel Kajmakoski - Lisja Esenski 5.5/10

15. Cyprus.gifCYPR: Giannis Karagiannis - One Thing I Should Have Done 5/10

 

Swoją drogą tak wygląda kalendarz selekcyjny zaczynając od Łotwy która swojego reprezentanta wybierze dzisiaj:

LUTY:

22 - Łotwa

27 - Irlandia

28 - Finlandia, Mołdawia, Słowenia, Węgry SUPER SOBOTA

MARZEC:

Brak daty - Australia, Armenia Azerbejdżan, Czechy, Czarnogóra

1 - Hiszpania

4 - Grecja

5 - Niemcy

7 - Portugalia

8 - Rumunia

9 - POLSKA

13 - Austria, San Marino

14 - Norwegia, Szwecja

 

BRAK DANYCH:

?? - Rosja

?? - Wielka Brytania

Chyba zatem od przyszłego weekendu coś znacznie się dziać porządniejszego w kwestii prezentacji piosenek eurowizyjnych bo do tej pory niestety to fatalnie wyglądało - ledwo maksymalnie 3 piosenki na weekend.

Swoją drogą fajny termin sobie Polska wybrała - mniej więcej będziemy wskazywać utwór jako piąci od końca o ile państwa bez daty (Australia, Armenia Azerbejdżan, Czechy, Czarnogóra oraz prawdopodobnie Rosja i Wielka Brytania) swoje utwory wypuszczą przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić niektóre kraje bałtyckie w tym roku, Estonia mnie przyzwyczaiła do ciekawych propozycji i w tym roku również mamy utwór na pewno wyróżniający się. Niestety utwór litewski jak dla mnie w refrenie zalatuje trochę kiczem, nie moja bajka. Natomiast miłe zaskoczenie, że po gorszych utworach w poprzednich latach Łotwa wysyła bardzo dobrą piosenkę, o niebo lepszą niż chociażby zeszłoroczny kabaret pt. ,,bake to cake''. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu Łotwy mi ta piosenka kompletnie nie pasuję. Ponadto z polskiego półfinału słabe piosenki są z Cypru i Szwajcarii (kiepsko też z poziomem w Irlandii). Myślę, że jeszcze nie wybrana została piosenka która wygra ESC, bo w ostatnich latach zwycięska piosenka kraj zwycięski zaprezentował dopiero w marcu (tu duże szanse ma Australia jak wyśle dobry song, bo ludzie dla żartów na nią zagłosują). Do końca tygodnia poznamy 6 nowych piosenek (lub 7 jeśli Izrael zgodnie z zapowiedziami poda piosenkę w lutym). Nie wiecie co z Azerbejdżanem, gdyż podobno ma jeszcze zorganizować preselekcje, a czasu mało tylko do 15 marca (ale w tym kraju to normalne, że nic nie wiadomo długo, a oni z reguły i tak są wysoko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estonia przypomina mi piosenkę Summer Wine z Natalią Avelon, a Litwa trochę zeszłoroczną Holandię (też stoją do siebie twarzą w twarz, a do publiczności bokiem). W Azerbejdżanie będą superszybkie preselekcje.

No w przypadku Estonii mam podobne odczucia natomiast co do Litwy to tu mam bardziej skojarzenie nie z zeszłoroczną Holandią ale Maltą gdzie klimat utworu był podobny.

Swoją drogą utwór Włoch przypomina mi "Questa Notte" czyli Łotwę z Eurowizji 2007 gdzie też byli tenorzy, a konkretniej mówiąc czlonkowie grupy Bonaparti.lv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do ósmego marca tylko dziewiątego bo wtedy wybieramy reprezentanta. Swoją drogą kalendarz selekcyjny (same ujawnienia piosenek konkursowych - bez faz półfinałowych) na dzisiaj jak również marzec wygląda tak:

LUTY:

28 - Finlandia, Mołdawia, Słowenia, Węgry SUPER SOBOTA

MARZEC:

Brak daty - Albania (tylko piosenka), Armenia (tylko piosenka), Czarnogóra (tylko piosenka), Rosja

1 - Hiszpania

4 - Grecja, Australia

5 - Niemcy

7 - Portugalia, Wielka Brytania

8 - Rumunia

9 - POLSKA

10 - Belgia (tylko piosenka), Czechy (tylko piosenka)

13 - Austria

14 - Norwegia, Szwecja

15 - Azerbejdżan

16 - San Marino (tylko piosenka)

Ciekawe kiedy wybiorą te państwa bez daty a w szczególności najbardziej milcząca o sprawach eurowizyjnych Rosja czy międzynarodowa Armenia.

Swoją drogą od jutra do 16 marca poznamy tyle samo piosenek co przez ostatnie trzy miesiące gdyż po dzisiejszych finałach będziemy już w połowie stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niebywałego!

 

Finlandia wybrała na Eurowizję zespół punkowy, członkowie mają zespół Downa.

