Skocz do zawartości

Jaka karta do DX?


mateuszsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję jakieś fajnej karty DVB-S2 na USB, którą chciałbym wykorzystać głównie do celów DX. Najbardziej podoba mi się TBS 5925, której cena niestety wyszła grubo poza mój budżet.

Aktualnie posiadam leżącego Prof Revolution DVB-S2 7301 PCI, który pewno niedługo pójdzie gdzieś do sprzedaży.

Co Wy byście zaproponowali/polacali? Może ktoś z Was ma coś na zbyciu :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój błąd, chodziło mi o model 5925.

Niestety do laptopa nic innego nie podepnę jak tylko coś pod USB, na rynku nie widziałem żadnej karty z jakimkolwiek innym interfejsem który znajduje się w laptopach.

Gdybym miał stacjonarkę, w dalszym ciągu używałbym mojego Prof 7301 który de facto dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo chcesz DX-ować ;) Jeśli głównie feedy, poszukiwanie np. transmisji sportowych, bez jakichś nietypowych transmisji, to 5922 się sprawdzi, ma blindscan z SR od ok. 1600 ksymb/s (ograniczenie sprzętowe), ale wpisując z ręki może odbierać też serwisy z niższym SR (do 1000 ksymb/s). Jest na zestawie AV2011+TAS2100, więc ma nieco słabsze możliwości niż urządzenia na chipach STMicroelectronics, ale nadal do zwykłego DX powinna być całkowicie dobra. Teraz jest 5922SE - udoskonalona wersja, potrafi też odebrać 16APSK i 32APSK (przy założeniu, że nie są ACM/VCM, bo tego karta nie umie).

 

Jeśli potrzebujesz obsługę multistream (MIS), czy PLS to już potrzebujesz czegoś na klockach STM, np. TBS 5980 (z CI), a jeśli zaawansowany DX z ACM/VCM, jakimiś Continuous Streams itp. to nie masz wyboru - 5925.

 

PS: Na kartach USB nie korzystaj z pilota z zestawu, sterowniki TBS są pod tym kątem mało dopracowane. Natomiast poza tym myślę, że nie będzie źle na USB, obecne sterowniki chodzą OK, w redakcji używamy dodatkowo jako wsparcie 5980 i jesteśmy zadowoleni - dobry RFScan, blindscan, skanowanie kanałów, chodzi stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś mogę dodać od siebie w sprawie TBS 5925 to tak pilota używać nie wolno to raz mam tutaj na myśli ten który był w zestawie dwa kartę najlepiej schować w takie miejsce aby nie miała kontaktu w ogóle z pilotami.

Pisałem swego czasu o tym jak aplikacje zawieszaly mi się niemiłosiernie przy skanowaniu - przyczyną były piloty od dekoderów. Zauważyłem to przez przypadek w nocy - jako że ciężko jest bawić się w DX nie używając dekoderów a tym bardziej pilotów od nich zauważyłem że model 5925 reaguje na każdego pilota który miałem pod ręką tj. od Openboxa Dr. HD, Showboxa ba nawet ten od TV.

Kartę miałem schowana obok pozostałych tunerów sat i za każdym razem gdy robiłem coś pilotem dioda na karcie mrygala po którym z rzędzie mrugnięciu zawieszala aplikacje. Dioda na karcie bardzo słabo mruga i w ciągu dnia jest niemal nie widoczna ale w nocy juz bardziej - zęby na tym zjadłem i dorobilem się niemal nerwicy po schowaniu karty dolegliwości ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...