Skocz do zawartości

TBS6983 (twin/dual) - następca TBS6925?


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@crazycat

CrazyScan - very great job! But, do You plan support for TBS 5990? In forum are informations about hardware similarities to the devices supported by CrazyScan.

The program worked well with TBS 5922, however, with the TBS5990 hangs on startup. Only in BDAType=WIN7 mode starts properly but, of course, does not allow the scan.

Sample end of log file after crash:

19:46:38 StartDVBEx(1)

19:46:38 Device_ID: 1

19:46:39 Use Device 1

There are not infos "Tuner filter", "Capture filter"... and further.

 

I have also propose to record the date in the log file next to the time.

It's time for giving gifts, maybe some at least partial support :) ? I miss a little of these spectra :cry:

 

@Mr. Orbita

Miło mi zagościć na tym forum, chociaż jego czytelnikiem jestem od dawna. Do rzeczy:

Okazuje się, że oprócz sterowników pod Linux TBS wydał także aktualizację dla swojego narzędzia TBS BlindScan (3.0.1.5). Z błędów zgłoszonych przeze mnie w październiku jak patrzę pobieżnie, to nie poprawiono nic Mały smuteczek Nowa wersja dodaje wsparcie dla TBS 6908.

Zgłaszałem również pewne zmiany do tego programu, jednak w najnowszej wersji okazuje się, że mój model jest gorzej wspierany niż było to wcześniej (komunikat błędu po naciśnięciu Start). Gdyby TBS trochę ugiął się pod naciskami (szybkość reakcji wsparcia jest czasami rewelacyjna), program działałby i wyglądał świetnie. Osobiście napisałem programik, który usuwa powtórzone transpondery, bo to mnie trochę drażniło, gdyż porównuję później wyniki z wcześniejszymi skanami. Taka bliska i Tobie rozrywka :roll: .

Czy możesz napisać, jak wygląda sprawa przekazywania przez Twoje modele kart TBS pakietów 8191 (nullpacket), dokładnie czy są one odfiltrowywane i nie trafiają do oprogramowania? Interesuje mnie to, czy w moim przypadku to kwestia kontrolera czy też sterowników, których jednej wersji inicjatorem też byłem, za sprawą podobnego do opisywanego w tym wątku zakłócania się wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TBS BlindScan: masz błąd na 6983? Powinno działać, u mnie najnowszy pracuje, tylko ze standardowymi zastrzeżeniami (po instalacji nie są wpisane LOF, więc trzeba wybrać konwerter, bo inaczej - błąd oraz nie można wpisać częstotliwości końcowej 11700 - błąd). No najwyżej jeśli masz na myśli na innej karcie, 5990 - to przepraszam ;)

 

Z przekazywaniem 8191 jest różnie. 6983 i 6925 przekazują nulle bez filtrowania, poprawnie i z poprawną zawartością (bo tak naprawdę to nie zawsze są puste pakiety, np. Ericsson MX8400 lubi tam wklejać swoją nazwę ;) ). Natomiast mam też w użyciu kablowy 5880 i tu jest ciekawa sytuacja - niezależnie od tego, co leci karta sama "dodaje" nulle do jakiejś przepływności, nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie, ale widzę przy korzystaniu z DVB-T, że nagle mam poprawną ilość danych oraz drugie tyle 8191, co oczywiście prawdą nie jest. Była o tym nawet dyskusja na forum TBS: http://www.tbsdtv.com/forum/viewtopic.php?f=82&t=8228 ale stanęło na tym, że mieli wydać nową kartę 5881 z poprawioną tą przypadłością. Wydali ją, ale nie mam, żeby potwierdzić. O 5990 nie mam informacji. Masz tam w temacie nulli jakiś zgrzyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But, do You plan support for TBS 5990? In forum are informations about hardware similarities to the devices supported by CrazyScan.

 

Only if TBS make I2C-access support for CX231xx-based USB devices (dual like 5280, 5281, 5990). Long time ago Steven@TBS try add I2C-access for 5280, but no success. So if TBS release 5926 - i think "process will be forced" (for 5280, 5990 also).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crazycat

thank you, from beginning I talked with TBS about support CrazyScan in this model.

Maybe again I will turn to TBS for more information.

 

@Mr.Orbita

Pisałem o modelu 5990, wiem że trochę nie w temacie jednak zarejestrowałem się głównie ze względu na gościnę tutaj crazycata w ostatnich dniach.

