Skocz do zawartości

VU+ Solo2 i VU+ Duo2


xxl_mercos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kaspian0007 na module dwu strumieniowym można równocześnie nagrywać 2 kanały i oglądać inny, na wszystkich jedno strumieniowych tylko jeden kanał nagrasz a inny możesz oglądać, oczywiście jak dekoder ma 2 głowice co najmniej, tak na marginesie CP i nc+ to jedno strumieniowe moduły ( dual kosztował by 2x więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy może mi ktoś wytłumaczyć jaki dokładnie sens ma zastosowanie przelotki w Duo 2?

Przymierzam się do zakupu tego tunera, moja obecna konfiguracja to stary Ferguson podłączony pojedyńczym kablem, jedna satelita (Hotbird), korzystam ze starej karta Cyfry. Drugiego kabla nie zamierzam ciągnąć, więc zostanie tak jak jest.

 

Czy zastosowanie przelotki umożliwi mi nagrywanie jednego programu podczas gdy jednocześnie będę mógł oglądać drugi, z dowolnego transpondera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
Czy zastosowanie przelotki umożliwi mi nagrywanie jednego programu podczas gdy jednocześnie będę mógł oglądać drugi, z dowolnego transpondera?

 

Zanim dam odpowiedź najpierw wyłożę w czym jest problem.

 

Otóż tuner steruje konwerterem. Dla wyklarowania przyjmijmy że mamy antenę tylko na jednego satelitę

Konwerter jest przełączany w jeden z czterech trybów:

Pasmo dolne tj LOF niskie 9750 MHz (standard dla pasma Ku), polaryzacja V

Pasmo dolne tj LOF niskie 9750 MHz (standard dla pasma Ku), polaryzacja H

Pasmo górne tj LOF wysokie 1060 MHz (standard dla pasma Ku), polaryzacja V

Pasmo górne tj LOF wysokie 1060 MHz (standard dla pasma Ku), polaryzacja H

 

Głowica ma jeden demodulator czyli może odbierać sygnał tylko z jednego transpondera. (cały multipleks, czyli wszystkie kanały z danego transpondera są demodulowane przez demodulator w głowicy)

 

No to teraz analiza.

Mamy jedną głowicę i jeden konwerter.

Możemy odebrać w danej chwili sygnał tylko z jednego transpondera. Ten najsilniejszy warunek ograniczający wyznacza co możemy. Czyli potencjalnie możemy jednocześnie oglądać/nagrywać/strumieniować wszystkie kanały z jednego transpondera. Limitem jest tylko wydolność hardware'u tunera oraz limity narzuca moduł CAM + karta.

Strumieniowanie (czyli przekazywanie program np. do urządzenia mobilnego - WebTV, VLC ) w sumie niczym się nie różni od nagrywania. Oglądając jedne program można w tym czasie nagrywać każdy z pozostałych nadawanych na tym samym transponderze - w zasadzie każdy jednocześnie, czyli jak są nadawane 4 kanały TV to może jeden oglądać i pozostałe 3 jednocześnie nagrywać. O ile wydoli hardware z demultipleksowaniem (rozdziałem sygnału z transpondera/multipleksu na poszczególne kanały) oraz nie będzie limitów w systemie kodowania (liczba strumieni w module CAM, ograniczenia CI+ czy licznik ECM na karta Nagra MA).

 

Mamy dwie głowice i jeden konwerter.

Dwie głowice oznaczają ze możemy jednocześnie demodulować sygnały z dwóch różnych transponderów. Jednakże. pojawi się problem z przełączeniem konwertera na jeden z trybów opisanych wyżej. Czyli możemy jednocześnie oglądać /nagrywać / strumieniować programy z dwóch różnych transponderów z tego samego satelity ale pod warunkiem tej samej polaryzacji i tego samego podzakresu pasma Ku. Tylko jedna głowica ma władzę na konwerterem. W przypadku Enigmy 2 masz wybór priorytetu w decydowaniu co ma rządzić konwerterem/ Pierwsza opcja to oglądanie. Czyli oglądany kanał wymusza ograniczenie dla nagrywanych. Priorytet nagrani oznacza że nagrywanie decyduje o przełączeniu się na transponder - czyli wyboru trybu pracy konwertera. Enigma 2 pyta się jeszcze użytkownika i pozwala zmienić decyzję użytkownikowi, jak nie doczeka się reakcji - robi to co wynika z priorytetu.

 

Mamy dwie głowice i dwa konwertery.

