Skocz do zawartości

Vectra - dziwny problem z własną listą kanałów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem.Jestem użytkownikiem dekodera cyfrowego w Vectrze ( model 3830CD ) Od jakiegoś czasu cyklicznie ( zauważyłem, że co środę ) po uruchomieniu dekodera pojawia się komunikat "twoja lista kanałów została zmieniona". Normalnie świadczyłoby to o dodaniu lub usunięciu jakiegoś kanału przez operatora lecz w moim przypadku nic takiego się nie dzieje.Skutkuje to jednak tym ,że za każdym razem po takim zdarzeniu muszę od nowa ustawiać ręcznie swoją listę ulubionych kanałów - następuję w niej totalny bałagan.Jest to strasznie denerwujące ponieważ posortowanie wszystkiego od nowa zajmuje mi przynajmniej godzinę.Co jest problemem ? Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko wystąpiło 3-krotnie u wszystkich abonentów. Związane jest to przeprowadzoną "modernizacją" sieci, która polegała m.in na reorganizacji rozmieszczenia kanałów na różnych częstotliwościach. Kanał, który zmieni parametry nadawania jest rozpoznawany przez dekoder jako nowy, więc trzeba go ręcznie dodać do listy. Vectra informowała (ale niestety bardzo słabo), że będą 3 takie terminy. 23 maja czeka nas jeszcze zmiana głównego układu kanałów, więc jest zagrożenie że znowu coś się pousuwa. Mam nadzieję, że już nie bo sam ułożyłem wczoraj sobie listę od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich i mam pytanie dotyczące Vectry: czy posiadając najniższy,najtańszy pakiet,do którego nie dodaje się dekodera(więc i karty) można gdzieś kupić dekoder umożliwiający zmianę formatu,dźwięku itp oraz czy taki dekoder będzie działać bez karty...,a może Vectra prowadzi taki niezależny od pakietu wynajem,lub sprzedaż dekoderów. Kupiłem Mamie nowszy telewizor - stąd te pytania i moja niewiedza.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem pewnie posiadasz pakiet analogowy "stalowy". Dekoder dostajesz od pakietu "złotego". Vectra nie prowadzi sprzedaży, ani wynajmu. Jeśli kupisz dekoder do odbioru cyfrowej telewizji kablowej to odbierzesz tylko kanały Vectra Info. W tym przypadku, jeśli jest to nowszy telewizor (na 99,99% z tunerem DVB-T) to zainwestuj w antenę do NTC, o ile masz możliwość jej zamontowania w odpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W dobie naziemnej telewizji cyfrowej takie "tanie" analogowe pakiety w kablówkach się zupełnie nie opłacają. Użyłem cudzysłowie, bo ta taniość to nierzadko kwota rzędu 35zł za kilka niekodowanych programów, dostępnych za darmo z satelity bądź właśnie DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kablówek (głównie więksi gracze na rynku) nie pali się w ogóle do "wpuszczenia" sygnału DVB-T do swojej sieci i to w pakietach najniższych z prostej przyczyny - nie będą sobie sami robili konkurencji dla swojej oferty cyfrowej nadawanej w DVB-C za grube pieniądze. Inaczej sytuacja wygląda u mniejszych operatorów, gdzie łatwiej jest się porozumieć w tej sprawie ze spółdzielniami mieszkaniowymi/wspólnotami aby za symboliczne kilka zł zapewnić ludziom odbiór sygnału DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odzew.NTC z zadowoleniem odbieram od samego początku,ale Mama mieszka w bloku z kiepską instalacją zbiorczą,więc nie wolno zakładać własnej a na pokojowej "kiszka".Miesięczna opłata za ok.50 kanałów wynosi 7.50 lub 9.50zł. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7 - 9 PLN to masz pakiet stalowy a w nim kilka najważniejszych programów. Całość jest analogowa więc stosunkowo drogo.

Jeśli odbierasz 50 kanałów to znaczy że masz pakiet złoty analogowy a płacisz za stalowy. Złoty kosztuje od 35-60 PLN w zależności od lokalizacji i ilości kanałów. Ciesz się jak długo się da. W końcu Vectra się połapie i założą Twojej mamie filtr :-).

 

Jeśli zależy Ci tylko i wyłącznie na odbiorze cyfrowym DVB-T to walcz z administratorem budynku. Administrator nie może zabronić montażu własnej anteny jeśli nie zapewnia w azarcie sygnału TV naziemnej. Nie może zmuszać Ciebie do korzystania z płatnej kablówki nie dając alternatywy.

Wiec albo zapewni antenę zbiorczą zapewniającą odpowiednią jakość i cyfrowe kanały albo wyda zgodę na montaż anteny. Kablówka nie jest alternatywą.

Poszukaj w necie dużo jest na ten temat także na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...