Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość Warblade3

Gdy jeszcze do tego rozluźnili listing na 3 i 4 stronie listingu, i dołożyli nowe stacje, to by Tele Tydzień można było spokojnie kupować :) No ale ludzkiej siły na redakcję TT nie ma :/ Tylko wpychać i nadal te Polsat Play czy TVN Turbo trzymać w sportowych potrafią. Niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem przydaloby się ułożyć od nowa listing Tele Świata:

 

To moja propozycja, która mogłaby obowiązywać od połowy maja.

 

1 strona:

Filmowe hity dnia

2strona:

1 kolumna(z góry na dół)

TVP 1, TV Puls

2 kolumna:

TVP 2, Puls 2

3 kolumna:

Polsat, TV 4

4 kolumna:

TVN , TVN 7

3 strona:

1 kolumna:

TVP Polonia, TVP HD, Tele 5

2 kolumna:

TV 6, ATM Rozrywka, Polsat 2

3 kolumna:

Stopklatka TV, Kino Polska, TCM

4 kolumna:

Canal+, Ale Kino+, Paramount Channel

5 kolumna:

Canal+Film, Canal+Family,Cinemax

6 kolumna:

HBO, HBO 2, Filmbox

4 strona:

1 kolumna:

TVP Kultura, Polsat Film, CBS Europa

2 kolumna:

FOX, FOX Comedy, TVN Fabuła

3 kolumna:

AXN, Comedy Central, Universal Chanel

4 kolumna:

TVP Seriale, Canal+Seriale,13 Ulica

5 kolumna:

TVP ABC, Mini Mini+. Disney Chanel

6 kolumna:

Nickelodeon, Cartoon Network, Disney Junior

5 strona:

1 kolumna:

Discovery Chanel, Discovery Science, Discovery Turbo Xtra

2 kolumna:

Canal+ Discovery, Planete+, Polsat Viasat Explore

3 kolumna:

Fokus TV, TVP Historia, History

4 kolumna:

Eska TV, Polo TV, 4 fun TV

5 kolumna:

TVP Rozrywka, Kuchnia+, Discovery Life

6 kolumna:

TTV, TLC, Polsat Cafe

6 strona:

1 kolumna:

TVN Style,TVN Turbo, Polsat Play,

2 kolumna:

TVP Info, TVN 24, Polsat News

3 kolumna:

Eurosport, Eurosport 2, TVP Regionalna

4 kolumna:

Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News

5 kolumna:

TVP Sport, nSport+, Orange Sport

6 kolumna:

Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Sport Klub

 

Stacje ogólnotematyczne

Stacje filmowe

Stacje serialowe

Stacje dziecięce

Stacje popularnonaukowe/dokumentalne

Stacje muzyczne

Stacje rozrywkowe/lifestylowe

Stacje informacyjne

Stacje sportowe

 

Jak wam się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Twoja propozycja jest spoko :) Dobrze, że rozbiłeś w swej propozycji sekcję DVB-T i dołożyłeś nowe sekcje: muzyczną i serialową. Natomiast szkoda że wywaliłeś kanały BBC :(

 

Mam do was pytanie. Jak myślicie: jak się zmienią gazety z programem po dodaniu nowych kanałów Canal+ i TVN, co się w nich zmieni, jak zmiany będą wyglądać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj do redakcji PROGRAMU TV, zmian na razie nie będzie a jak będa to przed lub zaraz po wakacjach ale wszystko będzie robione w ramach tej samej objętości z naciskiem na stacje NTC. Robił wydawca wyliczenie nowej ceny gazety ze zwiększoną objętością wyszło mu za dużo i zrezygnowali bo się boją podnieśc ceny kiedy sprzedaż wszystkim spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mni jest wszystko jedno, i tak kupuje To i owo bo mam C+ a oni zamieszczaja tam program wszystkich kanałów więc kupuje. Zobaczymy co zrobia jak 11 maja ruszy paczka 8 kanałów C+.

A rezygnacja z omówien to strzał w noge, ponieważ dużo osób kupuje by czytać streszczenia np. filmów i nigdzie już więcej nie grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszą katorgą w wielu gazetach z programem TV to według mnie jest to, że pokazują program od np. godzin późniejszych niż emisja stacji się zaczyna w danym dniu.