Przypadek jak wyżej ale znika ograniczenie z trybem pracy konwertera. Każda z głowic ma swobodę z wyborem trybu pracy konwertera. Czyli możesz jednocześnie oglądać / nagrywać / strumieniować z dwóch dowolnych transponderów z jednego satelity. W kwestii priorytetu. Oglądamy kanał z transpondera ,a zaczyna się nagranie z transpondera B - OK no problem, Po pewnym czasie zaczyna się nagranie z transpondera C. Gdy priorytet ma nagrywanie znika obsługa transpondera A!~. Czyli oglądany kanał z transpondera A z niego przestaje być dostępny. Gdy priorytet ma oglądanie - to niestety kolejnego nagrania nie da się zrealizować (transponder niedostępny) - ale je kolejne nagranie jest z któregoś z transponderów A i B to nie ma przeszkód.

 

Więcej głowic wystarczy podążać wg powyższych tłumaczeń.

 

No a jak mamy DiSEQC to co? Dwie pierwsze opcje - no problem jeden konwerter to jedna pozycja satelitarna!

A jak dwa konwertery?

Trzecia opcja oznacza że możemy oglądać / nagrywać/ strumieniować jednocześnie kanały z dowolnych dwóch transponderów z tego samego satelity albo za dwóch transponderów na dwóch różnych satelitach. Jednakże jak mamy obrotnicę to niestety drugi warunek nie obowiązuje - wszystko jedynie z tego samego satelity (stąd przy DiSEQC jest wyróżnienie czy mamy obrotnicę!).

 

 

Mam nadzieję że wytłumaczyłem.

 

Jak ktoś ma inną wyobraźnię to może sobie każdy konwerter przedstawić jako źródło z wyborem 1 z 4 opcji odbioru zaś głowicę jako jedną możliwość odbioru. Albo mamy dwie kreseczki albo jedną przy dwóch głowicach zależnie od liczby konwerterów.

 

 

P.S. Wybór LOF pozwala na wybór podzakresu pasma Ku. Głowica tunera w zakresie `950 - ~2150 (2200) MHz - czyli szerokość odbieranego pasma to około 1200 - 1250 MHz.

Pasmo Ku to 10700 - 12750 MHz czyli szerokość pasma 2050 MHz - więcej niż szerokość odbieranego pasma przez głowicę., Stąd konieczność zmiany częstotliwości heterodyny (oscylatora) w konwerterze. Obecnie dla pasma Ku są produkowane konwertery z dwoma LOF - 9750 MHz i 10600 MHz.

Pierwsze LOF pozwala na odbiór części pasma Ku od 10700 do 11900 (11950) MHz [bo 11900 - 9750 = 2150, a 10700 - 9750 = 950]. Drugie (górne LOF) pozwala na odbiór cześci pasma Ku od 11550 do 12750 Mhz [11550 - 10600 = 950 .......]. Oprogramowanie tunerów zazwyczaj narzuca częstotliwość 11700 MHz jako sztywny warunek wyboru LOF (ale np. Mediasaty Cyfry+ już nie! jak najpierw skanuje dolne pasmo to górne LOF jest od 11550 to 12750 zaś dolne od 10700 do 11550 - ale to inna bajka - wynikająca z koncepcji skanowania satelity w pierwotnym ich oprogramowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło napisać że nie będzie mógł nagrywać kanałow z 2 różnych tp lecz tylko z 1.A przelotka nie słuzy do magicznego rozdzielenia sygnału...Potrzebne są 2 niezależne sygnały z 13E. Swoją droga na co kupował tak drogi dekoder dla 1 głowicy?? Skoro kabla nie chce doprowadzać?Mógł oszczędzić tą kasę kupując Miraclebox Mini + 1x dvbs2:D :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

activa42 - dziękuje za precyzyjne wyłożenie tematu

 

 

Swoją droga na co kupował tak drogi dekoder dla 1 głowicy??

Nie kupiłem tylko planuję zakup, głównie dlatego że chce mieć tuner i XBMC w jednym urządzeniu a DUO 2 ma najlepszą specyfikację, w grę wchodzi jeszcze SOLO 2 ponieważ podobnie jak DUO2 ma możliwość instalacji wewnętrznego dysku twardego, CPU 2x1300 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same parametry mamy na Miracleboxie premium;) i nawet softowo lepiej dopracowany wg mnie( np polskie wsparcie) Ale wracajmy do tematu:

