Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o To i Owo TV to ja tam bym widział zmiany przeprowadzone w poniższy sposób:

1 str: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV 4

2 str: TVN 7, TV Puls, Puls 2, TVP Polonia, TVP Kultura

3 str 1 rząd: TVP Rozrywka, ATM Rozrywka, Polsat 2, TV 6, TTV, TV Trwam

2 rząd: TVP HD, Tele 5, TVS, TVN Style, Polsat Cafe, Kuchnia+

3 rząd E!, MTV Polska, CBS Action, TVR,TVN Meteo Active, Domo+

4 rząd: BBC Brit, BBC HD, CBS Drama, BBC Lifestyle, Polonia 1, ITV

4 str 1 rząd: Minimini+, Disney Channel, Cartoon Network, Polsat News, TVP Info, TVP Regionalna

2 rząd: Teletoon+, Disney XD, Nickelodeon,TVN 24, Superstacja, TV Republika

3 rząd: BBC Cbeebies, JimJam Polsat, TVP ABC, Muzo TV, Polo TV, Eska TV

4 rząd: Viva Polska, VH1, Stars TV, Kino Polska Muzyka, Disco Polo Music, 4fun.tv

5 str 1 rząd: AXN, TVP Seriale, Alekino+, Canal+, Canal+ Film, HBO

2 rząd: AXN White, Sundance Channel, FOX, Canal+ Seriale, Canal+ Family, HBO 2 3 rząd: AXN Black, AXN Spin, FOX Comedy, TCM, Paramount Channel, HBO Comedy 4 str 1 rząd: Polsat Film, Comedy Central, Universal Channel, 13 ulica, Kino PL, Stopklatka. TV 2 rząd: Cinemax, Comedy Central Family, Sci-fi Universal, MGM HD, Filmbox, Filmbox HD 3 rząd: Cinemax 2, Sundance Channel, CBS Action, Romance TV, Filmbox Extra, TVN Fabuła

6 str 1 rząd: Eurosport, Polsat Sport, TVP Sport, Canal+ Sport, nSport+, MTV Polska (kolumna dzielona z E!),

2 rząd: Eurosport 2, Polsat Sport Extra, Orange Sport, Canal+ Sport 2, Sportklub, Discovery Life

3 rząd: Extreme, Polsat Sport News, TVN Turbo, Polsat Play, Discovery Turbo Xtra, CBS Reality

7 str 1 rząd: Discovery Channel, Discovery Life, National Geographic, Planete+, TVP Historia, Fokus TV

2 rząd: Discovery Science, BBC Earth, Nat Geo Wild, History, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore

3 rząd: Canal+ Discovery, Water Planet, Travel Channel, ID, CI Polsat, Polsat Viasat Nature

Plusem takiego rozwiązania byłby brak stacji zagranicznych a i ogólne oraz muzyczne zostałyby przeniesione na znacznie wcześniejsz miejsce.

W przypadku Tele Tygodnia przydałyby się zmiany przede wszystkim na pierwszych dwóch stronach listingu - efekt byłby następujący:

1 str R1: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TVN 7, TV Puls

R2: Tele 5, TVP HD, TVS, Polsat 2, ATM Rozrywka, Puls 2

2 str R1: TV 4, TV 6, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

2 rząd: 12 ośr. reg. TVP

3 str R1: TVP Info, TV Trwam, TTV, TVR, Kino PL, Stopklatka. TV,

R2: Filmbox,, CBS Europa, Polsat Film, 13 Ulica, AXN, AXN Spin

4 str R1: Canal+, Canal+ Film, HBO, HBO 2, Comedy Central, FOX

R2: Canal+ Family, Canal+ Seriale, TVN Fabuła, TVP Seriale, FOX Comedy, Universal Channel

5 str. R1: TVP ABC, Nickelodeon, Disney Channel, Discovery Channel, Fokus TV, TVP Historia

R2: MiniMini+, Cartoon Network, Disney Junior, Discovery Science, National Geographic, History

R3: Polo TV, Eska TV, Stars TV, BBC Earth, Animal Planet HD, Planete+

6 str. R1: Polsat Cafe/TVN Style, TLC/BBC Lifestyle, Eurosport/Eurosport 2, Polsat Sport/Polsat Sport Extra, TVP Sport/Orange Sport, Polsat News/TVN24 (stacje sportowe i informacyjne dzielą kolumny)

R2: MTV Polska, Kuchnia+, Sportklub, Polsat Sport News, TVN Turbo, Superstacja

R3: CBS Reality, ID, Canal+ Sport, nSport+, Polsat Play, TV Republika

Atutem tej propozycji byłaby większa ilość stacji (dzięki dodaniu nowych) i wreszcie uporządkowane stacje ogólne które obecnie są rozłożone po kilku stronach gazety. W tej gazecie przydałaby się ponadto wymiana grafiki i loga które to obecnie wyglądają niestety fatalnie.

