Skocz do zawartości

Problem z konwersją plików nagranych Hauppauge PVR 2


DmNQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od razu przepraszam jeżeli zły dział, ale nie miałem za bardzo pomysłu gdzie to wrzucić. Proszę o wyrozumiałość i o pomoc.

Mianowicie mam problem z konwersją plików nagranych przez Hauppauge, mianowicie plik przerobiony prosto z nagrania którego rate to 8000 Kbps , do pliku mkv o jakości 720p klatkuje, nie jest zbyt płynny mimo że przerabiam do 50fsów czyli tak jak plik źródłowy a bitrate wynosi np. 4000. Nie wiem co robie nie tak, skoro mecze które można znaleźć w internecie mające 2000 Kbps i mające 25 fpsów są płynniejsze niż mój plik. Wrzucam próbki dla zobaczenia sytuacji, bardzo proszę zainteresowanych o pomoc i pobranie tych pliczków i sprawdzenie.

Tak wygląda oryginalny plik , nagrany prosto z TV: (Video bitrate: 7 997 Kbps,Video rozdzielczość: 1920x1080 , 50 fps)

http://www71.zippyshare.com/v/157323/file.html

 

Tak wygląda plik skonwertowany przeze mnie ( Ogólne bitrate pliku: 4 471 Kbps,Video rozdzielczość: 1280x720, 50 fps)

http://www12.zippyshare.com/v/45933283/file.html

 

A tak wygląda mecz piłki nożnej z internetu (Ogólne bitrate pliku: 4 327 Kbps,Video rozdzielczość: 1280x720, 25 fps )

http://www33.zippyshare.com/v/83163098/file.html

 

Pomimo, że bitrate jest mniejsze, i według programu freemake video converter plik ma 25 fpsów, no to różnica jest diametralna w płynności i szybkości gry. Nie wiem czemu przy bardzo podobnych parametrach a nawet lepszych mecz siatkówki który skonwertowałem najzwyklej w świecie klatkuje i nie jest płynny. Czym to jest spowodowane? Może używam kiepskiego programu do obróbki? Używam freemake video converter, ale jest on bardzo prosty w obsłudze, przecież parametry filmu są dobre, zatem czemu jest jak jest? i tak jest z każdym skonwertowanym meczem , lub sportowej rozgrywce która toczy się w szybkim tempie. Jak uzyskać tak płynne video jak na "filmie z internetu"? Bardzo prosiłbym kogoś kto się na tym zna o pobranie tych pliczków i sprawdzenie, nie są one strasznie wielkie więc myślę że ktoś pomoże. Z góry dzięki za pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, myślicie, że to może być wina programu? bo nie wiem czy może coś przestawić w ustawieniach Hauppauge'a czy cokolwiek, nie chciałem zmieniać programu bo jest bardzo łatwy w obsłudze , a aż taki obcykany w tych technicznych spawach nie jestem, ale nie trudno zauważyć różnice na powyższych filmikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Freemake przerabiając plik, usuwa z niego automatycznie przeplot i nic z tym nie zrobisz. Nie ma tam opcji, żeby to zmienić. Poszukaj bardziej zaawansowanych programów do konwersji, które tę możliwość mają. Oto twój plik przerobiony na 720p bez usuwania przeplotu podczas konwersji:

http://www59.zippyshare.com/v/59629314/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest piękna sprawa, o to mi chodziło. Mógłbyś powiedzieć jakim programem to zrobić i żeby była możliwość konwersji do formatu mkv? Bardzo byłbym wdzięczny bo walcze z tym już długi czas...

Próbowałem od czasu gdy napisałem z 10 programów które niby przeplot usuwają. Były to GOM video converter, avs video converter, movavi video converter, ale za każdym razem taki sam efekt, może trochę lepszy. Jakim programem uzyskałeś taki efekt ? Nie wiem już co robić, tego klatkowania nie da się na tv oglądac....film w 50 fpsach a jest jakby było 10

 

Zrozumiałem o co chodzi. Konwertuje z 1080i z przeplotem na 720p bez przeplotu dlatego tak się dzieje. Jeżeli przełącze rozdziałke dekodera na 720p i przerobie na 720p w MKV wszystko jest ok. Pytanie tylko jak zrobić aby pliki 1080i także zachowały przeplot przy konwersji :) jakbyś mogł podać nazwę programu którym jej dokonałeś i jakiś krótki tutorial ;) dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jakiego użyłem to Video Redo bazujący na FFmpeg. Dobrym konwerterem był kiedyś Media Coder bazujący na mencoder od mplayer. Niestety jego nowe wersje stwarzają więcej problemów niż radości. Obiecującym projektem jest darmowy dmMediaConverter (FFmpeg frontend GUI) posiadający między innymi kodek h265. Są paczki *.deb na ubuntu oraz wersja win32. http://dmsimpleapps.blogspot.ro/2014/04/dmmediaconverter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Zainstalowałem VideoRedo, postawnowiłem wyciąć kawałek filmu i sprawdzić,ale niestety nie wiem gdzie zmienić roździelczość pliku. Mógłbyś podpowiedzieć gdzie to znaleźć? I gdzie jest opcja związana z przeplotem?

