Skocz do zawartości

Problem z siecią kablową.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Postanowiłem napisać na tym forum bo może tutaj mi ktoś zdoła pomóc.Jestem z miasteczka w woj.podlaskim.i bardzo proszę o poradę.Otóż rzecz jest taka. Posiadam tv Samsung Smart UE40H5500 zakupiony ok.3 miesiące temu i jestem abonentem lokalnej tv kablowej.Wcześniej miałem wykupiony podstawowy pakiet naszej kablówki,ale niedawno postanowiłem dokupić pakiet Nc+ z 6 dodatkowymi kanałami(Canal+,Canal+Sport.oba kanały Family i oba kanały Film.).Ten pakiet kosztował dosyć drogo,ale pomyślałem że warto ze względu na mnogość transmisji sportowych które często oglądam.Dostałem kartę CI z modułem który wkłada się do adaptera kart z tyłu telewizora.Zrobiłem wszystko jak trzeba.I teraz jest sedno sprawy,przy oglądaniu meczów obraz często się zawiesza,zatrzymuje się na 3-4 sekundy.Powtarza się to od samego początku,od pierwszego włożenia tej karty.I dosyć często,co parę minut.Tak często że nie da się normalnie oglądać transmisji. Dodam że tak dzieje się tylko na tych 6-ciu dodatkowo płatnych kanałach które są na kartę.Zgłaszałem to do kablówki parę razy.Przyjeżdzali,sprawdzali i nic nie znależli.Jest według nich wszystko w porządku. Ale u mnie nie jest w porządku przy oglądaniu tych kanałów.Poradziłem więc im żeby może wymienili moduł.I dostałem nowy moduł innej marki,ponoć lepszy.Ale nic to nie dało,dalej obraz "stawał".Kolejny raz zgłosiłem to do kablówki.Panowie przywieżli mi więc swój tv,także samsung,i zostawili na tydzień żebym sprawdził na ich tv.Ale oczywiście wciąż było żle.Postanowiłem jeszcze sprawdzić u sąsiada tę kartę z modułem,który również ma nowy telewizor.Ale okazało się,a jakże,że też obraz się zawiesza. Wszystko to zgłosiłem do kablówki.Przyjechali panowie,powymieniali przewody na klatce schodowej i jakąś część na mocniejszą(nie wiem dokładnie co)i powiedzieli że już zrobili wszystko co mogli,że już nic innego nie można zrobić. Ale ku mojemu niezdziwieniu,dalej jest wszystko po staremu tzn.dalej kanały NC+ się zawieszają. Na moje zażenowanie tym całym problemem i na to że dalej jest żle odpowiedzieli że oni już nic nie mogą zrobić bo wszystko zostało wymienione i jeżeli nie pogodzę się z tym jak będzie zły odbiór to mogę rozwiązać umowę. Dodali jeszcze że sprzedali takich kart NC+ w swojej kablówce ok.30 i nikt nie zgłaszał problemów,jedynie ja. Bardzo proszę jeszcze raz o jakąkolwiek poradę bo brak mi już sił. Z góry dziękuję za poradę i będę za nią bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają te zacięcia? Robią się "kwadraciki" na obrazie? Mrozi dźwięk lub słychać jakieś trzaski? Generalnie ponieważ miałeś możliwość sprawdzenia na innym TV i tam także było źle oraz na innym module, to wskazuje jednak coś związanego z instalacją czy okablowaniem samej sieci lub odcinka już w mieszkaniu...

 

Jaka nazwa sieci? Wiesz na jakich częstotliwościach są te kanały? Wszystkie na jednej, czy na różnych? Jaka nazwa modułu (model/marka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lokalna sieć kablowa TVK Hajnówka.

Jak wyglądają te zacięcia? Robią się "kwadraciki" na obrazie? Mrozi dźwięk lub słychać jakieś trzaski? Generalnie ponieważ miałeś możliwość sprawdzenia na innym TV i tam także było źle oraz na innym module, to wskazuje jednak coś związanego z instalacją czy okablowaniem samej sieci lub odcinka już w mieszkaniu...

 

Jaka nazwa sieci? Wiesz na jakich częstotliwościach są te kanały? Wszystkie na jednej, czy na różnych? Jaka nazwa modułu (model/marka)?

