Skocz do zawartości

Wybor karty DUAL


peh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu jakiejs karty 2-glowicowej. Z tego co zdazylem sie zorientowac, obecnie na rynku, dostepne sa przynajmniej 3 modele:

 

1. DVBSky S952 / Mystique SaTiX-S2 Sky Xpress DUAL

2. TBS 6981

3. TeVii S480 V2.1

 

Czy ktos moglby podzielic sie opiniami na temat w/w kart? Za 1-wsza i 3-cia opcja przemawia dosc rozsadna cena w PL i 24m gwarancja. TBS w naszym kraju jest niezrozumiale drogi, co moze dziwic, biorac pod uwage fakt, ze kupujac bezposrednio na Aliexpress cena jest podobna do DVBSky S952 tamze. Dlaczegoz wiec, u naszego lokalnego dystrybutora ta karta kosztuje 300zl drozej od - zakupionego tez w polskim sklepie internetowym - DVBSky? Tego nie jestem w stanie pojac... :roll:

 

Bede wdzieczny za kazda opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem w rękach TBS 6981 - działała całkiem przyjemnie, tunery zgłaszały się osobno i mogłem sobie odpalić dwa programy i oglądać różne rzeczy naraz :D Do tego dobry support przez ich anglojęzyczne forum - podoba mi się taka forma. Niestety nie mam odniesienia do pozostałych modeli - nie miałem w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozgryzam TBS 6991 ale to drogi gadżet i na pewno nie kupiłbym jej u naszego dystrybutora.

Zakup okazyjny ale wcześniej myślałem nad sprowadzeniem 6981. Wejść na moduły CI obecnie nie potrzebuję ale od przybytku głowa nie boli.

Ważne dla mnie był sprzętowy blindscan, którego 6981 nie ma. Do zwykłego oglądania to i Tevii 480 wystarczy moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@Mr. Orbita

 

Z góry przepraszam za odkopanie starego tematu, ale mam do niego parę pytań.

 

Planuję wymienić moją kartę z 1 głowicą na TBS 6991. Mógłbyś mi przybliżyć jak wygląda obsługa 2 głowic na kartach DVB? Używam DVBViewer. Coś wspomniałeś o 2 programach jednocześnie, mógłbyś przybliżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę karta z dwiema głowicami jest widziana przez aplikacje jak dwie osobne karty, w programach zgłaszają się z oznaczeniami A i B. To powoduje, że nie ma przeszkód od strony karty, aby móc pracować jednocześnie na dwóch programach, nawet korzystając z innych satelitów. Ale trzeba mieć jednocześnie na uwadze, że nie każdy program może chcieć się uruchomić dwa razy, czasami trzeba stosować wybiegi, np. zainstalować drugi raz do innego katalogu. Nie wiem jak jest z DVBViewerem, czy da się uruchomić dwa z jednej instalacji, to już trzebaby testować. Ale to kwestia programowa, bo sprzętowo jest dosłownie tak jakbyś miał dwie osobne karty (i wtedy też jest ten problem programowy, czy da się dwa programy wystartować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem, jest dokładnie tak jak myślałem. DVBViewer idzie 2 razy uruchomić (2gi raz poprzez uruchom jako administrator) więc myślę, że dałoby radę. Tylko wtedy ręcznie musiałbym za każdym razem tam chyba tę kartę B wybierać... No nic, dziękuję bardzo za rozjaśnienie, będę miał kartę i jakiś problem to uderzę jeszcze raz tutaj :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I znalazł się już 1 problem po kupnie karty. Chyba jest to problem ogólny, bo coś na google widzę... Jednak i tak się wole poradzić ciebie, @Mr. Orbita.

 

TBS6991 + monoblock firmy Inverto (quad). Hotbird wszystko śmiga jednak na Astrze zero sygnału przy obojętnie jakiej konfiguracji diseqc. Wiesz coś o tym problemie?

