Skocz do zawartości

TBS6983 (twin/dual) - następca TBS6925?


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis rano podmienilem streamreader.dll i EBS zaczął normalnie znajdować transpondery bo ba tym nowym krew mnie zalewala jak 20% silnych transponderów leciało w kosmos !.

Crazyscan działał i działa od zawsze bardzo dobrze na 5925 ale do EBS mam sporo zarzutów.

@Mr.Orbita masz jakieś info na temat tych nowych kart od TBS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stephan94

 

Please upload to zippyshare.com if You can :D Have You got maybe also 1251? I got only latest 1254 - I forgot to keep earlier versions just in case :oops:

 

@zuchnet

 

To by oznaczało, że jakiś błąd jest w samej bibliotece w nowych wersjach. Idealnie byłoby spróbować dojść przy której wersji biblioteki się spsuło, to by z pewnością pomogło crazycat'owi namierzyć w czym problem i to odkręcić, ale nie mam pomysłu jak to ugryźć, w zasadzie trzeba by mieć ileś starszych wersji streamreader.dll i podmieniać od najnowszej w dół, patrząc od kiedy zaczyna działać dobrze. Wtedy na bazie listy zmian w StreamReaderExBDA, którą pilnuję w wątku ( viewtopic.php?f=22&t=25761#p607004 ) wiedzielibyśmy mniej więcej co mogło wpłynąć na pogorszenie efektywności na 5925/6925... Ciężka sprawa... U siebie poza najnowszym streamreader.dll mam też 1.2.0.1241 z końca listopada.

 

Co do nowych kart na razie nic nie wiem, ale ciekawość mnie zżera, może ktoś inny ma jakieś info, a jeśli nie, to na dniach planuję się odzywać do TBS w innej sprawie i przy okazji podpytam o te nowości, jeśli nikt mnie nie uprzedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to czekamy na info :smile: odnośnie crazyscan to fakt jadę na jednej ze straszych wersji i właśnie z tej wersji wrzuciłem do nowego EBS.

Odnośnie EBS mam jeszcze jeden kłopot średnio po 2 lub 3 blindscanie aplikacja u mnie zawiesza się tzn. blindscan zatrzymuje się i nie chce ruszyć dalej to mnie mocno zniechęca do zabawy z tą aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks for updates :D

 

Translation of PL users:

 

Nowa wersja streamreader.dll z dwiema zmianami:

- adaptacyjna kontrola synchronizacji TS FIFO dla STV091x (musi rozwiązać problemy z odbiorem i skanowaniem transponderów ACM/VCM z poprzedniej wersji)

- poprawiony silnik filtrowania BBFrame (TBS 6925/6983).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TBS właśnie opublikował nowe sterowniki pod Linuksa, a tam aż roi się od ciekawych nazw - 6983B, 6908/6908B, 6904, 5926 - wysyp kart :D Ciekawe są 5926 - czyżby nowy odpowiednik 5925, czyli zaawansowana karta na USB? 6904 - totalna zagadka. Podejrzane karty z oznaczeniami "B"...

 

i review new linux drivers:

6983B is some another revision, same hw

6908/6908B - is same hw, but subdevice numbers diffrent (both supported in current win driver, published on TBS site)

6904 - is some like 6985, but with Lattice FPGA-based PCI-E bridge (or some like 6908, but with AV2011/TMAX210x tuner/demod)

6926 - is CX231xx-based USB dual-tuner device (like 5280, 5281, 5990). So maybe this USB-brother for 6983 (but with limited TS streaming capabilites, because used serial TS bus - maximum ~90mbps).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks @assemblersat & @stephan94 ;) New build (1257) should fix ACM/VCM, but better to keep few latest versions :beer:

 