Moduł to Conax,kanały są na różnych częstotliwościach. Zacięcia charakteryzują się tym że poprostu staje obraz i się rozmazuje i znika głos na około 4-5 sekund.Czasami to jest rzadko czasami czesto,zdarza się że raz na pół godziny a i bywa tak że co minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do menu TV do Pomoc techniczna, w środku Diagnostyka i w środku będzie opcja Informacje o sygnale. Masz tam na problematycznych kanałach coś wpisane w polu Poziom błędów? Tak jak sugeruje @studiolitek podrzuć częstotliwości na których lecą te kanały - może mamy do czynienia np. z sytuacją, że do sieci dostają się niepożądane zakłócenia z naziemnej TV cyfrowej DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tok myślenia wygląda następująco:

- kanały są na różnych częstotliwościach (aczkolwiek wszystko w górnym paśmie i obok siebie)

- zapewne nie są tam same, więc gdyby to był problem z sygnałem, to musiałoby się to objawiać także na jakichś innych stacjach (upewnij się, że na pewno tylko i wyłącznie te kanały)

- podobnie brak błędów zdaje się to potwierdzać

 

Załóżmy więc, że odrzucamy problem z sygnałem i wracamy do modułów. Czasami bywa tak, że dany model TV nie chce współpracować z niektórymi modułami lub robi to nie najlepiej. Może się to objawiać na różne sposoby. Wprawdzie dziwnym byłoby, że dotyczyłoby to tylko paru kanałów, ale może tak jest. Problemy ze współpracą są niestety winą TV, często programową, czyli jakieś błędy w oprogramowaniu TV powodują, że moduł nie działa zbyt dobrze. To tytułem wprowadzenia.

 

Ponieważ w międzyczasie miałeś wymieniany moduł na inny pojawiają się pytania:

- jaki masz teraz model modułu (Conax to nie model, to system, jest przynajmniej kilku producentów modułów Conax)?

- czy kojarzysz jaki miałeś moduł przed wymianą (model, wygląd nalepki?

- czy którykolwiek z modułów, które sprawdzałeś wyglądał tak: 1) http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/138 ... x-smit-cam 2) http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/211 ... eotion-cam ?

 

I od razu mogę coś podpowiedzieć: wiem (potwierdzone i przetestowane przeze mnie osobiście), że Samsung ma problemy ze współpracą z modułami Conax TechniSat TechniCrypt CX, objawiające się właśnie cięciem - nie zalecam takiego zestawienia, tj. TV Samsung + TechniSat TechniCrypt CX. Aczkolwiek nie wykluczam, że problemy te może rozwiązywać aktualizacja oprogramowania TV lub samego modułu. Te moduły wyglądają tak: http://www.vesalia.de/pic/technicryptcx.jpg lub tak: http://www.bauen.com/Media_Dat/Bilder/s ... ypt_cx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita: kolega wspomniał, że dostał moduł z kartą gdy zamówił paczkę canal +. Wnioskuję z tego, że paczka pozostałych programów w kablówce leci w niekodowanym DVB-T (dekodowanie odbywa się w stacji czołowej) i przez to nie sprawia kłopotów w odbiorze. Montowałem takie staje cyfrowe i kojarzę o co chodzi. Operator jedynie puszcza zakodowane 6x C+ i dlatego kolega dostał conax z kartą. Nc+ właśnie u operatorów kablowych DVB-T idzie na taki układ. Pamiętam, że kiedyś dawali Astona z karta mediaguard i generalnie nie było problemu, teraz widzę dają conax ze sparowana kartą. Tu na 100 procent problem leży w dekodowaniu sygnału a nie przesyle. Po pierwsze trzeba spróbować zrobić update firmware od tv. Niestety nie znam żadnego zewnętrznego tunera DVB-T z wejściem na moduł żeby można było sprawdzić na innym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem jeszcze raz stronę internetową, i tylko pakiet podstawowy jest z DVB-T, reszta kanałów idzie w DVB-C. Może mój tok idzie w złą stronę, ale jak długo siedzę w branży kablowej tak już dużo widziałem.

A więc spróbuj nie zależnie od pozycji:

- czy masz możliwość sprawdzenia jeszcze gdzieś modułu na innym węźle, tzn. inny blok mieszkalny.

- przywróć telewizor do ustawień fabrycznych, a podczas instalacji kanałów wybierz kraj instalacji ( nie język ) na Niemcy, Norwegię, Francję lub Finlandię.

