Skocz do zawartości

Ubuntu i strumieniowanie sygnały DVB-T i -S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników i z góry dziękuję że chociaż odwiedziliście mój temat. Wchodząc konkretnie w temat to:

 

Mam dosyć duży dom, rodziców i rodzeństwo którzy mało co znają się na informatyce i nie chce za bardzo bawić się w kabelki dlatego też postanowiłem założyć serwer do strumieniowania sygnału telewizji DVB-T, no i jeżeli mi się uda to strumieniować sygnał telewizji satelitarnej wyłącznie na terenie ww. domu.

 

No i tak, idąc od początku... czyli od DVB-T

Antena siatkowa została podłączona do rozgałęźnika który to jest załączony do czterech kart USB DVB-T oraz do wzmacniacza sygnału (prosto mówiąc do zasilacza 12V).

Karty USB DVB-T są podłączone do HUB'a w standarcie USB 2.0 który to jest podłączony do serwera z zainstalowanym Ubuntu Server 13.10.

 

Prościej mówiąc zostało wykonane coś takiego:

Antena (ze wzmacniaczem) <-> Rozgałęźnik <-> 4x USB DVB-T <-> Hub USB <-> Serwer Ubuntu

 

Na serwerze natomiast są już zainstalowane składniki do obsługi kart DVB-T (prościej mówiąc karty są wykrywane) i uruchamiając komendę w_scan pięknie mi wykrywa kanały.

 

 

I tutaj zaczyna się mój problem, a dokładnie w jaki sposób mógłbym zrobić rozwiązanie aby każdy odrębny kanał został wysyłany do sieci lokalnej jako strumień na odrębnym porcie owego serwera?

Uwaga: Tylko nie mówcie ani nie pytajcie się dlaczego na każdym porcie inny kanał, bo co zrobię z tym sygnałem to zależy od wielu urządzeń w moim domu - nie chcę używać multicastingu bo część z nich tego nie obsłuży.

 

Wujek Google dał mi podpowiedź w postaci dvblast, mumudvb czy też tvheadend ale przez 2 tygodnie mojej męczarni z tym nie jestem w stanie nic na to poradzić. Może ktoś mi dałby lepszą podwiedź albo jakiś tutorial jak to zrobić.

 

 

 

No i drugi wątek czyli DVB-S.

Na aktualnie jednym z dekoderów (z Enigmą2) mam kartę NC+, rodzice lubią czasami włączyć sobie telewizor i pooglądać telewizje, moi bracia również - a jak dziewczyna jeszcze przyjdzie to już ogółem jest ciekawie.

Więc wpadłem jeszcze na pomysł aby na każdym urządzeniu również rozwiązać to w podobny sposób tylko z telewizją satelitarną.

Jednak jak to zrobić? Czy udało by się aby dekoder z E2 udostępniała sygnał dekodujący kanały na serwer z Ubuntu? I jakiego oprogramowania użyć aby ten sygnał komputer umiał wykorzystać?

Dodatkowo jak to zrobić z kartami do telewizji SAT? Wiem że należy wtedy użyć konwertera Quattro wraz ze spliterem do tego stworzonym - jednak ile potrzebowałbym kart do strumieniowania 9 osobnych kanałów - 9 kart?

Podejrzewam że w tym przypadku ze strumieniem będzie identycznie jak w przypadku DVB-T, więc to omijam.

 

 

Ze wszystkich rozwiązań dostępnych to rozwiązanie wydaje mi się najtańszym oraz przy okazji trochę się nauczę na temat budowania strumienia DVB.

Z góry dziękuję za udzielenie się w dyskusji.

 

PS.

Przypominam, że prawo umożliwia na takie operacje na terenie włanego miejsca zamieszkania więc proszę o niewyjeżdżanie bezsensowne z takimi wątkami. A abonament telewizyjny rodzice płacą - sam nie wiem po co, no ale nie moja brożka - więc w sumie git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wielu użytkowników boi się odpisać, bo to ubrany w ładne słowa z dodanymi [beep]ołami w stylu "a prawo mi pozwala" SZARIK tylko w wydaniu domowym(chyba, bo co z wiedzą zrobisz to już twoja sprawa). Możesz sobie dopisywać nawet paragrafy, ale dobrze wiesz, że to na tym forum drażliwy temat. Ale skoro jest i nikt go do tej pory nie usunął to dwie rady:

- http://angrytechnician.wordpress.com/20 ... ou-idiots/ - konfiguracja na przykładzie DVB-T - Jak w tytule "dla idiotów"

- druga sprawa skoro już tyle wiesz, to na DVB-S postaw sobie ten serwer i rozsyłaj jak szarik(konfiguracje znajdziesz, bo jesteś obeznany w temacie) bez potrzeby wielu kart. Łącznie z E2 da duże efekty.

 

Dla mnie jak pisałem sprawa ma się jasno. IPTV to drażliwy temat pod który można podpiąć wiele słów.

Chętnie posłuchałbym jakiejś konferencji na temat IPTV w Polsce dla własnego zastosowania, która poruszałaby temat prawny, a nie tylko o samej technologi.

Dajmy na to ludzie wyjeżdżają na działki i nie chce im się tarzać całego osprzętu, tylko biorą laptop i korzystają z tego za co płacą w domu. Slingboxy to chyba dalej mało mobilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że drażliwy temat, ale to Polska ;)

OK, dzięki za informacje, jednak wiem już że dało by się to zrobić za pomocą VLC i nawet tak próbowałem. Jednak czy nie dało by rady zrobić tego w trybie konsoli? Dlaczego w konsoli - ponieważ nie wyobrażam sobie aby jeździć po wiele kilomentrów z uczelni jakby coś się stało... Ojeju, ale ile gadania by było. A tak to bym szybko połączył się z serwerem zdalnie za pomocą Putty, poprawił błąd i dalej by działało.

 

A co do "drugiej sprawy" w twojej wypowiedzi:

rozsyłaj jak szarik - co masz dokładnie na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...