Skocz do zawartości

Dm7080HD


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak więc nadchodzi

 

http://img.sputnik-sat.info/Y4fxqSDT5X_dream4.jpg

http://img.sputnik-sat.info/dQM1sFG0Sf_dream3.jpg

 

fotki z postaci linków forum jest zbyt ograniczone jeśli chodzi o rozmiar fotek

 

bedzie USB 3.0 tylko co z tego skoro flashowanie zapewne się odbywa po staremu czyli Router DHCP i po lanie

 

tutaj przewage ma vu+ PEn image flashowanie reboot i gotowe dodatkowo dla meoboota kopiowanie settingów że po flashowanie imaga nic nie trzeba już robić

 

w październiku dnia dowiemy się ile OJRO :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie USB 3.0

To miła wiadomość.

Choć eSATA jest lepsze.

Ale za to ponoć jest z przodu czyli w końcu podpatrzyli co klony SunRay mają.

Ale to za mało by koniecznie kupić ten model.

 

tylko co z tego skoro flashowanie zapewne się odbywa po staremu czyli Router DHCP i po lanie

Zacznij myśleć. Dla flashowania gniazdo pracuje w innym trybie - CLIENT nie HOST. Jest podłączone do mostka USB-RS232. Nie ma sensu nic ponad USB2.0. Nawet USB 1.0 wystarczy bo tylko potrzebujesz wymienić podstawowe info dla BOOTP/DHCP.

Ponadto ten port jest dla dostępu bo SSL - czyli tego BIOS'a jak w PC. Dla interaktywnej pracy w trybie tekstowym nie potrzeba wielkiej szybkości transmisji danych. Ten dodatkowy USB to tylko ułatwienie byś nie musiał kupować przejsciówki USB-RS232.

 

tutaj przewage ma vu+

Jaka przewaga? W czym? Znasz podstawy unixa? Te gniazdo USB jest potrzebne Tobie na dobra spraw tylko raz i ew tyko przy diagnozowaniu problemów z flashem albo tworzenia manualnie b. nietypowego schematu bootowania.

Czy tak trudno np dla zmiany skryptu bootującego zamontować w trybie rw filesystem /boot?

Na siłę to i całośc systemu może wystartować z zewnętrznego dysku czy USB.

Nie rozumiem więc gdzie tu przewaga? Do czegoś co robisz w zasadzie raz. No może raz w roku choć to całkowicie zbędne.

 

kopiowanie settingów

OMG - - jeeezuuu przeciez jak tuner działa to masz możiwość edycji settingu z poziomu PC, czy nawet przez webinterface jak go rozbuduje samemu czy przez gotowca w postaci pluginu.

że po flashowanie imaga nic nie trzeba już robić

Od tego jest software udpate przy wyłaczonej enigmie by nie flashować tylko po to być nową wersje image'u.

Jak przestały mnie bawić zabawy z rożnymi image'ami to jakoś od pół roku jedynie wykonuje co miesiąc software udpate, Wsio co zbędne dla mnie to usunięte. Ew. po siftware udpate koryguję picony i po sprawie. No przyznam się raz zrobiłem update oscama z wersji rozwojowej na jedną z ostatnich. Software jest tak stabilne ze nie potrzeby w nim grzebać.

 

Settingów nie edytuje bo mi sie nie chce. Ponadto to całkowicie bez sensu - to robota głupiego. Skanuje mam głęboko gdzieś ten cały śmietnik a tylko to co mnie interesuje przenoszę do ulubionych. Resztę [beep]u olewam. Proste wygodne i szybkie. Żadnego edytora settingów do tego celu nie trzeba. Chyba że chcesz zmieniać nazwy kanałów na listach ulubionych - wystarczą właściwe flagi i tylko raz zmieniłem nazwę kanału - tylko dla Eurosportu. . Ponowny skan (oprócz tego jest w tle też automatyczny) nie tknie mojej nazwy kanału.

Do backupu settingu też nie potrzebuję edytora - umiem posługiwać się FTP'em. Do zmiany nazwy kanału to wystarczy tylko vi - akurat go na tyle dobrze znam że jest to dla mnie najszybszy sposób edycji nazw kanałów i ich atrybutów.

 

Co do ceny.

Poczekam aż spadnie albo pojawi się klon. 4K nie jest dla mnie czymś potrzebnym że polecę kupię jeden z pierwszych na rynku. Onanistą sprzętowym nie jestem. Ba, jeśli procek nie pozwoli na odpalenie XBMC to w sumie mam gdzieś ten model.

 

4K czy nawet 8K nie zrobią z gniota/kiczu wybitnego dzieła. Dobrą jakość merytoryczną /artystyczna nawet w słabawym SD wolę od gniota w 1080p.

 

Zanim się ew zainreresuję to już będzie model 7080SE, jeśli nadal nie odpalę na nim XBMC to niedtety przynajmniej pojawić się musi 7080SE+ - po to by tanio kupić 7080SE. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdem ESATA raczej niesflas[beep]esz boxa tam podłącza się dyski zew i ja tak korzystam w środku niczego nie trzymam

 

Od zawsze w dreamach trzeba było podłączać pod router by pobrał sobie IPKA potem po przez www pakowac imaga w Vu+ nie trzeba nawet kompa włączać by sflashować porty USB w dreamie raczej służyły w celu podłączania albo dodatkowych dysków albo czytników albo dvd lub pamięci dla multiboot dlatego tyle osób pakuje HUBY ja tak mam i do tego huba cooler :P

 

Vu+ jest lepsze bo pakuje USB flas[beep]e imaga a po flashowaniu pakuje meoboota i następne image mało tego moge sobie zrobić backupa obecnego statu wszystko po wifi i bez kompa.

Ja mam boxa głowneo w innym pokoju i to łażenie odpinanie kabli .........

 

 

 

kopiowanie settingów czyli zajmowanie się nic nie robieniem po flashu jedynie wybór głowic i tyle reszta się sama robi kolejne zaoszczędzone sekundy :P

 

No niestety ja często wysyłam liste bo patafiany z BskyB im się nudzi no nie ma 2 tyg bez zmiany transponderów / sidów .

Nie skanuje w ogóle.Wole lorda Vhannibala.

Każdy ma własne podejście do settingów to nie podlega komentowaniu to jest tak jak z gustami muzycznymi każdy ma swój.

 

 

4k na razie jest dla nikogo. Właśnie zobaczyłem na wykazie że wszystkie testy zostały zakodowane do Nagry po co?

 

4k ogolnie to wole playerek zew który można podłączyć pod TV i oglądać wybrane materiały

 

nadchodzący dream to pierwszy model w 2015 ma być 4k pod rzekomo inna nazwą

 

na IDEALO.DE ceny znane jedynie co nie znane to jaki config

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdem ESATA raczej niesflas[beep]esz boxa

To nasz tylko tę jedyną metodę flashowania?

