Skocz do zawartości

Clarke-tech ET9000


bim1952
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten tuner, zainteresowała mnie sprawa wgrania Enigmy 2. Chodzi o przypadek uszkodzenia softu i nie możności odzyskania go. Czy potrzebny jest do tego itag? Miałem swego czasu Dbox2, tam wszystko było inaczej. Czy mógłby kto opisac ten temat bliżej? Na forach niemieckich wyczytałem tylko o instalce softu przez USB. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - poprzez USB.... nie wspomnę, iż Enigma2 to domyślne oprogramowanie tego tunera :lol::lol::lol::lol::lol:

 

W skrócie, sciągasz soft, ladujesz go na pendriva ( fat ) do katalogu et9000, wsadzasz wylaczasz zasilanie, wlaczasz zasilanie na VFD pyta czy chesz flashowac - OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Nie wiem, czy odbiornik Clarke Tech współpracuje z polskimi platformami cyfrowymi - Cyfra+ i Polsat Cyfrowy poprawnie poprzez moduł dostępu warunkowego NMA (Nagra Media Access), Seca Mediaguard wydabe przez Cyfry+ lub najnowszej wersji AstonCrypt produkcji francuskiej. W magazynie SAT Kurier z numeru 4/2011 opublikował test odbiornika Clarke Tech. Dlaczego nie podał dodatkowe informacje na tym teście odbiornika - nie pokazał o współpracy z polskimi platformami cyfrowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywanie współpracy z polskimi platformami cyfrowymi w odbiornikach na OS Linux generalnie mija się z celem, bo:

- czytnik kart wymaga doinstalowania cam'a, który (zwykle) nie jest elementem fabrycznego oprogramowania,

- działanie modułów CI jest mocno zależne od załadowanego image (a podczas testów na oryginalnym image przykładowo najnowszy Aston 2.26 miał problemy z dźwiękiem na Canal+ HD).

Żeby to było rzetelne, to by trzeba było załadować najlepiej wspierany nieoficjalny soft, do niego "nieoficjalny" cam i dopiero miałoby to ręce i nogi, ale w magazynie nie można działać na nieoficjalnych softach i sprawa się zamyka. Ogólnie ET-9000 wypadł jednak bardzo dobrze - to, co na niego jest dostępne, jest stabilne. Jeśli tylko będzie kontynuowane wystarczające wsparcie, to w tej chwili przypuszczalnie jeden z lepszych tunerów na OS Linux.

 

PS: "Zastanawiam. kiedyś będę kupił." - proszę się przyłożyć nieco do jakości postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam jednak pewien z nim problem. Otóż od kilku dni nie działa mi EPG uruchamiane z klawisza "guide". Po naciśnięciu tego klawisza epg wskakuje nie wiem czy na sekundę i z powrotem wyskakuje. Nie pomagają restarty ani ponowne załadowanie oprogramowania przez USB. Baterie w pilocie też są sprawne. Przez pewien czas obarczałem winą pilota ale ten sam klawisz "guide" ma przypisaną nieco inną funkcję jeśli uprzednio naciśniemy klawisz exit (kiedy pojawia się dolny pasek z miniaturką ekranu). Otóż wtedy ten sam przycisk "guide" działa tak jak wcześniej czyli, że to raczej nie jest wina pilota. Czy ktoś już się spotkał z takim problemem i wie co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem ten dekoder przez 4 miesiace i moje spostrzezenia

PLUSY

Szybki tuner przełaczanie kanałow okolo 1 sek

Obraz jak na tuner na linux SD ok HD OK

Masa pluginow i dodatkow.

 

MINUSY

Słabsze wsparcie producenta własciwie zadne tylki Team Pli tu robi duza prace.

Tuner bez wetylatorka nagrzewa sie mocno to moze byc przyczyna ,ze tuner padnie .

Kłopoty z bootloaderem nie wiem jak teraz.

Problem z wstaniem tunera po glebokim czuwaniu.

Wykonanie tunera nie stoi na wysokim poziomie.

I teraz sprawa najwazniejsza dla mnie dlatego go sprzedalem z modulem cyfrowego polsatu nie wspolpracuje poprawnie kanaly HD tna nie szlo ogladac i chyba do dzis to nienaprawione.

 

Pozdrawiam

 

PS. Kupilem Technisata Digirecordera HD S2 tu wszystko smiga bez problemu na module polsatu Obraz rewelacja.

Tuner bez wodotrysków ale do ogladania i nagrywania super juz chyba nie przejde na inny tuner na linux.

Choc tam jest troche zabawy ,ale juz nie chce mi sie wgrywac poprawek ,ktore jedno naprawia drugie popsuja.

Azalezy mi na bezproblemowym ogladaniu w dobrej jakosci i nagrywaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
tak ale wgrasz soft przez USB tylko wtedy gdy masz sprawną Enigme2. Pytałem co zrobić gdy ona ulegnie uszkodzeniu a wtedy nie wchodzi w gre wgrywanie przez USB.

Pewnie przez RS? Może ktoś potwierdzić?

A swoją drogą czy to ma znaczenie do którego USB wkładam pena przy aktualizacji softu? Czy jeśli jednocześnie będą zajęte wszystkie USB, to czy ET9000 prawidłowo wybierze pena, na którym jest soft czy pojawi się jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Powiem tak - najlepszy dekoder ze wszystkich który mam,soft jest ok.Używam go 6mc i śmiga super,z pewnością Ci go polecam i na pewno będziesz zadowolony :smile:

Soft jest stabilny i jest wsparcie.

@torre24

oczywiście że TAK

 

A jak sobie poradziłeś z odbiorem kanałów z TP 11411? Oczywiście za pomocą czytnika, a nie CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jak sobie poradziłeś z odbiorem kanałów z TP 11411? Oczywiście za pomocą czytnika, a nie CAM.

 

Może trzeba poszukać image'a / kernela (albo update firmware chipsetu) gdzie będzie poprawka dt. przepustowości transpondera. Warto podejrzeć bo może na innym wystarczy jakiś zapis do jednego z plików w /proc.

 

Chyba że limit jest poziomie hardware'u. W Dreamboxach załatwiono to kiedyś stosownymi poprawkami w software na dość niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...