Skocz do zawartości

TBS6983 (twin/dual) - następca TBS6925?


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc warto poczekać i nie kupować TBS 6983, a poczekać na TBS 6908.

 

Dostępność to wielka niewadoma, w pierwszej kolejności muszą wyczyścić magazyn z modelu 6985.

 

I can tell you as UK distributor and after speaking with TBS that the 6908 is not being released for some time as they do not want to upset sales of the 6985 Quad card and that the person given a sample should not have published this for now.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...Proszę o pomoc posiadaczy 6925, aby wspólnymi siłami zlokalizować co konkretnie nie działa, tj. znaleźć zasadę i zorientować się, czy jest to błąd, czy też 6983 tak ma.

Proponuję dwa testy na 15°W (jest tam nieco danych, więc będzie dobre do porównania). Zrobiłem pełny BlindScan u siebie. Znalazło mi 38 aktywnych transponderów, z tego 15 było bez sygnału przy późniejszym skanowaniu w AltDVB. Są na czerwono poniżej - znalezione przez BlindScan, ale bez sygnału później (z 6925 miałem tak, że jeśli coś znalazł BlindScan to i później sygnał był)...

10,999 GHz, pol. H, SR: 1000, FEC: 3/4; DVB-S2/32APSK

11,009 GHz, pol. V, SR: 3164, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK

11,074 GHz, pol. V, SR: 44990, FEC: 5/6; DVB-S2/QPSK

11,481 GHz, pol. V, SR: 2089, FEC: 3/4; DVB-S2/32APSK

11,486 GHz, pol. V, SR: 3424, FEC: 3/4; DVB-S2/32APSK

11,494 GHz, pol. H, SR: 20762, FEC: 2/3; DVB-S2/16APSK

11,557 GHz, pol. H, SR: 2807, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK

11,581 GHz, pol. H, SR: 1533, FEC: 3/4; DVB-S2/32APSK

11,624 GHz, pol. V, SR: 1370, FEC: 3/4; DVB-S2/16APSK

11,659 GHz, pol. H, SR: 2240, FEC: 3/4; DVB-S2/32APSK

11,671 GHz, pol. V, SR: 3703, FEC: 8/9; DVB-S2/16APSK

11,676 GHz, pol. V, SR: 1000, FEC: 4/5; DVB-S2/QPSK

12,647 GHz, pol. V, SR: 1440, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK

12,654 GHz, pol. H, SR: 3581, FEC: 2/3; DVB-S2/16APSK

12,725 GHz, pol. H, SR: 4053, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK

Pierwsza prośba: zrobić pełny BlindScan 15°W na 6925 i wrzucić znalezione częstotliwości do porównania.

 

With a delay of one month and a half, I checked transponders that you "z tego 15 było bez sygnału przy późniejszym skanowaniu w AltDVB. Są na czerwono poniżej - znalezione przez BlindScan".I haven't used AltDVB, but TSAnalyser,which identified several Data transponders,but which you have not manually locked.

From my point of view I don't think that TBS6983 card has bug in terms of blindscan.As you said elsewhere, the signal on the transponders in 32 APSK mode is difficult to lock both because some of them have a pretty low Data Rate, but more so if the signal is oscillating or it is at the limit.I was able to lock the signal on some of the transponders in red with the help of TSAnalyser.

I must admit that I haven't used TBs6925 because I have problems with the demod :(

 

97869615WRedtrps.jpg

62339915W2.jpg

 

11079 V now has the symbol rate of 35.000,which is stream Continous.

56833211075V35000StreamContinous.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receiving was compared with TBS 6925. For example at TBS 6925 I got no problems to lock 11,074 GHz, pol. V from 15°W with big margin of signal as it is strong signal here. On 6983 it is impossible for me, no lock on the same installation (now with new SR also no lock - checked this now). All frequencies on red could be received by me when I had 6925 and after change it to 6983 I lost all of these - always only ACM/VCM and continuous mode. Signals are ACM/VCM so modulation vary, not constant 32APSK. I see big deterioration of signal receiving in compare to 6925, but only on ACM/VCM in continuous mode. All other signals works much better and looks like 6983 have great sensitivity, better that 6925, which is even more weird. It is important to mention that I got no problems to blindscan all these red marked frequencies, but locking always failing, on any software (also on Trans Edit TS Analyser).

