Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram sobie nowy temacik :D

 

Chciałbym, abyśmy zbierali w nim informacje na temat kart DVB-PCI nie dostępnych na polskim rynku z klasy DVB-S2 ze złączami na moduły CI lub czytnikami kart. Ciekawi mnie ten temat, ponieważ od dawna szukam sprzętu, który będzie oferować bezkonkurencyjną czułość głowicy i jednocześnie możliwość odbioru kanałów kodowanych, a całość będzie mogła pracować z popularnymi aplikacjami jak AltDVB czy DVB Dream (raj dla DX-erów takich jak ja 8) ).

 

Ogólnie w tej chwili bez problemu na rynku dostać można dwie karty spełniające wszystkie założenia: TechnoTrend S2-3200 i TwinHan AD-SP 400. Sam korzystam z tej drugiej, bo przy testach stwierdziłem, że ma nieznacznie lepszą czułość głowicy. Niestety nie ma ideału - w zamian mam zwiechy i kiepską współpracę z modułami CI - w tych sprawach TechnoTrend S2-3200 jest zdecydowanie lepszy - brak zwiech i większa kompatybilność z modułami CI, a same sterowniki są dopracowane no i do tego TechnoTrend zapewnia dobre wsparcie do swojego produktu, TwinHan nie zapewnia żadnego, odzywają się dopiero jak im powie się "how much for 1000 PCS? I'd like to buy. how fast my order will be done?" :lol2: Drugą zaletą TwinHana poza czułością jest świetna cena - za taką kasę warto mieć kartę DVB-S2 nawet bez CI ;)

 

W każdym razie schodzę z tematu, więc wracam: oto co znalazłem ciekawego:

 

KNC One TV-Station DVB-S2 + moduł CI CineView

 

Ogólnie cena całości jest dość wygórowana... Ale za to pracuje z Windows Media Center, z Vistą, z systemami 64 bit (Linux przemilczany - nieładnie, ale sprawdziłem i wsparcie jest, tylko nie od KNC One). Duża kompatybilność z modułami CI

 

pack_dvb_s2.jpgpack_dvb_s2_plus.jpg

 

Intel basierende Systeme (mit Intel Chipsatz):

Alphacrypt / - light / -TC

EasyTV

Cryptoworks

Conax 1.1

Viaccess 1.1

Pocket Viaccess (NP4)

SMIT Viaccess

SMIT Irdeto

Astoncrypt

Omegacrypt

 

AMD basierende Systeme (mit Nforce Chipsatz):

Alphacrypt / - light / -TC

EasyTV

Cryptoworks

Conax 1.1

SMIT Viaccess

SMIT Irdeto

Niestety nie wiem nic o czułości głowicy, mam pewne obawy, że może to nie być rewelacja, bo sama konstrukcja karty jest leciwa (2005 rok). Swoją drogą dziwne, że nikt w Polsce nie wpadł na pomysł, żeby to ściągnąć. Czemu zawsze ja mam wszystko wymyślać? :P

 

Sterowniki są BDA, więc teoretycznie karta powinna działać z aplikacjami alternatywnymi. Niestety opisów w sieci jak na lekarstwo - produkt totalnie niepopularny, mało kto to ma (od 2005 roku - mają zdecydowanie kiepski marketing).

 

Zaletą jest rozbudowany soft dołączony w zestawie - GlobeTV Digital może przykładowo w samej kwestii nagrywania zapisywać materiały do:

 

PES Video/Audio Files *.pva

MPEG Audio Files *.mp2

MPEG Video Files *.mpv

MPEG Video/Audio Files *.mpg

MPEG Video/AC3 Files *.mdd

MPEG AC3 Files *.ac3

MPEG TS Files *.ts

Wersja "Plus" tej karty ma dodatkowo wejścia sygnału z zewnętrznego źródła.

 

Link: http://kncone.de/

 

TeVii DVB-S2 PCI (S460)

 

W tej chwili brak modelu z CI - podobno jest w drodze, więc chwilowo w opis muszę wstawić wersję bez CI.

W zestawie dołączone jest oprogramowanie myTeVii - zmodyfikowana wersja MyTheatre. Informacji o produkcie niewiele. Oficjalne wsparcie jest dla Win XP/Visty, Linux jest nieoficjalnie, nie ze strony producenta.

Chwalą się dużą czułością głowicy, ale w parametrach przemilczane...

