Skocz do zawartości

Inverto 7000


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wersje 1.3 ostatnia kompilacja chyba 183 o ile pamietam.Jak wygladaja u Ciebie opisy w EPG na kanalach Polsatu tzn. Puls czy AXN ?U mnie jest tylko poczatek opisu a reszta ucieta.Na poprzedniej wersji (tez 1.3 ale nie tej finalnej) opisy były prawidłowe ale bez polskich czcionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa sprawa.Dzisiaj pojawilo sie nowe oprogramowanie do Inverto ale EPG bez zmian.

Przy jakiejś wersji przez kilka dni miałem tygodniowe EPG na Cyfrze.Na 3 pierwsze dni było normalną czcionką a na kolejne drukowaną (tak zdaje się odbierają Mediasaty).Nawet działało jakiś czas na Eurosporcie.Ale to była chyba jakaś wersja beta 1.3 o ile pamietam.

Możesz napisac coś wiecej na temat tych różnych wersji softu ?Tzn. skąd je można zdobyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj takze zaladowalem najnowsza wersje softu do tego tunera i zauwazylem problem z zapamietywaniem zmian w kolejnosci kanalow. Po takiej zmianie odbiornik teoretycznie je zapamietuje (rowniez po ponownym uruchomieniu nowe ustawienia sa zapamietane), jednak po wykonaniu wyszukiwania kanalow, cala kolejnosc powraca do stanu poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak to mówią mozna kupic dobry mozna kupić tani.Jeśli ktos chce sprzęt z dwoma tunerami,mozliwością nagrywania dwóch i ogladania trzeciego kanału,bezproblemowego odbioru EPG Cyfry to bedzie zadowolony z Inverto.Na allegro są zdaje sie po okolo 1300 zł.Nie wiem czy to jest drogo czy nie ale napewno wart jest tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam zamiar kupić dekoder z HDD do CP (po przeczytaniu forum GI kandydatura GI 9000 legła w gruzach) i w związku z tym parę pytań:

1. jak wam to działa z CP?

2. jak z głośnością wentylatorka?

3. jak z głośnością HDD?

5. jak z zawieszaniem się tunerka?

7. czy nagrywanie z wykorzystaniem Timera działa bezproblemowo?

9. czy dysk ciągle chodzi, czy można go uśpić?

13. czy Lemon 070PVR to to samo co Inverto 7000, tylko różnią się obudową?

14. czytałem, że tunery GI9000 mają problemy z dyskami większymi niż 120GB, jak jest z Inverto/Lemon?

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

-- EDIT

4. ma 2xUSB, do aktualizacji służy RS232, do czego jest więc USB, czyżby można było zgrywać/wgrywać filmy/zdjęcia/muzykę na i z dysku? (znalazłem, że zdjęcia/muzykę można, a nagrane programy zgrywa się w formacie TS)

6. czy LNB Out służy do wysyłania sygnału do innego tunera? (znalazłem, że tak)

8. czy jest Timeshift? (znalazłem, że tak)

10. możecie podać jakąś dobrą stronę z update'ami softu (znalazłem: http://www.ftacom.com), może także jakąś z forum (en/pl) (znalazłem jakąś holenderską, ale nie hablam w tym języku)

11. wyczytałem na tym forum, że ten tuner nie obsługuje dwustrumieniowości, prawda to?, bo kiedyś pewnie albo CP wprowadzi takie moduły, albo dokupię sobie C+, albo inna rewolucja będzie :D(znalazłem, że obsługuje dwustrumieniowość)

12. soft automatycznie z Astry się ściąga? jeżeli tak, to będę się jednak musiał zaopatrzyć w drugi konwerter i przełącznik, ehh, no chyba że podłączę go do PC :D(wolę podłączyć do PC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2/3. Ujdzie

5. Nie widziałem odbiornika, który się nie zawiesza :P Czasami złapie zwiechę, ale dość stabilny - nie jest źle.

7. Póki co OK, ale to sprawa softu - łatwo mogą coś przy upgrade programiści jeszcze coś poprawić, lub popsuć

9. Niewiem :P Przy jakiejś okazji zerknę ;)

13. Tak - ten sam soft, działa tak samo

14. Max. 160 GB Zapewnić dobre chłodzenie!

 

PS: Z GI9000 to nie prawda z tym dyskiem - nawet do 400 GB, zresztą mamy przecież na sklepie w zestawie z HDD 250 GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część poszło na PW a reszta tutaj;)

 

Nie jest prawdą że maxymalny dysk to 160 GB.Dysk 250 chodzi bezproblemowo.W maju minie rok jak go zakupiłem i nie zanotowalem żadnej zwiechy w sensie ze tuner nie reaguje.Kiedyś nie zginela mi grafika (cały czas się wyświetlała) ale tuner normalnie działał i reagował na pilota.Pomogł reset poprzez tylny wyłacznik.