 

Na poprzedniej karcie Prof wszystko śmigało na Simple B. Problemem naturalnie też nie jest konwerter, na dekoderze pod TV wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się. Może być to problem ze współpracą z konkretnym programem, kwestia ustawień (np. uruchomienia jakieś opcji, w SmartDVB może być konieczne wskazanie TBS New Interfaces w konfiguracji urządzenia) lub jest to ogólny problem - błąd w sterownikach (6991 - aktualna wersja to 1.0.0.6, a 6991SE - 1.0.1.0), ale jak zerkałem na forum TBS, to nie ma o tym za dużo, np. MediaPortal zaczął działać po wydaniu poprawki przez autora, więc kieruje to na wniosek współpracy z aplikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Minęło trochę czasu od sierpnia i niestety rozwiązania problemu z Astrą nie znalazłem. Support TBS też ma mnie w nosie, nie odpisał nawet na moje zapytanie odnośnie sygnału z monoblocka.

 

Niedawno zmodyfikowałem instalację antenową i podłączyłem 2gi kabel pod TBS'a (6991). I pojawiły się kolejne kłopoty. Proponowałeś wcześniej, @MR. Orbita, 2gi raz odpalić DVB Viewer. Jest to wykonalne, ale trzeba mocno nakombinować. 

Lecz to nie zdaje efektu na dłuższą metę, program nie zapamiętuje, z którego urządzenia ma korzystać i za każdym razem trzeba ustawiać to na nowo. Zainstalowałem więc 2gi program, DVB Dream, i jestem wstępnie zadowolony, ma jedną funkcję, której bardzo mi brakuje w DVB Viewer (albo nie umiem jej poprawnie uruchomić?), możliwość nagrywania kilku programów z tego samego TP. W DVB Dream działa to perfekcyjnie, PIP też działa, nawet po kliknięciu prawym na ekran PIPu mogę wybrać czy PIP korzysta z chcianych przeze mnie wtyczek czy też nie. Zapewne ma to jakiś związek z konfiguracją folderu Plugins (twórcy przewidzieli taką możliwość), są pip00, pip01 itp. (tak samo w ProgDVB, sami twórcy w readme katalogu plugins napisali, że pip01 itd są używane do odpalania paru kanałów naraz). W DVB Viewer brak takiej opcji, wszystko wrzuca się do 1 katalogu. Przy próbie nagrania 2 kanałów jednocześnie w DVB Viewer (przy 2 podłączonych antenach) nie da się nagrać więcej niż 1 kanału. Oczywiście dotyczy to tylko programów kodowanych, bo niekodowane działają. Przy próbie 2 kodowanych 1 się nagrywa, a do 2giego robi się pusty plik. Zapewne DVB Viewer "nie wie" jak ma zdekodować kodowany kanał. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu? To by było niepojęte żeby taki program nie wspierał kart z więcej niż 1 głowicą. Po co w takim razie by były karty dual i quad? Żeby 4ry inne programy odpalać? Bez sensu...

Mógłbym Cię prosić @Mr. Orbita o opisanie jak dokładnie korzystasz z 2 głowić, jakich programów używasz, czy możesz nagrywać jednocześnie parę kanałów etc. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i każdą pomoc.

 

PS, szczerze to nie spodziewałem się takich problemów przy DUAL tunerze na PC... Mam 2 głowicowy dekoder E2 i tam działa to wyśmienicie i bez żadnych kombinacji.

 

Edit:: Zauważyłem też 1 problem, przy odpalonych programach na DVB Viewer mam problemy z sygnałem (?). Co jakiś czas pojawiają się drobne piksele, tak jak przy wielkim deszczu etc. Problemem na pewno nie jest antena (w tym samym czasie dekoder + DVB Dream wszystko ok). Nieważne też jakie kanały mam odpalone, zawsze piksele pojawiają mi się w DVB Viewerze. Chyba, że jakiś problem z filtrami, ale nie wiem, nawet przy wyłączonym video + nagrywaniu pojawiają mi się błędy.