Musisz liczyć się z tym że będziesz miał problem nawet jak doprowadzisz 2 sygnal z satelity bo jedyną kartą jaka działa niezalezne nagrywanie to napewno karty po dawnej Cyfrze+ oraz karty TNK SMART HD>Polsat moduł czy też Ncam hd również tylko 1 kanał nagrywany( Nie piszę tu o innych możliwościach odbioru bo to nie ten temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
A wystarczyło napisać że nie będzie mógł nagrywać kanałow z 2 różnych tp lecz tylko z 1

 

To "wystarczyło" niestety wprowadza w błąd. Bowiem będzie mógł nagrywać i oglądać nie z jednego jak napisałeś ale z dwóch różnych transponderów pod warunkiem tego samego satelity, tej samej polaryzacji i tego samego podzakresu pasma Ku. Drobna różnic a- 1 transponder a 2 transpondery. Dla jednoczesnego nagrywania i oglądania różnych kanałów z tego samego transpondera nie są potrzebne dwie głowice - czyli zbędna jest w tym celu "przelotka" (fizyczna lub realizowana elektronicznie w środku tunera) na drugie wejście antenowe.

Tak się potem rodzą różne dziwne teorie i przekonania.

 

 

planuję zakup, głównie dlatego że chce mieć tuner i XBMC w jednym urządzeniu a DUO 2 ma najlepszą specyfikację, w grę wchodzi jeszcze SOLO 2 ponieważ podobnie jak DUO2 ma możliwość instalacji wewnętrznego dysku twardego, CPU 2x1300 etc.

 

Primo sama specyfikacja (typ i zegar procesora) to za mało. Musi jeszcze komuś się chcieć to przekompilować i zoptymalizować pod tunery. W tym problem. Jeszcze nie tak dawno (i chyba nadal tak jest) nie było w ogóle mowy o implementacji XBMC/KODI na tunery z E2 z mocnymi procesorami.

Za to urządzenia z hybrydą o nazwie E2BMC radziłbym trakowac ostrożnie. Można się "sparzyć" na braku suportu.

 

Secundo - Na razie - na już - to dwa różne urządzenia niestety. Tuner strumieniuje do XBMC/KODI. Nowe Raspberry Pi z nowym 4-rdzeniowym procesorem ARM7 wystarczy jako rozszerzenie tunera o XBMC/KODI. Cena niska - 195 PLN plus ew. koszty na małą bezprzewodową klawiaturkę jako wygodniejszy zamiennik funkcjonalny pilota. Instalujesz plugin dla strumieniowania z tunera z Enigmą i w sumie w całości korzystasz z XBMC/KODI. Cena niewielka a jak w końcu pojawi się odpowiedni sprzęt to odstawione RPi możesz przeznaczyć np. na Volumio.

 

W tej propozycji tuner ma się wyrobić z wysyłaniem jednego strumienia (czy to z głowicy czy z nagrania na dysku). Słabszy MIPS powszechnie używany w tunerach z E2 wystarczy do tego celu.

 

Chyba że lubisz być beta testerem albo co gorsza testerem czegoś w stanie dalekim do bety - czy pre-release

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmet

Wpierw może zainstaluj KODI Helix (nie ma już XBMC,bo żadna wersja XBMC/KODI nie działa na "współczesnych" konsolach Xbox :) ) na windowsie (win 7),zobacz czy dasz rade opanować ten program ,repo ,wtyczki itp. KODI na VU+ solo2/duo2 nie działa "idealnie" ,ten plugin to tylko "nakładka" na Enigme ,korzysta z playera VU+ ,który jest kiepski . W porównaniu do tego w "prawdziwym" KODI . Raczej kup Miraclebox + z 2x DVB-S2 a resztę kasy wydaj na dobry Android Player z KODI i działającym kodekiem H-265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
@djmet

KODI na VU+ solo2/duo2 nie działa "idealnie" ,

W tym problem że nie ma oficjalnego wydania :( Niestety trzeba OS tunera dostosować po KODI - łącznie kernelem. Da się ale to nadal dalekie od wersji "używalnej". Dlatego trzeba nadal mieć dwa urządzenia.

 

ten plugin to tylko "nakładka" na Enigme ,korzysta z playera VU+ ,który jest kiepski .

Formalnie podstawowy plugin dla E2 korzysta z opcji strumieniowania w E2. W sumie player w tunerze nie jest specjalnie potrzebny do szczęścia. Są dwa interfejsy albo typowe VLC albo WebTV poprzez plugin do przeglądarki internetowej.

 

W porównaniu do tego w "prawdziwym" KODI . Raczej kup Miraclebox + z 2x DVB-S2 a resztę kasy wydaj na dobry Android Player z KODI i działającym kodekiem H-265

Kupno MiracleBox - hmm jak masz dużo kasy na zabawę to tak. Wg mnie przepłacanie! Tuner z E2 z odpowiednim wsparciem producenta + player z KODI.

