Skocz do zawartości

Creatix CTX948 problem - brak sygnału.


dowdervil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj przyszła mi karta, wiec postanowiłem ją zainstalować i wypróbować. Zamocowałem w PCI zainstalowałem sterowniki prosto od producenta (najnowszą wersje 1403). Po zainstalowaniu pokazało mi menedżerze nazwę chipsetu SAA7131.

 

Zacząłem szukać programu ProgDVB- niestety okazuje się że wymaga Framework 3.5. W między czasie próbowałem takie programy jak: DVBViever, DVBDream, Splash Lite, DSCaler (do analogowej). Żaden nie znalazł sygnału a wielu z nich w ogolę nie chciało współpracować z kartą. Po pobraniu i zainstalowaniu frameworka, uruchomiłem ProgDVB. Program nie chce włączyć żadnego urządzenia związanego z kartą, w końcu się udaje włączyć:

713x BDA DVBS Tuner

713x BDA DVBT Tuner

a także 713x BDA Analog Capture IN, natomiast nie włączy: 713x BDA Analog Capture TV in

aaaady.jpg

 

 

Jako że nie mam DiseqC'a, nie ustawiam nic z nim związanego. Ustawiłem tylko satelitę:

111111111ho.jpg

 

 

Po uruchomieniu przeszukiwania transponderów nie ma sygnału, zarówno poziomu jak i jakości. Natomiast przy DVB-T poziom jest 80% a nie ma jakości. Podłączam telewizor i dekoder z DVB-T, jak się okazuje sygnał satelitarny jest na poziomie 98% i jakość również. Co do DVB-T, mieszkam w trudnym terenie i na razie się nim nie przejmuję. Na telewizorze nie ma również sygnału.

 

Zostawiłem w takim razie sam wtyk F od konwertera skierowanego na 13st - Hotbirdy. Niestety nie udaje mi sie ustawić programu tak by chociaż pokazał sygnał i jakość.

Próbowałem programem - Satfinderem sprawdzić jakość i poziom sygnału, ale on jakiś zwariowany i na każdej satelicie pokazuje to samo :)

 

Z góry dziękuje za pomoc, czuje się trochę rozczarowany. Spędziłem wczoraj ok 5h na konfiguracji i brakuje mi już pomysłów!

 

EDIT:

 

Po ustawieniu API na MIcrosof compliant BDA Driver Przy wyszukiwaniu pojawił się sygnał jakości i poziomu, na poziomie 100, czasem na niektórych transponderach spada poziom. niestety nie wyszukuje żadnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre :) Ładnie wykrywa sygnał i jakość ale nie znajduje kanałów. Ciekaw jestem dlaczego progDVB nie chce włączyć urządzenia (raz włączy a raz nie włączy)

 

Zwycięstwo:) Pomogła ponowna aktualizacja sterownika Karta skopiowała kilka dodatkowych plików. Pewnie bez zasilania nie mogła tego zrobić. ProgDVb wyszukuje ładnie kanały.

 

Proszę nie zamykać tematu, może będą jeszcze jakieś problemy :)

 

Stawiam Ci piwo! :)) Takie proste, a jednak.. Dzięki Wielkie!!

 

Wszystko działa ok :) Chciałem spróbować program ALT-DVB. Gdy próbuje wyszukać kanały to na każdym transponderze wyszukuje tą sama listę kanałów - 11 kanałów i na każdym się powtarzają. W czym może być problem?

A te programy działają bdb w alt-dvb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...