Thanks @crazycat, I also tried to look for clues in these Linux drivers, but I'm not very familiar with Linux (my bad :oops: ) and could not find anything useful ;) Thanks for info :) So looks like nothing revolutionary in "B" cards, 6904 with TMAX won't have advanced possibilities like 6925/6983. 5926, if advanced, will be interesting but 90 mbit limitation is a little bit scary - 32APSK with SR 27500 is ~101 Mbit/s, so above TS bus maximum. Maybe some demo card like 6925 v3 which never reached sales (as far as I remember also with CX?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TBS 6925С (SE) discontinued long time ago :) Year ago TBS try improve 6925/5925 for Eumetcast reception (old DVB-S @9E). And have "massive" packet lost with bitrate 20-30mbits (usual bitrate for eumetcast basic service now). Some mans decide what problem in hardware (PCI-E controler) and decide remake old 6925 v1.x with new NIM (same used in released 6925/5925). But this not resolve problems :) And Eumetcast @9E work ok with my BDADataEx with all TBS devices including 5925/6925 :) So later TBS IPData was fixed for high bitrates and 6925C (SE) stay in history :)

 

P.S. Now i don't understand purposes for release 6908 :) Price must be ~500$ :) For example 6982 is ~100$, 6985 ~250$ (and 6904 must be successor or replacement for 6985 ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projecting & building special HW sample just for fixing some signal receiving error is somehow impressive - creating such individual samples is probably not cheap (time + work) & they won't sell these samples, so no profit. Despite this they made such sample - that's nice :) Sometimes they made such experiments, like 6925 v1 (which I still got, but lacking drivers) and 6926 (which You had until it died :/ ). It's nice that they trying different HW combinations - I like that :D But with Eumetcast that was mi[beep], (fortunately) that was not HW :D

 

I'm little afraid about 6908 as in 6983 there are some problems with tuner B on latest drivers. More tuners = more problems? Hopefully not, but anyhow in fact in 6983 I only use tuner A (which also crashing for me because of DiSEqC now - dammit :/ ). Cannot see scenario for using 4 advanced tuners simultaneously in amateur DX-ing like I do. Maybe for some very professional usage. For most users 6985 is sufficient (if need for quad tuner), for me 6983 is sufficient, probably I would never use additional tuners in 6908 as I need mostly just one ;)

 

------

 

Okazuje się, że oprócz sterowników pod Linux TBS wydał także aktualizację dla swojego narzędzia TBS BlindScan (3.0.1.5). Z błędów zgłoszonych przeze mnie w październiku jak patrzę pobieżnie, to nie poprawiono nic :( Mały smuteczek :( Nowa wersja dodaje wsparcie dla TBS 6908.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sometimes they made such experiments, like 6925 v1 (which I still got, but lacking drivers) and 6926 (which You had until it died :/ ).

 

I think 6925C(SE) 100% based on old 6925 V1 :) Just some new EARDA NIM with STV0900AAC instead 900AAB (but software compatible) + some exotic CX23888 PCI-E controller instead classic CX23885 + refined PCB design and components.

 

P.S. Both devices work with StreamReaderEx-BDA :) Full support :) Maybe with little bugs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja sterowników dla 6983 do wersji 1.0.0.5 ;) Do pobrania ze strony domowej TBS, może jakaś korekcja tematu tunera B i może DiSEqC, za moment wgram i testuję ;)

 

@crazycat - I know about StreamReader support for 6925 v1 (and I'm very thankful for this :D ), just missing drivers, I got few versions (2010-05-26, 2010-06-10, 2010-06-17, 2010-06-18, 2010-06-19, 2010-06-28, 2010-08-17) but only for x86 and as I switched to x64 everywhere now cannot run this card ;) Maybe need another PC with x86 CPU/OS ;) 6925 V1 had some advantages (especially - it was fast, faster than V2), but it used STV0900AAB (so hardware MIS bug/limitation) and with Conexant maybe some max bitrate limitation (?) It would be nice to test it now, with knowledge that we have now and we haven't got it back in 2010 ;) In fact 6925 V1 was first step, gave us (and TBS) a lot of knowledge, we discovered MIS. I had back then great contact with cody, even meet him personally once, good old times :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, żadnej poprawy, poniżej widać jak wygląda jednoczesny odbiór na obu głowicach. W chwili obecnej Tuner B na karcie 6983 to czysty chwyt marketingowy, ta głowica do niczego się nie nadaje może poza blindscanem. Używam symultanicznie obu głowic na EBS Pro z odznaczoną opcją Power-off LNB on stop i problem zawieszania TBS 6983 to rozwiązuje.

