Skocz do zawartości

Kodeki dla HDTV


kreciolboss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Sprzęt : AMD Athlon 3700+ , 2 GB Ram , Radeon HD2600 PRO 256 MB , Compro Videomate S350

Soft : Windows Vista SP1 , Dvb dream

 

Testowałem kodeki HD : Cyberlink , CoreAVC , Arcsoft, ATI , na żadnych kodekach nie mam płynnego obrazu HD z TVP HD i C+ HD i są "lagi" . Moja karta graficzna ma podobno jakieś właściwości HD (ma HDMI) , ale nie sądze aby były wykorzystywane . Czy są jakieś lepsze kodeki dla HDTV czy sprzęt jest za słaby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z odtworzenie trailera TVP HD w Windows Vista. Odtwarzałem go także pod Windows XP, jednak i tu pikseloza i w efekcie zawieszenie obrazu w końcu nastąpiło. Fakt, że na XP odtwarzanie trwało kilkanaście sekund dłużej, niż na Viście, ale i tak jest problem nadal. Moja konfiguracja podobna, 2,4 GHz, 3 GB ram, geforce 6600 256 MB. Zastanawiam się, czy do materiałów HD nie trzeba procesora quad 3 GHz, 8 GB ram i grafiki z 1 GB ram :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz śmietnik w kodekach + kiepska karta graficzna - ja teraz zerknąłem na ten materiał z TVP HD, który kilka dni temu trafił na forum - na laptopie z procesorem 1,49 GHz (Intel) i 512 MB RAM przy karcie graficznej Mobility Radeon 9000 (Windows XP) i obraz trochę się tnie, ale leci do końca, dźwięk jest płynnie. Odtwarzacz - Media Player Classic, więc jeśli na słabszym komputerze nie zawiesza się całkowicie, tylko tnie to i u Ciebie nie powinno się całkiem zawiesić, ew. ciąć obraz jak u mnie. Jaką dostałeś ocenę cząstkową w Viście za kartę graficzną (u mnie na innym komputerze, gdzie mam Vistę) mam 3,5 i to najniższa wartość, pozostałe podzespoły mam powyżej 4,5)?

 

Co do problemu @kreciolboss-a to przy takim mocnym komputerze dziwne zjawisko, Vista też nie powinna być problemem, bo na takim systemie HD oglądałem i to na komputerze wcale nie mocniejszym (CoreAVC, Cyberlink). Może rozejrzyj się za aktualizacją sterowników do karty graficznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śmietnika w kodekach, to się nie zgodzę :twisted: Dbam o porządek w systemie, na ile to możliwe. Poza tym na drugim dysku mam świeżo zainstalowany XP i tylko niezbędne kodeki i programy. Co do karty graficznej, tutaj nie będę polemizował. Indeks wydajności grafiki dla Aero 5,9, ale już grafika w grach 3.0 :evil: No cóż, komputer nie jest taki stary, ma dwa lata. Wymienić kartę graficzną na jedną z najnowszych to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero sobie śmietnik w kodekach porobiłem, instalując i sprawdzając inne. Niestety zawsze to samo. Używałem do tej pory darmowego FFDShow MPEG-4. Może ktoś doradzi, jaki kodek najlepiej zainstalować :?: Autor linku do tego trailera, zaleca Cyberlink H.264 7.3, ktoś próbował :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HDTV najważniejszy jest kodek H264 bez którego programy HD nie chodzą płynnie. Jest on np. w Cyberlinku Power DVD ale od wersji 7.0. Ja osobiście używam wersji 7.2 i chodzi wszystko bez zarzutów.

Jeśli jednak macie niepotrzebne 15 EURO to polecam zakupić DVB Viewera :) Działa perfekcyjnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu działa od początku do końca :jupi: i to płynnie :!: Zainstalowałem program CyberLink PowerDVD 7.3 i w nim odtwarza poprawnie, niestety tylko w tym programie. Jak będę miał czas, to spróbuje DVBViewer, na razie instalator kodeków Cole2K kończy pracę po wybraniu opcji Expert Installation :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 lat później...

Witam, przeglądam forum ponieważ tną mi programy TVP 1HD i 2 a kupiłem dvbviewera, kodeków nie ustawiałem, mam netbooka acer Aspire 725 z procesorem AMD C60 (1,33Ghz i wbudowana karta grafiki) - tuner DVB-T to AirStar teleStick USB. SD chodzą pięknie a HD niestety nie da się oglądać - da się coś jeszcze programowo wycisnąć żeby tvp1,2 HD można pooglądać płynnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grafika wspiera MPEG-4, to ona przejmuje większość zadań odciążając procesor. Jednak czy 1,3 GHz wystarczy? W dodatku pewnie jednordzeniowy? Nie wiem, trzeba sprawdzić.

Pozostaje dobrać odpowiednio program + kodeki. Jeśli mimo użycia różnych kodeków brak poprawnej pracy, trzeba zmienić oprogramowanie (jest kilka darmowych) i ponownie sprawdzać kodeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...