 

product_s460_01.jpg

 

Link: http://tevii.com/product_s460.html

 

TBS PCI DVB-S2 Card 8920

 

prof7300_face1.jpg

 

Podobnie jak wyżej - brak wsparcia CI, w tej chwili próbuję ustalić kiedy karty z CI się pokażą. Producent zapewnia, że jest obsługa DiSEqC 1.2

Wsparcie systemów Win 2000/XP/Vista i Linux i ten ostatni jest wspierany oficjalnie. Producent oferuje pomoc w konfiguracji na forum.

Karta ma wiele klonów, szczególnie w Rosji (Omicom SS4 DVB-S2 PCI, czy też Prof DVB-S2 7300, którego fotkę dołączam)

 

Linki: http://www.prof-tuners.com/rus/prof7300.html & http://tbc.ru/content/view/44/26 & http://www.tbsdtv.com/english/product/PCIDVBS2.html

 

DVBWorldDTV DVB-S2 PCI2004 & DVBWorldDTV DVB-S2 PCI2004C

 

Brak wsparcia CI. Jest obsługa DiSEqC 1.2. Linux wspierany, ale trzeba się naszukać... Wersja z końcówką "C" oparta na innych podzespołach (Conexant zamiast Sharpa?).

Istnieje klon: Satstar2 DVB-S2 PCI Card

 

PCI2004-2.jpgCIMG0450.jpg

 

Nie ma zapowiedzi wersji z CI na PCI, ale jest na USB - DVB-S2 HD CA&CI USB BOX i to nie byle jaka, bo do niej można dokupić albo gotowy uniwersalny czytnik kart, albo złącze CI. Dołącza się je do urządzenia za pomocą złącza typu PS2. Do tego wspierane są: Windows 2000/XP/Vista, Linux i... Mac OSX!

 

usb2104%20ca%20ci(1).jpg

 

Wsparcie modułów:

AlphaCrypt 1.0

Aston I 1.05

Astoncrypt 1.03

BataCrypt 1.0

Conax 4.0/4.00e

Cryptoworks 1.0/12011

Irdeto 1.06/2.09

Nagravision

Pentacrypt 1.05

SECA I & II 1.05

Viaccess 1.0 V481/ V483

Zeta Cam

Link: http://www.worlddvb.com.cn/product/htm/pcis2.htm

http://www.worlddvb.com.cn/product/htm/dvb-s2%20usb%20ca%20ci.htm

 

Hauppauge WinTV-HVR-3000 & WinTV-HVR-4000 & WinTV-NOVA-HD-S2

 

W tej chwili niejasna jest sytuacja dystrybucji w Polsce (wygląda na to, że brak). CI wspiera po USB za pomocą dodatku WinTV-CI. Całość piekielnie droga, ale wersja 4000 ma wsparcie DVB-S/S2, DVB-T, analogowej telewizji naziemnej i możliwość wprowadzenia sygnału z zewnętrznego źródła - prawidziwy combo. Niestety coś za coś - z uwagi, że to combo - aplikacje alternatywne identyfikują to tylko jako kartę satelitarną, więc korzystanie z całej reszty tylko z oprogramowania firmowego.

Wsparcie dla systemów z rodziny Windows XP SP2/Vista i Linuxa.

 

WinTV-NOVA-HD-S2 to czysta karta satelitarna - najprostszy model.

 

Linki: http://www.hauppauge.de/de/site/products/data_hvr3000.html

http://www.hauppauge.de/de/site/products/data_hvr4000.html

 

Podsumowanie

 

W tej chwili mamy więc dwa produkty już ze wsparciem CI, dwa z zapowiedziami, jeden bez szans na wersję CI w najbliższej przyszłości na PCI, ale z CA i CI po USB. Będę próbować ściągnąć i przetestować te produkty - już podjąłem pewne działania w tym kierunku w stosunku dwóch z pięciu tu wymienionych producentów ;) Będę informować jeśli dowiem się czegoś ciekawego, a póki co zapraszam do wpisywania modeli znalezionych przez Was, a niedostępnych w Polsce. Może uda się nam znaleźć coś godnego uwagi i wtedy wprowadzilibyśmy to do sprzedaży ;)

