Skocz do zawartości

TBS6925 - wrażenia DX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy nowych sterownikach do TBS 5925 z niskimi SR jak było kiepsko tak jest nadal . Ponadto coś z tą kartą nie jest w porządku - podobnie jak u @zuchnet u mnie też jest

problem z pokazywaniem wartości sygnału przed LOCK i samego LOCK . W tunerach Openbox F-500 czy X-810 jest sygnał , a tu NIC .

Coraz gorzej widzę tą kartę - kwota ponad 1000 zł za kartę zupełnie nie idzie w parze z funkcjonalnością .

Czy takie same problemy występują w TBS 6925 ?

Na starszych sterownikach jest to samo .

Jakoś support tej karty zupełnie nie stara się o swój produkt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pokazywaniem sygnału przed LOCK jest to samo w 6925 i jest to największy minus w porównaniu do Prof-a 7301, który pod tym względem jest OK i co ważne - łapie LOCK w locie - jak kręcę anteną i wpadnę na sygnał - Prof automatycznie złapie LOCK, TBS 6925 (przynajmniej u mnie) nie, trzeba działać bardziej na czuja. Ale pod względem samego LOCK nie widzę na 6925 problemów, tj. jeśli już antenę mam wcelowaną, to LOCK mam zawsze jak na Profie (+ 16APSK, 32APSK), tyle że im niższy SR, tym dłużej to trwa - Prof pod tym względem był także żwawszy. Nieco lepiej było IMHO w 6925 na szybszych sterownikach, ale miałem z nimi inny zgrzyt - przy skanowaniu dużej liczby transponderów wydawało się czasami, że zmienił częstotliwość, ale gdzieś w jakimś buforze nie czyścił tablic z poprzedniego transpondera i skutkowało to wpadkami przy skanowaniu w AltDVB (kanały bez nazw itp.). Wolniejsze sterowniki są pod tym względem OK i skan mam zawsze prawidłowy. TBS6925 jest natomiast lepszy od Profa w kwestii stabilności - niestety w Prof 7301 nigdy do końca nie rozwiązali problemów niebieskich ekranów, zdarzają się na najnowszych sterownikach o wiele rzadziej, ale trafiały mi się, na TBS 6925 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest możliwe aby przy użyciu karty TBS 5925 Blindscan odnalazł te transpondery

11647 V 499 3/4 RNE Radio 1 Toledo , RNE Radio 5 Toledo

11648 V 499 3/4 RNE Radio 1 Tenerife , RNE Radio 5 Tenerife

11649 V 499 3/4 RNE Radio 1 Sevilla , RNE Radio 5 Sevilla

11650 V 499 3/4 RNE Radio 1 Valladolid, RNE Radio 5 Valladolid

DVB-S

 

Hispasat 30W

 

mam na myśli EBSPro - a może jakiś inny program z Blindem ???

U mnie zupełna porażka - także w opcji Tuning Signal EBSPRO trzeba czekać kilkadziesiąt sekund na LOCK i dopasowywać częstotliwość np 11647, 322MHz ????

Co za tępa karta - a może nie mam racji - to proszę o naprostowanie mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, co najwyżej czasami może zdarzyć się, że jakaś paczka zaskoczy, przypadkowa. To samo dotyczy 6925 oraz Prof-ów, ale przy Profach krócej się czeka. Obawiam się, że głowice i demodulatory w kartach DVB nie są wystarczająco precyzyjne (chociaż nie wiem, czy jakikolwiek zwykły tuner by sobie z takim natłokiem poradził), a dorzucając do tego średnie sterowniki przystosowane bardziej do oglądania niż grzebania niestety nie można liczyć na absolutnie skuteczny blindscan. Ale i tak 5925/6925 mają to zrobione najlepiej wśród kart DVB (Profy są nieco szybsze, ale problemy z MIS oraz brak 16APSK i 32APSK sprawiają, że odpada nieco transmisji na nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zjechał do 0,1 MHz w kroku? Ale jeśli to w ogóle pomoże, to BlindScan większego kawałka pasma w przypadku braku paczek o wysokim SR będzie trwał wieczność... Albo po prostu wyklikał wykres i w środku ustawiał DVB-S ręcznie (na zrzucie jeden transponder jest wstrojony dwa razy - nakłada się wykres), ale to trudno nazwać BlindScanem, bo to nie automat... Obawiam się, że musisz się go dopytać, bo nie wiem co ma na myśli pod tym pojęciem.