 

Of course it is possible that simply my 6983 is damaged somehow, but it is not easy to check this, I would need second card, too expensive at this moment.

 

I got some suggestion from cody from TBS what it could be, but no further investigation about this at this moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się ktoś z 6983, żeby jeszcze te czerwone częstotliwości zbadać - jak widać wyżej @satesco je odbiera (thanks @satesco for Your tests ;) ), co daje cień podejrzenia na moją 6983, że jednak coś jest nie tak z nią. Od grudnia zmieni mi się nieco sytuacja z dostępem do anten i komputerów, więc ułatwi mi się porównywanie 6925 i 6983, będę mógł mocniej przysiąść nad tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam TBS 6983 i jeśli mam być szczery to drugi raz bym jej nie kupił. Mr.Orbita wspomina o problemach, u mnie również one występują. Zakłócenia w postaci szatkowania obrazu (nakładające się pixele przy zielonym tle - typowy dla produktów TBS problem) przy odbieraniu niektórych częstotliwości całkowicie dyskwalifikują Tuner-B. Co ciekawe Tuner-A działa prawidłowo. Niestety o odbieraniu SR < 500 ksps można pomarzyć. EBS Pro notorycznie zawiesza się przy skanowaniu - uruchomione dwie instancje, jedna skanuje polaryzację H, druga V. Karta prawdopodobne powędruje na RMA. Stwierdzam, że w TBS kontrola jakości jest na bardzo niskim poziomie podobnie jak u nas wiarygodność PKW. Model TBS 6925 reklamowałem łącznie dwa razy w związku z artefaktami, poniżej przykładowy temat z ich forum potwierdzający ten problem:

 

http://www.tbsdtv.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=7799

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuuuuu :( Sytuacje konfliktowe między tunerem A, a B powinna mam nadzieję załatwić aktualizacja driverów - 6925 też nie od początku miała dopieszczone sterowniki, natomiast EBS Pro prywatnie omijam, bo nie był nigdy zbyt stabilny u mnie :/ Na 6983 używam TBS BlindScan - ma on swoje humory, ale mam go opanowanego i wiem co się można po nim spodziewać. Zgłosiłem dostrzeżone błędy, ale jak na razie nie było aktualizacji.

 

Niestety mam słabo opanowane działanie na dwóch głowicach, bo przyznam, że od początku raczej w 6983 szukam szybszego i lepszego następcy 6925, wystarcza mi jedna głowica. Planuję się jednak pochylić bliżej nad użyciem dwóch. Ogólnie jestem zadowolony, już nawet tą niejasną u mnie kwestię continuous ACM/VCM bym przełknął, ale brakuje mi strasznie softu, mam nadzieję że crazycat dostanie 6983 i temat wsparcia ruszy z miejsca...

 

SR poniżej 500 nie chodzi u Ciebie nawet z tunera A? U mnie to raczej śmiga i blindscanuje też, choć może nie za każdym razem.

 

Co do 6925 to słyszałem o padających egzemplarzach, szczęśliwie mój trzyma się od zakupu, tyle co na transmisjach w MIS widzę podniesiony BER, ale nie przeszkadza w oglądaniu i utrzymuje się od zakupu na tym samym poziomie. Choć to nie jest zbyt pocieszające, to przynajmniej z tego co wiem nie ma większych problemów z gwarancjami i ekipa TBS stara się pomagać - spośród wszystkich znanych mi firm/producentów tunerów i kart DVB z nimi współpracuje mi się najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam każdą wieść ;) Nie, niezmiennie jeszcze nie wspiera w pełni, ale poszło do przodu. crazycat dorobił w testowej StreamReaderEx-BDA ustawianie PLS i MIS (po sterownikach TBS?) oraz wyciąganie większej ilości parametrów (wydaje się, że czyta pilot, roll-off i typ transmisji, chociaż zdarzają się przekłamania). Reszta, w tym RFScan - niedostępna :( Ale zawsze do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello.Dzień dobry.