 

Co do Adnroida i instalowania na nim aplikacji multimedialnych - można się szybko rozczarować - system zabawka....

Ten system nie zapewnia pracy realtime aplikacjom multimedialnym. Zamiast dziadowskiej protezy na Androidze warto się pochylić nad najnowszym Raspberry Pi B2 z czterordzeniowym procesorem. Dedykowany OS z KODI - czyli OpenELEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

 

Z XBMC/KODI korzystam od wielu lat - do oglądania filmów wykorzystuję Xtreamer’a Ultra 2 na Openelec.

Planuje zmianę mojego wysłużonego Ferdka Ariva 200 i myślałem o tunerze z XBMC z tego względu, że byłoby po prostu wygodniej (mniej urządzeń, nie trzeba przełączać wejść na amplitunerze, etc)

 

Faktycznie, doczytałem że player wykorzystywany na VU+ jest kiepski, jestem przyzwyczajony do standardowego playera w XBMC więc dopóki nie zaimplementują go w VU+ to pewnie go nie kupię.

 

Mam Prismcube Ruby z XBMC w sypialni, i działa sprawnie tylko w XBMC brakuje mu trochę “pary”, do sypialni spoko ale to salonu szukam czegoś szybszego i bardziej wydajnego (napaliłem się rok temu na Prismcube Jet & Plug ale nie wiadomo czy i kiedy wejdzie do sprzedaży)

 

Testowałem nawet D-Cube R2 na E2BMC ale to była totalna porażka, zacinał się przy odtwarzaniu co drugiego filmu.

 

No nic, jak widać póki co nie ma idealnego rozwiązania i chyba się wstrzymam na jakiś czas z zakupem czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

No nic, jak widać póki co nie ma idealnego rozwiązania i chyba się wstrzymam na jakiś czas z zakupem czegokolwiek.

Szczerze polecam nowe Raspbery Pi 2 B. Z nowym procesorem - 4 rdzenie ARM7 (NEON itd....). Do tego wysoce zoptymalizowany OpenELEC. Niska cena - ~180PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam nowe Raspbery Pi 2 B. Z nowym procesorem - 4 rdzenie ARM7 (NEON itd....). Do tego wysoce zoptymalizowany OpenELEC. Niska cena - ~180PLN.

 

Raczej nie widzę obecnie sensu zamieniania Xtreamera (chociażby ze względu na usb 3.0, pilota, mnogość wyjść audio/video itp.) na Raspberry. Przeczekam, aż wyjdzie jakiś porządny tuner z KODi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Raczej nie widzę obecnie sensu zamieniania Xtreamera.....

To zmienia postać rzeczy. W tej sytuacji, OK

 

Przeczekam, aż wyjdzie jakiś porządny tuner z KODi...

Watpię by powstał porządny, z odpowiednim wsparciem tuner DVB z E2 i KODI. To nadal jest marginalny rynek, na dodatek target "nielubiany" przez producentów masówki. Wszelkie szumne zapowiedzi kończą się że mamy jedynie niedolną chińszyznę, która "prawie" udaje to co napisano w marketingowym bełkocie.

 

Masz już uządzenie z KODI z którego raczej jesteś zadowolony to użyj pluginu do komunikacji z tunerem z Enigma 2. Wybierz tuner z E2 mający wydajny procesor oraz to co potrzebujesz do odbioru. Całość obsłużysz z poziomu KODI - ew. tylko sporadycznie skorzystasz z pilota tunera DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42

Wetek ma np. wsparcie od OpenATV ,jeden z najlepszych teamów ,który robi oprogramowanie dla tunerów sat. Spark 2 jest już rozwijany i ulepszany od kilku lat . Tunery z androidem mają jedną kolosalną przewagę nad tunerami z BCM i E2 ,posiadają GPU i oprogramowanie nim zarządzające . A co za tym idzie bardzo dobrą jakość obrazu i możliwość odtwarzania bardzo wielu kontenerów obrazu (własne licencje na kodeki) . CPU i GPU inaczej zarządza pamięcią RAM w boxie,znacznie sprawniej niż w BCM .

O telefonach z androidem ,też na początku mówiono,że to "badziewna zabawka" ,która nigdy nie będzie działać poprawnie. A teraz miliardy ludzi ma smartfony :) . A co do "chińszczyzny",to co teraz nie jest z Chin ? Nowy VU+ Solo 4k ma kosztować ponad 2 tys. zł ,tuner z androidem 4k i KODI około 500zł . Każdy sam wybiera na co wyda własne pieniądze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Wetek ma np. wsparcie od OpenATV ,jeden z najlepszych teamów ,który robi oprogramowanie dla tunerów sat. Spark 2 jest już rozwijany i ulepszany od kilku lat .