 

Załóżmy stacja X startuję rano o 6:00 to wiele gazet przedstawia program od 10 a nawet od 12. To mnie drażni i denerwuje, dlatego nie kupuje już gazet z programem TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bywa to denerwująceale zawsze można to jakoś przeboleć. Tymczasem jutro premierę będzie miał nowy dodatek telewizyjny - będzie on wydawany w ramach tygodnika "ABC" a poza programem będzie zawierał też część o gwiazdach show biznesu. Póki co chyba będzie najdroższy dodatek bo wraz z tygodnikiem ABC i jeszcze jednym dodatkiem będzie kosztował aż 3 złote i 50 groszy.

Przy okazji przeglądając archiwalne wydanie tygodnika "W sieci" które to do pobrania jest pod tym linkiem: http://chomikuj.pl/spiromak/Co*c5*9b+do ... echny/2014 dowiedziałem się jak tam wyglądał dodatek telewizyjny a mianowicie następująco:

1 rząd - 3/4 strony

2 rząd - 1/4 strony

Str. 1 Rząd 1: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV Trwam

Rząd 2: TVP Historia, TV Puls, TVP Kultura, TVN7, TV4

Str. 2: Rząd 1: TVP Polonia, Discovery Historia, Animal Planet, Polsat Jim Jam, MiniMini+

Rząd 2: TVP Seriale, Kino Polska, Polsat Film, TVP Sport, Eurosport

W sumie 20 stacji. Nad programem stacji pierwszego rzędu na obydwóch stronach był opis dwóch najważniejszych pozycji dnia.

W sumie na program przeznaczono dwie strony na dzień czyli 14 stron tygodniowo. Program zaczynał się od poniedziałku a w opisach przed stronami programowymi pojawiały się też omówienia dla stacji których nie było w gazecie. Dodatek był wydawany w 2013 roku stąd brak niektórych stacji jest wytłumaczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazały się dzisiaj nowe dodatki do nowych tygodników: "ABC" oraz "Tygodnika Polskiego" (lub inaczej "Od A do Z"). Na początek dodatek do tego pierwszego.

 

ABC Look - bo tak to się nazywa - ma 64 strony na lakierowanym papierze dość wysokiej jakości. Na początku są plotki, wywiady z gwiazdami, rubryka kulinarna i inne takie rzeczy. Część telewizyjna zaczyna się od strony 30. Najpierw są omówienia hitów tygodnia (dwie strony), potem 2 strony dla seriali. I potem następuje program od środy do piątku dla 48 stacji.

Listing jest taki:

 

Str.1 - TVP1, TVP2, Polsat, TVN.

Str.2 - TV4, TV Puls, Polsat 2, TVN 7

Str.3 - Rząd 1 - TVP Seriale, Polsat Film, Stopklatka, Kino Polska, ATM Rozrywka.

Rząd 2 - Ale Kino+, TVN Fabuła, TCM, Canal+, Canal+ Film.

Rząd 3 - Comedy Central, CC Family, HBO, FOX, 13 Ulica

Rząd 4 - TVP Sport, Polsat Sport, PSN, Eurosport, Canal+ Sport.

Str. 4 - Rząd 1: TVN Style, TVN Turbo, Polsat Cafe, Polsat Play, TLC

Rząd 2 - Kuchnia+, Domo+, Polo TV, Eska TV, 4fun.tv

Rząd 3 - TVP Historia, Discovery Channel, Discovery Science, NGC, Discovery Life

Rząd 4 - Cartoon Network, Nickelodeon, TVP ABC, TV Republika, Trwam.

 

Drugi dodatek, do "Od A do Z", ma 32 strony, jest wydany na gorszym papierze, i ma trochę mniej treści z plotkami i innymi rzeczami. Na 3 stronie jest omówienie kilku programów i kalendarzyk kibica. Listing jest od piątku do czwartku, zawiera 28 stacji.

 

Str.1 - TVP1, TVP2, Polsat, TVN

Str.2 - TV4, TVN7, TV Puls, Puls2

Str.3 - Rząd 1: TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Info, TTV

Rząd 2: Stopklatka, TV6, AXN, Fokus TV, Polsat Sport

Rząd 3: Kino Polska, TVP Seriale, TVN Style, Discovery Channel, TVP Rozrywka.

Rząd 4: Polsat Film, Polsat 2, TVN Turbo, NGC, TVP ABC.

 

W tym dodatku stacje nadające w NTC są zaznaczone znakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fan tv: No właśnie :) Natomiast możliwe jest, że w przyszłym numerze Tele Świata (ma być w sklepach od 27 kwietnia) już będą zmiany związane z stacjami TVN Sportive, TVN Fabuła, Canal+ Sport 2 itd.