Komenda dd do nauki. Poznanie co to jest /dev/mtd i trochę myślenia koncepcyjnego.

 

tam podłącza się dyski zew i ja tak korzystam w środku niczego nie trzymam

Unikam choinki urządzeń dodatkowych podpinanyh do czegokolwiek. Ani to wygdone, ani tanie, ani niezawodne.

 

Od zawsze w dreamach trzeba było podłączać pod router by pobrał sobie IPKA

Wystarczy że jest katalogu / albo głównym, kanlugo pendrive w niektórych imege'ach.

A jak masz odpowiedni plugin to gdziekolwiek.

Raz dokonałem wyboru dodatków a potem się same aktualizują

 

potem po przez www pakowac imaga w Vu+ nie trzeba nawet kompa włączać by sflashować

Przy normalnym użytkowaniu robisz flashowanie raz na samy początku. Resztę potem załatwia Software Update.

Dla maniaków powstawały różnego rodzaju udogodnenia w kwestii multibootów i sporej liczby image'y. Również mały rozmiar flasha w niektórych modelach też nie jest problemem.

Żaden problem. Dla mnie te wodotryski to tylko zbędne zajęcie flasha/systemu plików.

Jak potrzebuje to zainstaluję. Denerwuje (eufemizm) mnie wywalanie 99% dodatków po zaintalowaniu image'a.

 

porty USB w dreamie raczej służyły w celu podłączania albo dodatkowych dysków albo czytników albo dvd

Po co więcej dysków? Od tego są NAS'y - oczywiście z macierzami bo zawartość cenniejsza od dysku. Pendrive nie gwarantuje pewności zapisu - najbardziej badziewne pamięci flash - dobre jedynie dal woluminów read-only. Karty SD niestety markety nie chcą sprowadzać kart z wear levelling..... Typowa karta SD przy systemie plików z /tmp / swapem pada nawet już po jednym dniu.

DVD kto jeszcze używa tego przeżytku jakim są płyty? Odtwarzasz plik z NAS'a na ktorym klient torrenta akurat ściągnął materiał.

Można nawet sobie dopisać skrypty, które z automatu dociągną Tobie nowe odcinki seriali jak się w tym lubujesz. Gdzie tu miejsce na płytę, pendrive itd...

Czytniki kart po co przy dreamie? Od czego jest LAN i topologia klient serwer wszelkich nowoczesnych softcamów?

 

Vu+ jest lepsze bo pakuje USB flas[beep]e imaga

Robię tor w sumie raz na b. dlugi czas. Chyba że mi się bardzo nudzi i chcę sie pobawić innymi....

 

a po flashowaniu pakuje meoboota

Potrzebny on do oglądania TV?

 

i następne image mało tego moge sobie zrobić backupa

ale po co nowe image? Przecież w zasadzie da sie skonfigurować każde tak by przy minimalnej liczbie dodaktów działao wsio OK. Pomijam jakieś patologie że szybciej sobie dostosujesz czyste OE2.0 od Dream Multimedia.

 

obecnego statu wszystko po wifi i bez kompa.

Ja mam boxa głowneo w innym pokoju i to łażenie odpinanie kabli .........

Linia poleceń z knsoli jest potęgą Jakiś emulator terminala potrzebny. Dla mnie zaleta. Nie wada. A tuner to może sobie nawet stać w innym mieście i jakoś nie widzę potrzeby biegać z kablami.

 

kopiowanie settingów czyli zajmowanie się nic nie robieniem po flashu jedynie wybór głowic i tyle reszta się sama robi kolejne zaoszczędzone sekundy :P

To ja decyduję co mam mieć na ulbionych a nie autor settigu To jes dla mojej wygody.

Kilka kliknięć z pilota by z ogólngo śmietnika (kóego się nie rusza, nie porządkuje, nie edytuje itd....) wstawić kanał doodpowiednieje lisy ulubionych.

 

No niestety ja często wysyłam liste bo patafiany z BskyB im się nudzi no nie ma 2 tyg bez zmiany transponderów / sidów .

Nie skanuje w ogóle.

Jaki problem usuwasz z ulubionych to już nie działa i wstawiasz nowo zeskanowane serwisy.

Wiele nowych serwisów już sie samo pewnie zeskanowało - z tych transponderów na których ostatnio oglądałeś kanały. W tle jest zawsze aktualizacja serwisów z odbieranego transpondera. Więc skanowanie to ma sens jedynie gdy dojdzie nowy transponder albo jakiś zmieni typ modulacji. Wystarczy tylko taki pojedyńczy transponder zeskanować i oczywiście koniecznie wyłączyć automaty na skanowanie BAT, NIT...b (Tak zrobilem gdy transponder ITI przeszedł z DVB-S na DVB-S2 - skan tylko jednego transpondera wg nowych parametrów i wsio sie zaktualizowało, na ulubionych też bo kanały nie zmienily np. swoich SID'ów ani typu serwisu - a zastosowana w E2 idea namespaces się doskonale sprawdziła). Kilak sekund i po kłopocie. A przy tradycyjnym tunerze z archaicznym podejściem do listy - skanowanie, edycja listy kanałó itd...

To takie proste i oczywiste sumie od czasów tunerów firmy Force. Trzeba tylko CAŁKOWICIE zarzucić patrzenie na listę pod katem typowych tunerów. Zapominamy też o numerach kanałów bo to archaizm sprzed ćwierćwiecza.

 

Wole lorda Vhannibala.

Moje upodobanie i preferencje nie będą zgodne z czyimiś. Proste. Ile kanałów oglądasz nawet sporadycznie? !00 - 200?

Po co mam wgrywać a każdym razem czyjś setting by go poprawiać? Robota glupiego.....

Jak bazujesz głównie na przekazach to w ogóle setiing jest czymś co nie istnieje dłużej niż kilka godzin. Ale to inna bajka.

 

Co do upodobań ja tylko podpowiadam jak sprawniej korzystać z listy kanałów. Pozornie dziwne ale jak zapomnisz całkowicie o tym ogólnym śmietniku i tylko będzie korzysta z ulubionych to okdryjesz że to takie względnie szybkie i proste gdy musisz dokonać zmian.

 

4k na razie jest dla nikogo. Właśnie zobaczyłem na wykazie że wszystkie testy zostały zakodowane do Nagry po co?

Po to by kasę zarobić na maniakach - onanistach sprzętowych. Tylko po to. 3D okazało się niewypałem więc teraz się będzie naciągać [beep]ów na 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz te posty coś właśnie odpowiedział świadcza o gustach że każdy po swojemu korzysta z boxa

tyle że wyszło na to że TYLKO w dreamach flas[beep]e po LANie image fo flasha no a potem multiboot

 

Mowisz unikasz choinki urządzeń no to weź teraz kogoś takiego jak osoba władająca językiem Germańskim która ma szeroki repertuar kart do wyboru i 2 czytniki to za mało więc sie pakuje HUBA + czytnik Smargo i spokój.

