Skocz do zawartości

AB CRYPTOBOX 650HD PVR


zibi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tomek6680t

Dzięki za info odnośnie tego softu,będę czekał na rezultaty testów.Chociaż ten ,który ja mam 1.09.13836_patch całkiem nieźle daje sobie radę,za wyjątkiem kilku incydentów jest ok. Nie ma żadnej pixelozy (dyskusja wyżej) a antenę sam ustawiałem bez żadnych mierników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Podłączyłem pendrive 128GB pod ten dekoder i nagrywa bez problemu, lecz jak przełącze kanał to oglądać mogę tylko kilkanaście programów, mimo, iż mam doprowadzone dwa kable antenowe i sygnał na nich jest... Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malizna0

 

To jest cytat z innego wątku ,ale pewne opisy powinny rozjaśnić Twoje pytania

 

Czy zastosowanie przelotki umożliwi mi nagrywanie jednego programu podczas gdy jednocześnie będę mógł oglądać drugi, z dowolnego transpondera?

 

Zanim dam odpowiedź najpierw wyłożę w czym jest problem.

 

Otóż tuner steruje konwerterem. Dla wyklarowania przyjmijmy że mamy antenę tylko na jednego satelitę

Konwerter jest przełączany w jeden z czterech trybów:

Pasmo dolne tj LOF niskie 9750 MHz (standard dla pasma Ku), polaryzacja V

Pasmo dolne tj LOF niskie 9750 MHz (standard dla pasma Ku), polaryzacja H

Pasmo górne tj LOF wysokie 1060 MHz (standard dla pasma Ku), polaryzacja V

Pasmo górne tj LOF wysokie 1060 MHz (standard dla pasma Ku), polaryzacja H

 

Głowica ma jeden demodulator czyli może odbierać sygnał tylko z jednego transpondera. (cały multipleks, czyli wszystkie kanały z danego transpondera są demodulowane przez demodulator w głowicy)

 

No to teraz analiza.

Mamy jedną głowicę i jeden konwerter.

Możemy odebrać w danej chwili sygnał tylko z jednego transpondera. Ten najsilniejszy warunek ograniczający wyznacza co możemy. Czyli potencjalnie możemy jednocześnie oglądać/nagrywać/strumieniować wszystkie kanały z jednego transpondera. Limitem jest tylko wydolność hardware'u tunera oraz limity narzuca moduł CAM + karta.

Strumieniowanie (czyli przekazywanie program np. do urządzenia mobilnego - WebTV, VLC ) w sumie niczym się nie różni od nagrywania. Oglądając jedne program można w tym czasie nagrywać każdy z pozostałych nadawanych na tym samym transponderze - w zasadzie każdy jednocześnie, czyli jak są nadawane 4 kanały TV to może jeden oglądać i pozostałe 3 jednocześnie nagrywać. O ile wydoli hardware z demultipleksowaniem (rozdziałem sygnału z transpondera/multipleksu na poszczególne kanały) oraz nie będzie limitów w systemie kodowania (liczba strumieni w module CAM, ograniczenia CI+ czy licznik ECM na karta Nagra MA).

 

Mamy dwie głowice i jeden konwerter.

Dwie głowice oznaczają ze możemy jednocześnie demodulować sygnały z dwóch różnych transponderów. Jednakże. pojawi się problem z przełączeniem konwertera na jeden z trybów opisanych wyżej. Czyli możemy jednocześnie oglądać /nagrywać / strumieniować programy z dwóch różnych transponderów z tego samego satelity ale pod warunkiem tej samej polaryzacji i tego samego podzakresu pasma Ku. Tylko jedna głowica ma władzę na konwerterem. W przypadku Enigmy 2 masz wybór priorytetu w decydowaniu co ma rządzić konwerterem/ Pierwsza opcja to oglądanie. Czyli oglądany kanał wymusza ograniczenie dla nagrywanych. Priorytet nagrani oznacza że nagrywanie decyduje o przełączeniu się na transponder - czyli wyboru trybu pracy konwertera. Enigma 2 pyta się jeszcze użytkownika i pozwala zmienić decyzję użytkownikowi, jak nie doczeka się reakcji - robi to co wynika z priorytetu.

 

Mamy dwie głowice i dwa konwertery.

Przypadek jak wyżej ale znika ograniczenie z trybem pracy konwertera. Każda z głowic ma swobodę z wyborem trybu pracy konwertera. Czyli możesz jednocześnie oglądać / nagrywać / strumieniować z dwóch dowolnych transponderów z jednego satelity. W kwestii priorytetu. Oglądamy kanał z transpondera ,a zaczyna się nagranie z transpondera B - OK no problem, Po pewnym czasie zaczyna się nagranie z transpondera C. Gdy priorytet ma nagrywanie znika obsługa transpondera A!~. Czyli oglądany kanał z transpondera A z niego przestaje być dostępny. Gdy priorytet ma oglądanie - to niestety kolejnego nagrania nie da się zrealizować (transponder niedostępny) - ale je kolejne nagranie jest z któregoś z transponderów A i B to nie ma przeszkód.