Moim zdaniem największe szanse na wprowadzenie zmian mają To i Owo, Tele Świat i Kropka TV, ew. TV 14 i Program TV.

Jak będą zmiany wyglądać? :)

Moim zdaniem w To i Owo zmiany będą wyglądać tak:

Stacje filmowe i serialowe: Kanał TVP Kultura znika z 3 strony (proponuję, żeby on został przesunięty na 2 stronę listingu, wraz z TVP Polonią, która jest na 7 stronie). W starym miejscu TVP Kultury pojawia się Alekino+, w jego starym miejscu - Canal+, a w jego starym miejscu - Canal+ Film. Po prostu chodzi mi o to, żeby w To i Owo wprowadzić dwie kolumny dla stacji Canal+ - doszła by stacja Canal+ Seriale. Można jeszcze dodać trzy stacje do tej sekcji - AXN Spin, Filmbox HD i TVN Fabuła :)

Sekcja sportowa: Tutaj proponuję dołożyć jedną dodatkową kolumnę dla stacji sportowych - doszły by stacje Extreme, Canal+ Sport 2 i TVN Sportive. Stacje informacyjne znikają z 6 strony listingu. Obok stacji sportowych pojawiła by się dodatkowa kolumna - dla stacji muzycznych. Cała 6 strona listingu jest poświęcona dla stacji popularnonaukowych.

Na 7 stronie listingu pojawia się program dla stacji BBC Lifestyle. 8 strona listingu ma program ułożony w 4 rzędach - w tym dodatkowym 4 rzędzie pojawia się program dla stacji informacyjnych. W starym miejscu stacji muzycznych pojawiają się dodatkowe 3 stacje bajkowe :)

Tele Świat:

Tam to ja bym trochę pościskał listing i wepchnął te nowe stacje :) Sekcja DVB-T by znikła, za to doszła by sekcja muzyczna, paradokumentalna i sportowa (religijna też :P ). 4 rzędy listingowe na pewno bym wprowadził na 5 stronie listingu. Ja bym tam dał te wszystkie stacje paradokumentalne + CBS Reality. W starym miejscu TVN Turbo i Polsat Play dałbym Canal+ Sport 2 i TVN Sportive, a w starym miejscu Discovery Turbo Xtra - np. BBC Cbeebies :)

Trochę bym też pościskał 4 stronę listingu - w końcu trzeba gdzieś wepchnąć TVN Fabuła i Canal + Seriale :)

Co do Kropki TV, to ja tam bym proponował (i tylko to mi przychodzi do głowy z Kropką TV) dołożenie po jednej kolumnie na 3 i 4 stronie listingu.

Nie wiem dalej, co powiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego kanału "TVN Sportive". Były takie plany, ale z nich zrezygnowano na rzecz "TVN Meteo Active". :P

 

Gazety niechętnie dodają kanały, bo nie chcą zwiększać objętości. Jeśli już coś nowego się pojawi, to zapewne starszy kanał wyleci. Dlatego już nie kupuję drukowanych guide'ów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że propozycja użytkownika Warblade3 jest nieco skomplikowana - kompletnie nic z niej nie zrozumiałem a zwłaszcza to co byłoby za kanał TVP Polonia w jego starym miejscu. W sumie autor powyższej propozycji tak namieszał że ja nic kompletnie z tego niezrozumiałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele Świat:

Tam to ja bym trochę pościskał listing i wepchnął te nowe stacje :) Sekcja DVB-T by znikła, za to doszła by sekcja muzyczna, paradokumentalna i sportowa (religijna też :P ).

Pościskanie listingu? :/ Przecież teraz jest dobrze, poza stacjami Eska TV/Polo TV i Polsat News/Superstacja gdzie te stacje za bardzo są ściśnięte.

A stacje paradokumentalne to głupota.

 

Natomiast możliwe jest, że w przyszłym numerze Tele Świata (ma być w sklepach od 27 kwietnia) już będą zmiany.

No masz rację, znikają kanały C+Film 2 i C+Family 2 więc będą musieli coś tam wpisać.

A przy okazji przydałoby się ułożyć listing od nowa, no ale to chyba to jak już to dopiero od numeru z 11 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fan tv: Znikają Canal+ Film 2 i Canal+ Family 2? Tego się nie spodziewałem :D To na pewno będą zmiany :) W Kropce TV też. Co do Tele Świata, to przepraszam za pościskanie listingu - myślałem, że ta dwójka kanałów nie wypadnie z gazet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...