W moim modelu jedynie w jednej wersji BlindScana (dodatkowo nie tej, która jest na dołączonym CD) nie wyświetla błędu. Jednak po kliknięciu OK wyniki są poprawne, co najwyżej mam wątpliwości co do rezultatów przy jednoczesnym skanowaniu na obu tunerach. Tutaj czasami są ewidentne pomyłki - wyniki dla jednej polaryzacji i bodajże wysokiego pasma (w tej chwili nie sprawdzę-albo net albo DVB-S :D ) są kopią tego co odbieram na drugim tunerze, który ma zupełnie coś innego do odbioru. Sprawa ewidentnie programowa.

Pytałem o PID8191 z uwagi, że po jakimś czasie zauważyłem, że moje analizatory ich nie wskazują, a jak słusznie zauważyłeś, są transpondery, na których coś tam jest nietypowego. Łatwiej też odczytać z nimi przepływność całego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterogłowicowy odpowiednik 6983, czyli 6908 trafił do sprzedaży ;) Cena prawie 450 USD, czyli jakieś 1600 PLN bez przesyłki i ew. kosztów dodatkowych: http://www.buydvb.net/tbs6908-professio ... p-118.html

Co ciekawe - są dwie wersje. 6908 radzi sobie z ACM/VCM, 6908B nie. Jak rozumiem aktualnie w sprzedaży jest tylko ta wersja, która z ACM/VCM sobie radzi, a wersji 6908B jeszcze nie ma (bo chyba nie sprzedawaliby tak różniących się kart w tej samej cenie?)

 

Przy okazji to może oznaczać, że 6983B, która przewinęła się wcześniej - to też będzie odpowiednik 6983, tylko bez wsparcia ACM/VCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe sterowniki zarówno do 6908 (1.0.0.3, datowane na 4 stycznia 2015) jak i 6983 (1.0.0.6, datowane na 31 grudnia 2014). Ładuję i testuję ;)

 

EDIT: 6983 - nie poprawiono wywalania się karty przy zamykaniu programu korzystającego z tunera B. Nadal też przynajmniej u mnie wykrzacza się o DiSEqC. Paski siły i jakości sygnału bez zmian. Generalnie nie widzę zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki zarówno do 6908 (1.0.0.3, datowane na 4 stycznia 2015) jak i 6983 (1.0.0.6, datowane na 31 grudnia 2014). Ładuję i testuję...

 

First of all:I wish you and all SAT Kurier members-Happy New Year 2015! :D

 

I did test with the new driver(v.1.0.0.3) for TBS6908. I've seen no novelty,oh,yes,unfortunately Crazyscan(regardless of versions) is no longer working with 6908card!Please check your own if the same thing happens?With previous version-v.1.0.0.2,there are no problems with Crazyscan,only that some signals are not locked.

New version of driver-1.0.0.6 for TBS6983 card works very well with all EBS and Crazyscan tools.

 

TBS6908 card-v.1.0.0.3,test on Express AT1-56.0E with LNB liniar:

708911TBS69081003driverwithCrazyscan.jpg

TBS6908 card-v.1.0.0.2,test on Express AT1-56.0E with LNB linear:

497411TBS69081002driverwithCrazyscan.jpg

 

Thanks in advance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie co może być powodem takiej sytuacji na VITAMINIE stabilny odbiór bez zacięć ,TBS 6983 nie radzi sobie z tym i kilkoma innymi transponderami z Badra ?

 

http://www23.zippyshare.com/v/60805797/file.html

http://www32.zippyshare.com/v/813897/file.html

http://www38.zippyshare.com/v/8172389/file.html

http://www64.zippyshare.com/v/40163026/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

to all here a happy new year !

 

I have a problem with TBS6983 and EBSpro

reception on Tuner A is ok then i switch to Tuner B there is reception also ok

but when i switch back from Tuner B to Tuner A EBSpro always crashes with this errors

http://img2.myimg.de/error174ea2.jpg

 

switching between TBS6983 Tuner A/B to TBS5925 and back is ok

 

tested with EBSpro 12.3.0.0 Streamreader 1257 and 1260 Driver for TBS9683 1.0.0.5 and 1.0.0.6

 

working with Crazyscan (1.0.2.118)simultaniously on both Tuners of TBS9683 and switching between TunerA and B is ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I did test with the new driver(v.1.0.0.3) for TBS6908. I've seen no novelty,oh,yes,unfortunately Crazyscan(regardless of versions) is no longer working with 6908card!Please check your own if the same thing happens?With previous version-v.1.0.0.2,there are no problems with Crazyscan,only that some signals are not locked.