Strony z softami to :http://www.bombeeck.nl/Service/Inverto/index.html,http://www.invertoforum.de/index.php,,http://www.satellietplein.nl/satplazaforum/upload/forum.php

niestety nie sa to polskojęzyczne strony.

Obszerny wątek jest na forum DVB.Jeśli rozważasz zakup GI to poczytaj sobie o problemach na forum http://www.sat.pl/forum/ a zaraz odechce ci się zakupu tego sprzetu.

 

Narazie jedynym mankamentem Inverto jest dość wolny transfer po usb.

LNB Out nie do konca jest typowa przelotką.To jest tuner dwugłowicowy który można uzywac w roznych konfiguracjach łacząc wzajemnie wyjścia z wyjściem tunerów w zalezności od instalacji antenowej.

Plusami sa pełne EPG dla Cyfry,bezproblemowe nagrywanie dwóch i oglądanie trzeciej audycji z dysku/kanału do wyboru,obsługa napisów,nagrywanie wszystkich strumieni audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam, Panowie, za pomoc. Decyzja zapadła, Inverto albo Lemon :D, będę rzucał monetą, aczkolwiek Inverto ma bardziej "profesjonalny" design.

Co do GI 9000, to najpierw byłem na to zdecydowany, już chciałem zamawiać, ale trafiłem na forum GI, poczytałem tematy i się przeraziłem. Wygląda mi to na coś w stylu "n", wypuszczają nieprzetestowany produkt, a potem użytkownicy są testerami. Ja rozumiem, że produkt wychodzi do sprzedaży i wszystko w nim działa jak należy, a na podstawie uwag użytkowników dodawane są nowe "ficzery", ale żeby testować coś na użytkownikach, którzy jeszcze za to płacą, hmm. Ale to zaczyna być off topic, dlatego koniec. Dzięki jeszcze raz.

 

BTW. Będę miał kolejny powód, żeby w salonie zainstalować klimatyzację, bo jak te lato będzie równie gorące co poprzednie, to boję się o chłodzenie sprzętu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa pytanka:

1. Bufor. Czy polega to na tym, że dysk ciągle nagrywa program, żeby zawsze można było przewinąć wstecz o np. 2 minuty)? Jeżeli tak, to jaki bufor jest w tych tunerach (pewnie kwestia softu).

2. Jak jest z przechodzeniem uprawnień w CP, jak jest z upgrade'ami softo dla modułu CP? Działa bez zastrzeżeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie idzie wszystko jak po maśle. Pismo z Polsatu już przyszło, że do końca miesiąca będzie sygnał, a potem starego Thomsona trzeba odesłać. Za 2 tygodnie kupuję moduł i zamawiam tunerek. Kwestia tylko taka, jak to jest z gwarancją. Ponoć ustawowo zagwarantowane jest 24 miesiące, a zarówno na Allegro, jak i w Hollexie jest informacja, że gwarancja wynosi 12 miesięcy. Jak to jest w końcu z tymi gwarancjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się więc może, jak to jest z tą ustawową gwarancją 24-miesięczną. Jak sprzęt się zwali między 12 a 24 miesiącem, to co z takim tunerem robić? Na Wiejską się wtedy udać? :D Tak się pytam, bo znając swoje szczęście, to może coś mi się takiego przydarzyć. Lat temu 3 telewizor 2 miesiące po okresie gwarancji zrobił bach, 2 lata temu to samo z pralką, a niecały rok temu lodówka, ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie idzie wszystko jak po maśle. Pismo z Polsatu już przyszło, że do końca miesiąca będzie sygnał, a potem starego Thomsona trzeba odesłać. Za 2 tygodnie kupuję moduł i zamawiam tunerek. Kwestia tylko taka, jak to jest z gwarancją. Ponoć ustawowo zagwarantowane jest 24 miesiące, a zarówno na Allegro, jak i w Hollexie jest informacja, że gwarancja wynosi 12 miesięcy. Jak to jest w końcu z tymi gwarancjami?

Gwarancja jest dobrowolnie dawana przez producenta.

natomiast niezgodność towaru z umową jest prawem ustawowym. I tutaj nasze ustawowe prawo ma 24 miesiące. Odpowiedzialny za produkt w tym wypadku jest sprzedawca, który ma obowiązek naprawienia, usunięcia wady lub twymiany towaru w przypadku niezgodności z umową. W tym, że przez pierwsze 3 (albo 6) miesięcy domniemywa się, że niezgodność towaru istniała w chwili zakupu towaru. Natomiast po 3 (albo 6-nie pamiętam) obowiązek udowodnienia spoczywa na kupującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy przy użyciu modułu CP można jednocześnie oglądać i nagrywać inny kanał? Bo słyszałem że do C+, trzeba mieć specjalny dwustrumieniowy Aston 2.x.

 

I jak ma wyglądać podłączenie tunera do satelity, aby można było zrealizować tę funkcję - poprzez podwójny konwerter i dwa kable do tunera, czy wystarczy pojedynczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...