Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeczytałem i sporo się dowiedziałem, zabrakło mi kilku informacji :

1. Szybkość przełączania kanałów - kodowanych i niekodowanych ? W porównaniu do innych odbiorników tej klasy ?

2. Jakość obrazu w porównaniu do innych odbiorników tej klasy

3. Głośność twardego dysku - pochwaliliście że włącza się tylko wtedy gdy trzeba i jest ciszej; ale jak to wygląda gdy już działa - czytałem na jakimś niemieckim forum, że dysk jest dosyć głośny

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. FTA poniżej 1 sek, kodowane zależne od modułu. Cyfra na Astonie nie więcej niż 4 sek., ale już na module od Cyfry+ nawet dwa razy tyle na kanałach HD.

2. Ciężko ocenić - to bardziej subiektywne wrażenie - jest zbliżnony do reszty

3. Gdy startuje słychać charakterystyczny trzask, później szum pracy. Testowany był egzemplarz z dyskiem 160 GB i ten był faktycznie dość głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dziękuję za info i -jeżeli mogę - proponowałbym aby te informacje stały się elementem wszystkich recenzji odbiorników. Myślę, że będą przydatne dla wszystkich...

Przy okazji czy mógłbym poprosić Redakcję i użytkowników odbiorników HD o porównanie odbiorników HD dostępnych na rynku pod kątem jakości obrazu i właśnie szybkości przełączania kanałów. Planuję zakup takiego właśnie odbiornika i interesują mnie najbardziej te parametry. I o ile jakość obrazu jest subiektywna to czas przełączania jak najbardziej obiektywny :-)

A ja strasznie lubię "biegać" po kanałach i używany obecnie dekoder (Cyfra-Strong) denerwuje mnie swoją powolnością...

Pozdrawiam w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak dla informacji napiszę że aktualizacja softu do Technisata HDS2 z 6 grudnia 2007 wnosi jedną zasadniczą poprawkę a mianowicie w przypadku modułu CP można już wpisać pin na kanale Dla abonentów i CNN.

Soft można pobrać bezpośrednio z satelity Astra 19,2E lub ze strony http://www.technisat.com i załadować go jeśli ze strony za pomocą pamięci usb lub poprzez kabel rs232.

Dodam jeszcze że do tego odbiornika nie stosuje się kabla szeregowego z przeplotem typu nulmodem tylko tzw. przedłużacz rs232.

Mam jeszcze jedną prośbę do moderatorów - jeśli to możliwe dobrze było by aby tematy poświęcone Technisatowi były w jednym miejscu - teraz część jest w dziale Humax, GoldenInterstar a część w dziale Inne odbiorniki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę do moderatorów - jeśli to możliwe dobrze było by aby tematy poświęcone Technisatowi były w jednym miejscu - teraz część jest w dziale Humax, GoldenInterstar a część w dziale Inne odbiorniki.

 

Zrobione ;)

 

Co do czytania - tego nie wiem - po prostu jesteśmy w kontakcie i natychmiast przygotowano poprawkę ;) Będzie o tym w styczniowym SK 1/2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest jedna bardzo istotna zmiana, acz nie wiem czy w sofice 6 czy 7 (nie zauważyłem). Dorzucono nową opcje skalowania obrazu - scratch. To był bardzo poważny bug TechniSata, nie było opcji poprawnego rozciągania sygnału 4/3 na full screen przy ustawieniu telewizora 16/9. Zawsze się robił overscreen (przy opcju zoom koszmarny), a teraz nareszcie zaczęło działać poprawnie. Niestety nie ma tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. To jest nadal kompletnie skopane bo rozciąga obraz w sytuacji gdy sygnał oryginalny ma proporcje 16/9 Osobiście nominuje to więc w kategorii "najdziwniejszy bug w historii dekoderów satelitarnych" Wiele już widziałem dekoderów, ale takiej bzdury dawno nie. Może by SatKurier by im na to zwrócił uwagę, bo osobiście dostałem ataku śmiechu jak mi scratchował sygnał na NG HD. Masakra...

Druga BARDZO istotna zmiana to opcje koloru na wyjściu HDMI, dodane full range niesie widoczną poprawę jakości obrazu na części telewizorów.

Niestety...

- Nadal bez sensu działa guzik EPG. Po naciśnięciu wchodzi aktualna pozycja, ale nie wyświetla do niej pełnego opisu, Mamy więc OGROMNE okno, a w nim tylko tytuł i nic. Dopiero trzeba nacisnąć np zielony guzik, żeby się program wyświetlił.