 

Yes - not work, some issue with i2c access to tuner chip (stv6120).

 

New version of driver-1.0.0.6 for TBS6983 card works very well with all EBS and Crazyscan tools.

 

and have buggy behavior with tuner b :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satesco

 

Best Wishes for You :) Unfortunately I don't have 6908, just send information about new drivers for those who got 6908. Looks like I will rather won't have 6908, too expensive right now :(

 

@pawelwa

 

Przyznam szczerze, że nie bardzo mam pomysł. To jest na tunerze A w 6983? Niby C/N jest dość blisko granicy odbioru dla DVB-S2/8PSK z FEC 3/4 (7,91 dB), ale jednak ponad tą granicą... Eksperyment: w CrazyScan na zakładce Transpondery jest pole do zaznaczenia BlindScan2. Zrób tak: wpisz zakres wyszukiwania 10,700 do 10,900 (żeby nie trwało zbyt długo) oraz polaryzację możesz V/R. Puść "Skanuj", a po tym Blindscan najpierw z odznaczonym BlindScan2, a za drugim razem z zaznaczonym i zobacz, czy w obydwu przypadkach nie znajdzie tych dwóch transponderów.

Dodakowo: mimo że CrazyScan nie wstraja się, to na jakimś innym programie też te dwie częstotliwości nie startują?

 

@assemblersat

 

Screenshot show that EBS Pro cannot get access to file C:\Users\werner\AppData\Roaming\EBSPro\EBSPro.log - EBS Pro is trying to save some text data to log file, maybe about some other crash/error. Do You have Windows Vista or higher? Or Windows XP?

 

I can only guess that switching between Tuner B and Tuner A is problem. For me if I run any application on Tuner B and then I will close it - 6983 will crash and I need to disable 6983 and then enable again from Devices Manager to get it back to work.

 

-------------

 

I got new problem with 6983, but not sure what is the reason. Too high RF Level? Cannot lock most frequencies with CrazyScan with BlindScan enabled in IQ Window. If I disable it and select correct SR - it will lock. Also blindscan in main window find notning, but if BlindScan2 is enabled - everything is OK. In other apps also everything OK - only latest CrazyScan & latest StreamReaderEx-BDA with BlindScan. Tested on all drivers from 1.0.0.2. Not sure when it started to failing for me :(

 

6yo4yt.jpg

2qc2smb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@pawelwa

 

Przyznam szczerze, że nie bardzo mam pomysł. To jest na tunerze A w 6983? Niby C/N jest dość blisko granicy odbioru dla DVB-S2/8PSK z FEC 3/4 (7,91 dB), ale jednak ponad tą granicą... Eksperyment: w CrazyScan na zakładce Transpondery jest pole do zaznaczenia BlindScan2. Zrób tak: wpisz zakres wyszukiwania 10,700 do 10,900 (żeby nie trwało zbyt długo) oraz polaryzację możesz V/R. Puść "Skanuj", a po tym Blindscan najpierw z odznaczonym BlindScan2, a za drugim razem z zaznaczonym i zobacz, czy w obydwu przypadkach nie znajdzie tych dwóch transponderów.

Dodakowo: mimo że CrazyScan nie wstraja się, to na jakimś innym programie też te dwie częstotliwości nie startują?

 

Jedynie TransEdit poradził sobie z tą jedną częstotliwością 10730 V 27500 3/4 DVB/S2 8PSK ale o uzyskaniu obrazu nie było mowy.

 

http://www15.zippyshare.com/v/4756732/file.html

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest Tuner B (gdzie obecnie osiągi są słabsze + te zwiechy), a odbiór jest z tej samej instalacji i tego samego przewodu, to wskazuje tyle, że Showbox ma lepszą czułość. Trudno powiedzieć, czy sterowniki coś tu w przyszłości pomogą, to bardziej kwestia sprzętowa niż programowa. Choć dziwacznego błędu nigdy nie można wykluczyć, pozostaje obserwować kolejne wydania driverów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@assemblersat

 

Screenshot show that EBS Pro cannot get access to file C:\Users\werner\AppData\Roaming\EBSPro\EBSPro.log - EBS Pro is trying to save some text data to log file, maybe about some other crash/error. Do You have Windows Vista or higher? Or Windows XP?

