Skocz do zawartości

Karta Digital Devices Cine S2 v6.5, CI, CAM, cyfra+


bozo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od ponad roku jestem użytkownikiem karty Digital Devices Cine S2 v6.5 wraz z interfejsem CI oraz modułem CAM Aston 2.26 lub Unicam EVO V3.0.

 

link do strony producenta http://www.digitaldevices.de/english/Cine_S2.html

 

Cine_S2_web_20.jpg

 

Chciałbym opisać moją konfigurację i podzielić się spostrzeżeniami. Również przedstawie narzędzia i elementy wykorzystane w mojej instalacji.

 

Instalacja oparta jest na antenie 90cm oraz konwerterze Inverto Unicable Quad 40mm LNB IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP:

 

LNB_unicable.jpg

 

Całość połączona kablami RG6 firmy Belden oraz wtykami kompresyjnymi F PCT (na zdjęciu również złącza IEC wykorzystane do DVB-T i beczki)

 

pct_connectors.jpg

 

Do zarobienia końcówek zaciskarka kompresyjna PCT:

 

comp_tool.jpg

 

Ponieważ instalacja wykorzystuje technologie unicable (SCR) do rozdzielenia sygnału użyłem znajdującego się w komplecie z LNB - dwudrożnego splitera:

 

2_way_splitter.jpg

 

Po podłączeniu kablami:

 

spliter_connect.jpg

 

Kilka słów o karcie Cine S2 v6.5.

 

Karta wykorzystuje złącze PCI-express 1x, posiada dwa tunery DVB-S2 oraz budowę niskoprofilową co umożliwia wykorzystanie jej w małych systemach HTPC.

Nie ma zbędnych złącz np. podczerwieni czy pilota są do tego lepsze rozwiązania.

 

Cine_S2_0.jpg Cine_S2_1.jpg

 

W zestawie wraz z kartą dołączony jest dodatkowy śledź. Z otworami umożliwiającymi dołączenie drugiego tunera DVB-S2 lub DVB-T2/C2.

Warto wspomnieć o bardzo ciekawych rozwiązaniach tej firmy dotyczących modułowych rozwiązań z których możemy budować systemy DVB.

Czarne złącza widoczne na karcie są wykorzystywane do podłączeń dodatkowych tunerów bądź interfejsów CI. Tzw moduły DuoFlex są to dodatkowe tunery,

które podłączamy tylko specjalnym kablem z kartą matką, nie jest wykorzystywane dodatkowe złącze PCI-express.

Ponieważ posiadam kartę abonencką c+ niezbędne było wyposażenie karty o interfejs CI.

 

image.jpg

 

Interfejs CI łączymy z kartą dołączonym kablem oraz tak samo jak w przypadku tunera podłączamy zasilanie jak przy starych stacjach FDD.

Również dodatkowy śledź umożliwia montaż w niskich obudowach. Ja użyłem adaptera do instalacji w miejscu przeznaczonym na stacje 3.5"

 

FDD.jpg FDD_aston.jpg FDD_front.jpg

 

Niezbędny jest również moduł CAM

 

Dwustrumieniowy Aston oraz czterostrumieniowy Unicam Evo 3.0 z możliwością aktualizacji oprogramowania.

 

CAM_module.jpg Unicam_Evo.jpg

 

Aby moduł unicam rozpoznał kartę c+ niezbędna była aktualizacja softu do wersji Troja 3.23 (wsparcie dla seca)

Karta do aktualizacji softu jest w komplecie z modułem Unicam.

 

Po instalacji sterowników karty oraz interfejsu CI w menadżerze pojawiają się dodatkowe urządzenia:

 

devices.jpg

 

Całość konfiguracji unicable, modułu CAM jest po stronie sterowników:

 

Panel konfiguracyjny karty Cine S2:

 

drv_config.jpg

 

Do odtwarzania używam programu DVBViewer 5.3.0.0 oraz filtrów LAV 0.61.2.

 

DVBViewer jest lekkim szybko działającym programem, nie jest darmowy ale wydatek 64 pln to niewiele a w zamian dostajemy dobrze i stabilnie działającą aplikację oraz aktualizacje do najnowszych wersji.

Posiada klasyczny estetyczny interfejs bez udziwnień.

 

dvbviewer.jpg

 

W zasadzie w programie nic nie potrzeba konfigurować. Upewniamy się że karta została poprawnie wykryta i jest zaznaczona opcja (has CI module). Nie dokonujemy zmian w opcjach unicable programu jako że te ustawienia zostały dokonane z poziomu sterownika.

 

W opcjach lub z OSD DVBViewera mamy dostęp do ustawień modułu CAM:

 

dvbviewer_cam.jpg

 

Podsumowując. Karta tunera i jak i interfejs CI działa bardzo stabilnie. Przełączanie między tunerami jest niezauważalne również w przypadku zmiany na tryb DVB-T.

 

Ciekawi mnie jak wyglądałaby współpraca tunera kablowego/naziemnego Cine C/T http://www.digitaldevices.de/english/Cine_CT.html z modułem CAM telewizji kablowej UPC tzw media moduł.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ posiadam kartę abonencką c+ niezbędne było wyposażenie karty o interfejs CI.

 

Bzdura, do karty cyfry wystarczyło dokupić uniwersalny czytnik Phoenix na USB (dużo taniej niż moduł), nie trzeba kupować modułu..

Moduł przydaje się do platform parowanych np. Cyfrowy Polsat.