Z zapowiedzi jest jeszcze produkt Anysee DVB-S/S2 z wbudowanym czytnikiem kart, ale pod USB. Nie wiem kiedy się pokaże, ale z pewnością będzie dostępny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są pewne postępy, więc odkopuję temat: mam na testy KNC One TV-Station DVB-S2 Plus z dodatkiem CineView. Trochę mnie to kosztowało (dosłownie i w przenośni), ale jest. Wstępnie planuje się pobawić tym sprzętem koło połowy listopada i wydam werdykt na jego temat ;) Niestety minus na starcie - support jest kiepski, nie doczekałem się odpowiedzi na zadane pytania techniczne, słaby kontakt (ale z drugiej strony dobre i to niż zupełna cisza ze strony TwinHana). Jednocześnie małe sprostowanie - napisałem wcześniej, że wersja Plus ma wejście sygnału z zewnętrznego źródła. Te wejście to S-Video, więc mowa tu tylko o obrazie - z poprzedniej wypowiedzi możnaby wnioskować, że obraz + dźwięk, ale tak nie jest.

 

Dla kontrastu - nawiązałem także kontakt z producentem TBS i tu zupełnie inna bajka, dostałem szczegółowe odpowiedzi na wszystkie zadane pytania techniczne i ogólnie zostałem miło zaskoczony podejściem do tematu - oby tak dalej. Tu jednak brak w tej chwili produktu DVB-S2 + CI, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość - prace nad produktem po wprowadzeniu karty DVB-S2 dla złącz PCI Express mają zostać znacząco przyśpieszone.

 

O dalszych postępach w kwestii zdobywania i testowania sprzętu będę informować co pewien okres ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wreszie po trzech miesiącach od otrzymania znalazłem chwilę czasu, aby przetestować KNC One TV-Station DVB-S2 Plus z CineView. Jestem pozytywnie zaskoczony - udany produkt, dobra czułość głowicy. Poradził sobie z SR=1331 z 36E (1000 nie ruszył, ale akurat mocno sypał śnieg, więc na niczym nie udało mi się odebrać TRSP z 36E z tym skrajnie niskim SR). Moduły czyta całkiem nieźle, ale co najważniejsze - bardzo szybko. Chodzenie po menu modułu to są ułamki sekund, podobnie z samym wstrajaniem się w sygnał - SR=1331 wskoczył dosłownie w ułamkach sekundy. Jako minus muszę zaliczyć dziwne przesunięcie częstotliwości - wszystkie kanały SCPC trzeba wprowadzać z +2~3 MHz, bo inaczej sygnału brak. Ważne także, aby precyzyjnie dobrać SR przy SCPC - w tej kwestii karta jest bardziej wybredna od TwinHan-a AD-SP 400. To tak skrótowo - szerszy opis trafi prawdopodobnie do SK 2/2009. Jestem na etapie ściągania kolejnych dwóch produktów z listy z pierwszego postu.

 

W międzyczasie do produktów dołączył Anysee DVB-S2 na USB z uniwersalnym czytnikiem kart, ale nie znam szczegółów. Dystrybucją w Polsce zajmie się z tego co wiem Yansat. Anysee jest o tyle ciekawym produktem, że wbudowany czytnik może pracować z innymi programami - nie tylko oryginalnym softem jak to jest w większości tego typu urządzeń dla PC. Do tego celu potrzebna jest wtyczka SPlug (nie v_plug, tylko "s" na początku). Pozwala ona na komunikację dowolnej aplikacji z czytnikiem opierając się na standardzie MDApi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@tbubel - będzie ciężko, bo jak pisałem - z dystrybucji Hauppauge wycofał się dotychczasowy przedstawiciel na Polskę i w efekcie produkty stopniowo wyparowały z rynku. Mogą je mieć na magazynach ewentualnie sklepy z akcesoriami do PC (te większe), ale nic konkretnego nie wskażę, bo sam nie wiem.

 

@clayman - jest i to bardzo duża, bo wiem, że najpóźniej w marcu produkt trafi do Polski - podobno już jest w drodze. Nie byłbym sobą, gdybym jednej sztuki nie ściągnął od dystrybutora do nas ;) Dodam, że cena ma być całkiem przyzwoita. W praktyce czekamy na informację, że anysee E30 S2 Plus już jest i testujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Anysee miał być w marcu, ale będzie w czerwcu. Poślizgi ;) Cena wersji E30 S2 Plus jest wstępnie określana na 599 zł. Nadal nie mam jeszcze egzemplarza testowego - czekamy ;)

 

