Skocz do zawartości

SZUKAM POMOCY rozprowadzenie sygnałów w budynku do mojego M


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem postaram się opisać najlepiej jak będę potrafić - bo nie znam się dokładnie na połączeniach sieciowych poza komuterowymi.

 

W budynku oddanym przed rozporządzeniem, które zmusza deweloperów do montażu anten na dachach budynków wielorodzinnych jest przyłącze od tylko 1 dostawcy - INEA, która ma poprowadzoną swoją sieć w budynku - do mnie to oznacza, że w mieszkaniu mam 1 kabel koncentryczny, który za pomocą 'rozgałęźnika' rozprowadza ten sygnał do 3 pokoi w mieszkaniu, gdzie mam wyjścia RTV na kabel koncentryczny.

 

Dodatkowo dowiedziałem się, że w piwnicy jest jakaś magistrala i z tej magistrali poprowadzona jest sieć strukturalna, gdyby inna firma chciała stworzyć przyłącze (Dowiedziałem się od nc+ i oni takiego przyłącza nie wykonają) - dla mnie oznacza to tyle, że w domu mam kabel rj45, który idzie od magistrali.

 

Co bym chciał?

W sumie jestem skazany na internet od INEA, więc chciałbym mieć dostęp do internetu od INEA oraz dogadałem się z administratorem budynku, że na dachu możemy zamontować satelitę i poprowadzić kable do piwnicy jakimiś kanałami wewnątrz budynku.

 

Rozumiem to tak, że z dachu pójdzie koncentryk np. do magistrali, tworząc tym samym swego rodzaju "przyłącze" (chyba?) i dalej jedyne co jest możliwe to ten sygnał pójdzie kablem rj45 (czy mam rację?) .

Problem polega na tym ,że aby podłączyć nc+ muszę do ich box'a wkręcić koncentryk :( a mam tylko rj45....

 

To tyle mojej wiedzy, jeśli jest inny sposób na rozprowadzenie tych 2 sygnałów proszę dajcie mi znać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Z tego co się domyślam to jest infrastruktura INEI a więc nikt do niej Cię nie dopuści z swoim przyłączem bo ta sieć jest hermetyczna i zamknięta. Po prostu jak będziesz miał zainstalowaną satelitę na dachu to od niej ciągniesz kabel koncentryczny do mieszkania i podłączasz tuner od NC+. A co do internetu to musisz mieć oddzielny kabel od operatora telewizji kablowej.

Pozdrawiam Luki85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście piszesz, że dogadałeś się z zarządcą który pozwolił Tobie zainstalować anteną na dachu i puścić kabel kanałem kablowym do piwnicy. To puszczasz z dachu kabel tym kanałem i z niego wychodzisz sobie na klatkę. Później kabel ładnie chowasz w korytko kablowe i wchodzisz do mieszkania. Chyba, że na takie coś zarządca się nie zgadza ale nie może Tobie tego zabronić i utrudniać.

Pozdrawiam Luki85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...