- jeśli masz możliwość weź dekoder od operatora jeśli inne punkty zawiodą, żeby sprawdzić czy dekoder również nie poradzi sobie z kanałami.

 

Ostatni punkt rozwieje nasze wątpliwości. gdyż tak jak @mr. orbita wspomniał problem może być z wersją softu modułu lub telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DVB-T to mają namieszane na stronie, już na PDF-ie z listą kanałów informują o DVB-C i 256QAM ;) @studiolitek ma rację w tej kwestii, chociaż powiem szczerze, że jeśli tak jest, to jak dla mnie lekko namieszane - TV mogą niechętnie współpracować gdy trafią jednocześnie i na DVB-T i na DVB-C, może dublują w DVB-C podstawowy, bo wydaje mi się, że TV mogą sobie nie radzić mając różne standardy jednocześnie. Aczkolwiek co do szyfrowania to faktycznie część oferty może iść FTA, pieron ich tam wie ;) Faktycznie z pierwszego postu wynika jakby CAM pojawił się dopiero po zamówieniu C+, a to wzmacnia teorię o zgrzycie na linii współpracy CAM z TV. To łatwo ustalić - @m.strogoff - czy zanim zamówiłeś kanały C+ miałeś CAM z kartą, czy tylko dawałeś kabel z gniazdka kablówki do TV?

 

Nie wiem, czy karta jest sparowana, może nie, bo jak pisze @m.strogoff zmienili mu moduł w trakcie na "lepszy" - ot tak nie byłoby to wykonalne przy parowaniu. Upatruję szansę w tym, że karta nie jest parowana i sprawę być może załatwiłby albo update TV (a nuż coś Samsung poprawił) albo wy[beep]e ich modułu do kosza i nabycie Smita lub Neotiona - zależy co teraz miał. Warunek to oczywiście brak parowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@studiolitek ma rację w tej kwestii, chociaż powiem szczerze, że jeśli tak jest, to jak dla mnie lekko namieszane - TV mogą niechętnie współpracować gdy trafią jednocześnie i na DVB-T i na DVB-C, może dublują w DVB-C podstawowy, bo wydaje mi się, że TV mogą sobie nie radzić mając różne standardy jednocześnie.
Na pewno dublują zawartość z DVB-T na DVB-C, gdyż nie spotkałem się jeszcze z telewizorem który jednocześnie pozwoli na odbiór DVB-T i DVB-C, tylko osobno. Druga kwestia taka, TOYA również ma tak wymieszane DVB-T na DVB-C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DVB-T to mają namieszane na stronie, już na PDF-ie z listą kanałów informują o DVB-C i 256QAM ;) @studiolitek ma rację w tej kwestii, chociaż powiem szczerze, że jeśli tak jest, to jak dla mnie lekko namieszane - TV mogą niechętnie współpracować gdy trafią jednocześnie i na DVB-T i na DVB-C, może dublują w DVB-C podstawowy, bo wydaje mi się, że TV mogą sobie nie radzić mając różne standardy jednocześnie. Aczkolwiek co do szyfrowania to faktycznie część oferty może iść FTA, pieron ich tam wie ;) Faktycznie z pierwszego postu wynika jakby CAM pojawił się dopiero po zamówieniu C+, a to wzmacnia teorię o zgrzycie na linii współpracy CAM z TV. To łatwo ustalić - @m.strogoff - czy zanim zamówiłeś kanały C+ miałeś CAM z kartą, czy tylko dawałeś kabel z gniazdka kablówki do TV?

 

Nie wiem, czy karta jest sparowana, może nie, bo jak pisze @m.strogoff zmienili mu moduł w trakcie na "lepszy" - ot tak nie byłoby to wykonalne przy parowaniu. Upatruję szansę w tym, że karta nie jest parowana i sprawę być może załatwiłby albo update TV (a nuż coś Samsung poprawił) albo wy[beep]e ich modułu do kosza i nabycie Smita lub Neotiona - zależy co teraz miał. Warunek to oczywiście brak parowania.