 

Więcej głowic wystarczy podążać wg powyższych tłumaczeń.

 

No a jak mamy DiSEQC to co? Dwie pierwsze opcje - no problem jeden konwerter to jedna pozycja satelitarna!

A jak dwa konwertery?

Trzecia opcja oznacza że możemy oglądać / nagrywać/ strumieniować jednocześnie kanały z dowolnych dwóch transponderów z tego samego satelity albo za dwóch transponderów na dwóch różnych satelitach. Jednakże jak mamy obrotnicę to niestety drugi warunek nie obowiązuje - wszystko jedynie z tego samego satelity (stąd przy DiSEQC jest wyróżnienie czy mamy obrotnicę!).

 

 

Mam nadzieję że wytłumaczyłem.

 

Jak ktoś ma inną wyobraźnię to może sobie każdy konwerter przedstawić jako źródło z wyborem 1 z 4 opcji odbioru zaś głowicę jako jedną możliwość odbioru. Albo mamy dwie kreseczki albo jedną przy dwóch głowicach zależnie od liczby konwerterów.

 

 

P.S. Wybór LOF pozwala na wybór podzakresu pasma Ku. Głowica tunera w zakresie `950 - ~2150 (2200) MHz - czyli szerokość odbieranego pasma to około 1200 - 1250 MHz.

Pasmo Ku to 10700 - 12750 MHz czyli szerokość pasma 2050 MHz - więcej niż szerokość odbieranego pasma przez głowicę., Stąd konieczność zmiany częstotliwości heterodyny (oscylatora) w konwerterze. Obecnie dla pasma Ku są produkowane konwertery z dwoma LOF - 9750 MHz i 10600 MHz.

Pierwsze LOF pozwala na odbiór części pasma Ku od 10700 do 11900 (11950) MHz [bo 11900 - 9750 = 2150, a 10700 - 9750 = 950]. Drugie (górne LOF) pozwala na odbiór cześci pasma Ku od 11550 do 12750 Mhz [11550 - 10600 = 950 .......]. Oprogramowanie tunerów zazwyczaj narzuca częstotliwość 11700 MHz jako sztywny warunek wyboru LOF (ale np. Mediasaty Cyfry+ już nie! jak najpierw skanuje dolne pasmo to górne LOF jest od 11550 to 12750 zaś dolne od 10700 do 11550 - ale to inna bajka - wynikająca z koncepcji skanowania satelity w pierwotnym ich oprogramowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

zakupiłem ten dekoder- Cryptobox 650 HD- jakieś dwa tygodnie temu...i...szlak mnie trafia.... :oops:

 

Korzystam z platformy nc+ , mam kartę po cyfrze czyli cameleon...mam też splitter...

- po włożeniu w czytnik często nie widzi karty...trzeba czynność powtarzać kilka razy, aż zaskoczy.....

- po wyłączeniu prądu...(częste wichury) - znowu trzeba inicjować...wkładać kilka razy kartę, ąż zaskoczy...

- Przy przełączaniu kanałów częsta pixeloza, zatrzymanie obrazu, komunikat kanał zakodowany lub stopklatka...a dźwięk leci normalnie...

 

Dekoder kupiłem w znanej firmie....soft majowy...

 

Drugi dekoder pace 500gb chodzi jak należy......a ten wynalazek doprowadza mnie do szału - a był kupiony do salonu jako dekoder główny.. :oops: .

 

Jak sobie poradziliście z takimi problemami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaproponowano mi zamiast GM ten tunek i mam kilka pytań:

czy jest podgląd uprawnień do nc+ .?

czy wspólpracuje z kartą nc+ oraz modułem polsatu CI+ , jednocześnie?

wiem ze na innych tunkach wyskakuje bląd:

''w twojej ofercie nie ma tego kanału ''mimo ze kanał świeci z nc+

czy są jakieś aktualizacje oprog. w sieci czy na stronce firmy?

rozumiem że ten blind scan jest dla 2 platform do ściągnięcia z netu?

ile czasu tuner sie włącza po odpalenie na pilocie(inne i 40s)odpalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i da się z tym żyć przy zwykłym oglądaniu tv ale chcąc zaprogramować nagrywanie na kilka dni a do tego na różnych kanałach, można stracić dużo zdrowia.