W przypadku Tele Świata z kolei widziałbym nowe rozpisanie listingu - mniej więcej w następujący sposób:

1 rząd: TVP 1, TVP 2, TVP Regionalna, Polsat, TVN

2 rząd: TV 4, TV 6, TV Puls, Puls 2, TVN 7

3 str 1 rząd: TVP Polonia, TVP Kultura, TTV, Polsat 2, Canal+, HBO

2 rząd: TVP Rozrywka , ATM Rozrywka, TVP HD, Tele 5, Canal+ Film, HBO 2,

3 rząd: MTV Polska, TVS, BBC Brit, Canal+ Family, Canal+ Seriale, Cinemax

4 str 1 rząd: Filmbox, Kino Polska, Stopklatka. TV, CBS Europa, TVP Seriale, AXN,

2 rząd: TCM, FOX, 13 Ulica, Polsat Film , Universal Channel, Comedy Central

3 rząd: Alekino+, FOX Comedy, CBS Drama, MGM HD, TVN Fabuła, Comedy Central Family

5 str 1 rząd: TVN Style, Polsat Cafe, TVN Turbo, Discovery Channel, TVP Historia, Fokus TV

2 rząd: TLC, Kuchnia+, Polsat Play, Canal+ Discovery, National Geographic, Planete+

3 rząd: ID, BBC Lifestyle, CBS Reality, BBC Earth, Discovery Science, Discovery Turbo Xtra, Nat Geo Wild, History

4 rząd: Eska TV, Polo TV, TVN24, Polsat News, TVP Info, TV Republika/Superstacja

6 str 1 rząd: Eurosport, Polsat Sport, Canal+ Sport, TVP ABC, Minimini+, Disney Channel

2 rząd: Eurosport 2, Polsat Sport Extra, Canal+ Sport 2, TVP Sport, BBC Cbeebies, Disney XD

3 rząd: H2, Polsat Sport News, nSport+, Orange Sport, Nickelodeon, Cartoon Network

4 rząd: Travel, Sportklub, Fightklub, Extreme, Nick Jr., Boomerang

Podobnie jak w przypadku Tele Tygodnia tak i tutaj byłoby więcej stacji telewizyjnych - przede wszystkim dzięki podzieleniu na ostatnich dwóch stronach pierwszego rzędu na dwa mniejsze o wielkości tych z trzeciego i czwartego rzędu.

Jeżeli chodzi o Kurier TV to zmiany w moimodczuciu mogłyby okazać się jedynie korektą i wyglądać następująco:

Str 1: Bez zmian

Str. 2: Rząd 1: Bez zmian

Rząd 2: TV6, ATM Rozrywka, TVP Rozrywka, TVP Info, TVP Regionalna, TV Trwam

Str. 3: Rząd 1: Polsat 2, TVP Polonia, TVP HD, TVP Seriale, Kino Polska, Stopklatka TV

Rząd 2: Tele 5, TVS, Ale Kino+, Canal+, HBO, 13 Ulica

Rząd 3: AXN, Comedy Central, TVN Fabuła, TVP ABC, MiniMini+, Disney Channel

Rząd 4: TVN Turbo, Polsat Play, Polsat Cafe, TVN Style, TLC, BBC Lifestyle

Str. 4: Rząd 1: Polsat Film, TVN24, Fokus TV, TVP Historia, TVP Sport, Polsat Sport

Rząd 2: Universal Channel, Polsat News, Discovery Channel, National Geographic, Eurosport, Polsat Sport News

Rząd 3: Eska TV, Superstacja, Discovery Science, Animal Planet HD, Eurosport 2, Canal+ Sport

Rząd 4: Polo TV, TV Republika, TVR, ID, Orange Sport, Canal+ Sport 2

Tym samym byłoby jeszcze więcej stacji bez zwiększania objętości gazety.

Jako ostatnią w tym poście chciałbym przedstawić wam swoją koncepcje dla TV14 która wyglądałaby następująco:

Str. 1. Bez zmian w pierwszym rzędzie natomiast w drugim układ stacji zostały skorektowany i przedstawiałby się tak: TVP Historia, TVP Kultura, TVP Seriale, TVP Polonia, TVP HD, TVP Rozrywka

Str. 2: R1: TV4, TV6, TVN7, TV Puls, Puls 2, TVP Regionalna

Rząd 2: Polsat Cafe, TVN Style, TLC, MTV Polska, Eska TV, Polo TV

Str. 3: Rząd 1: Polsat 2, ATM Rozrywka, Tele 5, TVS, TV Trwam, TTV

Rząd 2: AXN, 13 Ulica, Universal Channel, Stopklatka TV, Kino Polska, Polsat Film