 

Tych co nazywasz maniakami to nie do końca maniakami tutaj chodzi o to że 1 tylko ogląda a drugi wnika a każdy image jest stabilny inaczej i jeden uwielbia taka graphe a drugi inna a trzeci lubi jak mu się świeci dodatkowo szeroki wybór caid z cyferkami

Wodotryski pewnie nie wiesz ale są wymagajacy userzy od pogody po IPTV IPLE TVN player po odtwarzanie 1080p itd moge bez końca ja jestem tutaj na nie bo wole zew pudło na Androidzie i mam to samo .

 

Settingi właśnie to skomentowałeś dokładnie tak jak ja sobie to wyobrażałem wiec tutaj nic nie muszę dodawać bo jest aż za dużo :D moge jedynie dodać że są tacy co koryzstają z pozycji albo skrajnych albo w ogóle z wiązki C beam

 

 

Co do Sky to wiesz tak jak mowiłem 5 sekund zestaw Vhannibal i mam gotowe :P

 

 

4k? pierwsze dekodery pojawią się poza Sky jeszcze gdzieś czytałem nie pamięta gdzie że będzie jakiś operator który od razu zacznie od 1 -2 kanałów 4k

będzie to zapewne to samo co w Korei w kalówce zapętlony kanał 4k i tyle.

Prawda jest taka żeby dostrzec 4k potrzebujemy TV od raczej minimum 60'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz te posty coś właśnie odpowiedział świadcza o gustach że każdy po swojemu korzysta z boxa

tyle że wyszło na to że TYLKO w dreamach flas[beep]e po LANie image fo flasha no a potem multiboot

Wydumany problem. Bo:

- robi się to praktycznie raz

- a jak nie możesz sie obejść bez przechodzenia pomiędzy image'ami wymyślono inne rozwiązania np. Barry Allen.

 

Mowisz unikasz choinki urządzeń no to weź teraz kogoś takiego jak osoba władająca językiem Germańskim która ma szeroki repertuar kart do wyboru i 2 czytniki to za mało więc sie pakuje HUBA + czytnik Smargo i spokój.

To powiedz mi skąd było takie parcie właśnie w Niemczech by softcama a raczej część jego serwerowa plus czytniki odpalano na popularnych u nich routerach? (Żeby było jaśniej nie chodzi mi o hopy gbox'a).

Po co choinka przy tunerze na wierzchu itd.... Cardserver i CAM komunikują się w architekturze klient serwer przez sieć.

Prosi się aby karty, czytniki upchnąć przy routerze albo przy NAS'ie, gdzieś to schowane (żona szybko przetłumaczy dlaczego :mrgreen: )

Pomijam oczywisty fakt że w Niemczech podobnie jak w innych krajach to tylko niewielka garstka zapaleńców będzie mieć więcej niż dwie karty.

 

Tych co nazywasz maniakami to nie do końca maniakami tutaj chodzi o to że 1 tylko ogląda a drugi wnika a każdy image jest stabilny inaczej i jeden uwielbia taka graphe a drugi inna a trzeci lubi jak mu się świeci dodatkowo szeroki wybór caid z cyferkami

- Poza dziwactwami publikowanymi na dziwnych forach to wiodące image są stabilne. Pomijam pakowanie jak leci wszystkiego co się da.... 99% procent problemów jakie mają ludzie rozwiązuje się prosto np. przez zrobienie linka do posiadanej biblioteki aby spełnić oczekiwanie konkretnej wersji .lib.

- Od tego są skiny, a jak juz to decydujesz się na jakiś mod Enigmy i heja. Potem tylko software update. Coś co sie tą drogą nie aktualizuje do nowego wydania (z pominięcie całkowicie nowej koncepcji) to sorry ale do kosza.....

- wybór CAID - po co? To po kiedgo grzyba np. twórcy oscama męczyli się z services i priorytetami?

 

Wodotryski pewnie nie wiesz ale są wymagajacy userzy od pogody po IPTV IPLE TVN player po odtwarzanie 1080p itd moge bez końca ja jestem tutaj na nie bo wole zew pudło na Androidzie i mam to samo .

Pomijając może OPenPLi , w zasadzie to do innym w czym problem zainstalować plugin? Nie działa jakieś "dzieło"

partacza - to przecież jest zrzut i widać czego brakuje plików biblioteczny pythona.

 

Settingi właśnie to skomentowałeś dokładnie tak jak ja sobie to wyobrażałem wiec tutaj nic nie muszę dodawać bo jest aż za dużo

I po wgraniu settingu jak zwykle, dopaowanie pod własny zestaw antenowy, znowu tworzenie ulubionych itd.... Każdy ma inny gust, - akurat preferencje kogoś tam z innego kraju nie muszą być moimi preferencjami. Dodatkowa bezsensowna praca powtarzana z uporem maniaka. Tylko to np. dla jednego nowego kanału. Nooo rewelka.

A wystarczy zajrzeć np. na kingofsat.net, zaktulizować tylko te istotne transpondery coś dodać i coś usunąć z ulubionych i po problemie.

 

:D moge jedynie dodać że są tacy co korzystają z pozycji albo skrajnych albo w ogóle z wiązki C beam

I co z tego ma dodatkowo wyniknąć. Bo wg mnie nic wględem tego co dla zestawu Hoitbird + Astra.

 

Co do Sky to wiesz tak jak mowiłem 5 sekund zestaw Vhannibal i mam gotowe :P

Jak w 5 sekund sobie ułoższych od zera tworzone ulubione z kilkudziesięciu pozycji, ponazywasz poprawnie kanały, to gratuluję. :brawo:

 

4k? pierwsze dekodery pojawią się poza Sky jeszcze gdzieś czytałem nie pamięta gdzie że będzie jakiś operator który od razu zacznie od 1 -2 kanałów 4k

będzie to zapewne to samo co w Korei w kalówce zapętlony kanał 4k i tyle.

Prawda jest taka żeby dostrzec 4k potrzebujemy TV od raczej minimum 60'

....I siedzieć prawe z nosem przy ekranie..... bo inaczej to nie zauważysz już dalszego wzrostu rozdzielczości ponad dobre HD (nie nasze polskie a'la Polsat.....) .

Jeden zapętlony kanał - łoooooł, no super oferta w sam raz po to by bezsensownie zmarnować kasę na super hiper bezużyteczny gadżet.

Będzie jakiś operator co zacznie..... Czyli już lecę kupić drogi TV (bo nowinka).... tylko po to by nie mieć nic do oglądania na nim w tym 4K.... Brzmi to wręcz komicznie. Jak będzie odpowiednio szeroka oferta by uzasadnić wywalani kasy to wtedy się zastanowię nad kupnem (i zrobi to większość konsumentów).

