SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

[VECTRA] PVR, ale co dalej z nagraniami?

Dyskusja związana z kwestiami technicznymi odbioru kanałów w sieciach kablowych i IPTV. Tunery, kable, rozdzielacze, gniazda, routery, pozostały osprzęt, problemy w odbiorze spowodowane złym wykonaniem instalacji

Postprzez Makust » 8 lip 2010, o 19:14

Chcę wymienić dekoder na PVR (Vectra) ale mam jedną zasadniczą wątpliwość, czy pliki nagrane na wewnętrznym dysku mogę jakoś zgrać z niego (choćby przez wyjęcie dysku jeśli nie ma plomby gwarancyjnej ;)), najlepiej jeśli można by podłączyć dekoder pod router i byłby widziany jako dysk sieciowy, złącze jestw dekoderze. Jeśli nie, czy nie lepiej kupić jakąś nagrywarkę dvd z dyskiem i podpiąć pod dekoder HD?
Makust
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez ksx » 8 lip 2010, o 22:32

Niestety, nie da się zgrać zawartości dysku na "zewnątrz".
ksx
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez Jacek1 » 9 lip 2010, o 20:10

Makust napisał(a):Chcę wymienić dekoder na PVR (Vectra) ale mam jedną zasadniczą wątpliwość, czy pliki nagrane na wewnętrznym dysku mogę jakoś zgrać z niego (choćby przez wyjęcie dysku jeśli nie ma plomby gwarancyjnej ;)), najlepiej jeśli można by podłączyć dekoder pod router i byłby widziany jako dysk sieciowy, złącze jestw dekoderze. Jeśli nie, czy nie lepiej kupić jakąś nagrywarkę dvd z dyskiem i podpiąć pod dekoder HD?

Jedyny sposób w jaki możesz zgrać te nagrania, to nagrywając je w czasie odtwarzania. Tutaj masz więcej informacji o sposobach na jakie można to robić.
Jacek1
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez Makust » 9 lip 2010, o 21:17

Rozumiem że nawet po wyjęciu dysku nie zdołałbym tego skopiować, zapewne jakiś szyfrowany zapis?

W każdym razie ten Hauppauge HD PVR nie wygląda źle, cena znośna, może się uda znaleźć za jakieś 150$ Chyba że są już jakieś alternatywy? Ten post jest sprzed ponad pół roku.
Makust
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez Jacek1 » 9 lip 2010, o 22:08

Makust napisał(a):Rozumiem że nawet po wyjęciu dysku nie zdołałbym tego skopiować, zapewne jakiś szyfrowany zapis?

Dysk jest zabezpieczony hasłem ATA MAX, a poza tym producent dekodera stosuje własny system zapisu plików.
W każdym razie ten Hauppauge HD PVR nie wygląda źle, cena znośna, może się uda znaleźć za jakieś 150$ Chyba że są już jakieś alternatywy? Ten post jest sprzed ponad pół roku.

Nic się w tym czasie nie zmieniło.
Jacek1
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Powrót do Sieci kablowe i IPTV: pytania techniczne