Zanim zamówiłem C+ cały czas miałem kabel z gniazda kablówki do tv.Dodam że moduł z kartą C+ sprawdzałem u sąsiada z naprzeciwka i też się cięło,kablówka dostarczyła mi swój tv dla sprawdzenia i też się cięło.Poza tym inne kanały też się czasem zacinają,od weekendu nawet dosyć często(zwłaszcza kanały należące do rodziny TVP).Dzwoniłem do brata który mieszka na innym osiedlu i u niego jest ok,nie ma żadnych cięć na kanałach TVP.Być może jutro się wybiorę z modułem i kartą i sprawdzę jak odbiór wygląda u niego.A co do wyglądu modułu to niestety ale na nim nic nie ma,jedynie naklejka mojej sieci kablowej.I tyle.

 

Mój tok myślenia wygląda następująco:

- kanały są na różnych częstotliwościach (aczkolwiek wszystko w górnym paśmie i obok siebie)

- zapewne nie są tam same, więc gdyby to był problem z sygnałem, to musiałoby się to objawiać także na jakichś innych stacjach (upewnij się, że na pewno tylko i wyłącznie te kanały)

- podobnie brak błędów zdaje się to potwierdzać

 

Załóżmy więc, że odrzucamy problem z sygnałem i wracamy do modułów. Czasami bywa tak, że dany model TV nie chce współpracować z niektórymi modułami lub robi to nie najlepiej. Może się to objawiać na różne sposoby. Wprawdzie dziwnym byłoby, że dotyczyłoby to tylko paru kanałów, ale może tak jest. Problemy ze współpracą są niestety winą TV, często programową, czyli jakieś błędy w oprogramowaniu TV powodują, że moduł nie działa zbyt dobrze. To tytułem wprowadzenia.

 

Ponieważ w międzyczasie miałeś wymieniany moduł na inny pojawiają się pytania:

- jaki masz teraz model modułu (Conax to nie model, to system, jest przynajmniej kilku producentów modułów Conax)?

- czy kojarzysz jaki miałeś moduł przed wymianą (model, wygląd nalepki?

- czy którykolwiek z modułów, które sprawdzałeś wyglądał tak: 1) http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/138 ... x-smit-cam 2) http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/211 ... eotion-cam ?

 

I od razu mogę coś podpowiedzieć: wiem (potwierdzone i przetestowane przeze mnie osobiście), że Samsung ma problemy ze współpracą z modułami Conax TechniSat TechniCrypt CX, objawiające się właśnie cięciem - nie zalecam takiego zestawienia, tj. TV Samsung + TechniSat TechniCrypt CX. Aczkolwiek nie wykluczam, że problemy te może rozwiązywać aktualizacja oprogramowania TV lub samego modułu. Te moduły wyglądają tak: http://www.vesalia.de/pic/technicryptcx.jpg lub tak: http://www.bauen.com/Media_Dat/Bilder/s ... ypt_cx.jpg

Na moim module po odklejeniu nalepki kablówki są następujące napisy: TeVeCrypt CX FORCE-simply the best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wyczuć na odległość co jest. Instalatorzy z sieci powinni mieć stosowne profesjonalne urządzenia pomiarowe, wejść do Ciebie do mieszkania i sprawdzić sygnał w gniazdku na wyjściu. Jeśli to było robione i stwierdzili, że jest OK, to tak powinno być, ale cięcie pozostałych kanałów poddaje to pod wątpliwość.

 

Moduł to pochodna TechniCrypt CX, który w Samsungu w moim przypadku sprawiał problemy, ale wtedy cięcia powinny mieć miejsce tylko na C+.

 

Zabranie modułu do znajomego może coś podpowiedzieć, ale jeśli ma inny model TV (a nawet ten sam, ale z innym oprogramowaniem), to problem może nie wyjść, trzeba byłoby porównywać na dokładnie tej samej konfiguracji sprzętowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma też tv samsung,z tym że na pewno nie taki jak u mnie.Jutro sprawdzę jak działa u niego. Nie wiem czy to coś pomoże,ale napisze jakie mam parametry sygnału z mojej kablówki.W menu Informacja o sygnale pisze tak: Poziom błędów-0 Jakość sygnału-100 Siła sygnału-10. Czy nie jest dziwne że siła sygnału jest tylko 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie najważniejsza jest jakość sygnału przy czym siła 10 jest na pewno za niska to może być przyczyną ale niekoniecznie. Nie wiem co oni wymieniali za kable i urządzenia ale poziom sygnału jest to poprawienia wg mnie.

