Skocz do zawartości

htpc karta TBS6928SE nc+mix


lenin26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Interesuje mnie ogladanie tv z wykupionym abonamentem nc+mix w komputerku typu htpc (komputer juz mam win7, mini-itx,intel g620) , karte dvb wlasnie kupilem. Zalezy mi na bezproblemowym dzialaniu tv, przechodzenie uprawnien na karte itd. Troche poszperalem w temacie i o ile sie nie myle sa dwie opcje:

 

1. Kupno modulu Cam od nc+ ze sparowana karta, jak dziala taka konfiguracja, uzywa ktos ?

 

2. Kupno karty nc+mix i podpisanie po darmowym miesiacu umowy. Mam na mysli kupno np.takiej karty ze wszyskimi danymi http://allegro.pl/nieaktywowana-karta-n ... 99962.html

Jest soft na Pc do obslugi phenixa z taka karta ? przechodza uprawnienia ? Wiem ze na nbox z enigma2 i oscam dziala taka karta.

 

Opcja druga tansza i wieksze mozliwosci ale czy stabilniejsza ? Nie chce co chwile przy tym grzebac itd.Chce placic i ogladac. Co radzicie ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem dokładnie tą kartę z modułem TNK HD (duża szansa, że ten sam sprzęt co NC+MIX) i z modułem Cyfrowego Polsatu (starym CI) co generalnie działa. Jest jeden problem z tą kartą: najwyraźniej źle znosi wyciągnie/wkładanie modułu w trakcie pracy (włączone zasilanie w komputerze) i traci kontakt z modułem. Wymieniałem jedną kartę z tego powodu, druga chyba też padła. Jakiś feler konstrukcyjny, albo trafiłem na trefną serię.

 

Jeśli chodzi o oscama, to daje się go na pewno skompilować na Linux'a, Windows nie próbowałem.

 

Używałem tej karty z DVBViewerem i wytczką Acamd podłączoną do dwóch NBOX'ów z OpenPli (karta N-ki ŚwiatHD w jednym i Polsat MiniHD w drugim) w sieci lokalnej - działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą wersję karty i działa bez problemu z modułem CI+ od CP; wystarczy w menu modułu wyłączyć kontrolę rodzicielską, by kanały przełączały się szybciej. Producent w instrukcji nie zaleca wkładania modułu przy włączonym komputerze i stąd pewnie twoje kłopoty. Lepiej to robić przy wyłączonym zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent w instrukcji nie zaleca wkładania modułu przy włączonym komputerze i stąd pewnie twoje kłopoty. Lepiej to robić przy wyłączonym zasilaniu.

 

Szkoda, że ta informacja jest GŁĘBOKO ukryta. Takie rzeczy powinny być na papierze, ja to znalazłem po fakcie, na jakimś zapyziałym forum. I nie zmienia to faktu, że nie najlepiej to świadczy o konstrukcji karty - jeżeli coś z założenia jest "hotswapable", to wykorzystanie tej możliwości nie powinno niczego uszkodzić (nie upieram się przy braku problemów z oprogramowaniem :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oscam dla windows jak najbardziej istnieje i działa. Sprawdzane na seca i conax. Configi troszkę się różnią w stosunku do linuxa, ale jest to praktyczne i stabilne rorwiązanie. Co do RSA nie sprawdzałem. Tutaj masz skompilowaną codziennie najnowszą wersję: http://tekreaders.com/oscam/cygwin/index.php?dir=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oscam dla windows jak najbardziej istnieje i działa. Sprawdzane na seca i conax. Configi troszkę się różnią w stosunku do linuxa, ale jest to praktyczne i stabilne rorwiązanie. Co do RSA nie sprawdzałem. Tutaj masz skompilowaną codziennie najnowszą wersję: http://tekreaders.com/oscam/cygwin/index.php?dir=

 

 

Czyli jak rozumiem podlaczam karte w phenixie do pc i nstaluje ten oscam serwer ? W programie do ogladania tv instaluje plugin(acamd??) ktory laczy sie z oscam, tak ? A jak wyglada sytuacja z przechodzeniem uprawnien na karte, przechodza ?

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia powinny przechodzić jeżeli się ich nie blokuje w oscam i po stronie klienta. Ważne jest odblokowanie portów w firewallu lub (i) routerze (dla celów domowych). Za klienta może posłużyć mała wtyczka hadu. ACAMD raczej polecany jest do bezpośredniej pracy z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...