Rząd 3: AXN White, Comedy Central, FOX, CBS Europa, HBO, Canal+

Rząd 4 Ale Kino+, Comedy Central Family, FOX Comedy, CBS Drama, Filmbox, Canal+ Film

Str. 4: Rząd 1: Polsat Sport, Eurosport, Discovery Channel, Fokus TV, TVP ABC, TVP Info

Rząd 2: Polsat Sport News, Eurosport 2, Discovery Science, National Geographic Channel, MiniMini+, TVN24

Rząd 3: TVP Sport, Canal+ Sport, Discovery Turbo Xtra, Animal Planet HD, Disney Channel, Polsat News

Rząd 4: TVN Fabuła, TVN Meteo Active, TVN Turbo, Polsat Play, Nickelodeon, TV Republika

W przypadku tej gazety zastosowałem wygląd listingu z ostatniej strony także na tej przed ostatniej w wyniku czego zwolniło się nieco miejsca na nowe stacje telewizyjne. Swoją drogą myślę że w gazetach z mniejszym formatem (Super TV i Tele Max) do zmian na pewno nie dojdzie bo nie ma w zasadzie jak upchnąć w listingu nowe stacje. Co najwyżej można zastosować poniższe układy by wyrównać miejsca dla stacji telewizyjnych:

Super TV

Str. 1: TVP1, TVP2, Polsat, TVN

Str. 2: Rząd 1: TV4, TVN7, TV Puls, Puls 2, TTV

Rząd 2: TV6, ATM Rozrywka, TV Trwam, TVP Regionalna

Str. 3: Rząd 1: TVP Polonia, TVP Kultura, Polsat 2, TVS, TVP Seriale

Rząd 2: TVP HD, Tele 5, MTV Polska, Stopklatka TV, 13 Ulica, AXN

Str. 4: Rząd 1: Kino Polska, Polsat Film, Comedy Central, TVN Style, TLC

Rząd 2: Ale Kino+, Canal+, HBO, Polsat Cafe, TVP Info

Rząd 3: Universal Channel, Filmbox, Stars TV, Eska TV, Polo TV

Str. 4: Rząd 1: TVP ABC, TVP Historia, Fokus TV, Eurosport, Polsat Sport

Rząd 2: Nickelodeon, Discovery Channel, National Geographiic, TVP Sport, Polsat Sport News

Rząd 3: Disney Channel, Animal Planet, Planete+, Polsat Play, TVN Turbo

Tele Max:

Str. 1: TVP1, TVP2, Polsat, TVN

Str. 2 Rząd 1: TVN7, TV4, TV Puls, Polsat 2, TTV

Rząd 2: ATM Rozrywka, Polsat 2, TVP Polonia, TVP HD, TVP Regionalna

Rząd 3: TV6, TVP Rozrywka, TVP Kultura, TV Trwam, TVP Info

Str. 3: Rząd 1: Tele 5, TVS, MTV Polska, TVP Seriale, TVN Style

Rząd 2: Stopklatka TV, Kino Polska, Polsat Film, AXN, Polsat Cafe

Rząd 3: Comedy Central, Canal+, HBO, Eska TV/Polo TV, TLC/BBC Lifestyle

Str. 4: Rząd 1: TVP ABC, TVP Historia, Fokus TV, Polsat Sport, Eurosport

Rząd 2: MiniMini+, Discovery Channel, National Geographic, Polsat Sport News, TVP Sport

Rząd 3: Disney Channel, Animal Planet, Planete+, TVN Turbo, Polsat Play

Tym samym nieco zwiększona zostałaby liczba stacji a przy okazji stacja TVP Regionalna w końcu nie musiałaby dzielić kolumny z stacją TVP Info.

Podsumowując we wszystkich gazetach Wydawnictwa Bauer (ale też Kropce TV, Programie TV, Tele 14 plus czy Tele Programach) powinno dojść do zmiany w listingach bo na przykład nie zrozumiałe dla mnie jest umieszczanie w TV14 takich kanałów jak Polsat 2 i TVP Seriale wyżej od nieco ważniejszych stacji takich jak TV6 czy TVP Regionalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w gazetach nie pojawi się program Canal + 1 a ciekawe gdzie w to i owo upchną jeszcze 1 kanał jak juz i tak jest ciasnota, wróżę, że nap C+ film podzielą na 2.

Gdyby zreorganizować dwie ostatnie strony listingowe i przenieść je na trzecią i czwartą stronę to znalazłoby się miejsce na nowe stacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być w sprzedaży także taki program telewizyjny, który ograniczałby się tylko do stacji z DVB-T. Dobry pomysł?

