Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem własnego routera AirLive N450R INEA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi co muszę zrobić by podłączyć do modemu EPC3928 własny router AirLive N450R bo problem polega na tym że ten router z Inea ma słaby zasięg .

Wcześniej miałem modem bez routera i wszystko śmigało a teraz jak podłączę router to jak coś pobieram to przez pierwsze sekundy idzie maksem a potem prędkość spada stopniowo do zera.

Co mam nie tak albo co się zmieniło w tym nowym modemie .

Dodam że opcja wifi w modemie została wyłączona a abonament obejmuje podłączenie wszystkich urządzeń więc adres MAC nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie korzystam z kabla na stacjonarnym komputerze i na nim właśnie mam problem dodam że laptop po kablu zachowuje się tak samo .

A najdziwniejsze że wcześniej wszystko było ok tylko na innym modemie tym pozbawionym wifi.

A po przedłużeniu umowy dostałem ten nowy modem i klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer stacjonarny w tym układzie najlepiej wpiąć bezpośrednio z jeden z portów w modemie kablowym a nie dodatkowo przez router. Jak własny router miałeś odłączony to też problem się pojawiał z prędkością po kablu na tym modemie Cisco? Proponuję też sprawdzić na stronie diagnostycznej modemu kablowego (192.168.100.1) jakie masz parametry pracy modemu (downstream i upstream).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router/modem INEA mam w trybie bridge. Mój router normalnie obsługuje 450Mb

Jeśli jest podpięty tylko router/modem Inea to prędkość jest ok czyli około 250Mb/s a po dołączeniu mojego routera coś szwankuje.

Gdy robię test prędkości to dochodzi do 237Mb i już przed samym końcem testu powoli spada szybkość co uniemożliwia zakończenie testu prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam kabel którym podpinam Modem INEA z komputerem E133136-B AWM2835 60°C30V 26AWG VW-1 ETLVERIFIED TIA/EIA-568-B,2 CAT.5e

Takie coś jest na nim.

To oryginalny przewód dołączany do modemu INEA

Coś mi się wydaje dławi to połączenie i często mam problem z DNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję jak mogę to statyczne IP to dynamiczne i nadal problem z tą prędkością po kablu .

 

Może jest tu jakiś geniusz z INEI i się wypowie jak to ustawić bo coś mi się wydaje że Inea w znaczny sposób utrudniła możliwość podłączenia własnego routera do ich urządzeń .

Jeśli bym został poinformowany że to tak będzie wyglądać że dostanę modem z wifi którego zasięg obejmuje 1,5 pokoju to byśmy się pożegnali ale zostałem oszukany że wymiana modemu jest niezbędna ale nie poinformowano mnie że adres IP nagle zmieni się na niepubliczny i że płacąc za wifi nie będę mógł go mieć w całym mieszkaniu bo zasięg tych [beep]ianych CISCO EPC 3928 to 7m.

To zaważyło i następna umowa już nie będzie w sieci inea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jednak po próbie podłączenie trzech routerów doszedłem do wniosku że sieć INEA skutecznie utrudnia normalne korzystanie z własnego routera chociaż temu zaprzecza i jedyną opcją jest korzystanie tylko z ich modemoroutera CISCO EPC 3928 .

Ale ten router nie posiada antenek i nie pokrywa zasięgiem mojego drugiego pokoju działa tylko 6m od routera wiec czekam na koniec umowy i zmieniam dostawce bo jeśli płacę za modem z routerem wifi to chce mieć zasięg wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dając klientowi modemorouter, inea wywiązała się z obowiązku dostarczenia klientowi sprzętu pod dana usługę. Działa? Działa!

Wiec od reszty umywają ręce, tak ma wielu operatorów. W twoim wypadku lepszy byłby sam modem docsis 3 z jednym ethernetem. Spróbuj wymienić w BOK, a jeśli się nie uda to złóż reklamacje na zasięg wifi to może ci wymienia na sam modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgłosiłem to przy próbie podłączenie drugiego z trzech routerów ale nic się nie zmieniło przy testowaniu prędkości łącza pierwsze 5sek leci max 237MB a potem spada aż do zera zanim jeszcze zakończy test.

Modemorouter miałem wymieniony na nowy ale oczywiście ten sam model mi dali tłumacząc że tylko ten obsługuje internet do 250Mb a dziwna sprawa bo wcześniej miałem modem Cisco bez WIFI i wszystko było ok a nawet parametry pozwalały na internet szybszy niż 250Mb .

Ale od sierpnia już wiem o co chodziło po prostu tylko na tych mogą uruchomić HOTSPOTY o których przy podpisaniu umowy nie było ani słowa więc nawet jak wifi było wyłączone to hotspot dalej nadaje więc oprogramowanie tego Modemoroutera jest tak popaprane żeby nikt nie podłączył nic swojego .

Złożę reklamację pisemną i będę się domagał innego sprzętu który zapewni mi prawidłowe działanie usługi za którą płacę a nawet skorzystam z prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemem nie jest INEA tylko ten router AirLive N450R mam go i go przeklinam tylko u mnie robi coś takiego na WiFi i to od różnych dostawców. Miałem pod niego podłączone sieci orange, plus aero2 (z płatnym pakietem) 3G i LTE różne modemy lte 3d. pod starą tepse podłączony za pomocą różnych modemów ADSL 2+ i efekt był ten sam czasem sie różnił. Kupiłem go głównie do małej firmy na łącze LTE bowiem w konkretnej lokalizacji brakowało łącza stałego po kablu. Był wymieniany na gwarancji 2 razy z różnymi defektami te routery były ten niby wydawał sie ok lecz w momencie cięższego obciążenia zrywał pobieranie plików w późniejszym czasie czasem resetował nie wszystkie lecz konkretny mac komputera połączenie. I tak gwarancja sie skończyła i pozostał mi bubel po gwarancji co nie mało kosztował. Owszem testy i rekomendacje na stronach co do tych routerów jest przysłowiowe "och ach" Miałem nauczkę kiedyś też gdzieś kupiłem tej firmy router miał takie dziwne zachowanie, że aż trudno opisać. Do rzeczy wymiana oprogramowania nic nie pomaga. Ciężko jest takie usterki zdiagnozować w tego typu sprzęcie bo różnie zachowuje się dany egzemplarz. Kupiłem do inea TP-LINK Archer C7 AC1750 i problem zniknął. Brak zrywania szybka odpowiedz na pingi i wiele komputerów na wifi i LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to wina Inea bo jak pisałem już wcześniej testowałem to na trzech routerach i wszystkie próby były nieudane .

Routery na których testowałem to:

TL-WR1043ND

N450R

TL-WR542G

Jest to raczej nie możliwe by wszystkie były zepsute.

Dodam tylko że wcześniej gdy miałem modem bez wifi CISCO EPC3212 to WR1043ND działało wyśmienicie a po przymusowej wymianie modemu na ten z opcją wifi CISCO EPC3928 wszystko siadło i przestało prawidłowo działać nawet po wcześniejszym wyłączeniu wifi u operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...