 

Difference between the USB 5925 and the 6983 for locking a frequency with a low sr (sr 477 Antenna Bayern 23.5 Ost 12642 V)

 

the TBS 6983 has need of less than 1 second.

The TBS5925 has need of more than 48 seconds.

 

 

Różnica między USB 5925 a 6983 dla potrzebujących a częstotliwości, z niskim sr (sr 477 Antena Bayern 23,5 Ost 12642 V)

TBS6983 ma być mniej niż 1 sekundę.

TBS5925 ma być więcej niż 48 sekund.

 

29430075234906105377.jpg

 

67276107173152464415.jpg

 

stephan94 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hi all,

 

StreamReaderEx-BDA 1.2.2.1248 (Beta)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... Ex-BDA.rar

* Full TBS 6983 support with direct hw control STV6120/STV0910ADB

* Ultra-fast and accurate BLScan2() implementation for STV910. Hardware-accelerated edge detection + find unlockable transponders (with poor snr and negative link margin).

* New function ModInv() - detection available frame modcodes for DVB-S2 transponders. Implemented only for STV091x (now only TBS 6983)

* Rewriten CXD2820R support. Extended SingnalInfo2 with specific DVB-T2 params.

 

For 6983 possible force single mode and double LDPC FEC performance (DemodMode=1 in streamreader.ini). STV6120 is wide-band tuner, so possible extend IF range to 250-2150MHz (IFStart, IFStop in streamreader.ini).

With current 6983 drivers better always use Tuner A, because using B cause driver lockup after close !!!

 

CrazyScan 1.0.2.112 (Beta)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... zyScan.rar

* Modcode selection simplified,

* Read available frame modcodes for DVB-S2 transponders in Carrier search dialog (if ModInv() supported)

* Mark unlockable transponders and ACM/VCM.

* User-defined freq ranges selection in Range tab. Predefined ranges defined in ranges.txt file.

* Move some style-specific checkboxes to Style tab.

* Save BLScan2 checkbox state in settings.

 

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... CS-New.png

 

BLScan, BLScan2 1.2.0.1247

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... BLScan.rar

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... LScan2.rar

* Show in report unlockable transponder,

 

StreamReaderExSDK updated (API, BLScan, BLScan2)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... Ex-SDK.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, great news! :D Thanks crazycat! It's great step ahead for TBS 6983, which is now finally fully usable :D

 

Translation for polish users below ;)

 

Kochani! Świetny news na Mikołajki - prezent pod choinkę od crazycat'a! :D Pełny support TBS6983, działa wszystko! :D

 

StreamReaderEx-BDA 1.2.2.1248 (Beta)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... Ex-BDA.rar

- pełne wsparcie TBS 6983 z bezpośrednią kontrolą sprzętową STV6120/STV0910ADB,

- ultra szybka i dokładna implementacja BLScan2() dla STV0910. Sprzętowe wsparcie detekcji granicy odbioru oraz wyszukiwanie transponderów nie nadających się do wstrojenia (za niski SNR lub ujemny link margin),

- nowa funkcja ModInv() - wykrywa wszystkie tryby Modcode dla transponderów DVB-S2 ACM/VCM, czyli jest w stanie zwrócić informację o wszystkich dostępnych modulacjach i FEC na transmisji. Obsługa tylko w STV091x (aktualnie tylko dla TBS 6983)

- przepisane wsparcie CXD2820R. Rozszerzona obsługa SingnalInfo2 z informacjami specyficznymi dla parametrów DVB-T2.

 

Dla 6983 możliwe przełączenie w tryb pojedynczego tunera i podwojenie w ten sposób możliwości LDPC FEC (DemodMode=1 w streamreader.ini). Tuner STV6120 jest szerokopaskowy, więc możliwe rozszerzenie zakresu wejściowego 250-2150MHz (IFStart, IFStop w streamreader.ini).

