Skocz do zawartości

AzBox HD


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Widziałem ten tuner na własne ślepia i moim zdaniem jest dobrą alternatywą dla tunera typu ferguson 8800 obraz hd super przełączanie kanałów bardzo szybkie do tego autorzy zapowiadają soft z dopalaniem. Odbiornik praktycznie nie grzeje sie az tak mocno cicha i stabilna praca :wink: Dodam iż widziałem go u znajomego handlującego nowościami w Niemczech.

cena jaka ma być za ten model waha sie 300 and 310 EU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na początku kwietnia na sklepowych półkach pojawi się zapowiadany już jakiś czas temu AzBox HD. Jego cena będzie oscylować w granicach 150-200 EUR i będzie to najtańszy tuner HD. Zapowiadany jest również AzBox HD PVR. Wyposażony w HDD. Prawdopodobna cena to 300 EUR.(żródło Laki DVB)

 

Ps.Ciekawe czy Azbox HD PVR będzie dekoderem typu TWIN???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

No właśnie. :?

Cena w miarę upływu czasu ku podziwu rośnie, z zapowiadanej rewolucji robi się powoli duży niewypał. Już wiadomo, ze odbiornik ma tylko jeden slot na kartę, brak dodatkowych głowic.

Znalazłem link do sklepu, z drugim bardziej ubogim modelem, Azbox HD Elite Linux LAN

Cena jeszcze na razie 289,00 EUR

azbox_hd_elite.jpg

http://www.yatego.com/bosnasat/p,490dd76b48ea7,4541c2164bd001_5,azbox-hd-elite-linux-lan?sid=&keepsid

 

EDIT:

U czechów sprzedaż się zaczyna w grudniu, planowana cena

AzBox HD Premium 7990,00 Kč

http://satglobal.vltava2000.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=005

AzBox HD Elite 6890,00 Kč

http://satglobal.vltava2000.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zastanawiam się na zakupem AZBOX-a Elite i mam następujące pytania do użytkowników:

1) czy wersja Elita i Premium są identyczne sprzętowo? pomijając brak wifi i miejsca na dysk HDD ?

2) czy w wersji Elite jest w środku slot mPci po kartę wifi, jeśli nie to czy można podłączyć coś USB ?

3) ogólnie czy działa przelotka w stanie OFF /standby

4) czy pilot Elite współpracuje także z TV tak jak w Premium

 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na 19.07.2009 > AZBOX ELITE 1120PLN, AZBOX PREMIUM 1399PLN

 

Kolega bawi się tym od 2 miesięcy i powiem Wam że jest naprawdę super.

Za ok 1100pln dostajemy nie tylko playerek HD który łyka dosłownie wszystko.

Podpina też txt PL, i posiada wiele opcji ust. napisów /kolor, wielość itp.

To oczywiście tuner Sat HD DVB-S lub DVB-T na linuxie.

Biorąc pod uwagę ceny PCH, eGreat itp ceny +/- od 900pln AZBOX wydaje się super opcją szczególnie dla kogoś kto potrzebuje TV SAT HD + PLAYER HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

odbiornik oferuje trochę gorszy obraz w porównaniu do innych odbiorników (np. Technomate 6900 Super Combo, Humax 5400, Quali TV), posiada niedopracowane oprogramowanie, bez przeróbki CAMA nie jest w stanie poprawnie współpracować z modułami cyfrowego polsatu i diablo cam, ale ma coś czego nie oferuje żaden inny odbiornik - pozwala na odbiór MPEG2 4:2:2 w SD jak i w HD zarówno w dvb-s jak i w dvb-s2.

Jest więc bardzo przydatny dla DX'erów, szkoda tylko, że nie posiada blindscanu, chociaż w jednej z następnych wersji oprogramowania ta funkcja ma być ponoć dodana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wgrany 0.9.2371, MPEG2 4:2:2 HD idzie na min bezproblemowo, zero zwiech i przycinań obrazu.

Nie dysponuję kartą ani modułem żadnej platformy więc danych dotyczących współpracy z kartą Cyfry+ nie mogę zweryfikować. Być może ktoś inny wypowie się w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na jednym z forum to karta cyfry po wgraniu pluginów ( OpenXCAS, MultiCas) działa bezproblemowo (żeby przechodziły uprawnienia trzeba wgrać np. Newcs+Mgcamd

osobiście nie posiadam obrotnicy, mój zestaw obrotowy to siłownik z pozycjonerem jeszcze z początku lat 90-tych, więc ze swojego doświadczenia w zakresie współpracy tunera z obrotnica nie pomogę. Na jednym z forum czytałem, że tuner współpracuje obrotnicą SG2100.

Poniżej link do polskiej instrukcji tego tunera. Tam jest opisane jak można skonfigurować zestaw obrotowy

 

http://odsiebie.com/pokaz/4891028---fbef.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, szanownych kolegów - walczę z azboxem od kilku dni - chwilowo brak połączenia tunera z netem. Znalazłem w necie plugin openxcas - którego udało się wgrać penem. C+ uruchomiła się. mam też moduł polsatu i tu oczywiście są problemy. No nie mogę go uruchomić.

Oczywiście :):) proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż nie posiadam modułu polsatu myślę, że się przyda:

- po pierwsze czy tuner został przerobiony pod obsługę modułu polsatu ? jeszcze niedawno sprzedawane odbiorniki nie potrafiły współpracować właśnie z tym modułem, obecnie część sprzedawców chyba dalej sprzedaje nie przerobione odbiorniki,

- jeżeli tuner jest przerobiony pod obsługę modułu polsatu, to będzie on działał jedynie w dolnej kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę - już chodzi :):), no oczywiście pojawił się kolejny problem :) Jak ustawić priorytet, aby rozpoznawał w pierwszej kolejności kartę cyfry, bo na CP jest tylko pakiet minimum.Mam też problem aby wyszukać TVP HD z astry. Zmieniam ustawienie na dvbs2 i nic nie potrafi wyszukać - walka trwa :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile w kwestii priorytetów nie pomogę, to w przypadku TVP problem bardzo prosto można rozwiązać:

- ustawić częstotliwość na 10862

- ustawić symbol rate na 22000

- ustawić polaryzację na horizontal

- ustawić modulację na DVB-S2/8PSK

- ustawić FEC na 8/9

- ustawić pilot na 0

 

zeskanować i TVP musi się pojawić.

Przy kanałach nadawanych w DVB-S2 aby tuner poprawnie je wyszukał należy właściwie ustawić modulację, FEC (tu nie moze być auto) i pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :):), znów człowiek się czegoś nauczył. TVP HD - chodzi i przyczyną był FEC. Jeśli masz jeszcze cierpliwość do mnie i nie męczą Cię czasem może i proste pytania :):) to mam następne. Może też inni forumowicze też z tego skorzystają. Moje pytanko dotyczy ścieżek dźwiękowych. Przy ustawieniu wszystkiego na język polski, przy przełączaniu kanałów ( np. Hallmark, SiFI, Universal ) zawsze dźwięk wskakuje na angielską ścieżkę. Trzeba go ręcznie zmienić. Podobne zjawisko pojawi u mnie się C+ żółty HD tylko, że z napisami tzn. zawsze się pojawiają i trzeba je wyłączyć.

Jeszcze raz dzięki za pomoc :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...