 

Ponadto potwierdzam, że często przyczyną problemów w kablówkach są "zgrzyty" pomiędzy modułami CAM a gniazdami CI/CI+. Nie każdy tv "trawi" każdy moduł przy czym tutaj niekoniecznie to jest problemem wg mnie. Jak rozumiem kolega ma pakiet podstawowy, który prawdopodobnie jest nadawany w DVB-C jako FTA oraz pakiet Canal+ który jest kodowany. Jest oczywiście możliwa także sytuacja taka, że przez te problemy z brakiem kompatybilności tv głupieje i także przycina się obraz na programach niekodowanych (przerabiałem to u siebie na jednym z tv). Jeśli w menu diagnostycznym tv nie zgłasza w ogóle błędów w sygnale to powinno wszystko działać. Jeśli na drugim osiedlu, które zakładam, że jest podpięte do tego samego headendu jest wszystko w porządku to problem nie występuje raczej na poziomie stacji czołowej - wówczas technicy widzieli by to u siebie. Może problem jest też w samej karcie, bo jak rozumiem wymieniony został moduł CAM lecz karta jest ta sama, poproś o użyczenie jakiejś innej karty. Jak to nie pomoże to proponuję spróbować od techników użyczyć na próbę jakiś porządny dekoder DVB-C (np. jakiś Technisat) za który "dali by sobie rękę obciąć", że na nim powinno być wszystko w porządku jeśli chodzi o współpracę z kartą dostępu warunkowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma też tv samsung,z tym że na pewno nie taki jak u mnie.Jutro sprawdzę jak działa u niego. Nie wiem czy to coś pomoże,ale napisze jakie mam parametry sygnału z mojej kablówki.W menu Informacja o sygnale pisze tak: Poziom błędów-0 Jakość sygnału-100 Siła sygnału-10. Czy nie jest dziwne że siła sygnału jest tylko 10?

 

Sprawdź pozostałe częstotliwości na jakich nadawane są u was programy, tzn. 370 MHz, 378 MHz, 386 MHz, 394 MHz, 402 MHz, 410 MHz, 418 MHz,426 MHz, 442 MHz, 450 MHz, 458 MHz, 466 MHz,746 MHz, 754 MHz, 762 MHz, 770 MHz, 778 MHz, 786 MHz.

Jeśli będziesz miał problemy tylko na nie których zobacz jaki poziom sygnału będzie miał sąsiad i brat. Jeśli u sąsiada będzie takie same parametry jak u Ciebie a u brata inne to problem będzie z sygnałem na głównym węźle co wchodzi do bloku, lub skrzynce z rozdzielaczami TAP. A jak wspomniałeś w pierwszym poście, że technicy montowali jakąś część na mocniejszą, pewnie chodziło o to że zamontowali wzmacniacz na kabel typu GUILI SA65-3 lub TECHNETIX LD5W-1080-50, które zamiast pomagać dodatkowo szkodzą.

A więc jeśli sąsiad będzie miał podobne wskaźniki sygnału a brat nie, domagaj się od operatora poprawy sygnału, gdyż nie możesz w pełni korzystać z usług za które płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie patrząc to się nie trzyma kupy... Jeśli teraz wymienili wzmacniacz na mocniejszy to ciekawe jaki poziom sygnału wcześniej był na ekranie tv w menu diagnostycznym bo chyba w okolicach zera musiał być. Jak w ogóle wygląda sieć w mieszkaniu (rozgałęźniki/gniazda), czy ten tv jest jedynym itp. :?: Z TAPa najlepiej jak do mieszkania wchodzi sygnał na poziomie ok. 75-80 dBµV w całym pasmie bo wówczas w mieszkaniu można to dzielić jak się chce i nie ma prawa zabraknąć ;) Dokładanie wzmacniacza ma sens tylko tam gdzie sygnał jest jeszcze poprawny, jak już dochodzą zaszumione resztki nic to nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma też tv samsung,z tym że na pewno nie taki jak u mnie.Jutro sprawdzę jak działa u niego. Nie wiem czy to coś pomoże,ale napisze jakie mam parametry sygnału z mojej kablówki.W menu Informacja o sygnale pisze tak: Poziom błędów-0 Jakość sygnału-100 Siła sygnału-10. Czy nie jest dziwne że siła sygnału jest tylko 10?

 

Sprawdź pozostałe częstotliwości na jakich nadawane są u was programy, tzn. 370 MHz, 378 MHz, 386 MHz, 394 MHz, 402 MHz, 410 MHz, 418 MHz,426 MHz, 442 MHz, 450 MHz, 458 MHz, 466 MHz,746 MHz, 754 MHz, 762 MHz, 770 MHz, 778 MHz, 786 MHz.