HD nie stało się jedynym standardem a tu już 4K.... Pomijając fakt że producenci zrobili sobie pełną wtopę z 3D.

HD już próbowano w Europie w 1992 roku - jako HD-MAC. Zrobiono promocję z przekazem itd. I co? I nic - zero popytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tych postach tym razem się zgadzam w 90% a ten 10 to nadal lista ale to już zostało wyjaśnione

 

4k już widze TV sa sprzedawane w 40' pogratulować jeśli ktoś widzi róznice miedzy 720p a 1080p w takiej Noweregii testy robią na TV 32' podzikękuje

 

 

pierwsze sklepy Dm7080HD już przyjmują pre order +- 10.10.14 ceny wahają się od ~618 euronów co daje cene typu prawie 2600 zeta i jak zaczniemy wachlować głowicami to wyjedzie kolo 3000 zeta.

Śmieszne bo niewiele się zmieniło ot co wprowadzili 1gbit sieciówkę dołożyli Ram i wieszka pojemność flasha usb 3.0 już jest standardem nadal brak kolorowego wyświetlacza no ale jest CI+

 

W DE owszem to i tak się będzie sprzedawać ciekawe jakie ceny dadzą w PL vu+ w Polsce dobrze się sprzedaje solo2 zdobyło zaufanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k już widze TV sa sprzedawane w 40' pogratulować jeśli ktoś widzi róznice miedzy 720p a 1080p w takiej Noweregii testy robią na TV 32' podzikękuje

32" - 40" Jest akurat na mieszkanie nasze w blokach - pokój 4 na 5 metrów. Otóż warunkiem komfortu oglądania jest kąt obserwacji. Za duży meczy wzrok - więcej ruchów gałka oczną, za mały - problem ze szczegółami. . 32" akurat 40" ciut za duże ale jeszcze nie aż tak. Większy ekran OK, ale dla wielkich pokoi.

Ekran nie musi być duży. 80" można mieć gdy podejdziesz bliżej ekran. Gdy 80" będziesz oglądał z dużej odległości będzie to samo co 22" w małym pokoju.

Ponadto jeszcze jeden problem Otóż wraz z wiekiem zawęża sie pole widzenia świadomego. co innego jak analizujesz demo obraz co innego gdy normalnie oglądasz. Ale uwaga to że świadomie nie zauważamy nie oznacza ze mózg nie rejestruje - najbardziej prymitywna część mózgu rejestruje szybko wszystko (pozwala na szybką odruchową reakcją na zagrożenie) ale kora mózgowa odrzuca te dane.

Obraz demo = film demo to jest specjalnie przygotowany (by pokazać tylko wybrane cechy a bardzo sprytnie ukryć wszelkie wady!!!!).

normalne oglądanie rządzi się nieco innymi prawami.

Dlatego wg mnie jest za wcześnie na 4K, pomijając fakt iż jest to tylko wodotrysk. co innego plakat, zdjęcie na A4 w czasopiśmie a co innego ruchomy obraz.

Nadal mamy wysoki udział SD, spora część upscalingu w HD a o rozdzielczości optyki kamer specjalnie się milczy (jest niższa od rozdzielczości matryc).

Jak jeszcze dodamy że liniowo przynajmniej dwukrotnie niższa jest rozdzielczość koloru (MPEG......) to ta wysoka rodzielczość jest bardziej bajerem...

Dlatego d. temu jak były jeszcze porządne przekazy na ywo D2-MAC (nieskażone MPEG'iem) to obraz jakościowo był odbierany jako bardziej szczegółowy od DVD dwuwarstwowego.

Próba wygenerowania popytu. Okaże się niewypałem jak 3D.

 

pierwsze sklepy Dm7080HD już przyjmują pre order +- 10.10.14 ceny wahają się od ~618 euronów co daje cene typu prawie 2600 zeta i jak zaczniemy wachlować głowicami to wyjedzie kolo 3000 zeta.

Czyli jak na nowinkę to nawet nie zaszaleli z ceną.

 

Śmieszne bo niewiele się zmieniło

Dla Ciebie niewiele ale wproceroze b. dużo. Magistrala o czterokrotnie większej przepustosowści.

 

ot co wprowadzili 1gbit sieciówkę

[/quopte]Z musu wnyikanaćego z bitrate dla 4K. Sęk w tym że domowy sprzęt sieciowy oznaczony jako 1Gbit ma z 1Gbit'em niewiele wspólnego.

Np. system plików sieciowy w Windows na 1Gbit jest niewypałem (SMB v.2 ).

 

dołożyli Ram i wieszka pojemność flasha usb 3.0 już jest standardem nadal brak kolorowego wyświetlacza no ale jest CI+

Bo po porostu mniejszych "kości" się nie produkuje.

USB 3.0 - ten sam powód co 1Gbit. Ale do nagrywania to jednak lepszym jest złącze eSATA. USB jeśli już to dla czytnika kart SD. Bowiem pendrive'u to się nadają do kosza na śmieci. Nie ma pendrive'ów z wear leveling. Karty SD owszem tak. Szybkość pendrive'ów - hmmmm przemilczę.

 

W DE owszem to i tak się będzie sprzedawać ciekawe jakie ceny dadzą w PL vu+ w Polsce dobrze się sprzedaje solo2 zdobyło zaufanie

Po prostu ceny spadną za jakiś czas. Obawiam się że popyt będzie znikomy. Od wielkości popytu zależy czy wejdą na rynek klony.

 

Nie bijmy piany o model 7080HD. Wolałbym aby wraz z nowymi wersjami dotychczaoswych modeli np. DM800SE2 DM zrobiło te udogodnienia jakie wprowadzili Chińczycy w swoich klonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie komentuje czyjegoś wzroku bo jak ja patrze na obraz w TV to patrze wszędzie raz oglądając telexpress na tvp1hd z tyłu maja włączone tv i był bloomberg tv i była informacja o nowym biznesie Carmeliusza Antoniusza pytanie jaki % telewidzów patrzyło w tamtego tv jednocześnie sluchajac prowadzącego Orłosia

 

ja mam podzielność uwagi oglądając mecz patrze wszędzie nawet na trybuny na banery reklamowe na obrońców bez piłki / jaki % telewidzów patrzy na kogoś innego poza piłkarzem z piłką

 

cena Dm7080HD rośnie już 690 eurosów ile w tym prawdy jeszcze nie wiadomo czekać na pre order trza ja tego boxa nie kupuje ale będę obserwować

 

1gbit to ~120mb/s na jak kopiuje dane po Nasie mam słaby dysk stary jakis seagate 160GB z przed oj 5 lat mimo to daje radę i osiągam nawet 70mb/s wiadomo dysk stary a sieciówka w Nasie 1gbit

 

 

USB 2.0 oferuje 480mbit co powinno dawać 60mb/s ale nie daje ale to nie powinno ograniczać nagrywania materiałow HD z satki niestety na dreamach 800 musiałem podłaczyć esata bo nagrywanie po USB sprawiało problemy .

