Skocz do zawartości

Openbox - seria SX


zuchnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem sx6 , posiadam spliter karty nc+ smal smart card II i moduł polsatu z pakietem rodzinnym .Po zastosowaniu wszystkich państwa sugestii nie działają mi paczki hbo ,cinemax, eurosporty,tvp sporty ,orange sport .Działaja tak jak napisał Pan tomek lub mały czyli jak przerzucę z N Sport HD na wybrane kanały to działa inaczej nie ? Nie działa również w konfiguracji karta nc+ i moduł z pominięciem splitera .

Które ustawienia państwo zas

Oscam nie działają czytniki kart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tunerów Openbox SX ,są dostępne dwa rodzaje softów FAC.OPENBOX.SX4/6/9.v3.01.98.CIP z CI+ i HbbTV . I FAC.OPENBOX.SX4/6/9.NN.v3.01.98 bez CI+ .

Czasem ludzie wgrywają softy ,nie zwracając uwagi ,co wgrywają . Może ktoś kto ma Openboxa SX i moduł Polsatu ,dla testu, wgrałby soft bez CI+ (FAC.OPENBOX.SX4/6/9.NN.v3.01.98) i sprawdził jak na tym sofcie (czy wogule ) działa moduł CAM CP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od tygodnia testuje SX6 i jestem mile zaskoczony. Jak dla mnie bardzo czuly dekoder. Blind scan spelnia w 100% swe zadanie. Mielismy do tej pory jakies stare dekodery Topfield. Bez blind scan za bardzo nie moglismy wyszukiwac kanalow, gdyz czasem po prostu nie wiemy na ktorego satelite jest skierowana antena. Obecnie korzystamy z Badr czasem NileSat badz Arabsaty.. Stary Topfield wyszukal tylko 8 kanalow a SX6 wyszukal 145 kanalow z satelity Badr.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem sx6 , posiadam spliter karty nc+ smal smart card II i moduł polsatu z pakietem rodzinnym .Po zastosowaniu wszystkich państwa sugestii nie działają mi paczki hbo ,cinemax, eurosporty,tvp sporty ,orange sport .Działaja tak jak napisał Pan tomek lub mały czyli jak przerzucę z N Sport HD na wybrane kanały to działa inaczej nie ? Nie działa również w konfiguracji karta nc+ i moduł z pominięciem splitera .

Które ustawienia państwo zas

Oscam nie działają czytniki kart ?

Tu ewidentnie jest wina modułu .Bujałem się z tym przez 5 miechów i zawsze moduł się pluł ,chodź ustawienia Mr.Orbity u kolegi działały (nie sprawdzałem nagrań )to jednak na moim HDBOXIE 7119 z softem octagona lub enigmy od pkt i tak moduł się pluł .Czasem można było oglądać ,a czasem nie . Masz info na prw jak ja to rozwiązałem i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również u mnie nie działa YouTube, mimo że w artykule który podał @bartolinos jest napisane:

"YouTube oficjalnie zakończyło wspieranie swojej aplikacji instalowanej na urządzeniach wyprodukowanych do 2012 roku."

Jak wyraźnie zaznaczyłem problem wbrew pozorom nie dotyczy tylko starych urządzeń. Link dałem przykładowy, można znaleźć kilka innych wyjaśniających sytuację. Pokrótce: chodzi ogólnie o aplikację(jako program) Youtube, które idzie całkowicie w stronę HTML5, czyli głównie przeglądarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oscam już ma obsługę czytników kart, ale nadal nie mam dostępu do odbiorników, żeby chociaż spróbować zrobić configa. Nie wiem czy to działa i jak działa, zadanie dla osób bardziej w temacie, żeby spróbować takiego configa spreparować... Ja spodziewam się pojawienia się SX9 Combo pod koniec maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtube ruszył, ale jednak trochę inaczej działa. Np. w poprzednim sofcie wyniki wyszukiwania zawierały też informację o długości klipu, a teraz jest tylko info o dacie i godzinie załadowania klipu do YT. Ilość znajdowanych jednorazowo klipów też zmniejszono. Jakość odtwarzanych klipów wydaje się gorsza (pomimo ustawienia wysoka jakość). A i chwilowe "zwiechy" też się dalej zdarzają. Choć ważne, że w ogóle dość szybko pojawił się nowy soft. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem dysk 1000 MB w tunerze Openbox SX9 Combo HD. Nie widzę całej pojemności tylko część - 113 MB. Czy poza fizycznym zainstalowaniem trzeba coś jeszcze zrobić? format? gdzie?