Urwał mi się kontakt z TBS, nie wiem jak z postępami nad DVB-S2 z modułami CI pod PCI, za to skontaktowałem się z Prof Tuners i już mam pierwsze efekty współpracy między nami - na testy dotarła karta Prof Revolution 7301. Może być to przełomowy produkt, bo wykorzystuje nowy demodulator od ST Microelectronics - STV0903. Szczegóły tu: http://www.prof-tuners.com/eng/prof7301.html Dzięki jego zastosowaniu uzyskano rekord szybkości wstrajania się w sygnał. Karta potrafi sprawdzić aktywność wszystkich transponderów na 13E w 15 sekund.

dvbs2_7301_400.jpg

Dodatkowo zaletą kart od Prof Tuners jest dobre wsparcie - producent napisał własne moduły dla programów AltDVB (z obsługą pilota zdalnego sterowania) i DVB Dream, dzięki czemu jest pewność, że aplikacje alternatywne będą działać stabilnie. Co więcej w tworzenie modułów i sterowników zaangażowany jest MaxWin - jak ktoś siedzi długo w temacie kart DVB i miał produkt TechnoTrenda, to powinien ten pseudnim kojarzyć. Z poprzedniego modelu (7300) korzysta choćby Feedhunter Rini - znany holenderski DX-er. Zbierając te wszystkie fakty - jestem mocno podekscytowany z faktu, że będę mógł przetestować 7301 i mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

 

Prof Tuners szykują serię Luxury CI - będą to karty wewnętrzne (PCI-E) i zewnętrzne (USB) z obsługą DVB-S/S2 i DVB-T oraz gniazdami CI. Niestety do premiery jeszcze trochę czasu - dopiero rozpoczęto prace nad produktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Anysee tak jak napisałem - 599 zł. Natomiast karty Prof - nieco powyżej... 150 zł :shock: (przypominam, że mowa o kartach DVB-S/S2 HD wewnętrznych o być może rewelacyjnych parametrach). Niestety póki co Prof nie ma dystrybutora w Polsce, a ściąganie z Chin pojedynczych sztuk oznacza koszty przesyłki + VAT + cło. Wiele zależy od testów. Jeśli karty Prof faktycznie okażą się bardzo dobre - będę próbować zainteresować kogoś stałą dystrybucją - wtedy ceny będą mogły być w pewnym stopniu zbliżone (zapewne nieco gorsze, ale i tak lepsze niż samodzielne ściąganie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obiecywałem w komentarzach na satkurier.pl, że napiszę kilka słów o wrażeniach z korzystania z karty ProfDVB Revolution Series 7301, ale z braku czasu temat nieco się poślizgnął. Dziś wreszcie mam momencik, więc szybko co potrafiło to cudo (czas przeszły użyty celowo, o tym na koniec).

 

Co udało się wycisnąć (antena Laminas 130cm):

 

Niskie SR:

DVB-S

Najniższy odebrany: Eutelsat Sesat (36°E) freq.: 12,633 GHz, pol. V, SR: 1331, FEC: 3/4 - TelefortuneSat, sygnał silny i stabilny, szybko wskakuje, nie trzeba czekać na lock

 

DVB-S2

Najniższy odebrany: Intelsat 901 (18°W) freq.: 11,000 GHz, pol. H, SR: 1666, FEC: 5/6 - plansza testowa Videopiu (akurat był czarny ekran), sygnał słaby, ale odbiór stabilny

Pojawił się także sygnał z Intelsat 901 (18°W) z 11,154 GHz, pol. H, SR: 1460, FEC: 8/9, ale za słaby, żeby odebrać i wyszukać

Na TwinHanie AD-SP 400 nigdy w DVB-S2 nie udało mi się zejść do tak niskich wartości SR dla DVB-S2, ale dla DVB-S byłem w stanie odbierać SR=1000. Tu się nie udało, oficjalnie ponieważ barierą techniczną jest wartość ok. 1200 kbps.

 

Wysokie SR:

DVB-S

Najwyższy odebrany: Express AM22 (53°E) freq.: 11,044 GHz, pol. V, SR: 44950, FEC: 3/4 - pakiet RSCC, sygnał silny i stabilny

Na satelicie nie ma przekazów z wyższym SR w DVB-S, więc możliwości są tu maksymalne

 

DVB-S2

Najwyższy odebrany: Intelsat 907 (27,5°W) freq.: 11,495 GHz, pol. V, SR: 39777, FEC: 5/6 - pakiet BBC, sygnał 50-55% i stabilny odbiór

Póki co na satelitach w europejskim kawałku orbity przekazów w DVB-S2 z wyższym SR nie ma, więc także maksimum możliwości. Warto także wspomnieć, że mało który tuner cyfrowy radzi sobie z odbiorem tej paczki. Tu nie ma żadnych problemów.