 

Dreambox był wielki ale już nie jest jedynie dla usera nie wymagającego ja już podziękuje rebooty 2-3 minutowe niewidoczne wyświetlacze i flashowanie po DHCP

 

teraz to można porównać jak BMW do Mitsubishi jeśli chodzi o wymianę opon w Mitsubishi 200/400 zeta w BWM nawet nie pytaj bo marka i trza płacić.

 

Do dziś oryginał 7020HD jest droższy niż Duo2 a 800se nadal się cena nie zmieniła a większość woli albo klona albo solo2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuje czyjegoś wzroku bo jak ja patrze na obraz w TV to patrze wszędzie

Jak specjalnie chcesz to zrobić to tak. Normalnie tak nie jest. Od tego są wręcz porostackie testy - który wyniki mogą niedowiarkom pokazać, że większości nie widzisz a jedynie mózg Tobie podpowiada. Taki power saving w wydaniu biologicznym

 

raz oglądając telexpress na tvp1hd z tyłu maja włączone tv i był bloomberg tv i była informacja o nowym biznesie Carmeliusza Antoniusza pytanie jaki % telewidzów patrzyło w tamtego tv jednocześnie sluchajac prowadzącego Orłosia

Bo chciałeś to zobaczyć, odszukałeś i zobaczyłeś. A przy okazji znaczną większość innych szczegółów nie dostrzegłeś.

 

ja mam podzielność uwagi oglądając mecz patrze wszędzie nawet na trybuny na banery reklamowe na obrońców bez piłki / jaki % telewidzów patrzy na kogoś innego poza piłkarzem z piłką

Dość proste testy to boleśnie zweryfikują. Wszystkim jedynie się wydaje, że mają podzielna uwagę. Im bardziej są o tym przekonani tym wiekszą pomyłkę popełniają. Sam się przekonałem....

 

1gbit to ~120mb/s na jak kopiuje dane po Nasie mam słaby dysk stary jakis seagate 160GB z przed oj 5 lat mimo to daje radę i osiągam nawet 70mb/s wiadomo dysk stary a sieciówka w Nasie 1gbit

Coś ściemniasz.... Ethernet i TCP/IP pozwalają na maks 80% wydajności pasma. Czyli 1Gbit - da co najwyżej 800Mbit/s dla pakietów a to jeszcze nie są dane użytkowe. Pakiet ma trochę swoich własnych danych. W przypadku TCP dochodza jeszcze dodatkowe pakiety potwierdzające transmisję. UDP nie ma tego narzutu.

Podajesz ze niby sporo ponad teoretycznego 95% pasma idzie na Twoje dane. Ciekawe....

Pomijam fakt iż na najniższej warstwie nie można stosować przelicznika 1 bajt - 8 bitów. Zazwyczaj jest to bliżej 10 bitów.

 

 

USB 2.0 oferuje 480mbit co powinno dawać 60mb/s ale nie daje ale to nie powinno ograniczać nagrywania materiałow HD z satki niestety na dreamach 800 musiałem podłaczyć esata bo nagrywanie po USB sprawiało problemy .

Powinno nie znaczy że musi to jedno, po drugie jest jeszcze narzut na obsługę protokołów, systemów plików itd...

USB jest podpięte do jakiejś magistrali/portu. W specyfikacji procesora masz na pewno podane ile naprawdę można wyciagnąć.

 

Dreambox był wielki ale już nie jest jedynie dla usera nie wymagającego ja już podziękuje rebooty 2-3 minutowe niewidoczne wyświetlacze i flashowanie po DHCP

Ależ ja jestem wymagający, wymagam urządzenia bezobsługowego (podłącz, zainstaluj, uruchom i zapomnij. Bez spędzania niepotrzebnie czasu nad jakimiś durnymi instalacjami różnych image'y, pluginów (w 90% zb,ednych). Wyleczyłem się się już dawno.

No ale według Ciebie to mało wymagający user....

 

Co do kwestii wielkości - najbardziej liczy się wsparcie producenta dla programistów. Niestety tego najcześciej brak u innych producentów, którzy myślą że wystarczy jedynie hasło linux. Przypomnieć przypadek IPBox'a?

 

Wyświetlacz, no OK ale chyba telewizji nie oglądasz na wyświetlaczu tunera? Ja z niego nie korzystam. Może go nie być bo jest zbędny.

Rebooty, hmmm kiedy to ja ostatnio rebootowałem tuner - hmm nie pamiętam. Aaaaaa był reboot z musu bo zdechło zasianie na osiedlu.

 

Flashowanie po DHCP - no cóż brak wiedzy. DHCP nie jest w ogóle potrzebne - jedynie raz by wpisać do SSL'a stały adres IP. Potem już stały adres i oczywiście nie potrzeba aplikacji DreamUp by zainstalować nowe image. Nawet nie potrzeba kabelka USB...

 

teraz to można porównać jak BMW do Mitsubishi jeśli chodzi o wymianę opon w Mitsubishi 200/400 zeta w BWM nawet nie pytaj bo marka i trza płacić.

Płaci sie akurat za coś innego w przypadku dreambox'ów. Ja mam zamiar korzystacćze stabilnego i dopracowanego firmware'u. Nie rajcuje mni3 poświęcanie większości wolnego czasu na walkę z niedoróbami, wersjami pre-alpha bo producentowi nie zależy na współpracy z programistami.

Ma działać bez rebootów i innych zbędnych ceregieli. Non-stop nawet kilka miesięcy pod rząd. I tka u mnie jest i to w przypadku klona.

 

Do dziś oryginał 7020HD jest droższy niż Duo2 a 800se nadal się cena nie zmieniła a większość woli albo klona albo solo2.

 

Klon tak, jak wiesz co kupujesz. Ponadto pod nazwą SunRay jest zmodyfikowany względem oryginalenego. Nie poszli w tym samym kierunku co producent Dreamboxów ale w innym wg mnie praktyczniejszym.

 

Jak dla mnie Duo nie jest alternatywą - na takiej, lecz o nazwie IPBox9000HD się przejechałem (jak ja się potem cieszyłem ,ze znalazłem [beep]a który to dziwactwo odkupił ode mnie oczywiście za mniej niż 50% wartości). Ew. rozważam GigaBlue choć niestety jeszcze nie ma XBMC na niego - czyli na razie i tak w odstawkę.

 

Jak już tak wychwalasz Solo..... Jak z głowicami do tego tunera, nie ma problemów?

Twój solo2 da rade odbierać DVB-S2 z SR bliskim 45Msym/s ? Tak z ciekawości zapytam. Bo to jest obejście problemu ogładania BBC w Polsce.