 

Edit2: Natrafiłem na 1 poradnik na pewnym forum dotyczący odpalenia 2ch DVB Viewer;ów w 1 czasie na przykładzie DVB-C i DVB-T. Zadziałało też to u mnie, przy DUAL karcie. Testuje od kilkunastu minut i działa płynnie wszystko, chyba będzie ok, mam nadzieję chociaż :) Pytanie pozostaje nadal jedno, dlaczego twórcy softu uniemożliwiają nagrywanie 2 (i więcej) kodowanych kanałów w 1 czasie...

 

 

Troszkę spam się zrobił z tego postu, sam doszedłem w międzyczasie do wyniku :) Ale niech zostanie, może kiedyś się przyda komuś.

Edytowane przez chojrakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii monoblocka, to jednak kierowałbym się jak pisałem w stronę ustawień w programach, rzuć okiem teraz w DVB Dream, bo on jest nieco bardziej elastyczny, w oknie DiSEqC są dwie opcje odpowiedzialne za sposób przełączania (Mini DiSEqC albo pełny 1.0/2.0), a dodatkowo w Opcjach urządzenia są kolejne funkcje powiązane (po każdej zmianie wymagany jest restart programu). Powinno to spokojnie działać, sam DiSEqC używałem na 6925, 6928, 6983 - raczej TBS-y z DiSEqC nie mają problemów, ale jest to temat mocno zależny od używanego oprogramowania i ustawień, bo obsługa tego jest programowa, zależna od implementacji w sterownikach i twórcy aplikacji DVB muszą odpowiednio dostosowywać swoje programy.

 

Zapamiętywanie urządzeń w DVBViewer - ogólnie to powinno działać tak, że DVBViewer sam znajduje wolną głowicę i powinien używać dostępnej - jeśli pierwsza jest zajęta - drugiej. Problem może się pojawić w sytuacji, gdy masz różne ustawienia dla poszczególnych kart, można próbować ustawić jedną na preferowaną, wtedy zawsze będzie wybierana na początku, ale jak rozumiem to sobie opanowałeś, podobnie jak dekodowanie/nagrywanie wielu kodowanych kanałów?

 

Generalnie nie ma żadnych problemów z nagrywaniem wielu kanałów, można nawet nagrywać cały transponder na raz ze wszystkim jak leci ;) Niestety jest to też zależne od oprogramowania i pomysłów programistów. I nie dotyczy to deszyfrowania wszystkiego - to osobna para kaloszy.

 

6991 ma gniazda na moduły CAM - zgodnie z moją wiedzą każde gniazdo jest na sztywno przypisane do tunera, więc tuner A ma dostęp do gniazda 1, a tuner B do gniazda 2, tuner B nie zdekoduje kanału modułem z gniazda 1, bo go fizycznie nie widzi. To problem pierwszy.

 

Problem kolejny jest taki, że nie każdy twórca aplikacji DVB dorobił obsługę modułów w swoim programie. Karta DVB jest kawałkiem sprzętu z możliwościami, twórcy softu muszą dostosować swoje aplikacje, by mogły z tego HW korzystać (trzeba dorzucić plik DLL od TBS i dodać komunikację z tą biblioteką w kodzie, ona załatwia resztę - od strony programistycznej nie jest to szalenie skomplikowane). Zgodnie z moją wiedzą DVBViewer moduły CAM w kartach TBS obsługuje, DVB Dream obsługuje, jeśli wybierze się przy instalacji dodatek tbsci oraz zaznaczy, że karta ma CI, a SmartDVB i AltDVB nie obsługują wcale, drugi tej obsługi już zapewne nigdy nie dostanie, bo twórca nie rozwija tej aplikacji i przepadł gdzieś parę lat temu.

 

Do tego dochodzi jeszcze kwestia, że większość modułów CAM na rynku użytkowym jest jednostrumieniowa, co jest potocznym stwierdzeniem, że radzi sobie z deszyfracją jednego kanału, więc nawet jeśli mamy moduł i spróbujemy nagrać zdekodowany materiał z dwóch kanałów z jednego tunera, gdy CAM siedzi w gnieździe do niego przypisanym - i tak to się nie uda. Ale akurat z tym samym problemem "strumieniowości" zderzają się też zwykłe odbiorniki, także te linuksowe.