 

Słabe sygnały:

Rzut okiem na Astrę 2D i porównanie z dotychczasową kartą TwinHan AD-SP 400 - efekt identyczny, czyli pod względem czułości karty są równe. Sygnał jest stabilny i pozbawiony przypadłości TwinHana (po zmianie częstotliwości sygnał nieco spada, co przy słabych sygnałach utrudnia odbiór, trzeba było ponownie uruchamiać aplikację, żeby karta się zrestartowała, tu czegoś takiego nie było)

 

Częstotliwości sprawiające niekiedy problemy na innych kartach:

Hellas Sat (39°E) freq.: 11,512 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 7/8, DVB-S, pakiet Ukrkosmos, na niektórych odbiornikach, jak Topfield TF7700 mimo silnego sygnału na ekranie pikseloza. Prof 7301 - odbiera prawidłowo

Thor 5 (0,8°W) freq.: 12,015 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4, DVB-S/8PSK, kanały HD Canal Digital; przykładowo na karcie KNC One TV Station S2 brak sygnału mimo jego obecności na innych odbiornikach podłączanych pod ten sam zestaw antenowy. Prof 7301 - odbiera prawidłowo

 

Karta ma bardzo czuły pasek sygnału - świetnie koryguje się na nim pozycję anteny, reaguje na najmniejszy ruch. Sterowniki są dopracowane, a AltDVB śmiga jak szalony - napisany interface jest przygotowany bardzo solidnie. Zgodnie z tym co opisywano - karta jest szybka, sprawnie wstraja się w sygnał - w ułamkach sekund. Dzięki temu można szybko wyczuć, czy jest sens klikać "Check signal", czy po prostu na odbiór nie ma szans i już. W AD-SP 400 czasami jak ustawi się w AltDVB "Lock Time" na 9999 ms i włączy VLT, to po 30 sekundach potrafi zaskoczyć. Prof 7301 pokazuje coś takiego natychmiast i natychmiast można wyszukiwać i oglądać, a jak nie pokazuje sygnału to po prostu nic się nie wyciśnie i nie ma sensu się męczyć.

 

Przypominam także, że karta radzi sobie z odbiorem nietypowych transmisji opisywanych tu: https://satkurier.pl/news/47819/trzy-822 ... a-13e.html - cały news powstał zresztą głównie dzięki efektom skanowania z karty Prof 7301.

 

Podsumowanie może być tylko takie: RAJ DLA DX-ERÓW! Podczas testów każdy dzień zabawy tą kartą był dla mnie ciężkim szokiem jak przyjemnie i wygodnie można korzystać z karty DVB w komputerze i jak szybko może ona działać - żaden tuner cyfrowy się nie umywa. Podczas wszystkich testów i prób ani razu nie trafiła mi się zwieszka, zacięcie obrazu, czy cokolwiek tego typu. Nagrałem na niej cały przekaz z pogrzebu Jacksona w HD z 7E (wersję SD nagrywałem na Opticumie 7300). Efekty testów jednym słowem miażdżące. Szkoda, że nie ma CI, ale w drodze seria Luxury CI, która już wsparcie dla modułów CI będzie posiadać (będzie kieszeń). W każdym razie z Phoenixem + odpowiednie wtyczki Prof 7301 dogaduje się świetnie (a dzięki szybkiemu przełączaniu częstotliwości kanały kodowane wskakują w tempie ekspresowym).

 

Wszystko pięknie ładnie, ale teraz dlaczego na początku użyłem czasu przeszłego - niestety w poprzedni poniedziałek nieoczekiwanie karta się wysypała - przestała działać, podaje napięcie na LNB, ale sygnału w komputerze brak. Próby reinstalacji itp. itd. nie pomogły. Próbowałem namierzyć co wysiadło i wraz ze znajomym serwisantem Mariuszem poświęciliśmy kilka godzin na analizę techniczną karty, ale bez powodzenia :( Wróciłem do AD-SP 400 i widzę teraz jak się trzeba z tym złomiszczem męczyć, ale cóż - i tak jest dobra dla DX-ingu - nic lepszego nie znalazłem dotychczas... Będę chyba próbować ściągnąć jeszcze jedną Prof 7301, ale tym razem raczej nie prosto z Chin, bo cło, VAT i koszty przesyłki mnie zniszczą - łącznie te opłaty przekraczają niemal dwukrotnie cenę samej karty!