Bo w przpadku mojego klona Chińczycy zadbali o ciut lepszą głowicę - z nowym chipsetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mowie o tym że ten dream 800 o którym ja mowie nie jest podłączony do głównego routera jest podłaczony w ogóle w innym pokoju

zapytaj osoby co mają więcej niż parter w domu ile traca czasu na odpinanie kabli przenoszenie boxa i w ogóle. Znam takie osoby co głowne routery NASy i inne trzymaja na zapleczach albo w kotłowniach gdzie jest temp średnia i co łazić tylko po to by zrobić flasha bo trzeba zmienić coś bo operator sobie nagle wymyślił. A nie każdy ma kable rj45 w ścianach.

 

dlatego wole pakowanie imaga po USB bez wyłączania bez odpinania tu takie boxy jak Vu+ jak inne Ipboxy itd są góra

 

Co do głowicy SOLo2 nie wiele powiem mam kontakt tylko z 1 arabem który mieszka w DE i ma tylko 3 pozycje sat tak usytuowany zasięg miał problem tylko z 1 transponderem który już i tak został zastąpiony innym

owszem zmieniał image testował konwertery ale szczęście się do niego uśmichneło bo SKy DE zmieniło parametry i nagle zaczęło działać

 

nie wiem jak sprawa z głowicami dual w Duo2 bo tak jak mówiłem znajomek kupil 2tyg wcześniej ode mnie i na nic nie narzeka więc ja coraz bardziej się zastanawiam nad także zestawem 1x dual i 1 dvb-t by mieć i to i to jedyny minus to to że duale się bardziej grzeją ale głownie jak są obok siebie inna sprawa jak jest tylko sztuk 1.

 

żaden box nie ma problemu z 45 mowa o BBC z 24 west? tam trzeba odpalic zpatchowany setting + oscam ymod ale tutaj sobie o tym nie pogadamy poza tym mnie kompletnie nie interesuja BBC za wyjątkiem tego co jest w nc+ i te programy przyrodnicze np Paul w Indii.

 

Cena Duo2 spada i spadać będzie i już wiem czemu :)

to sobie postanowiłem przesunąć zakup o 1 miesiąc w przód ktoregoś tam listopada.

 

XMBC mnie ze tak powiem nie interesi jest za bardzo "przemultimedialozowany" wole poczekać na mniejsze TV z Androidem i wole przystawki z Androidem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mowie o tym że ten dream 800 o którym ja mowie nie jest podłączony do głównego routera jest podłaczony w ogóle w innym pokoju

zapytaj osoby co mają więcej niż parter w domu ile traca czasu na odpinanie kabli przenoszenie boxa i w ogóle. Znam takie osoby co głowne routery NASy i inne trzymaja na zapleczach albo w kotłowniach gdzie jest temp średnia i co łazić tylko po to by zrobić flasha bo trzeba zmienić coś bo operator sobie nagle wymyślił. A nie każdy ma kable rj45 w ścianach.

Przepraszam, ale RAZ Wgrywasz firmware. I po kłopocie. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby aby to robić co pewien czas.

Nie musisz mieć kabelek RJ45, jest USB więc wsadzasz dongle'a WiFi. Zaraz po instalacji image'a (wystarczy standardowy, oficjalny!!!!) pakujesz paczkę z driver'ami. Potem możesz raz na kwartał (i tak za często) zrobić sobie updat'e. Nie ma żadnej potrzeby aby zmieniać, image, przebootowywać pomiędzy różnymi image'ami.

 

dlatego wole pakowanie imaga po USB bez wyłączania bez odpinania tu takie boxy jak Vu+ jak inne Ipboxy itd są góra

Przecież to robi się tylko RAZ!!!. Potem tylko i wyłącznie update via menu.

Wytłumacz konkretnie po co masz zmieniać (regularnie) image?

 

Co do głowicy SOLo2 nie wiele powiem mam kontakt tylko z 1 arabem który mieszka w DE i ma tylko 3 pozycje sat tak usytuowany zasięg miał problem tylko z 1 transponderem który już i tak został zastąpiony innym

owszem zmieniał image testował konwertery ale szczęście się do niego uśmichneło bo SKy DE zmieniło parametry i nagle zaczęło działać

Czyli możliwość odbioru warunkowa. Może zadziała.

 

żaden box nie ma problemu z 45 mowa o BBC z 24 west?

Otóż mają, przeważająca większość wyprodukowanych głowic DVB-S2 ma ograniczenie SR do 30 - 31Msym/s w trybie DVB-S2 (co nie przeszdkasza im mieć SR do około 45MSym/s dla trybu DVB-S).

 

 

to sobie postanowiłem przesunąć zakup o 1 miesiąc w przód ktoregoś tam listopada.

Kupowanie przez Bożym Narodzeniem to jak dla mnie [beep]stwo. Poczekaj do połowy stycznia.

 

wole poczekać na mniejsze TV z Androidem i wole przystawki z Androidem .

Mnie coś z 99.9% funkcjami zbędnymi oraz pseudodźwiękiem generowanym jako szum z PWM z wyjścia binarnego zasilanego z napięcia "zabrudzonego" wszelkiej maści zkałóceniami mnie nie rajcuje. Nie po to mamy cyfrowe media by wracać do odstępu sygnał/szum z przeciętnego magnetofonu be systemów redukcji szumów.....

Żadna z popularnych przystawek z Androidem nie posiada przetwornika audio DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że ty mogłbyś w ogóle nie flashowac swojego boxa i nie mieć żadnych multibootów a mi to potrzebne po co po to by działało image z lutego a image z listopada się różni i nie korzystam z WIFI tylko transmitery.

 

Nie uznaje update via menu .

 

 

To 24 west i tak mnie nieinteresi bo nieinteresi mnie BBC więc nic nie powiem ale poszukam sobie tej sytuacji z wysokim SR bo wiem że coś z Rosjii nadaje z wysokim SR

 

Tu nie chodzi o zakupy czy przed czy po świętach tylko obserwuje sytuacje że Vu+ vs Dm7080HD sytuacja jest taka że za szybko zrobili tego drugiego a sprzedaż lepsza jest tego pierwszego

 

obecna różnica cenowa to już 150zeta wzgledem tego co było wrzesień 2013 a różnica miedzy listopadem a styczniem to może być 10-20zeta czyli kwestia kuriera :)

 

Tyle że ja tutaj mowie o przystawce podłączonej pod HDMI dla serwisów VOD tyle :) skoro mamy tyle TV i każdemu brakuje po 1 appce

 

zresztą każde stereo jest lepsze od innych DTS disc szkod formatu SACD

 

śmieje się z tych co słyszą różnice między 5.1 a 7.1 :) skoro w tym kraju Blu Ray polskie wydanie jest nawet spierniczane albo tylko DVD istnieje

znałem gościa co potrafił zrobić lepsze nagłośnienie w pokoju niż w sali kinowej przynajmniej nikt nie szeleści workiem czy puszkami

 

 

Dream 7080 przesunięty na grudzień typowa terminologia Dream Multimedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uznaje update via menu .