 

Jeśli natomiast nie korzystasz z CAM-ów, tylko np. z karty przez wtyczkę MDAPI, to w DVB Dream powinno wystarczyć jej skopiowanie do katalogów pip - to załatwi poza PiP także nagrywanie, w DVBViewer nie wiem jakie jest obejście, być może się da (może już znalazłeś?), w SmartDVB też kopiowanie do odpowiednich katalogów załatwia sprawę. Wtedy w zasadzie wszystko będzie działać tak długo, jak nie trafi się na jakieś ograniczenie sprzętowe - albo karta nie wyrobi z odpowiedziami, albo będzie za duże obciążenie CPU/GPU/płyty głównej i coś zacznie się kaszanić.

 

Stacjonarne tunery, zwłaszcza te E2 z wieloma głowicami są wygodniejsze - posiadają gotowy soft rozwijany od lat m.in. pod takie zastosowania. Na karcie DVB trochę składasz to z klocków, dobierając osobno HW i SW, dodatkowo działanie wszystkiego zależy od kompatybilności z resztą klocków w PC. Na tunerze uzyskać to jest łatwiej, nie zaprzeczam.

 

Ja prywatnie korzystam z bardzo różnych kart DVB (ale zawsze od TBS - od lat jestem z nimi, generalnie zadowolony), jako programu używam głównie leciwego i nierozwijanego AltDVB oraz coraz chętniej zaglądam do SmartDVB, tylko trudno mi się nadal przestawić. Do tego dla kodowanych czytnik Phoenix (też od TBS), karta w nim i wtyczka aCamd. Da się nagrywać kilka zdeszyfrowanych kanałów na karcie dualowej, ale nie korzystam z tego, nagrywam rzadko kiedy, nie testuję stabilności takiego rozwiązania, może być wątpliwa choćby dlatego, że nowej wersji AltDVB nie było od gdzieś 8 lat, a ja siedzę teraz na Windows 10 i w ogóle cud, że AltDVB jeszcze startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki ciąg dalszy... Po zmianie na inną wersję programu DVB Viewer Astra zaczęła działać. Bardzo mnie to zdziwiło, bo nie chciała ruszyć na żadnym innym programie, a tutaj bez problemu ruszyło na Simple B... Widocznie w nowszych wersjach twórcy naprawili ten błąd z brakiem obsługi.

 

Co do dekodowania więcej niż 1dnego kanału znalazłem niby 1 rozwiązanie, według ludzi na innym forum powinno ruszyć. Trik polega na edycji hardware.xml w katalogu konfiguracyjnym i dodanie tam "    <entry name="MultiPID">1</entry>". Niestety mi to nie pomogło.

 

Długi czas używałem tylko 1 wyjścia antenowego w tej karcie. Niedawno zobaczyłem drobne problemy z sygnałem, przyjąłem, że to wina kabla, dosyć leciwego, starego. Wymieniłem kabel i dociągnąłem także drugi. I tutaj ciekawa sprawa, na głowicy A dalej sypie mi pikselami i błędami (tak jak przed zmianą), a na głowicy B wszystko czysto. Zamieniałem kable miejscami - problem pozostał. Kombinowałem z sterownikami - problem pozostał. W 1 czasie mam odpalone 2x np TVN 24 i na 1 sypie błędami, a na 2gim czysto. Eliminuje to też konwerter (dekoder E2 także działa wyśmienicie). Co w takim wypadku...? Zostaje chyba tylko uwalona głowica w karcie... Spotkałeś się z taką sytuacją? Co można poradzić? Idzie to jakoś naprawić, jakiś serwis istnieje? Niestety reklamować nie mogę, karta jest z drugiej ręki. Ok 2 miesiące działała OK, problem pojawił się dopiero teraz.

Edytowane przez chojrakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii DVBViewera i Astry: generalnie najlepiej trzymać się zawsze aktualnej wersji - jak pisałem wcześniej w przypadku aplikacji Media Portal autor dodał obsługę DiSEqC dla 6991 w trakcie, więc z DVBViewerem może być podobnie - póki karty nie było, to i nie było porozumiewania się z DiSEqC dla niej.