Z aktualnymi sterownikami 6983 zaleca się używanie Tunera A, ponieważ używanie tunera B skończy się blokadą sterowników po zamknięciu!!!

 

CrazyScan 1.0.2.112 (Beta)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... zyScan.rar

- uproszczony wybór Modcode,

- odczyt wszystkich możliwych Modcode dla transponderów DVB-S2 w oknie konstelacji (jeśli karta obsługuje ModInv(), czyli aktualnie dla 6983),

- oznaczanie na wykresie stosownie transponderów nie możliwych do wstrojenia oraz ACM/VCM,

- możliwość wyboru predefiniowanych przez użytkownika zakresów częstotliwości na zakładce Range. Definicje zakresów w pliku ranges.txt,

- przeniesienie kilku pól wyboru związanych z wyglądem do zakładki Style,

- zapis stanu pola wyboru BLScan2 w ustawieniach.

 

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... CS-New.png

 

BLScan, BLScan2 1.2.0.1247

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... BLScan.rar

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... LScan2.rar

- pokazuje w raporcie transpondery, których nie można wstroić,

 

Zaktualizowany StreamReaderExSDK (API, BLScan, BLScan2)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... Ex-SDK.rar

PS: Dla fanów EBS Pro - być może jeśli się podmieni StreamReader.dll w katalogu, to może 6983 wystartuje, ale aby pełnia nowych możliwości była dostępna, to trzeba czekać na reakcję @Cjcr i nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StreamReaderEx-BDA 1.2.2.1254 (Beta)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... Ex-BDA.rar

* Speed-up RFScan() for STV6120 tuner chip (TBS 6983)

* Minor fix in carrier search algo for STV091x.

* Initial support for TBS 6908 (2x stv6120+stv0910adb + FPGA-based PCI-E bridge).

 

CrazyScan 1.0.2.115 (Beta)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... zyScan.rar

* Modcodes now can be detected on request after success carries lock for DVB-S2 (Detect button and time selection activated).

* Increased maximal items num in Predefined ranges combobox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks for updates :D

 

Got two (maybe?) bugs:

1) Like in TBS BlindScan software there are some differences in Symbol Rate values. Higher Symbol Rate = bigger difference. For 27500 I got always 27494.

2) On AltDVB with dev_Bda2Driver.int (special version) and DiSEqC active, 6983 often crashes for me when scanning a lot of frequencies (on Tuner A). When scanning 6983 suddenly shows "No signal" for transponders. Interesting thing is that it is still receiving signal from last locked frequency, just cannot switch it to any other transponder, when this crash occur. Need to turn off 6983 from Device Manager and turn it on again (no need to restart PC). Some software lockup? Drivers?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Mr Orbita, Hello Crazycat

i contact TBS with this Sympol Rate bug and 2 other questions

please look what the answer from support

 

1. at scanning different satellites i see any transponders with lower SR (under 2000)and signal is always strong (10-15 db SNR)but the time to lock this transponders takes to long time to list it on the blindscan list(at direct tunining mode is this irrelevant)

Answer:Low SR with long time to scan is not a problem, ST's chip design for this,we can't change. And all demodulators will need longer time to scan.

 

2. SR rate is shown every time to low f.e.27500 is shown 27494 the greater the SR the more deviation

Answer:The SR 27494 seems more accurate , 27500 just for easy to remember, because the SR number reader from the Chip's register, not control by software.

 

3.support for interconnect tuner A with Tuner B

Answer:The hardware design for exchange Tuner A and Tuner B, need software support, we will follow such demand,if it necessary .

Thanks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello assemblersat, thanks for info ;) About 2 I can only say that 5925/6925 and all other TBS/non-TBS cards show rather 27500, IMHO bug, but well...