:shock:

Że co? Podaj powód?

 

sytuacja jest taka że za szybko zrobili tego drugiego a sprzedaż lepsza jest tego pierwszego

Bo ta większa rozdzielczość nie ma żadnej wartości. Rynek a raczej popyt jak widać skutecznie zweryfikował.

Ta "rewolucja HD" zaoferowała przy okazji coś bardziej wartośćiowego wg kupujących - płaski telewizor. To była większa wartość niż hade.

Klapa 3D pokazała to dobitnie. Z przereklamowanym 4K będzie praktycznie tak samo.

 

Tyle że ja tutaj mowie o przystawce podłączonej pod HDMI dla serwisów VOD tyle :) skoro mamy tyle TV i każdemu brakuje po 1 appce

[/quotw]

Jakiej brakuje aplikacji?

Kto każe kupować TV z [beep]ianym SmartTV? Jak sie nabrali na nieudolną namiastkę internetu (chyba że uważaja internet jedynie za rownoważnik facebook'a) to samo sobie są winni.

 

zresztą każde stereo jest lepsze od innych DTS disc szkod formatu SACD

Formatu SACD nie szkoda jeśli przy okazji tzw masteringu tnie się masakrycznie jakość. Począwszy od zaniżania dynamiki kompresorami, przresterowywania dźwięku przy okazji "wyciągania sopranu" którego nie ma, oraz powszechnego wydawania nagrania z dziadowskiego nagrania MPEG1 Layer2 (stosunkowo proste aplikacje audio to skutecznie demaskują....). Dlaczego największa wartością wśród edycji CD cieszą sie wydania nieremasterowane? Ba nawet górą są nagrania cyfrowe 24/96 z winyli. No cóż jeśli wyznacznikiem obecnej oceny jakości dźwięku i realizacji nagrania jest fakt odsłuchu na brzęczyku w smarftfonie i odtwarzania z empetrzy......

Obecne wydania mające dynamikę nagrania mniejsza od 20dB?

No ale jaka "muzyka" to taka "jakość" techniczna nagrania.

 

śmieje się z tych co słyszą różnice między 5.1 a 7.1 :)

Bo inne efekty zostały dołożone. :mrgreen:

 

znałem gościa co potrafił zrobić lepsze nagłośnienie w pokoju niż w sali kinowej

Obecnie "spece od dźwięku" nie potrafią zapewnieć dobrej jakości.

No ale jak już od kilku dekad psuto systematycznie głośniki - zaniżając drastycznie ich efektywność.

Kiepskawa skuteczność głośników 93dB i moc 2 * 1,3W skutecznie zapraszały straż miejską po mandacik za zakłócanie spokoju (dwa piętra niżej....).

 

przynajmniej nikt nie szeleści workiem czy puszkami

Ale odbiór filmu to czasem wymaga obecności widowni. Chyba ze to "paw" oparty tylko i wyłącznie na kilku prymitywnych efektach.....

 

Dream 7080 przesunięty na grudzień typowa terminologia Dream Multimedia

Brak popytu. Wysondowali rynek i jak widać odkryli że nie ma sensu tego produkować. Liczą jeszcze na kilku onanistów sprzętowych, którzy sobie prezent zrobią na gwiazdkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa 3D pokazała to dobitnie. Z przereklamowanym 4K będzie praktycznie tak samo.

3D to już fakt. Umarło. 4K to pokazano - prawie, jak na wystawach - że takie coś w ogóle istnieje. A czy zaistnieje? Zbyt długo to się ciągnie, by się ziściło.

Powiem tak, to są takie próby badania technologii i rynku przez producentów. Wszak ostatecznie zawsze mają i mieć będą dopowiedzenia sami nadawcy. Bo bez nich to tak, jak bez prądu. A ci ostatni do tego tak się nie palą.

Idziemy dalej. Teraz mamy zakrzywione telewizory. I co z tego wynika...

Są bo są. A gdzie po drodze zagubione prawdziwe HD i dźwięk 5.1!

I niby wszytko "gra". Przepraszam nie gra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d umarło tylko droga satelitarna w kablówkach nie koniecznie polskich nadal jest serwowane

w kinach to wiecej 3d jak 2d

na blu ray czesto 2 wydania i najpierw 3d

 

ja jak obadam w pełni swoje materiały 3d to wtedy zadecyduje sam czy mi to potrzebne czy oleje

 

4k? powiem tak wole SD takie jak w nowej wersji Alternatywy a HD wystarczy mi takie jak SKY Hiszpanie też maja dobre

 

4k i tak nikt nie rozpozna na TV mniejszym niż 58-65 to i tak się pojawi

 

patrząc na sytuacje z Dm7080 śmiem twiierdzić że prototyp się pojawi na Anga 2015 a SKy ich wyprzedzi bo już było mówione że bedzie wdrożony nie tylko 4k ale HEVC w dekoderach SKy wieć ich mogą wyprzedzić.

 

4k nie jest wcale nowością film Baraka zobacz który rok był krecony a był kręcony w 8k http://barakathefilm.com/index-flash.html jest to niemy film ale zdjęcia zabiają i takie coś mogliby serwować na sprzęcie 4k a nie jakieś żałosne Caniony Colorado

 

Oraz to http://www.sony.pl/pro/article/digital- ... ra-article

 

ogólnie są to dwie pozycje z doskonałymi efektami nie tylko obrazu ale także dźwięku i jeśli to się pojawi jako Blu Ray 4k to ja sobie to zapodam ale tylko jak będzie w HEVCu

 

 

10627693-1355475221-275323.jpg

 

obie pozycje nadają się do testu głośników w domach ala 5.1 ala 7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d umarło tylko droga satelitarna w kablówkach nie koniecznie polskich nadal jest serwowane

w kinach to wiecej 3d jak 2d

na blu ray czesto 2 wydania i najpierw 3d

Próbuje się jeszcze podtrzymywać trupa.

Gdyby było rzeczywista akceptacja tego 3D miałby praktycznie codziennie jakąś emisje 3D i to nie tylko na kanałach premium.

Kina - nieliczne resztki kin z prawdziwego zdarzenia, które jednak są nakierowane na specyficzny repertuar i widownię, oraz zorientowane na masówkę w postaci multipleksów głównie lokalizowanych obok hipermarketów. Te drugie muszą konkurować tanim efekciarstwem z innymi atrakcjami w centrach handlowych.

Multipleksy często są własnością koncernów medialnych, które utopiły kasę w 3D. Jakoś trzeba zamortyzować zakupiony sprzęt.

Co z tego że są wydania na płytach - jak w sklepach już praktycznie nie widać telewizorów 3D. Dość dawno temu zlikwidowano ekspozycje 3D - powód - nie wygenerowało to popytu.