Mam też problem z zainstalowaniem jakiegoś wifi. Nigdzie nie znalazłem informacji w które gniazdo wpiąć wifiusb. Podłączenie na chybił trafił nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

A czy przypadkiem nie był to dysk wyjęty z kompa z Vistą/Win7/Win8? Bo te 113MB to tak śmierdzi dodatkową ukrytą dla Windows partycją z EFI Loaderem, która "zwyczajowo" jest pierwszą partycją na dysku i pewnie ja jako pierwszą zamontował tuner. Przy instalacji Windowsów >XP zakładając nawet tylko jedną partycję do zainstalowania są tworzone dwie partycje - ta pierwsza 113 MPB a druga z resztą z wolnego miejsca na dysk C.

 

Co do wifi usb . nie ma znaczenia które gniazdo USB. Bowiem i tak są one powieleniem jednego portu poprzez wbudowanego na płycie tunera hub'a USB. Jak nie widzi to Twój dongle ma inne ID urządzenia i oprogramowanie tunera nie rozpoznaje urządzenia. Chiński producent w tym samy modelu urządzenia potrafi wpakować inny hardware przy każdej kolejnej dostawie. Albo jest podana lista zgodnego sprzętu. Górą są tunery z linuksem bowiem masz wtedy szansę dodać sterownik w postaci ładowalnego dynamicznie modułu kernela lub wymusić problematyczną identyfikację urządzenia podmieniając niejako ID urządzenia (obrazowo pisząc). Polecenie lsusb z linii komend shella poda Tobie te ID urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się tunerem Openbox SX9 combo i mam pytania:

1. Lista kanałów. Chciałbym zgrać sobie na komputer wszystko co wyszukał tuner poukładać wg. własnego uznania i wgrać do tunera. Jak to ogarnąć?

2. Udaje mi się sterować tunerem za pomocą Air Tivi+ na androida. Nie mogę jednak oglądać obrazu. Pojawia się komunikat "Start streaming error. General fail. Check your cable connection or whether scrambled channel". Co może być przyczyną?

 

Dysk o którym pisałem wcześniej (1TB) ruszył i widać całą pojemność. Problemem była błędna konfiguracja partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscam nie ma nic do działania modułów, odpowiada tylko za czytnik kart i jeśli nie działa karta nc+, to oznacza, że albo oscam nie działa albo nie jest dobrze skonfigurowany. Niestety oscam-a nadal nie testowałem, stale nie mam odbiornika (aktualnie mam informację, że pojawią się po 20 czerwca, ale u producenta i dopiero trzeba będzie je ściągnąć do Polski, wątpię abym zobaczył je przed końcem czerwca), brak też czasu. Oscam nie powinien się jednak jakoś drastycznie odróżniać od tych z popularnych tunerów linuksowych, więc można próbować wzorować się na konfiguracji z innych tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Czy ustawienie anteny na hot birda , z użyciem wskaznika sily i jakości sygnały z pomocą openbox sx6 ma sens ?? Pokazauje mi 100% i 89 % więc zastanawiam się czy zamawiać jakiegoś speca od anten sat czy zostawić ?

 

Drugie pytanie czy soft 3.01.98 jest najnowszy bo taki mam w świeżo zakupionym openboxie?? a na stronie internetowej nie widze działu download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...