 

TBS właśnie opublikował nowe sterowniki pod Linuksa, a tam aż roi się od ciekawych nazw - 6983B, 6908/6908B, 6904, 5926 - wysyp kart :D Ciekawe są 5926 - czyżby nowy odpowiednik 5925, czyli zaawansowana karta na USB? 6904 - totalna zagadka. Podejrzane karty z oznaczeniami "B"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

A comparison between the 5925 and the 6983 with the two programs EBSPro 12.2.0.1 and crazyscan 02.1.115 .

this comparison has been done on the Eutelsat satellite 36 East 12500/12750

The 6983 is much more rapid , by against the 5925 found more transponders .

I think that my card 6983 did not work well. I have tried with the program TBSblindscan 3.0.1.3 and in this case the card 6983 found all frequencies , therefore the card is working properly.

I do not know of or may come this problem, but my home these two programs do not operate in blindscan correctly.

jdv1418815421u.jpg

opt1418815570t.jpg

bwy1418815605w.jpg

 

stephan94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wyniki zależą od biblioteki StreamReaderEx-BDA, programy, czy to CrazyScan, czy EBS Pro w zasadzie głównie wyświetlają to, co dostaną z biblioteki, gadającej z kartą, nie licząc pewnych możliwości konfiguracyjnych, jak krok skanowania. Aktualnie obsługa 6983 jest w wersji beta biblioteki i myślę, że ponieważ to nowa karta, to jest jeszcze miejsce na poprawki i udoskonalenia. BLScan2 to tyle co TBS BlindScan, wyniki między BLScan2, a TBS BlindScan powinny być identyczne, bo to ten sam sposób blindscanu z użyciem metod opracowanych przez samo TBS. BLScan to gadanie ze sprzętem autorstwa samego crazycat'a i na tym opiera się też BLScan w EBS Pro i BlindScan w CrazyScan.

 

W ogóle wyniki w EBS Pro zależą tak naprawdę w niewielkim stopniu od samego programu - piszę to w związku z innym tematem - zauważyłem, że są raporty o pogorszeniu się BlindScanu z 5925/6925 na nowych wersjach EBS Pro przy zachowaniu takich samych ustawień - moim zdaniem to bardziej związane z biblioteką i jeśli ktoś tu ma taki przypadek to można spróbować eksperyment, zainstalować EBS Pro w wersji 11, skopiować z niego streamreader.dll, odinstalować i zainstalować wersję 12, wklejając do niej streamreader.dll z 11. W zależności od wyniku tego eksperymentu (o ile sam EBS Pro nie ma jakiegoś zabezpieczenia wymieniania wersji biblioteki) może wyjść gdzie leży problem ;) Jeśli biblioteka skopiowana z EBS Pro 11 poprawi wyniki EBS Pro 12 - coś po stronie nowych streamreader.dll, a jeśli nie poprawi - wina jakichś zmian w EBS Pro ;)

 

Wydaje się też, że najnowszy streamreader.dll ma jakieś problemy ze wstrajaniem się w częstotliwości ACM/VCM, ale to nadal wersja beta, więc mogą się zdarzać sytuacje awaryjne. Niestety nie zachowałem sobie wersji 1248 biblioteki do porównania. Jeśli ktoś ma i może się podzielić, to byłbym wdzięczny ;)

 

PS: Uwaga dla osób zainteresowanych wsparciem pracy crazycat'a - nie korzystajcie ze Skrill (dawny MoneyBookers) - straciłem 30 USD, krótko mówiąc ukradli mi kasę złodzieje, jestem wściekły :evil: Walczę o odzyskanie kasy... Przy PayPalu podobno są jakieś problemy z przekazem kasy na konta obywateli Ukrainy z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. BLScan2 to tyle co TBS BlindScan, wyniki między BLScan2, a TBS BlindScan powinny być identyczne, bo to ten sam sposób blindscanu z użyciem metod opracowanych przez samo TBS.

 

Dokładnie tak jest jak piszesz ,wyniki są identyczne :brawo::brawo: Praca w trybie BLScan jest nie do przyjęcia na dzień dzisiejszy ,pomimo kroku 1 pomija bardzo dużo transponderów , no i trwa to bardzo długo .Szkoda czasu na zabawę z tymi ustawieniami ( BLScan )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...