- Nadal straszy w "spolonizowanym sofcie" Picture settings" zamiast "ustawienia obrazu".

- Wydaje mi się, że jest też problem z updatem softu. Na moje oko co by się nie wybrało jako źródło softu z satelity (Żródło 1 czy 2) zawsze wchodzi źródło 1. Jak się zapewne domyślacie Źródło 2 ma duża lepszą jakości sygnału. A swoja drogą nie pojmuje czemu nie można robić updatu przez internet, skoro tuner ma port sieciowy i łączy się z siecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nadal bez sensu działa guzik EPG. Po naciśnięciu wchodzi aktualna pozycja, ale nie wyświetla do niej pełnego opisu, Mamy więc OGROMNE okno, a w nim tylko tytuł i nic. Dopiero trzeba nacisnąć np zielony guzik, żeby się program wyświetlił.

 

Raczej się nie zmieni bo to samo jest w Technisatcie MF4 i chyba było od początku jego istnienia ^^, według mnie jest to dość wygodne oglądać co leci na całej serii kanałów. Ale mogli by połączyć to z podglądem listy (ta lista która się pojawia po naciśnięciu OK)

 

- Nadal straszy w "spolonizowanym sofcie" Picture settings" zamiast "ustawienia obrazu".

 

No na nic nie poradzę ;p w MF4 jest "Ustawienia Audio/Video"

 

- Wydaje mi się, że jest też problem z updatem softu. Na moje oko co by się nie wybrało jako źródło softu z satelity (Żródło 1 czy 2) zawsze wchodzi źródło 1. Jak się zapewne domyślacie Źródło 2 ma duża lepszą jakości sygnału. A swoja drogą nie pojmuje czemu nie można robić updatu przez internet, skoro tuner ma port sieciowy i łączy się z siecią.

 

Internet jest raczej głównie do dyspozycji MHP ^^ ale w sumie mogli by je wykorzystać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nadal bez sensu działa guzik EPG. Po naciśnięciu wchodzi aktualna pozycja, ale nie wyświetla do niej pełnego opisu, Mamy więc OGROMNE okno, a w nim tylko tytuł i nic. Dopiero trzeba nacisnąć np zielony guzik, żeby się program wyświetlił.

 

Co do pełnego opisu programu to dostępny jest zarówno z EPG jak i bezpośrednio bez wchodzenia do menu pod klawiszem (i)Info.

 

W opcji:

Ustawienia - Dziennik programów - Kategoria początkowa

zmień programy na przegląd

 

Ogólnie warto w Dzienniku programów wybrać kanały które chcie się mieć w EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od birate, rozdzielczości etc. Zakładając, że to jest kompresja MPEG2 i warunki "idealne", to 160Gb dysk jest w stanie pomieścić około 60 godzin nagrania. Taki wynik uzyskałbyś na zewnętrznej nagrywarce przy zapisie bez ekstra kompresji. Na dekoderze teoretycznie powinno być więcej, ale w praktyce to jest trudne do określenia. Zaryzykuje jednak tezę, że około 60 godzin sygnału SD nie jest odległe od prawdy. Przy HD to już w ogóle trudno powiedzieć - nie podejmuje się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy tego tunera korzystających z połączenia z telewizorem przez HDMI:

Czy komuś działa funkcja ustawienia rozdzielczości na wyjściu HDMI "automatyczny" z waszym konkretnym TV i jeśli tak to z jakim? Chodzi mi tu również o to czy Wasz TV z kolei na swym wejściu HDMI rozpoznaje rozdzielczość automatycznie? Mój Sharp LC-46XL2E nie rozpoznaje i pojawia się komunikat o błędzie. Muszę więc ustawiać w Technisacie na sztywno np. 1080i, ale wtedy mój TV wszystkie sygnały (w tym SD) w zakresie dostępnych opcji ustawień ekranu traktuje jak HD (a więc tylko piksel na piksel i pełny). Dopiero obniżenie w Technisacie rozdzielczości na wyściu HDMI do 576p, daje mi pełen zakres opcji skalowania ekranu na telewizorze (4:3, 16:9, 14:9, panoramiczny itd). Mimo, że Technisat po ostatniej aktualizacji ma więcej opcji skalowania ekranu na wyjściu, to wszystkie one mnie nie satysfakcjonują bo nienawidzę czarnych pasów po bokach (oryginalny, optymalny), albo przy pełnym rozszerzeniu (full zoom) dół i góra wyjeżdżają poza ekran, albo przy "stretch" obraz jest zbyt zniekształcony. W tej sytuacji aby oglądać większość kanałów bez bocznych pasów mam ustawioną w Technisacie rozdzielczość na HDMI 576p i obraz "normalny", a w telewizorze "panoramiczny". Wtedy tylko czasami jak coś ciekawego leci na kanałach HD to przełączam na 1080i. Czy jest jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma i nie będzie. To jest niemożliwe. Albo skaluje obraz telewizor, albo dekoder. Problem leży w sofcie Technisata. Mówią mi na forum, że marudzę, ale mam bezpośrednie porównanie do Topfielda 7700HSCI. Topfield ma różne przypadłości (na czele z zupełnie niesłownymi ludźmi z supportu - poczytajcie sobie niemieckie forum to sie ubawicie), ale skalowanie ma dobrze zrobione. Za to co jest w tej chwili w Technisacie to jest jedna wielka porażka. Za każdym razem jak widzę, jak Technisat skaluje obraz na kanałach, które są nadawane w 16/9 HD to ogarnia mnie pusty śmiech. Przedtem mnie to tylko śmieszyło teraz to pomału zaczyna mnie to irytować :evil:

 

Przyglądałem się też jak bardzo jest skopana obsługa modułów wielostrumieniowych. Bardzo. Niestety na Aston Crypcie 2.18 nie działa zarówno nagrywanie dwóch szyfrowanych kanałów jak i PIP. W skrócie to nic nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Przyglądałem się też jak bardzo jest skopana obsługa modułów wielostrumieniowych. Bardzo. Niestety na Aston Crypcie 2.18 nie działa zarówno nagrywanie dwóch szyfrowanych kanałów jak i PIP. W skrócie to nic nie działa :(

 

Nie słyszałem do tej pory o jakimkolwiek tunerze sat - podwójnym, który by umożliwiał oglądanie i jednoczesne nagrywanie dwóch kanałów zakodowanych. Mam Astona hehe dwustrumieniowego od samego początku tj. od wersji 2.0, a teraz 2.18 i ta rzekoma dwustrumieniowość nie działała ani na Humaxie PVR8000, ani na Technisacie. Nie ma co wierzyć w reklamy różnych firm o nagrywaniu i oglądaniu kilku kanałów rownocześnie. Dotyczy to tylko jednego kodowanego i pozostałych niekodowanych. Sprawę w swoim czasie wyjaśniałem bezpośrednio u Astona we Francji i u Humaxa w Korei (tak!) i niestety nie potwierdzili możliwości podwójnego dekodowania na dostępnych tunerach. Problem jest chyba w tym, że podwójny tuner to mało, potrzebny jest prawdziwy podwójny dekoder, a Aston 2.18 nim nie jest!

Jeśli chodzi o nowy tuner Humaxa iCord, który ma rzekomo umożliwiać oglądanie i nagrywanie kilku kanałów jednocześnie, to przedstawiciel Humaxa w Polsce wyjaśnil mi, że dotyczy to tylko kanałów niekodowanych (kto je nagrywa? :) ), i że z Astonem 2.18 możliwe będzie tylko oglądanie kodowanego programu w przypadku nagrywania niekodowanych lub nagrywania kodowanego w formie zakodowanej. Wtedy nagrania z kanałów Cyfry+ już nie obejrzyć po zmianie kodów na przełomie miesiąca :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zatem Technisat da możliwość wyboru, czy nagrywany kanał kodowany ma być nagrany w formie zakodowanej czy nie. W takim przypadku (tak ma to rozwiązane m.in. wspomniany przeze mnie Golden Interstar) możliwe jest nagrywanie jednego zakodowanego kanału i oglądanie innego nadawanego z innego transpondera.

Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba jest nieprawda. Tym "nieistniejacym" tunerem jest Inverto 7700. Wedle mojej wiedzy tam można nagrywać 2 programy, a oglądać trzeci! To chyba jednak nie jest wina Astona. Inna rzecz, że Inverto deszyfruje materiału już na dysku - zapisuje strumień kodowany. Nie do końca wiadomo jak to z Astonem działa - ale jednak działa. Z Technisatem nic działa... Sprawa jest niestety prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zatem Technisat da możliwość wyboru, czy nagrywany kanał kodowany ma być nagrany w formie zakodowanej czy nie. W takim przypadku (tak ma to rozwiązane m.in. wspomniany przeze mnie Golden Interstar) możliwe jest nagrywanie jednego zakodowanego kanału i oglądanie innego nadawanego z innego transpondera.

Tylko tyle i aż tyle.

