Skocz do zawartości

HDBOX FS-7119 HD


maly1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w cenie tunera na Ali kupujesz bardzo przyzwoity linuxowy tuner na procku STI, którego nie można porównywać z budżetowymi konstrukcjami popularnych na naszym rynku marek.

Fakt karta nc+ z modułem CP będzie się gryzła ale jakby dobrze pogrzebać to powinno się chyba na czymś to jakoś pogodzić. To zależy czy masz chęć trochę poeksperymentować, żeby to skonfigurować czy raczej szukasz gotowych rozwiązań ale sporo tunerów ma z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prio ma być współpraca CP i nc+ to tak jak napisał wyżej kolega @gonzales bedzie kłopot z gotowcem. Ja swego czasu kiedy miałem CP oraz nc+ w octagonie 1028P problem rozwiązałem instalując redcam dla karty nc+ a moduł siedział w slocie i problem rozwiązał się sam mamy jeszcze do dyspozycji oscam który daje duże pole do popisu w tej kwestii także wszystko zależy od twoich chęci. Tak na tradycyjnym pluginie pod kartę będzie kłopot tym bardziej jeśli odbiornik ma być w przyzwoitej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo i przyjemnie poradników w sieci znajdziesz mnóstwo. Ja mam klona Openbox S6 z E2 zainstalowaną na penie w momencie kiedy go wyjmę odbiornik odpala na dedykowanym fw.

Nadmienię iż obraz o wiele wiele lepszy na dedykowanym niż na e2 oczywiście e2 daje większe możliwości ale na dedykowanym też hula co trzeba pluginów jest również dość dużo jest oscam, oscam ymod etc... także zabawy mnóstwo o ile dysponujesz wolnym czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak sięgam pamięcią miałem swego czasu Octagona 918+ do testów to był dokładnie taki sam odbiornik i tam taka opcja grała jak najbardziej. Do odbiornika dołączony był właśnie hub usb. Instalacja e2 sprowadzala sie do podmiany loadera i i wyrzuceniu na pena e2. Całość dostępna na PKT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enigma postawiona .Działa troche wolno ,ale to wina mojego pena ma chyba już ze 5 lat i nigdy szybkością nie grzeszył. Teraz spróbuje zainstalować na dysk twardy i skonfigurować .Karta cyfry i polsatu sie gryzą :/ ,ale to musi poczekać do przyszłego tygodnia :wink: .Obraz na moje oko jest bardzo dobry :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie chce przerobić owy tuner na Octagon 918G SE i wszystko ładnie i pięknie tylko ,że znalazłem opisy na inne modele hdbox-ów .Z racji ,że nie chce uwalić tunera ,jak to zrobić? Już nie aktualne.Tuner przerobiony prostym programem IRD Reseller changer :jupi: , szkoda ,że jest na winde tylko :/ .Sofcik od octagona jest zdecydowanie leprzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko dopracowane prawie, no właśnie prawie .Chodzi o epg ,czy jest jakiś pluing poprawiający jego działanie na octosofcie? Jak możliwe to epg-mhw .I mam problem z enigmą sama sie uruchamia o 7 rano co może być tego przyczyną? Enigma od pkt i tam zadałem to pytanie ,ale odpowiedzi brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do enigmy muszę instalować?

 

Nie lepiej zainstalować tuner dvb usb na tunerze?

Przede wszystkim musisz zainstalować pakiet(y) "dvb-modules" z driverami wymaganymi dla tunera DVB-T. Nie ma jednego przepisu dla każdego z tunerów DVB_T - zależy to od chipsetu tunera (od jednego do kilku)

Dodatkowo na pewno jakiś moduł powiązany - nie dziwić się - z pilotem zdalnego sterowania - sterowanie strojeniem tunera.

 

Niektóre chipsety wymagają indywidualnego pliku firmware (rozszerzenie .fw) ładowane w momencie inicjacji do dołączonego tunera. Znajdziesz też informację gdzie wgrać plik firmware'u. Te pliki maja restrykcje związane z prawami autorskimi i indywidualnymi licencjonowaniem więc nie mogą być dodane do pakietu z otwartym oprogramowaniem.

 

W zasadzie w większości przypadków na tym koniec.

Jednak niekiedy pojawia się problem z inicjowaniem drugiego NIM czy interfejsem tunera z którego już korzysta enigma (a raczej tuxbox).

Przeczytaj ten watek - trochę to rozjaśni na początek:

 

viewtopic.php?f=19&t=37846

 

 

Chodzi o epg ,czy jest jakiś pluing poprawiający jego działanie na octosofcie? Jak możliwe to epg-mhw .

E2 a juz na pewno OpenEnigma już dawno ma wbudowane różne standardy EPG: DVB, MHW, FreeSat itd. Niektóre wydania oprarte na starej jej wersji OpenPli) mają dodatkowe menu gdzie można sterować aktywnością różnych standardów EPG.

 

I mam problem z enigmą sama sie uruchamia o 7 rano co może być tego przyczyną? Enigma od pkt i tam zadałem to pytanie ,ale odpowiedzi brak :(

Uruchamia to co - restart czy wybudzenie ze standby?

Przyczyn może byc wiele.:

 

Nawet na poziomie systemu operacyjnego czyli cron i at to pierwsze.

 

Po drugie może masz zainstalowany (wbudowany) plugin w stylu EPG Refresh, który wg konfiguracji samoczynnie uruchamia tuner na określonych kanałach aby automatycznie odświeżyć dane EPG dla różnych nadawców.

 

Po trzecie zdefiniowany record timer - a ustawiona np. przełącz na kanał z zaznaczoną opcją automatycznego ponawiania każdego dnia (taki automat do seriali).

 

W przypadku inneg GUI niż enigma to te trzy powyżzsze punkty też są / mogą być aktualne.

Pomijam jeszcze inne możliwe plugin'y jak nawet jakiś autorestart itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy soft od octagona to jest linux plus dedykowane GUI? Bo jak tak plus to że te GUI widzi nowy device to można przeflancować pakiety dla innych tunerów DVB-USB byleby tylko platforma sprzętowa (procesor) był ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam czy istnieje możliwość zainstolowania phoenixa-usb? Na E2 działa ,ale głównie używam softu octagona i na nim chce to uruchomić. Moja obecna konfiguracja to polsat w czytniku tunera, nc+ w czytnigu smargo usb ,a chce uruchomić dodatkowo mtv

 

Witam ,mam problem z E2 HYPERION ,a mianowićie używam HDBOX-a FS-7119 z softem octagona. E2 sama się wybudza z czuwania o 7 rano ,nawet gdy jest swieżo zainstalowana bez dodatkowych plików.Wszelie możliwe opcje już sprawdzałem ( nagrywanie ,aktualizacje itp. sprawdzałem i to nie to) . I czy czytnik phoenix-usb można uruchomić na sofcie octagona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...