 

MultiPID to stara opcja, dodana gdzieś może w 2007 roku pod karty innego producenta, nie wiem czy w ogóle jeszcze działa, a chodziło o dekodowanie wielu kanałów z jednego modułu CAM, o ile sam moduł na to pozwala (większość nie pozwala, więc chodziło o bardzo specyficzne kombinacje sprzętowe).

 

W kwestii deszyfrowania wielu kanałów przypomniało mi się inne rozwiązanie, ale nigdy nie uruchamiałem go ani testowałem osobiście - otóż dla klientów DVBViewera jest do pobrania dodatkowa aplikacja Recording Service - ona umożliwia zarządzanie zadaniami nagrywania oraz także ma pewne możliwości startowania aplikacji z zestawami wtyczek: http://en.dvbviewer.tv/wiki/Plugins_and_Recording_Service- niestety nie jestem w stanie o tym powiedzieć nic konkretnego, zwłaszcza w kwestii wtyczek MDAPI, które DVBViewer obsługuje nieco inaczej niż swoje i nie wiem, czy trick z numeracją katalogów także tu zadziała (gdyby zadziałał, a ty dekodowałbyś nie przez CAM, a przez wtyczkę - nawet do 32 nagrań).

 

Co do potencjalnego uszkodzenia karty, to dobrze byłoby to bezsprzecznie zdiagnozować. Może pomogłoby w tym inne narzędzie ze strefy pobierania DVBViewera - TransEdit. Uruchom wersję płatną na okno analizy dwóch różnych transponderów, posortuj dane wg kolumny Missing - jeśli wartości w Missing dla poszczególnych PID-ów będą rosły, to jest to zjawisko niepokojące. Jeśli zaś nie - szukałbym innych powodów (np. zbyt duże obciążenie PC, może trzeba przeinstalować sterowniki na świeżo - bywa że coś się zaśmieci w systemie i zacznie przeszkadzać?)

 

W kwestii serwisowania - skądś ktoś to musiał oryginalnie kupić - nie masz kontaktu ze sprzedającym? Jeśli nie bardzo, to pozostanie kontaktować się po angielsku ze wsparciem TBS na maila (mogę podać na PW, nie chcę wstawiać na forum, żeby automaty do spamowania nie wyłapały), ale nie wiem jak to potraktują (raczej powinni uznać - będzie się to wiązało z wysyłką do Chin i dość długim czasem oczekiwania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczalem TransEdit po kilkanaście minut z różnych głowić na różne transpondery i błędy pokazuje na obu, na A (tej podejrzanej) więcej, ale na B też (mniej). Przetestowałem dłużej na 12284 i obie głowice gubią sporo. VU+ w tym czasie pokazuje SNR dla tej częstotliwości 13.2-13.6 dB, BER 0.

 

Tuner A po kilku minutach:

 

YmJOdUq.png

Na Tunerze B też gubi, ale przez ~3h było to mniej niż 10, a tutaj przez parę minut ~46. Komputer nie jest tutaj też problemem na 100%, gryźć też zbytnio nie ma co, przeinstalowywałem wszystko związane z kartą + system ma z 2 miesiące po formacie.

 

Kontakt udało mi się wygrzebać gdzieś w starych logach. Okazało się, że karta jest właśnie kupiona z Chin i oni mają na swojej stronie podane właśnie, że trzeba będzie odesłać do Chin.

 

@Mr. Orbita, co o tym myślisz? Uwalone głowice? Dodam, że przed TBS'em przez kilka dobrych lat latał Prof 7301 i było wszystko w jak najlepszym porządku.

 

Edit: po ok 2 h missing na A wzrosło do 4000 :o

Edytowane przez chojrakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tunerze B wydaje się, że wszystko jest OK, 10 może się pogubić nawet dlatego, że coś tam komp będzie mielił w tle lub bo na początku źle capnęło synchronizację, śladowe ilości powiedzmy, że są dopuszczalne. Natomiast na tunerze A jest nietęgo. Przy takiej ilości może pikselizować. Ponieważ zamiana kabli nie pomogła to odpada przyczyna leżąca po stronie instalacji.