Jeśli będziesz miał problemy tylko na nie których zobacz jaki poziom sygnału będzie miał sąsiad i brat. Jeśli u sąsiada będzie takie same parametry jak u Ciebie a u brata inne to problem będzie z sygnałem na głównym węźle co wchodzi do bloku, lub skrzynce z rozdzielaczami TAP. A jak wspomniałeś w pierwszym poście, że technicy montowali jakąś część na mocniejszą, pewnie chodziło o to że zamontowali wzmacniacz na kabel typu GUILI SA65-3 lub TECHNETIX LD5W-1080-50, które zamiast pomagać dodatkowo szkodzą.

A więc jeśli sąsiad będzie miał podobne wskaźniki sygnału a brat nie, domagaj się od operatora poprawy sygnału, gdyż nie możesz w pełni korzystać z usług za które płacisz.

Programy u nas są nadawane na takich oto czestotliwościach: 378 KHz, 418 KHz, 450 KHz, 386 KHz, 410 KHz, 426 KHz, 466 KHz,a na kanałach kodowanych NC+ 786 KHz, 770 KHz i 778 KHz. Mam problemy z 6 płatnymi kanałami które odbieram poprzez kartę z modułem,a ostatnio również zaczęły mi się zawieszać kanały z rodziny TVP. U sąsiada z naprzeciwka jest identycznie. Pojechałem do brata na inne osiedle z moim modułem i kartą,i ku memu zdziwieniu także kanały NC+ się cięły,a myślałem że bedzie ok. To już mnie kompletnie zdezorientowało.I już nie mam pojęcia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej zakładając, że od nich ze stacji czołowej sygnał wychodzi poprawny to po pierwsze sygnał masz do poprawienia w mieszkaniu, po drugie niech wymienią Ci kartę, po trzecie użyczą dekoder. Jak to nie pomoże to pozostanie chyba zrezygnowanie z ich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety raczej się nie dowiemy jaki jest teraz poziom sygnału w dBμV w całym pasmie na tym odbiorniku no chyba, żeby kolega zapytał o to techników przy następnej wizycie a najlepiej zrobił zdjęcie miernika z pomiaru poziomu sygnału w całym pasmie (full scan) przez techników i je tutaj zamieścił ;) Wartość 10 w skali 1-100 poziomu sygnału w menu tv oznacza, że jest kiepsko. Ciężko stwierdzić jaki jest przelicznik skali tego telewizora na dBμV ale podejrzewam, że tam może być nawet dużo mniej od 50 dBμV więc to powinno zostać poprawione wg mnie. Sygnał o bardzo niskim poziomie jest jak wiadomo dużo bardziej wrażliwy na wszelkie zakłócenia.

 

Staram się czytać posty dość dokładnie i kolega napisał, że wymienili mu moduł. Jeśli moduły nie są parowane z kartami w tej sieci może być nadal ta sama karta od początku, która może stwarzać problemy. Jeśli są parowane to nie zostało dopowiedziane, że moduł wymieniono wraz z kartą. Co do kabla antenowego czy wymienili też okablowanie pomiędzy gniazdem TVK a telewizorem? Zakładam, że z korytarza do gniazda jest jakiś markowy kabel położony a nie "no name" i że wszystkie wtyki są metalowe najlepiej zaciskane oraz że kolega sam nie dłubał przy instalacji ;) W dzisiejszych czasach nagminne problemy stwarzają plastikowe wtyki antenowe (nie w pełni ekranowane).

 

Na koniec jeszcze jedna kwestia, czy kolega ma nadal tylko pakiet podstawowy + Canal+ czy pakiet pełny analogowy + Canal+ bo jeśli podstawowy to niski poziom sygnału na multipleksach gdzie jest Canal+ może być spowodowany przez założenie nieodpowiedniego filtru do pakietyzacji (prawie wycinającego częstotliwości Canal+) ale m.in. to powinno być przede wszystkim sprawdzone przez techników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na cięcie także w innej lokalizacji ja przychylam się do sugestii wyżej, że dobrze byłoby spróbować na ichniejszym dekoderze, rozegrałbym to tak, żeby jeśli sieć może, to żeby zajrzeli technicy i go użyczyli na czas wizyty, żeby poobserwować.