I use Windows 7 Ultimate 64 bit

 

I can only guess that switching between Tuner B and Tuner A is problem. For me if I run any application on Tuner B and then I will close it - 6983 will crash and I need to disable 6983 and then enable again from Devices Manager to get it back to work.

yes same problem i have too the errors appears only at new start of EBSpro after a TBS crash so i must restrt windows to fix it

 

I got new problem with 6983, but not sure what is the reason. Too high RF Level? Cannot lock most frequencies with CrazyScan with BlindScan enabled in IQ Window. If I disable it and select correct SR - it will lock. Also blindscan in main window find notning, but if BlindScan2 is enabled - everything is OK. In other apps also everything OK - only latest CrazyScan & latest StreamReaderEx-BDA with BlindScan. Tested on all drivers from 1.0.0.2. Not sure when it started to failing for me :(

up and on i have same problem but i can`t reproduce it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest Tuner B (gdzie obecnie osiągi są słabsze + te zwiechy), a odbiór jest z tej samej instalacji i tego samego przewodu, to wskazuje tyle, że Showbox ma lepszą czułość. Trudno powiedzieć, czy sterowniki coś tu w przyszłości pomogą, to bardziej kwestia sprzętowa niż programowa. Choć dziwacznego błędu nigdy nie można wykluczyć, pozostaje obserwować kolejne wydania driverów.

 

Dziękuje :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I use Windows 7 Ultimate 64 bit

You can try to "fix" this error by running EBS Pro once with admin rights (click right mouse button on EBS Pro shortcut and select Run as Administrator) and do same things as You do normally to get this error. Maybe EBS Pro will save missing file and bug will be gone. If it won't help - not sure where the bug lies, probably You will have to contact EBS Pro author - Cjcr.

 

yes same problem i have too the errors appears only at new start of EBSpro after a TBS crash so i must restrt windows to fix it

No need to restart Windows, You can manually disable and enable TBS 6983 from Device Manager window (this option is available by right click on TBS 6983 in Sound, video and game controllers) or You can try my script which is trying to do this automatically ;)

 

Download: download/6983_reset.zip

 

If Your 6983 will crach - close all DVB apps and run 6983_reset.bat, confirm when it ask about admin rights and after it will complete - wait ~5 seconds to be sure that 6983 reloaded ;) Script use nice freeware tool Device Manager View

Not sure if it is correctly written as I don't use batch files too often, but works for me, so should be OK ;) Script should be also able to detect configuration (x64 or x86) and use correct Device Manager View version ;)

 

Polish version/Wersja polska

 

Napisałem prosty skrypt do restartowania 6983, jeśli wywinie orła ;) Jeśli karta się wywali - wyłączamy wszystkie programy korzystające z karty i klikamy dwa razy na 6983_reset.bat - zapyta o prawa admina - potwierdzamy. Po skończeniu czekamy dla bezpieczeństwa 5 sekund i można jechać dalej bez restartowania systemu ;) Używa fajnego darmowego narzędzia Device Manager View

 

Pobierz: download/6983_reset.zip

 

Nie wiem na ile skrypt jest napisany poprawnie programistycznie, bo rzadko bawię się w pliki wsadowe, ale u mnie działa, więc powinno być OK ;) Skrypt powinien wykrywać konfigurację i zadziała niezależnie czy ktoś siedzi na systemie x86 (32bit), czy x64 (64bit). Jeśli nic nie zwaliłem, to zadziała na dowolnym systemie od Windows 2000 w górę, XP też ;)

 

Musi wystarczyć do czasu aż TBS ofiaruje nieco czułości sterownikom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ta karta wyczynia to jest nie do pomyślenia. Ciekawe co jest tego przyczyną że karta ta nie odbiera 8PSK 3/4 przy sygnale 8.6db!!!! Wstyd taką kartę wypuścić na rynek. Stary prof 7301 bez problemu u mnie lockuje te same transpondery od 8.0/ 8.1dB i jest obraz z pikselami. Przy 8.6dB to byłby czyściutki obraz. Jestem załamany.... Liczę na to że biblioteki crazycata coś pomogą bo na poprawki w sterownikach od TBS to nie ma co czekać. Pewnie jedyne zmiany to wersję podwyższają i liczą na cud.

53b425c9b8cb009cb90ee73553510fcd.jpg

 

6983 jest przeważnie dla DX-erów. Wątpię aby posiadacze tych kart z wielkimi antenami odpuścili sobie ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem jedengo faktu.