 

i tak nikt nie rozpozna na TV mniejszym niż 58-65 to i tak się pojawi

Przekątna nie ma nic do tego ale kąt widzenia. Niestety za duży męczy albo zmusza wzrok do olewania skrajnych porcji ekranu.

 

a SKy ich wyprzedzi bo już było mówione że bedzie wdrożony nie tylko 4k ale HEVC w dekoderach SKy wieć ich mogą wyprzedzić.

W czym wyprzedzi? w dedykowanym sprzęcie z bardzo ograniczonymi możliwościami? Za darmo dadzą abonentom? Zejdź na ziemię.

Weż pod uwagę jeszcze koszt emisji materiału 4K. A oferta FTA plus konkurencja HD+ jest silna w Niemczech.

 

4k nie jest wcale nowością film Baraka zobacz który rok był krecony a był kręcony w 8k http://barakathefilm.com/index-flash.html jest to niemy film ale zdjęcia zabiają i takie coś mogliby serwować na sprzęcie 4k a nie jakieś żałosne Caniony Colorado

Dla celów reklamy ma być jedynie prostacki efekt ktróy da się wmówić laikom. No i jeszcze nie może być to film bo opłaty za prawa autorskie zabiłyby sens promocji.

 

i jeśli to się pojawi jako Blu Ray 4k to ja sobie to zapodam ale tylko jak będzie w HEVCu

Tylko dla jednego filmu kupisz drogi sprzęt? Widać masz za dużo monety, na= którą nie musisz pracować.

A jak z walorami artystycznymi tegoż filmu. Coś wybitnego czy typowa masówka - "paw".

 

obie pozycje nadają się do testu głośników w domach ala 5.1 ala 7.1

Hmmmmm...... Odważne stwierdzenie albo jesteś ignorantem w kwestii nagłośnienia.

Weź oblicz długość fali np. dla 80Hz i porównaj z wymiarami pokojów gdzie sie ustawia takie "kina domowe". Potem trochę pomyśl. Podpowiem np. zjawisko fali stojącej. To w kwestii subwoofera. A reszta hmmm kierunkowość to tym lepiej zauważalna im wyższa częstotliwość. Obecnie 30-parolatek już nie słyszy praktycznie nic powyżej 10-11 kHz. Maniak słuchawek - nawet jeszcze niżej kończy mu się zakres słyszenia w tym wieku. Efekt - uwzględniając czułość ucha to środkowa cześć pasma jest istotna dla kierunkowości. Ponadto im wyższa częstotliwości tym trudniej zapewnić szeroki kąt promieniowania dźwięku z przetwornika.

Próba robienia efektu kierunkowości dla pasma 150 - 500Hz w typowych mieszkaniach jest skazana na porażkę.

Jeszcze co pokój z TV i kinem domowym nie jest pustym pokojem tylko do odsłuchu i oglądania. Wszelkie znajdujące się meble oraz okna, drzwi znacząco psują efekt końcowy. Jak myślisz dlaczego kiedyś kwadrofonia poległa na samy jej starcie.

Na koniec, czy miałeś kiedykolwiek okazje posłuchać starego radia z lat 50-tych z tzw dźwiękiem 3D (z polskich żaden, z DDR'ówka np. Beethoven, Stradivari, z RFN'u - górne modele Nordmende, Saby, Grundiga.....)? Oczywiście emisja UKF dobrej jakości (o którą b. trudno z racji mody na minimalną dynamikę dźwięku jak panuje w mediach komercyjnych). Jedne kanał a efekt potrafi być zaskakujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

widzę że @t154san posprzątany a txty o długości fal to już w ogóle jeszcze niech mi rozłoży na czynniki jak odbieramy obraz i do której warswty siatkówki oka trafia który kolor i która cześć jest bardziej wrażliwa na kolor oliwkowy

 

przyprostokątka równa kątowi osi padani koloru słonecznego równa się :brawo:

 

 

A wracają do Dreama 7080HD to już ponad 3 tyś ale coraz wiecej jeśli chodzi o image

 

nie jestem zainteresowany o 1000zł za dużo :lol2:

 

 

pozdrawiam właścicieli tego boxa i może ktoś by tutaj się wypowiedział :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje temat tego boxa od początku ale z tygodnia na tydzień utwierdzam się w przekonaniu że będą to tak jak w przypadku 7020HD obiecanki-cacanki. Jak na tą chwilę to tylko cena rośnie nic poza tym. Zaczekam, postoję rok lub dwa 7020HD jeszcze da radę pociągnąć pomimo że już niemal bez wsparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model 7020HD wsparcie niemal zerowe a 7020HD to tylko odnowione 7020HD i odpowiedź w kierunku 7020hd no bo co sieciówka gigabit wydajniejszy procek i większy romaziar Ram + flash i całość w takich samych prawie gabarytach no jednak 7080 jest wiekszy rozmiarami ale żeby 1000zł wiecej w tej cenie to 4k z HEVC powinien być już wtedy człek by pomyslał i kto wie ale wieloletni zwolennik dreamów powiedział że to już nie ten sam dream co czasy 800 czy 8000 i że ten projekt może polec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ostatnim modelem tej marki godnym polecenia był 8000. Kolejne nie mówię że się nie nadają ale jak dla mnie przerost formy nad treścią. Ok trzy tysiące mogę zapłacić ale nie za to co siedzi w 7080hd taki kierunek dziwny obrali że chyba klientów będzie im ubywac niż w przybywać. Śmieszą mnie opinie innych użytkowników że klocek ten zarezerwowany jest nie dla tradycyjnych użytkowników bo wymaga wiedzy - g.... prawda każdy sobie z tym boxem poradzi ale nie każdy jest tak durnie zapatrzony w tą markę że zapłaci każde pieniądze tym bardziej że np 7020hd ma mankamenty które nie zdarzają się odbiornikom za 450-700zl (pilot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mówił pewien użyszkodnik ale zapewne go znasz więc nie bede tutaj mówił o kim mowa

 

potwierdza te słowa że czasy dream multimedii minęły a 7080 czeka taki sam los jak 7020

 

a tym czasem DUO2 już po 1699zł poczekam 2 miesiące i będzie po 1500zł jednak na razie się wstrzymuje z wiadomego względu ale mamy już właściwe miejsce do komentarzy. Co do ceny to tutaj dream 7080 odpada

 

ale coś mi się wydaje że Vu szykuje jakieś cudeńko na czerwiec 2015 z HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę jeszcze słowo o 7020HD to chyba jedyny model z ich stajni który miał tak krótki support. Tak więc nasuwa się pytanie po jaką [beep]kę wersje V1 czy V2 ? może V8 jeszcze wydadzą :lol2: Tłumaczony brak wsparcia dla 7020 z powodu rozwoju 7080 niech sobie w dziurkę w nosie włożą

Powodem tak podyktowanej ceny 7080 może być tylko to że model ten to edycja limitowana :lol2: - tak to sobie tłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...