 

Tak się zastanawiam czy taka ilość końcówek, beczek itp. nie wpływa na tłumienie sygnału i jego jakość, podaj jaką masz jakość przykładowo na kanałach TVN przy tej czaszy 90 cm (nie siłę sygnału, ale jakość)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik phoenix używałem ostatnio w konfiguracji z tunerem TBS 6982. Pracował z wykorzystaniem wtyczki acamd. Wszystko działało ale obserwowałem pewne zakłócenia pojawiające się czasami na obrazie.

 

Co do złącz, to wcześniej kiedy kabel nie był schowany w ścianie, oprócz beczki była jeszcze przelotka okienna i dość długi kabel. Jednak nie było nigdy żadnych problemów z obrazem. Teraz połączenia ograniczone są do minimum, jest tylko rozdzielacz unicable. Sygnał na poziomie 80% żadnych zakłóceń. (w telewizorze sygnał 90/90 czasami 100/100, połączenie standard)

 

ts_analize.jpg

 

Zero zgubionych pakietów po 1 godzinie analizy TS.

 

Rozwiązanie z modułem CAM działa zdecydowanie stabilniej.

 

ps. Jak ktoś ma jakieś sugestie zw. z ustawieniami phoenixa i wtyczki acamd to proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej samej wersji DVBViewer co Ty, czyli 5.3.0.0, najnowszej sterowniki z strony producenta i DeltaCAM z najnowszym firmware.

Do tego konverter QUAD Inverto Red Extended i antenę 80cm.

 

 

Mam podejrzenia, że coś jest nie tak z moją instalacją satelitarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis!

 

co do sygnału: to zależy od karty i każdy tuner pokazuje co innego, co do acamd i zwiechów obrazu: trzeba go skonfigurować, min wyłączyć aktualizacje EMM i wszystko lata bez problemu, co do przelotek: jestem zwolennikiem jednego kabla bez łączy pomiędzy konwerterem /ew diseqc/ a tunerem... co do "super kabli" i "super złączek" to naciąganie klienta: kilkanaście lat temu zrobiłem porządną instalację w rodzinie na zwykłych złączkach i porządnym, aczkolwiek nie "markowym" kablu i do dziś sygnał i jakość bez zarzutu... jak pierwszego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam, że wbijam i piszę nie na temat ale prosiłbym o pomoc autora wątku.

 

Bozo mam do Ciebie pytanie.

Czy u ciebie program DVBViewer pokaże dane karty w module, gdy odłączyć od dekodera kabel antenowy czy może jednak pozostanie puste okno ?

Byłbyś w stanie to dla mnie sprawdzić ?

 

Dokładnie chodzi mi o dane, które są w oknie dreamviewer'a na ostatnim screenshocie.

 

Będę ogromnie wdzięczny za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała uwaga dla osób, które mają zamiar używać kart Digital Devices z DVBViewer Recording Service

w parze z XBMC. Aby oszczędzić sobie kłopotów i uzyskać przyzwoite czasy zmiany kanałów

należy wyposażyć się w moduły DeltaCam w dowolnej wersji lub Unicam HW v.4

Dlaczego te? Bo inne moduły nie są dedykowane i optymalizowane pod kątem kart DD i nie ma co

liczyć na wsparcie od producenta, vide moduły Conax Smit.

 

Więcej info na w/w temat:

http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=140645&pid=1735239#pid1735239

 

Nota bene problem został zgłoszony przeze mnie na forum XBMC i programiści odpowiedzialni

za firmware w/w modułów znaleźli obejście dla tego problemu. Dzięki czemu nie trzeba czekać

na rozwiązanie go przez programistów XBMC. Co biorąc pod uwagę różnego rodzaju sygnały

z ich strony nie nastąpi szybko, jeśli w ogóle nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To mój pierwszy posta na forum, więc witam wszystkich.

 

Tak się złożyło, że mam od kilku dnie wspomniane urządzenia i walczę z uruchomieniem pod Windows Media Center. Z rozpędu zakupiłem CI Conax a mam starą kartę Cyfry, więc chwilowo bez modułu Seca nie uruchomię obrazu, ale natrafiłem na inny kłopot. Z tunerem DD jest program do sortowania kanałów. W porównaniu z dreamboxEdit, którego używałem do DM, program DD jest strasznie ograniczony, ale na bezrybiu i rak ryba. Dobrze, że i taki jest, choć tylko po niemiecku. Problem w tym, że po załadowaniu listy kanałów z programu, Media Center ją widzi, ale w innej kolejności. Ktoś się z czymś takim spotkał?

 

kanaly1.jpg

 

kanaly2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko pieknie fajnie.

Niestety na tej karcie nie moge zlapac sygnalu. Po podlaczeniu miernika sygnalu okazuje sie ze nie zapala sie kontrolna lampka - tuner nie zasila LNB z jakiegos powodu.

Ktos spotkal sie z podobna sytuacja? Podlaczylem do obu kart zasilanie od FDD (prosto z zasilacza). Jak mozna wlaczyc zasilanie konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Dobrym miejscem do zakupu sprzętu Digital Devices jest też sklep DVB Shop.

Mają tam większy wybór sprzętu, w tym modele starszej generacji, które nie są już dostępne na stronach producenta.

Ponadto można tam kupić masę innego sprzętu, w tym moduły CAM (DeltaCam, UniCam i inne)

 

Sklep sprawdzony przeze mnie osobiście. Dokonałem tam dwukrotnie zakupu w sumie na ponad 1500pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...