Tego można było się spodziewać już wcześniej: http://wyszlo.com/kolejna-osobliwosc-na ... lem-downa/

Wybór Finów, to jakiś żart. Zapewne wielu telewidzów też sobie zażartuje w maju i zagłosuje na tych artystów. :)

@Poland: Oczywiście, że 9 marca, zapędziłem się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele wystawiało żarty na Eurowizji które przepadały w półfinałach (np: Leto Svet z Estonii, Irelande Douze Points z Irlandii czy [beep]la z Serbii) więc i w tym przypadku (Finlandię traktuje jako tzw. joke entry) będzie podobnie. Jedynym śmiesznym akcentem jakie miało prawo się przebić to zeszłoroczne "No Predjuice" z Islandii czy "My Słowianie - We are Slavic" z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując piosenki wybrane w weekend:

1 Irlandia-ballada dość nudna, myślę że nie powinna za bardzo zagrozić Polsce jeśli się postaramy

2.Słowenia-cały czas mam odczucia, że piosenka podobna jak w latach 80 tworzyli amerykanie

3.Mołdawia-nie lubię tego typu piosenek, ponadto gościu fatalnie śpiewa na żywo

4.Finlandia-dość kontrowersyjny wybór, ale myślę że wejdą do finału, ponieważ będzie o nich głośno na ESC, piosenka mimo to wyróżnia się, w pierwszym półfinale jest słabszy poziom od drugiego i odpada mniej krajów

5.Węgry-dość prosta piosenka z gitarą, ale myślę, że awansuję do finału, pasuję ona bardziej do śpiewania przy ognisku na obozach harcerskich niż na ESC, ale jest OK

6.Hiszpania-tu na tytułowy Amanecer trzeba się naczekać troszeczkę, ale piosenka OK.

Wydaję mi się, że 1 półfinał ma słabszy poziom niż 2 jak do tej pory. Uważam także, że jeszcze nie wybrano zwycięskiej piosenki. W dniach 4-10 marca nie mal codziennie (po za 6 marca) będzie wybierana jakaś piosenka na ESC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym prawdopodobnie prawdopodobnie jutro i we wtorek nie będzie żadnego utworu no chyba że ze swoimi piosenkami wyskoczą kraje bez wskazanej daty utworu z Albanią i Armenią na czele.

A tymczasem oto...

Oficjalny ranking piosenek Eurowizji 2015 wg. Poland'a

Stan na 01.03.2015 r. / Oceniono 22*/39 uczestniczących w konkursie państw[/center]

01. Italy.gifWŁOCHY: Il Volo - Grande Amore 9.5/10

02. Belarus.gifBIAŁORUŚ: Uzari & Maimuna - Time 9.25/10

03. Denmark.gifDANIA: Anti Social Media - The way you are 9/10

04. The%20Netherlands.gifHOLANDIA: Trijntje Oosterhuis - Walk Along 9/10

05. France.gifFRANCJA: Lisa Angell - N'oubliez Pas 8.75/10

06. Spain.gifHISZPANIA: Edurne - Amanecer 8.75/10 NOWOŚĆ

07. Lithuania.gifLITWA: Monika & Vaidas - This Time 8.5/10

08. Estonia.gifESTONIA: Elina Born & Stig Rästa - Goodbye to Yesterday 8.5/10

09. Iceland.gifISLANDIA: María Ólafsdóttir - Unbroken 8.25/10

10. Hungary.gifWĘGRY: Boogie - Wars for Nothing 8.25/10 NOWOŚĆ

11. Malta.gifMALTA: Amber - Warrior 8/10

12. Georgia.gifGRUZJA: Nina Sublatti - Warrior 7.5/10

13. Slovenia.gifSŁOWENIA: Maaraya - Here for You 7.5/10 NOWOŚĆ

14. Serbia.gifSERBIA: Bojana Stamenov - Ceo Svet je moj 7.25/10

15. Ireland.gifIRLANDIA: Molly Sterling - Playing with numbers 7.25/10 NOWOŚĆ

16. Latvia.gifŁOTWA: Aminata - Love Injected 7/10

17. Switzerland.gifSZWAJCARIA: Mélanie René - Time to Shine 6.75/10

18. Albania.gifALBANIA*: Elhaida Dani - Diell 6.5/10

19. Moldova.gifMOŁDAWIA: Eduard Romanyuta-Want Your Love 6.5/10 NOWOŚĆ

20. Macedonia.gifBYŁA JUGOSŁAWIAŃSKA REPUBLIKA MACEDONII: Daniel Kajmakoski - Lisja Esenski 5.5/10

21. Cyprus.gifCYPR: Giannis Karagiannis - One Thing I Should Have Done 5/10

22. Finland.gifFINLANDIA: Pertti Kurikan Nimipäivät-Aina Mun Pitää 2/10 NOWOŚĆ

 

Legenda:

* - Albania do czasu przedstawienia nowej piosenki zostaje z tą starą.

 

Swoją drogą fajny pomysł ocenzurować nazwę serbskiej piosenki z 2009 która w tłumaczeniu oznacza buty a nie nic co by się do cenzury nadawało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem już w poniedziałek swojego reprezentanta wybierze nasz kraj. Plan w zasadzie nie uległ zmianie - najpierw konferencja prasowa a później telewizyjna prezentacja w programie "Świat się kręci" a na końcu zapewnie specjalna notka w centrum prasowym TVP.

Nowo wybrany reprezentant napewno będzie w ŚSK ale prawdopodobnie pojawi się też na konferencji prasowej.

Za nim jednak poznamy naszego reprezentanta to swoich reprezentantów przedstawią inne kraje i tak najbliżej bo już jutro mamy preselekcje greckie a po jutrze wybory w Niemczech (w drodze eliminacji) oraz gościnnej Australii która to swojego reprezentanta wybierze wewnętrznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...