Karta TBS 6983 (twin) co należy zaznaczyć ma poważne kłopoty z działaniem dwóch głowic i nie widać aby ktoś miał ochotę się tym zająć ma już następcę 6908.

Jako potencjalny klient 6983 widząc takie problemy na pewno nie zdecydował bym sie na 6908.

Czy te sterowniki od TBS wnoszą coś nowego ? czy tylko tak dla zasady no na Boga nie wyobrażam sobie zakupić stacjonarnego boxa twin w którym nie działa jedna głowica a support ma to gdzieś.

No fajnie niskie SR działają ale żeby był klopot z lock w takich sytuacjach jak u Pawła to już żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z transponderow Badra zauważyłem że z jeszcze jednym jest problem 11727 H 27500 3/4 DVB/S2 8PSK przy 8,4db brak lock .Coś zauważę jeszcze to będę pisał w temacie ale tak na prawdę ciężko ,bo większość słabych DVB/S2 bym musiał sprawdzać wszystko tunerem. Co do tunera B działa jak mamy włączony tuner A i tuner B ,po wyłączeniu jednego tunera ( np A)drugi już nie działa ,musimy wyłączyć kartę w Menadżerze Urządzeń i ponownie włączyć ( NIE TRZEBA RESTARTOWAĆ KOMPA) i tak to wygląda na obecną chwile .Opisywał to już Mr Orbita :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że 6908 nie zastępuje 6983, 6908 jest czterogłowicowa, używa tej samej elektroniki z wyłączeniem chyba tylko mostka PCI-e, spodziewałbym się podobnych wyników. Tylko 6925 znika, podobno produkcja tej karty dobiega końca.

Dziwne są problemy z 8PSK, bawiąc się kartą wspominałem o resztkach Zuku z 57°E. Na żadnym innym sprzęcie sygnał z tych parametrów nigdy mi się nie objawił, ale to jest faktycznie QPSK. Przelatując przez różne transmisje w porównaniu do innych posiadanych urządzeń, w tym 6925 u mnie 6983 wygrywała, ale też nie robiłem precyzyjnego porównania i nie zwracałem uwagę na modulację - trudno wpaść na każdy możliwy błąd.

Problemy z tunerem B są faktycznie nieciekawe i choć nie korzystam, to czekam na poprawkę, jeśli coś się pojawi - dam znać w wątku. Na pewno nie jest to nowość - TBS zwykle męczy się ze sterownikami na początku, pierwsze sterowniki do 6925 także były mocno niedoskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W ubiegłym tygodniu pojawiła się aktualizacja sterowników dla 6908 do wersji 1.0.0.5 oraz pojawiły się sterowniki dla 6905, która wydaje się podobna do 6908 (też cztery tunery), tylko (chyba?) bez obsługi ACM/VCM.

W miarę możliwości uważajcie na oficjalny sklep BuyDVB - niestety dokleił się im do strony jakiś wirus :( Widać, że odpala w kodzie iframe kierujący na ukraińską domenę z jakimś syfem. Jest tak od ok. tygodnia :( Zaalarmował mnie NOD AV w firmie.

 

EDIT: Wirus z buydvb.net usunięty, strona już jest bezpieczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
...Problemy z tunerem B są faktycznie nieciekawe i choć nie korzystam, to czekam na poprawkę, jeśli coś się pojawi - dam znać w wątku. Na pewno nie jest to nowość - TBS zwykle męczy się ze sterownikami na początku, pierwsze sterowniki do 6925 także były mocno niedoskonałe.

 

I don't think there are problems with Tuner B.Works well with any driver's of 6983.Most likely at Crazyscan!?!Try to change tuners at Crazyscan from A to B and vice versa,then you will get the following message:"RFScan not supported!"When you start Crazyscan on one tuner there are not problems,but only after several moves from a tuner to another then you will see that message.

I have done tests on both tuners A&B simultaneously with both TransEdit,as well as with two Dvb-S players,AltDVB & DVB Dream.Both DVB applications works very well concomitantly with the two tuners,as seen in the screenshots.

Here you also see is what message you get from Crazyscan.

I don't know what to think.I'd very much like to be mistaken.Perhaps more tests from many users would be more relevant.

 

870560TBS6983TunerAandTunerBsimultanwithTransEdit.jpg

724106TBS6983TunerAAltDVBandTunerBDVBDream.jpg

835765TunerA.png

514595TunerB.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...