 

TBS_6983_tuners_compare_resize.jpg

 

I look forward to the support in the form of alternative drivers from crazycat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Cannot see scenario for using 4 advanced tuners simultaneously in amateur DX-ing like I do...

 

I did an experiment with four tuners with four dvb-s players(AltDVB,ProgDVB,DVBViewer,DVB Dream) simultaneously on programs in HD.All four channels were running smoothly on the four players.

Of course I agree with you: that we(dx-ers) do not have time to look at the channels,even from a tuner :)

 

281002TBS6908card4tuners4dvbs2playersinHD.jpg

 

Happy Holidays :)

Best regards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dniu: paski sygnału bez zmian (zgłaszałem do TBS, że po poprawce z 1.0.0.4 są mniej przydatne niż gdy miały ten błąd z odwrotnym wyświetlaniem wartości z 1.0.0.2), wywalanie się o DiSEqC bez zmian. Przyznam szczerze, że nie wiem co nowego jest w tych sterownikach, ale nie widać nic konkretnego... Z tematem DiSEqC może spróbuję zmienić slot PCI-e, może karcie coś nie pasuje i daje takie dziwne objawy... Ale to w Święta jak będę miał momencik na zabawę. Tylko teraz skanując samego Hot Bird-a karta poleciała mi w kosmos 3 razy i musiałem wyłączać przez Menedżer urządzeń, żeby dokończyć skan :(

 

Używam symultanicznie obu głowic na EBS Pro z odznaczoną opcją Power-off LNB on stop i problem zawieszania TBS 6983 to rozwiązuje.

Hmmm... teraz tak sobie pomyślałem, że to może być istotna uwaga, gdyż ja siedzę na AltDVB i tam na domyślnym interfejsie BDA wyłączanie zasilania dla TBS nie działa, co by mogło tłumaczyć czemu nie wpadałem akurat na ten problem. Od niedawna jednak do karty wpiąłem DiSEqC i teraz jadę na BDA od crazycat'a, gdzie być może wyłączenie zasilania na zamykaniu działa, muszę to na nowo przebadać. Dzięki za info ;)

 

I did an experiment with four tuners with four dvb-s players(AltDVB,ProgDVB,DVBViewer,DVB Dream) simultaneously on programs in HD.All four channels were running smoothly on the four players.

Wow :brawo: That is multiDX-ing :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Good morning.

 

czy ktoś zauważył różnicę w stosunku do nowego sterownika v1.0.0.5 w 6983 karta?

Pracowałem z kierowca v1.0.0.4 i nie wiem, czy powinno się zmienić .

 

somebody pointed out a difference with the new driver v1.0.0.5. for the card 6983?

I work with the driver v1.0.0.4 and I don't know if I must change it.

 

good Saturday, dobra Sobota

 

stephan94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba błąd w wersji CrazyScan 1.0.2.115 ( najnowsza biblioteka ) na pozycji 46E podczas blind scanu (opcja blind scan 2 nie zaznaczona ) krok 1- 1,5 dojeżdża do częstotliwości 11040 V i cofa się do 11030 V i tak cały czas , skanowana tylko polaryzacja V .Restart zmiany kroku nie pomagają ,w opcji blind scan 2 nie ma tego problemu .

http://www64.zippyshare.com/v/32087548/file.html

 

Edit

 

Dzieje się to na wersji pliku StreamReader dll 1257 ,na wersji pliku 1254 nie ma tego błędu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba błąd w wersji CrazyScan 1.0.2.115 ( najnowsza biblioteka ) na pozycji 46E podczas blind scanu (opcja blind scan 2 nie zaznaczona ) krok 1- 1,5 dojeżdża do częstotliwości 11040 V i cofa się do 11030 V i tak cały czas , skanowana tylko polaryzacja V .Restart zmiany kroku nie pomagają ,w opcji blind scan 2 nie ma tego problemu .

 

Fixed :)

 

StreamReaderEx-BDA 1.2.2.1259 (Beta)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... Ex-BDA.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...