Zaczynam się zastanawiać, czy sprawa nie jest czasami wielowątkowa - z jednej strony siła sygnału wskazywana przez TV jest niezbyt duża, ale trzeba mieć na uwadze, że to tylko paski, trudno powiedzieć jak skalibrowane, przydałyby się pomiary z miernika. Z drugiej strony CAM tnie się w różnych miejscach. Brakuje informacji o rozkładzie kanałów na częstotliwościach - aż 3 częstotliwości z górnego pasma byłyby używane TYLKO na kanały nc+? Przy 256QAM każdy mux ma ~50 Mbit/s, pojemność by się marnowała trochę... Do tego lista kanałów z PDF wylicza więcej częstotliwości aktywnych w górnym paśmie niż tylko trzy.

 

Nie zdziwiłbym się, gdyby jednocześnie zachodziły i problemy z sygnałem i - mimo wszystko - z modułem, bo jednak nie wiadomo co na co wymieniono. Teraz jest TeVeCrypt, który jak pisałem jest pochodną TechniCrypta i wiem, że ten CAM z Samsungami się tnie. Przydałoby się sprawdzenie na Smicie, który jak dotychczas w mojej praktyce wydaje się być najmniej problematyczny. Myślę, że to mógłby być kolejny krok, czyli:

- jeśli technicy przyjadą z dekoderem i na nim będzie się cięło - muszą szukać przyczyny w okablowaniu,

- jeśli technicy przyjadą z dekoderem i na nim będzie OK - odpadnie i kwestia sygnału (choć czułości urządzeń mogą się różnić!) i dekodowania - wtedy rozważyłbym zakup z zewnątrz CAM-a z możliwością zwrotu.

 

Mamy trochę mało informacji o tej sieci, zwłaszcza dotyczących tego jakie filtry instalują, czy instalują oraz dotyczących rozkładu kanałów na częstotliwościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety raczej się nie dowiemy jaki jest teraz poziom sygnału w dBμV w całym pasmie na tym odbiorniku no chyba, żeby kolega zapytał o to techników przy następnej wizycie a najlepiej zrobił zdjęcie miernika z pomiaru poziomu sygnału w całym pasmie (full scan) przez techników i je tutaj zamieścił ;) Wartość 10 w skali 1-100 poziomu sygnału w menu tv oznacza, że jest kiepsko. Ciężko stwierdzić jaki jest przelicznik skali tego telewizora na dBμV ale podejrzewam, że tam może być nawet dużo mniej od 50 dBμV więc to powinno zostać poprawione wg mnie. Sygnał o bardzo niskim poziomie jest jak wiadomo dużo bardziej wrażliwy na wszelkie zakłócenia.

 

Staram się czytać posty dość dokładnie i kolega napisał, że wymienili mu moduł. Jeśli moduły nie są parowane z kartami w tej sieci może być nadal ta sama karta od początku, która może stwarzać problemy. Jeśli są parowane to nie zostało dopowiedziane, że moduł wymieniono wraz z kartą. Co do kabla antenowego czy wymienili też okablowanie pomiędzy gniazdem TVK a telewizorem? Zakładam, że z korytarza do gniazda jest jakiś markowy kabel położony a nie "no name" i że wszystkie wtyki są metalowe najlepiej zaciskane oraz że kolega sam nie dłubał przy instalacji ;) W dzisiejszych czasach nagminne problemy stwarzają plastikowe wtyki antenowe (nie w pełni ekranowane).

 

Na koniec jeszcze jedna kwestia, czy kolega ma nadal tylko pakiet podstawowy + Canal+ czy pakiet pełny analogowy + Canal+ bo jeśli podstawowy to niski poziom sygnału na multipleksach gdzie jest Canal+ może być spowodowany przez założenie nieodpowiedniego filtru do pakietyzacji (prawie wycinającego częstotliwości Canal+) ale m.in. to powinno być przede wszystkim sprawdzone przez techników.

A co to są parowane karty,bo nie jestem aż takim znawcą w tym temacie.Wymienili mi tylko moduł.Okablowanie między gniazdem a tv nie wymieniali bo pomierzyli miernikiem i stwierdzili że sygnał jest ok.W kablach wszystkie wtyki są metalowe i nie dłubałem przy żadnej instalacji.Mam wykupiony pakiet pełny cyfrowy i dodatkowo kodowany pakiet Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...