Zgadzam się i uważam, że brak opcji nagrywania w formie zakodowanej to niedoróbka tego tunera. Powinien być wybór. Choc z drugiej strony pamietam ile nagrań straciłem na Humaxie gdy nagrałem coś z Cyfry+ w jednym miesiącu (w formie zakodowanej) i próbowałem to odtworzyć w miesiącu następnym po zmianie kodów. Niestety widziałem tylko ciemność.

 

A to chyba jest nieprawda. Tym "nieistniejacym" tunerem jest Inverto 7700. Wedle mojej wiedzy tam można nagrywać 2 programy, a oglądać trzeci! To chyba jednak nie jest wina Astona. Inna rzecz, że Inverto deszyfruje materiału już na dysku - zapisuje strumień kodowany. Nie do końca wiadomo jak to z Astonem działa - ale jednak działa. Z Technisatem nic działa... Sprawa jest niestety prosta.
Nie ma innej możliwości jak to, ze Inverto nagrywa w formie zakodowanej i odkodowuje podczas odtwarzania. Dlatego można nagrywać i oglądać dwa zakodowane kanały jednocześnie. Aby to sprawdzić wystarczy wyjąć kartę i spróbowac odtworzyć nagrany program.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że w Technisacie to nie działa. Btw Inverto sam odkodowuje nagrania jak jest w standbay, nie masz jak stracić nagrań.

W Technisacie to sprawa jest b. skomplikowana. Teoretycznie soft miał być przygotowany także do współpracy z dwoma modułami np. Aston - pisał o tym Sat-Kurier, ale to też nie działa. Sprawdzali. Tak jak napisałem powyżej to w sumie w tym zakresie to po prostu nic nie działa.

W Technisacie podoba mi się sposób organizacji list ulubionych (przesuwanie całych bloków), dobrze wyglądające menu ekranowe i możliwość korzystania z MTV Unlimited na ich karcie, ale jak na tak drogi tuner to na razie stan softu jest średni:

- błędy w skalowaniu obrazu,

- ułomna funkcjonalność nagrywania,

- praktycznie nie wykorzystywany port ethernet (coś dopiero robią, najnowszy soft zaczyna mieć pozycje związane z tym ).

 

P.S. Rozmawiałem z kolegą mającym Inverto. On rzeczywiście potwierdza, że w zakresie dekodowania dwu strumieni winny jest Aston. Ponoć temat na ich forach dyskusyjnych wałkowany, zwyczajnie soft Astona jest skopany a nowa wersja nigdy nie poswatała (mimo zapowiedzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego jesteś tak uprzedzony do Technisata, no i niestety nie masz racji. Właśnie go przetestowałem z dwoma modułami i 2 kartami cardsplittera SmartWi + kartą Cyfry+ i wszystko działa tzn można oglądać zakodowany i jednocześnie nagrywać kanał zakodowany w formie odkodowanej! Jak możesz więc pisać, że nic nie działa? Tuner ten poza praktycznie tylko dwiema niedoróbkami: brakiem opcji nagrywania w formie kodowanej i nie działającym ze wszystkimi telewizorami automatycznym trybem rozpoznawania rozdzielczości na HDMI jest znakomity. Chciałbym, żeby inne sat tunery miały tyle opcji skalowania ekranu, co ten. Tak rewelacyjnego obrazu z tunera SAT przez HDMI nie widziałem nigdzie (po ostatniej zmianie softu i wprowadzeniu opcji "extended colour space" na HDMI). "Ułomna funkcjonalność nagrywania"? Nagrywarka na dysk twardy w porównaniu do innych nagrywarek, z którymi miałem do czynienia lub tymi u znajomych jest świetna. Bardzo łatwo się ją obsługuje, zarówno przy ręcznym programowaniu jak i przez EPG. Odtwarzanie można łatwo w każdej chwili przerwać przełączając się na inny kanał i wrócić do tego samego miejsca, w którym sie przerwało w sposób prosty i bez szukania. Fajny jest podgląd w postaci okienka gdy włączy się listę kanałów. EPG działa w zależności od tego jak nadają na poszczegówlnych kanałach, a więc nawet do 7 dni. Bardzo łatwy tryb dostępu do opisu bieżącej i następnej audycji przyciskiem "i". Są polskie czcionki. Po skonfigurowaniu "Dziennika" masz dostęp do EPG zbiorczego listy kanałów tak ja masz je poukładane na liście ulubionej. Na wyświetlaczu tunera pokazują się nazwy kanałów i opisy gdy zostaną włączone, czego żaden inny tuner nie oferuje. Naprawdę nie przesadzaj bo pomyślę, że jesteś sprzedawcą Inverto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...