 

Co do Anysee - temat jakoś dziwnie utknął w martwym punkcie. Będę odzywać się do Yansatu co tam u nich słychać na dniach, to może coś się dowiem i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałbym wiedzieć dlaczego padł, bo póki nie wiem, to może stać się tak samo z kolejnymi egzemplarzami i nie powiem, żeby mnie taka perspektywa cieszyła, będę się w tej sprawie jeszcze kontaktować z producentem.

 

Dystrybucja póki co nie załatwiona, mimo tego, że producent wysilił się i robi teraz pudełka z polskimi napisami i spolszczony przewodnik szybkiej instalacji (dość lakoniczny, ale zawsze jest - mogłoby nie być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj Mr. Orbita.

 

Czy coś się zmieniło w kwestii dystrybutora tych kart na Polskę, ktoś podjął jakieś rozmowy a może ktoś już je sprzedaje ? ?

Nie ukrywam że po artykule w drukowanym Satkurierze kupił bym nawet dziś taką kartę :)

Udało Ci się ustalić co było powodem uszkodzenia karty ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny okazał się zasilacz w komputerze, aczkolwiek jego niestabilna praca raczej aż tak nie powinna odbić się na działaniu karty - nic innego mi się nie zepsuło. W każdym razie póki co nadal 7301 nie mam, bo nowej jeszcze nie zamówiłem (za dużo problemów ze ściąganiem pojedynczych sztuk z Chin, nie opłaca się), starej nie udało się ożywić. Chciałbym jednak ściągnąć sobie ze trzy sztuki na własny użytek. Zobaczymy co z tego wyniknie docelowo...

 

Dystrybutora brak. Próbowałem gadać z Yansatem, ale chyba nie są zainteresowani, zresztą na Anysee czekam jakoś od lutego od nich (poprzednie moje posty w tym temacie), więc chyba z kartami DVB ogólnie zwalniają z tempa. Oprócz nich karty DVB w Polsce dystrybuuje jeszcze tylko X3M Tuners i tam podobno już gadali, ale się nie dogadali, bo był jakiś zgrzyt związany z rynkiem rosyjskim (dystrybucja TechnoTrendów). Nie mam tego komu zaproponować więcej, bo nie znam nikogo kto by się tym zajmował i miał jakiekolwiek pojęcie na temat kart DVB. W efekcie u nas temat leży :( Rozglądam się teraz za kimś za granicą, ale w Europie, aby łatwiej było handlować. Łatwiej byłoby ściągać karty choćby z Czech, czy Niemiec, niż prosto z Chin.

 

Z innej beczki: na wystawę SAT Krak wpadł przedstawiciel HongKong Tenow International Limited. Ta nazwa zapewne nic Wam nie mówi, więc powiem w skrócie, że to osoba od kart TBS, z o których wspominałem w pierwszym poście. Byli też w tym roku na Agna Cable. Wspomniany przedstawiciel pokazał mi kilka prototypów, w tym m.in. podwójną kartę DVB-S2 (z dwiema głowicami HD) oraz combo DVB-S2 + DVB-T. Liczyłem, że coś zostawi na testy - obiecał, że zajrzy w sobotę, ale się ulotnił i na testy nie zostawił nic, więc będę musiał gadać z nim na odległość, ale ogólnie produkty (szczególnie te dwa wymienione wyżej) są ciekawe. Trochę brak czegoś z gniazdami na moduły CI, albo z czytnikiem kart...

 

Wracając do kwestii dystrybucji Prof Tuners: jeśli jest tu ktokolwiek, kto ma jaja, zna się na imporcie z Chin i wierzy, że jest to w stanie pociągnąć - proszę o kontakt na mój mail: mrorbita [malpka] satkurier.pl Jestem w stanie nawet poświęcić nieco czasu i trochę pomóc w temacie, zrobić jakieś tłumaczenia (w zamian za dobre ceny 7301 dla mnie :P ), zaproponować gdzie uderzyć z produktem, jak podejść do promocji itp., byleby się ktoś SOLIDNY (solidny to słowo kluczowe) znalazł. Rynek kart DVB jest jednak ciężki, więc trzeba realnie oceniać popyt na to i mieć wiedzę, bo bez tego można utonąć w serwisach. Klienci nie zawsze sobie z kartami DVB radzą - czasami kupi jakiś laik i później trzeba mu pomóc od zera, aby uruchomił sobie kartę sam. Do tego jest właśnie potrzebna wiedza. Czekam na odzew ze strony ew. zainteresowanych poważnych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mr.Orbita jakby pan cos zamawial np. z Chin to jestem chetny na 1 karte Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E i dałby ja przy okazji przetestowac