W przypadku TBS6925 próba wyszukania automatycznie tych stacji na jakimkolwiek programie zakładając normalne ustawienia kończy się niepowodzeniem, choćby nie wiem co przestawiać w streamreader.ini. Nie testowałem w zasadzie tylko zjazdu do kroku 0,1 MHz, ale nie wszędzie się da (nie wiem jak w EBSpro, może tam się da), a czasami (SmartDVB) może to prowadzić BlindScan do wpadnięcia w pętlę i odnajdywanie w kółko tego samego transpondera.

 

EDIT: Z jego kolejnej wypowiedzi wynika, że chodzi mu o ręczne odebranie tego wpisując z palca wszystko w oknie z konstelacją - to nie BlindScan, bo musisz z góry znać parametry. Spróbuj jeśli masz na myśli faktyczny BlindScan (tj. że samo odnajdzie), ustawić w oknie głównym CrazyScan krok 0,1 MHz i bardzo mały zakres (bo długo to potrwa), ale też obawiam się, że jednak się nie uda ściągnąć komplet paczek z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co może być przyczyną częstego zawieszania się EBSPRO przy karcie TBS 5925 .

Włączam Blindscan w EbsPro po ustaleniu zakresu skanowania i po pewnym czasie następuje zatrzymanie skanowania .

Nie można wyłączyć ani EbsPro ani zatrzymać karty TBS 5925 . Pomaga tylko wyjęcie wtyczki USB z komputera lub zasilania karty TBS 5925 .

Ręce mi opadają od tego - fakt kilka razy zmieniałem wcześniej sterowniki karty . System XP SP3 .

Za wszelkie rady Dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie ale z tego co udało mi sie zaobserwować jeszcze to gdy w momencie kiedy blindscan robi "hang up" i wyjme wtyk usb bankowo zobaczę blue screena zaś kiedy wyjme zasilanie czasem uda się bez BS i restartu komputera.

Co ciekawe w przypadku aplikacji Crazyscan nie ma takich szopek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie karta nie jest tutaj winna bardziej obstawiał bym że przyczyna leży gdzieś w samej aplikacji ale głowy nie dam bo żaden ze mnie ekspert w tej dziedzinie :-)

U mnie Crazyscan chodzi stabilnie a EBS Pro no cóż raz na dzień tradycją wyłoży się ale nauczyłem się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wszystko zależy od konfiguracji i tego jak się "poukładały" sterowniki w naszym komputerze. U mnie po awarii twardego dysku i ponownej instalacji Easy Blindscan chodzi prawie wzorcowo, natomiast zaczął kiepsko działać 4T2 Content Analyser.

SmartDVB to już tragedia, Ant_Adjust w miarę stabilnie a poprzednio nie dał się uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Minimalnie udało mi się zejść do SR=285 na 23,5°E (u mnie stacja zgłasza się na 12,647 GHz, pol. V, nie 646 jak jest w wykazach). Sygnał jest bardzo silny, ale trzeba mieć anielską cierpliwość albo duże zasoby Nervosolu. W CrazyScan tylko całkiem ręcznie i to po wielu próbach, w AltDVB jeszcze mi się nie udało (próbowałem BDA i BDA2), ale nie miałem czasu piłować zbyt dużo... Do 256 nie zszedłem, choć próbowałem i na 21,5°E i na 4,8°E...

 

http://i60.tinypic.com/wb6kg8.jpg

 

W ogóle im niższy SR poniżej 1000 ksps, tym bardziej losowo (przynajmniej u mnie) udaje się wstroić. 555 z 23,5°E raz zaskoczy, raz nie, 477 jeszcze rzadziej, 333 z 16°E to już wiele prób potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Osoby z 6925 siedzące na Linuksie powinny obserwować ten wątek: http://rickcaylor.websitetoolbox.com/po ... ee-7120492 - sporo zrobiono w kierunku rozpracowania odbioru transmisji wideo, które kryją się na transponderach z danymi - czasami można było wpaść na takie transmisje z mocno poszatkowanym odbiorem. Niestety nie pomogę w skonfigurowaniu tego, bo na Linuksie sam nie siedzę, ale zainteresowani siedzący w tematach linuksowych sobie poradzą ;) Póki co z tego co zrozumiałem, to idzie to w kierunku nagrywania strumienia i później można go podejrzeć oraz dodatkowo - na razie 6925, nie 5925 z którym są jakieś problemy chyba z uwagi na użycie USB (?)

 

Zobaczymy, czy pojawi się jakieś obejście pod Windows, które pozwoli na podglądanie takich emisji bez uszkodzonych pakietów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...