 

20140906141000087126513.png

dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmedia recode jest darmowy, lekki i nie syfi - pobierz zainstaluj i potestuj: usuwanie przeplotu to jedna z funkcji w filtrach: dostępne trzy metody, lub wyłącza usuwanie przeplotu...

 

p.s. wszystkie funkcje są widoczne dopiero po dodaniu pliku źródłowego i wyborze odpowiedniego kontenera, kodeków etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DmNQ Wszystkie opcje są w profilach przy zapisie pliku pod przyciskiem "options"

@ kafel MKV i MP4 po to zostały stworzone, aby w jednym pliku można było zmuksować wiele ścieżek dźwiękowych, obrazu i napisów oraz tworzyć rozdziały do filmów. AVI to już historia

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mkv? - nie lepszy /bardziej uniwersalny/ avi?

 

AVI archaiczny kontener na dodatek nie gwarantujący synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Musisz wierzyć że strumienie video i audio w czasie sie nie rozjadą

Tylku jedne strumien video, jeden audio. Brak napisów itd.

Zadna uniwersalność - same ograniczenia.

Nawet w początkach DiVX'a był to przeżytek niczym obecnie dinozaury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o większą uniwersalność avi,

Przecież to kontener z największą liczbą ograniczeń.

Cale 10 lat temu już byl przeżytkiem.

On był dobry na przełomie lat 80-tych i 90tych jako alternatywa dla FLI.

 

a w nagranym programie z satelity zazwyczaj wystarczy jedna ścieżka dźwiękowa.

To co ty nagrywasz, seriale tvn.polsat.tvp?

Jak można zrezygnować z oryginalnej ścieżki dźwiękowej np w filmie The Doors?

Również jak zrezygnować z porządnego subtitlingu?

Nadal te durne pliki tekstowe dla AVI najczęściej rozjezdżające się z akcja na elranie?

 

Wystarczy jednie przyciąć TS'a, plus wy[beep]e zbednych strumieni. Żadnej dodatkowej konwesrji nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niektórzy dalej konwertują i pogarszają sobie jakość. Mam prostą zasadę co do nagrań z satelity: z mpeg2 robię (na własny użytek) płytę DVD z menu, żadnej konwersji nie potrzeba, z kanałów HD zostawiam M2TS ze ścieżkami audio i napisami nadawcy. Wszystko bezstratne i idealnie zsynchronizowane. Autor tematu wybrał rozwiązanie z kartą przechwytującą obraz z dużym bitrate przy capture stąd jego problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niektórzy dalej konwertują i pogarszają sobie jakość.

Marnowanie życia na bzdury oraz kasy na prąd..... Jedynie przycięcie TS'a (zazwyczaj po GOP'ach więc rekompresja odpada) i wy[beep]e zbędnych strumieni.

 

Mam prostą zasadę co do nagrań z satelity: z mpeg2 robię (na własny użytek) płytę DVD z menu

Szarpać sie z płta po co? Jest plik i go "odpalam". Po co jeszcze dodatkowa praca, stracony bezsensownie zas no i dodatkowe koszty.....

 

Autor tematu wybrał rozwiązanie z kartą przechwytującą obraz z dużym bitrate przy capture stąd jego problemy.

Jak sieę szuka rozwiązania "pod górkę"..... Ale za to sprzedawca tej karty był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zabawy z TS w SD najlepszy jest ProjectX w Javie do HD avimuxer

 

do robienia DVD z samego pliczku TS w SD multiavchd sam sobie tak robie jak txmuxer nie zrobi tego prawidłowo

 

Przy płytach Blu Ray wole sobie wypalić właśnie takie pliczki już gotowe zremuxowane playerek LG widzi najwięcej rozszerzeń nie uznaje wszelkiego rodzaju urządzeń NAS bo nic z tym nie zrobie jeśli nie jest podpięrty kabel a po wifi to tylko się korzysta z netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...