/warunek sprawny u pana zasilacz/,sprawy pozniejszej gwarancji bylyby na mojej glowie.Obecnie mam kilka lat Technotrend TT-PCline Premium S to

najwyzszy czas ja zmienic. wiepis/kontakt e-mail/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie sprzętu z Chin to nie jest łatwa sprawa, nie znam się na tym i się obawiam, że popłynę finansowo... Co do Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E, to nie są w tej chwili i tak dostępne, więc nie ma szans ściągnąć ;) Ale jak będą - mogę pomyśleć. Ogólnie sytuacja jest taka, że jeśli znajdzie się na tyle chętnych, to mogę zaryzykować i zamówić po trzy pudełka każdego z modeli, ale jak mi się to nie sprzeda, to będę do tyłu z kasą ;) Dlatego jednak wolałbym, aby zajął się tym jakiś dystrybutor, który zna się na rzeczy, a nie ja ;) Ja nie jestem handlowiec, tylko techniczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na stronie mnie wpisali, ale ja dystrybutorem nie jestem - nie zrozumieliśmy się z producentem... Ja mu napisałem, że być może coś zamówię w przyszłości jeszcze na własne potrzeby, a tu mnie wpisali :lol2: Nadal aktualna jest informacja, że jeśli zagląda do tego tematu przedstawiciel jakiejś solidnej firmy, który dałby radę zostać dystrybutorem na poważnie - proszę o kontakt - dam wszystkie niezbędne namiary. Jak wstępnie rozmawiałem z producentem, to początkowe zamówienie ma być na po 1 pudełku trzech modeli kart: 7300, 7301 i 7500. W pudełku jest po 20 sztuk, czyli zamówienie minimalne ma być po 20 sztuk każdego z modeli.

 

Wysyłka mogłaby być HongKong Post, czyli pocztą i ta forma jest podobno (?) bezpłatna m.in. do Polski (wysyłka przez pół świata bezpłatna?). Niestety dochodzi kwestia VAT-u i cła. Cło na towary komputerowe jest 0%, ale już na sprzęt satelitarny nie; jak to jest w przypadku kart DVB - nie wiem; mogą to potraktować tak i tak, na dwoje babka wróżyła. Jak zamawiałem ja, to robiłem to DHL-em i przesyłka utknęła mi na punkcie celnym i dostałem telefon, w którym mnie poproszono o adres e-mail, a na maila przylazła mi tona papierów do podpisana i dodatkowo jak już przesyłka z celnego wyszła, to mimo że zapłaciłem z góry - musiałem grubo dopłacić (prawie drugie tyle, co zapłaciłem). Dlatego nie mam bladego pojęcia jak ściągać towar z Chin, za co mnie wtedy skasowali ekstra i nie chce mi się w to bawić, bo jak widać temat jest najeżony niespodziankami...

 

Model Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E będzie dostępny dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mr.Orbita

"Model Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E będzie dostępny dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku"-

to długo i chyba musze sie przeprosic z moim Technotrend TT-PCline Premium S i zrobic wolny slot

PCI na 7301. Ile by ta karta kosztowala całkowicie gdybym sie załapał u pana na zakupy tej karty/7301/?

/info moze byc na e-mail/ wiepis

 

I pytanie - czy karty np.TBS wystawiane na licytacje w EBAY pl. to sa ceny koncowe z cłem i skad to jest wysyłane

z Chin bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z ebay są bez cła, wysyłane są zapewne z Chin, zresztą jak wyszukujesz aukcje, to masz podaną lokalizację - z tego co widziałem są albo Chiny, albo USA, czyli tak źle i tak niedobrze. Ogólnie sytuacja z zakupem taka sama jak z Prof Tuners. Co do ceny 7301 - być może spróbuję na początku listopada coś zamówić z 7301 na własny użytek, możliwie najtańszym sposobem - wtedy będę wiedział jak wygląda sytuacja cenowa dokładnie, tj. jak to ściągnąć po najniższych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...