Skocz do zawartości

UPC na 2 TV i kompa, zły obraz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam rozdzieloną kablówkę na 2 pc i kompa (obydwa telewizory są oddalone od siebie i rozgałęźnika ok.1.5 m, natomiast pecet ok.15 metrów) na dwóch tv mam obraz idealny jednak na kompie nie za dobry i moje pytanie brzmi jak go polepszyć ?

 

094c3d520a951fa9med.jpg

 

9ff3767df7010066med.jpg

 

a dla porównania inne stacje

 

7de57ecdbe4f5bcdmed.jpg

 

c9d7f24ddc2440a7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, jaką masz kartę, i jakiego typu końcówki i trójniki, kable - dobre, czy raczej te najtańsze. Po prostu przez tyle telewizorów jest utrata sygnału, co za tym idzie pogorszenie jakości. Wyłącz telewizory i sprawdź na PC, czy jakość się poprawi. Dobrym rozwiązaniem jest też wzmacniacz sygnału.

U mnie w Vectrze też idzie sygnał na 2TV i kartę do PC, ale jakość się bardzo dobra na wielu kanałach, na kilku tylko dość śnieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta Winfast 200 xp expert końcówki kabel i trójnik czy też rozgałęźnik były kupione conajmniej 5 lat temu (rozgałęźnik firmy alda, kabel telewizyjny, końcówki chyba takie najtańsze).Wyłączone były 2 tv i na pececie jakość dalej była o du** rozbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja bym obstawił na kartę TV w komputerze (nawet na 99%). Jak to sprawdzić najszybciej?

1. Podłączyć komputer bezpośrednio do kablówki (wykręć rozdzielacz i do F-ki wkręć coś takiego: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=44&id=283 )

2. Spróbuj sprawdzić na innej antenie (np.siatkowej, yagi, lub u sąsiada)

3. Podłącz w miejsce komputera odbiornik TV (sprawdzisz odbiór)

Miałem ten sam problem z kartą TV, na rozgałęźniku w TV odbierałem bez problemu, a na komputerze niestety podobnie jak u Ciebie :/ (na antenie siatkowej było OK!)

Co ja się nachodziłem, napytałem... w końcu kartę oddałem do sklepu (niby, że źle mi odbiera - i żebym do nich już nie przychodził). I jestem bez TV w kompie :/

Chociaż ostatnio opowiadałem ten problem elektronikowi, a on na to, że rozgałęźniki tv(tanie) mają złą separację i odbiorniki się zakłócają, a karty komputerowe TV słabe filtry i taki mamy efekt! (to dlatego jak miałem 2x TV to było OK, a jak TV i komputer to były zakłócenia).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam karta... po prostu sygnał kablówki z jednego gniazda idzie na 2tv +PC i jest po prostu UTRATA SYGNAŁU telewizyjnego... do tego dochodzą słabej jakości kable i końcówki...

podłącz gniazdo kablowe bezpośrednio do karty, a nie do TV i sprawdź - na pewno będzie lepsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powiem wam tak jak odłącze obydwa telewizory od kablówki (ale tylko jeśli odłącze albo od tv albo od trójnika) to obraz na pececie jest zadowalający, natomiast jak zostawię kabel podpięty do 32 calówki i peceta to i tu i tu obraz jest tragiczny jednak za każdym razem 3 tv zostaje neutralne i obraz jest idealny

 

gniazdko kablowe do karty tv ? musiałbym taskać kompa całego przez 15 metrów więc raczej jest to niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze wykonanej instalacji powinieneś mieć zadowalający odbiór zarówno na tv jak i karcie w komputerze. Rozgałęźnik firmy Alda jaki posiadasz to jeden z najgorszych. Najczęstszy błąd wynikający z niewiedzy to stosowanie byle jakich rozgałęźników często kupionych na bazarze za 2 zł. Wymień go na coś porządnego np Telmor, Tratec (lub inny w metalowej obudowie). Jeśli masz spore różnice w długościach kabli (powiedzmy 15m) od rozgałęźnika do poszczególnych odbiorników to możesz zastosować zamiast rozgałęźnika odgałęźnik sygnału 2x8dB (mogą być problemy ze zdobyciem tego w sklepie), wtedy odbiornik położony najdalej od niego podłącz do wyjścia Out, a pozostałe do Tap 8dB. Nie wiem jakich używasz kabli, ale powinny to być porządne podwójnie ekranowane kable RG-6 (oplot + folia). Wszystkie złącza powinny być wykonane na wtykach typu F najlepiej zaciskane, chociaż w domowych warunkach wystarczy porządnie wykonać złącza na wtykach nakręcanych. Należy szczególną uwagę zwrócić na to, aby był dobry styk masy kabla ze złączką F i aby nie zrobić zwarcia między oplotem a żyłą. Stosuj wtyki F o odpowiedniej średnicy, w zależności jaki masz kabel. Dobrze założone złącze F nie powinno dać się "wyrwać" z kabla. Jeśli przy pociągnięciu za F-kę łatwo się da wyrwać znaczy, że złącze do poprawy jest :wink: Jeśli chodzi o wtyki antenowe to zastosuj metalowe nakręcane na złącza F. Plastikowe są słabo ekranowane a co za tym idzie możesz mieć potem zakłócenia w odbiorze. Jeśli dzielisz sygnał na 3 odbiorniki to przy prawidłowo wykonanej instalacji raczej na pewno sygnał powinien wystarczyć, stosowanie wzmacniacza to ostateczność :!: Twoje zakłócenia prawdopodobnie wynikają z tego, że kabel ma gdzieś przerwę na masie lub jest uszkodzony (zgięty, złamany). Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Ztego co opisujesz to spliter "alda" to oodrazu do kosza , conectory napewno nakrecane do kosza zamień na compresyjne , ewentualnie stożki .A najlepiej zadzwoń na infolinie i umów sie na wizytę serwisu .Serwisant wymieni ci wszystko .jesli masz sam to robic i szukac przyczy to moim zdaniem szkoda czasu i kasy .lepiej to zrobia Ci pracownicy serwisu .Ewentualnie jeszcze moga podciągnąc o kila decybeli sygnał do twojego mieszkania .Pozdrawiam

To na co podałeś na fotkach .Jest ewidentnie ( 1 zdjecie TVN ) zakłócenie niekontakt -wchodzi ci coś z powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam pytania dość pokrewne.

Jestem w trakcie remontu mieszkania i wymyśliłem sobie, że przy okazji zrobię wreszcie instalację z prawdziwego zdarzenia.

Chcę zainstalować przy wejściu skrzynkę RTV i wyprowadzić z niej (ukryte w ścianach) kable sygnałowe do czterech pomieszczeń.

Kabel powinien obsłużyć analogową TV w każdym z pomieszczeń, jeden router wifi oraz jeden dekoder HD z nagrywarką.

Czy ten przewód jest na tyle dobrej jakości (nie za słaby, nie za drogi) żeby ogarnąć taką instalację?

Najdłuższy odcinek będzie miał około 20 m., trzy pozostałe będą krótsze.

 

7559.jpg

szczegółowy opis tutaj

 

...a może doradzicie coś od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...