Skocz do zawartości

Jaki dekoder do kablówki PROMAX ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem abonentem cyfrowej telewizji kablowej Promax z Ostrowa Wielkopolskiego i jako główny dekoder posiadam ADB 5810CD, ale zamierzam skorzystać z opcji multiroom i zaproponowali mi następujące dekodery : GLOBO HD-XC2-02, INTEK HD-C63CX i jeśli dobrze pogadam to dostanę kolejny ADB 5810CD. Powiem szczerze, że jakość HD na tym ADB jest średnia w porównaniu do Fergusona Arivy 102E podłączonej do satelity. Możecie mi powiedzieć, który z tych dekoderów będzie najlepszym wyborem oraz, który zapewni najlepszy obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze jest takie czy w PROMAXie nie kombinują coś z bitrate dla programów HD, bo jeśli coś zmieniają (obniżają) to jakość może być gorsza niż z satelity niezależnie od tego jaki jest dekoder. Jeśli masz tv z głowicą DVB-C to zastanów się nad modułem CAM zamiast dekodera. W obecnym dekoderze sprawdź też jaką masz ustawioną rozdzielczość ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się sprawdzić tylko nie każdy dekoder pokazuje jaki jest bitrate a dostęp do profesjonalnego przyrządu pomiarowego pewnie masz utrudniony :/ Zawsze można zapytać u źródła czyli w PROMAXie jak z tym jest, czy tylko zmieniają modulację z DVB-S/S2 na DVB-C czy jeszcze coś "dłubią" bo masz wrażenie, że ten sam program z satelity wygląda lepiej niż z ich sieci. Przy tv HD Ready zmień lepiej rozdzielczość na 720p bodajże przyciskiem DISP na dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Witam! Jestem abonentem cyfrowej telewizji kablowej Promax z Ostrowa Wielkopolskiego i jako główny dekoder posiadam ADB 5810CD, ale zamierzam skorzystać z opcji multiroom i zaproponowali mi następujące dekodery : GLOBO HD-XC2-02, INTEK HD-C63CX i jeśli dobrze pogadam to dostanę kolejny ADB 5810CD. Powiem szczerze, że jakość HD na tym ADB jest średnia w porównaniu do Fergusona Arivy 102E podłączonej do satelity. Możecie mi powiedzieć, który z tych dekoderów będzie najlepszym wyborem oraz, który zapewni najlepszy obraz?

Takie porównanie to żadne porównanie. Sygnał z satelity to zupełnie inna bajka aniżeli sygnał z kabla.

W ten sposób porównywać tunerów nie można bo tunery SAT i kablowe to inne maszyny. ADB to jedne z najlepszych dekoderów dających bardzo dobry obraz i ja cieszyłbym się gdyby operator zaproponował mi ADB. U Ciebie problem jest w innym miejscu.

Jeśli masz wyraźnie gorszy obraz zgłoś awarię u Twojego operatora. Zapewne tnie jakość jak wszyscy operatorzy ale trochę się zagalopował i tnie za mocno. To typowe w kablówkach ale także u operatorów SAT. Problem w tym że niektórzy przesadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...