 

Czy w karcie jest jakikolwiek moduł CI/CAM - jeśli jest - wyjmij i sprawdź ponownie (możliwa jest taka niekompatybilność, gdy CAM zakłóca pracę karty).

 

Jeśli CAM nie ma, to jeszcze byłoby dobrze sprawdzić kartę, jeśli masz taką możliwość, na jakimś innym PC, bo bywają też sytuacje konfliktów sprzętowych lub związanych ze sterownikami/firmware/BIOS-em - ale sens jest tylko na innym sprzęcie - innej płycie głównej i reszcie. Jeśli takiej możliwości nie posiadasz, to niestety obawiam się, że musisz odezwać się do supportu TBS, podesłać im zrzut, opisać sytuację i poprosić o serwisowanie. Tyle że mogą się pytać kiedy to było kupione. Nie wiem jak z tego wybrnąć, jeśli wiesz chociaż mniej-więcej to OK, a jeśli nie, to chyba pozostanie opisać jak jest.

 

Gdy podadzą adres, to wysyłasz do nich na wskazane dane do Chin, ja gdy puszczałem coś swego czasu, to jako paczkę Pocztą Polską - potrzebujesz druk CP 72 (chociaż u mnie panie w okienku ostatecznie nie wiedziały jaki ten druk ma być, więc wypełniłem wszystkie, w tym CN 22 i CN 23 chyba też ;) ), tam się jak pamiętam zaznacza, że zwrot i jeśli się deklaruje wartość, to poniżej 10 USD. Koszt takiej wysyłki był poniżej 100 zł, ale też chyba pozaznaczałem jakieś priorytety itp., możliwe że da się taniej, poniżej 50 zł, nie robię tego za często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita, dzięki za odpowiedź!

 

Modułu żadnego nie ma, nigdy nie używałem. Sprawdzić na innym hmm, popytam znajomych, może jakoś uda się sprowadzić kompa innego i sprawdzić. Ewentualnie może jeszcze raz formata zrobię, czystego Windowsa na jakiejś małej partycji, ale wątpię żeby to coś pomogło, ale warto spróbować.

 

Co do wysyłki dzięki za porady, przydadzą się jak będę musiał ją odesłać.

 

Takie pytanie jeszcze, akurat zgodne z nazwą tematu. Wysłanie karty na gwarancję, oczekiwanie etc może zająć bardzo dużo czasu, a niezbyt mogę sobie pozwolić na miesiąc (a zapewne więcej) bez karty. Starej niestety nie mogę włożyć (inne złącza, pci vs pcie), więc chyba kupię nową, a później najwyżej ją (lub 6991) sprzedam. Zależy mi na karcie dual, widzę parę propozycji w 1 sklepie, cenowo jednak mogę zaakceptować tylko 2 z nich, reszta to ceny z kosmosu. 1 to TeVii s482 Dual a druga to TBS-6982. Coś więcej wiesz o nich? Warto? Może masz inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze być może namierzysz gdzieś DVBSky S952 - powinna być też w rozsądnej cenie. Generalnie z tej trójki (dwóch od Ciebie+moja) stawiałbym jednak na TBS - głównie dlatego, że z TBS jakieś doświadczenia mam i generalnie nie mam problemów z kartami od nich - u mnie chodzą, miałem m.in. 6925, 6928, 6983, na innym PC jest 5980 - wszystko OK. Z resztą miałem niewielką styczność, w przypadku DVBSky zakończoną akurat kiepsko (ale z kartą na USB, później widziałem, że poprawiali sterowniki, więc może to było to). Poza tym TBS w przypadku większości kart ma już któreś ich wersje i sterowniki rozwijane przez wiele lat, więc przynajmniej większość problemów i konfliktów sprzętowych powinni mieć opanowaną.

 

Nie chcę Ci jednak jakoś mieszać w głowie, TeVii nie miałem, może warto spróbować? W razie czego masz jak pamiętam 14 dni na zwrot bez powodu, wymienisz najwyżej na TBS jeśli coś by nie zagrało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...