Najlepszy :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Z ciekawości zainstalowałem raz to "coś". Niestety od razu do kasacji. Przypadkowa zberanina bez zintegrowania nawet podstawowych elementów w spójną całość (obsluga, layout, skin). Multum literówek, chaos na ekranie, Jakiś dziwaczny mix różnych języków, slangów .... itd. Czysta amatorszczyzna.

 

Tunery z androidem mają jedną kolosalną przewagę nad tunerami z BCM i E2 ,posiadają GPU i oprogramowanie nim zarządzające . A co za tym idzie bardzo dobrą jakość obrazu i możliwość odtwarzania bardzo wielu kontenerów obrazu (własne licencje na kodeki) . CPU i GPU inaczej zarządza pamięcią RAM w boxie,znacznie sprawniej niż w BCM .

bla, bla, bla.

Na razie nie spotkałem się z żądnym sprzętem na szpiegosie gdzie nie obyłoby sie ot tak bez przypadkowych przerw w odtwarzaniu bo coś tam w tle zeżarło chwilowo naraz wszystkie rdzenie procka. Jedno takie coś i niestety skreśla na starcie. Nie da się słuchać muzyki z czkawką co pewien w przypadkowych odstępach czasu. Sorry ale jak odtwarzacz multimedialny nie może działać z wysokim piorytetem zapewniającym realtime to do takich zastosowań takie "dziwadło" zupełnie się nie nadaje.

Wbudowane aplikacje nadają się na śmietnik. Ponadto nie do zaakceptowania niska jakość dźwięku - a nie zawsze da się rozbudować o prawdziwy przetwornik DA.

 

O telefonach z androidem ,też na początku mówiono,że to "badziewna zabawka" ,

I niestety jest nadal zabawką. Podstawowa funkcja - lista kontaktów w szpiegosie jest porażką na całego. Drugi zarzut to wprowadzani znaków z ocena trzy na szynach. Brak kursorów - qźwa trzeba być ułomkiem by tego nie zaimplementować w klawiaturze.

Odinstalowanie zbędnego śmietnika (90% syfu narzucanego przez producenta) i w wielu produktach po restarcie i powrót tego całego szajsu. Sorry zabawka. Tylko zabawka dla dziecka.

Dla profesjonalnego wykorzystanie - mail, załączniki - gorzej niż źle. Nie mam czasu na zapis, uruchamianie menedżera plików, przeglądanie katalogów, odpalanie pliku. Idiotyzm. Podstawa to odczyt dokumentów w treści maila lub strony bez zapisywania załącznika, nawigowania po aplikacjach, menu i katalogach. Niestety nie podpatrzono choćby małego fragmentu z BlackBerry. IOS - jeszcze większe dno - gadżet dla snobów. Następny mój telefon - nie będzie smartfonem z Androidem. To był zły wybór jeden z tych najgorszych w życiu. Jeśli Win10 nie zadowoli ( a raczej widzę że ma małe szanse bo znowu istotne aplikacje dla funkcji telefonu są słabe) to sorry, telefon ma być telefon (naładowana bateria ma starczyć na 10 - 12 dni!). Tablet to jedynie zabawka dla dzieci, ew. do pracy w terenie nadaje się tylko mały laptop. Na komputerze zrobię to co potrzebuję kilka razy szybciej niż na zabawce smarfton / tablet z Androidem. Nie widzę żadnego sensu w przesiadce na gadżet.

 

A co do "chińszczyzny",to co teraz nie jest z Chin ?

Co innego zaprojektowany gdzie indziej produkt a tam jedynie produkcja a co innego próba zmówienie produktu z projektem i chińczyka.

 

tuner z androidem 4k i KODI około 500zł .

Niepotrafiący zapewnić odtwarzania bez czkawki, zacięć itd. O jakości odtwarzania przemilczę....

 

 

Każdy sam wybiera na co wyda własne pieniądze :) .

Biednego nie stać na tani badziw. Szkoda marnować kasą na coś co idzie do kosza na śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z WU+Duo2.Po wgraniu oprogramowania OPEN ATV 5.0 i używaniu przycisku TV wyskakiwał błąd oprogramowania i restart.Postanowiłem przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych.Po uruchomieniu wyświetla logo OPEN ATV 5.0 i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...