Nikt tego nawet nie wydrukuje, gdyż jest EPG. A takie programy z DVB-T + parę innych stacji można znaleźć w lokalnych dziennikach Polskapress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być w sprzedaży także taki program telewizyjny, który ograniczałby się tylko do stacji z DVB-T. Dobry pomysł?

Nikt tego nawet nie wydrukuje, gdyż jest EPG. A takie programy z DVB-T + parę innych stacji można znaleźć w lokalnych dziennikach Polskapress.

Ale EPG oznacza brak archiwizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to i owo też nie zamiesczą programu wszsytkich kanałów C+. najprawdopodobniej nie będzie C+ 1 i C+ Sport 2 (info z red.). Ale za tydzień będziemy wiedzieć na 100%.

A wiadomo coś może o jakiś stacjach spoza paczki Canal+? Mile widziane byłyby MTV Polska, TVN Fabuła oraz nowe stacje dziecięce i muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ draco_san: Miałeś rację. Moim zdaniem sami wydawcy gazet z programem TV sobie zgotowali ten los. W Tele Świecie weszły jedne kanały w miejsce innych, w innych gazetach będzie podobnie. Koniec gazet z programem TV jest nieubłagany i szybko się zbliża. Ciekawe, jak na to zareagują czytelnicy Tele Tygodnia - ta głupota prasowa chyba jeszcze dość długo się utrzyma, bo mają tą mafię w postaci czytelniczek, które kupują to coś tylko żeby poczytać o przepisach, gwiazdach polskiej TV, [beep]erelach itd. Mam nadzieję, że to się szybko skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Warblade3:

Miło, że w końcu się ze mną zgodziłeś. ;) Ale też trzeba ich zrozumieć. Nakłady prasy w dzisiejszych czasach spadają, a dodawanie stron to koszt. Próg opłacalności rośnie, a nie można sobie pozwolić na zbytnie zwiększanie ceny. Takie eksperymenty mogą oznaczać koniec dla tytułu - jedna wpadka i adios. Dlatego to się optymalizuje, zamieszczając opisy głównie do najpopularniejszych programów. O zwiększaniu objętości to pewnie nikt nawet nie myśli, nie bierze pod uwagę. Takie czasy. Może w TO&OWO TV będzie lepiej?

 

I nie sądzę, żeby wspomniany przez ciebie trend się odwrócił. Raczej już się nie poprawi. A za jakiś czas istnienie takich tytułów prasowych przestanie mieć sens. Wszyscy przestawią się na cyfrowe przewodniki, więc wydawanie ich na papierze przestanie być opłacalne.

 

Ja tam już przestawiłem się na opisy programu z internetu + portale filmowe. Jestem dużo bardziej na bieżąco. ;)

 

@pauulo:

Oczywiście, że tak. Jak każdy tekst elektroniczny. Tylko zamiast tony makulatury wypalasz sobie cały rocznik (albo i więcej?) na jedną malutką płytkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za jakiś czas istnienie takich tytułów prasowych przestanie mieć sens. Wszyscy przestawią się na cyfrowe przewodniki, więc wydawanie ich na papierze przestanie być opłacalne.

 

Ja tam już przestawiłem się na opisy programu z internetu + portale filmowe. Jestem dużo bardziej na bieżąco. ;)

Mam nadzieję, że nastapi to jak najpóźniej. Jeszcze zostało sporo osób, które nie wyobrażają sobie programu tv bez papieru, w tym ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pauulo

@pauulo:

Oczywiście, że tak. Jak każdy tekst elektroniczny. Tylko zamiast tony makulatury wypalasz sobie cały rocznik (albo i więcej?) na jedną malutką płytkę.

Jakim programem to się robi (na komputerze) i czy da się to zrobić w przystawce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ draco_san : Ja już od dawna wiedziałem, że epoka gazet z programem TV nieubłaganie się kończy. I dobrze :)

Jeszcze 4 lata temu, gdy internet tak rozwinięty nie był, to "trzymanie" interesu w postaci gazet z programem TV miało jakiś sens. Natomiast teraz, gdy w internecie jest cała masa stron z programem TV dla wszystkich stacji i innymi bajerami, to się ludzie w końcu zbuntują przeciwko gazetom z programem TV. Może To i Owo jakoś się utrzyma. Ale ja tam nie wiem, czy się utrzyma np. za 10 lat :D Nie ma w gazetach z programem TV np. Canal+ Sport 2, bo nie ma miejsca. Ja na to nic nie poradzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, to doszedł program dla "TVN Fabuła" do To&Owo TV. Co jest moim zdaniem bezsensownym posunięciem. W tym miejscu powinni dać "Canal+ Discovery". Albo zostawić jak jest, i obok ścisnąć go z "Canal+ Seriale". A dla "Canal+ Sportu 2" wywalić coś z następnej strony np. CBS Reality. I byłoby 114 stacji. Kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem rezygnując z tego tygodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...