Mogę zrozumieć jakieś luki w EPG, czy powolne wczytywanie ale na kilku kanałach (i to nie arabskich czy chińskich) EPG w ogóle nie działa np. Comedy Central HD, Paramount HD, Adventure HD i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziwna sprawa: od wczoraj miałem zakodowane wszystkie kanały z transpondera 12188 V (na innych tunerach działały cały czas), przeskanowałem ponownie transponder, ale nic to nie dało. Dopiero jak usunąłem te kanały i ponownie przeskanowałem transponder to zadziałało.

Czym to może być spowodowane i czy istnieje na tym tunerze jakiś sposób nadpisania kanałów bez ich usuwania, jest to dość kłopotliwe w takiej sytuacji, bo trzeba te kanały znowu poustawiać na swoich pozycjach na liście itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jestem szczęśliwym - nieszczęśliwym posiadaczem cryptoboxa 650 od kilku dni. Oto garść uwag. Zacznę od początku. Pudełko w porządku. Odbiornik i pilot ani szczególnie ładne ani szczególnie brzydkie (rzecz gustu). Podłączam. Skanuję. Wkładam kartę (spliter). Wszystko jest OK. Działa. Zanim zacznę porządkować, wbrew "prawu Murphego" ("jeśli wszystko inne zawiedzie sięgnij po instrukcję"), sięgam po instrukcję.

Szok. Polska instrukcja wydana niechlujnie (sprawia wrażenie kiepskiej odbitki ksero), zdjęcia lewdwo czytelne (dotyczy to także porządnie wydanych instrukcji w innych językach), tłumaczenie niechlujne (pomijam literówki; żeby zrozumieć sens niektórych sformułowań sięgam do wersji angielskiej). Tyle, że instrukcja jest mało przydatna i sprowadza się do opisu tego co widać na ekranie; porządkuje kwestie dostępu do poszczególnych funkcji, ale słowem nie wspomina o skutkach okreslonych działań (przykład: ustawienia PVR, tryb nagrania: "Wybieramy format nagrania" i  dalej: Czas(minut): "wybieramy czas nagrania między: 30,60,90,120 minut. Z innej beczki: menu blokowania i odblokowywania: "1) postępujemy tak samo jak poprzednio używając żółtego przycisku zablokuj" - skąd laik może widzieć czy ma nagrać w TS czy w PS? I o co chodzi z czasem nagrania (można domniemywać, posiłkując się wersją nagielską, że chodzi o maksymalny czas nagrywania), co osiągniemy blokując program?). Powie ktoś, że się czepiam. Być może, ale instrukcja obsługi powinna umożliwić, także laikowi, dokonywania świadomych wyborów, a przede wszystkim powinna być zrozumiała i jednoznaczna.

Pilot. Działa jak działa. Jednak większośc wywołanych funkcji odwołuje się przyciskiem "Exit", zamiast - jak w przypadku EPG - kolejnym przyciśnięciem tego samego przycisku. Pewnie to rzecz przyzwyczajenia, ale dla mnie irytujące - palce biegają po klawiaturze i szukają tego ESC.

O braku AXN White pisali inni. Nie znalazłem sposobu żeby go "ujawnić" (opcji ręcznego wprowadzenia nie ma).

O karcie dostępu blokującej się przy wyłączeniu/włączeniu zasilania lub przy "reboocie" (a ten występuje zawsze po wybraniu opcji "głębokiego czuwania", które - jak domniemuję - pozwala oszczędzać pobór prądu) wspominali inni, więc tylko problem sygnalizuję.

O EPG i jego brakch pisali inni. Dla mnie wkur...., wkurzające jest także i to, że oglądając jeden kanał nie można sprawdzić oferty innych kanałów (poza tymi z jednego transpondera - chyba). Czyli oglądamy program X, czekamy dwie, trzy minuty zanim załaduje EPG dla tego kanału. Uff. Mamy. Co jest nadawane na sąsiednim kanale Y? Nie wiadomo - "Brak EPG". Wchodzimy na kanał Y. Czekamy dwie trzy minuty. Jest. Huraa! Zaraz zaraz a co to było na kanale X? Nie wiadomo. Brak EPG. Wchodzimy ponownie na kanał X. Czekamy dwie trzy minuty...

Nagrywanie na zewnętrzny dysk. OK można nagrać. Spróbujcie jednak nagrać dwa następujące po sobie programy. Zapewne okaże się (próbowałem trzykrotnie z tym samym efektem), że końcówka pierwszego nagrania (z kilkunasto/kilkudziesięcio sekundową przerwą) znajdzie się w nagraniu nr dwa, a program nr dwa zostanie skrócony o czas zapisu końcówki programu nr jeden. W porządku. Nagraliśmy film fab. i "coś" (nie sąsiadowały ze sobą; jest OK.). Oba zapisały się w directory ALIDRVS2 w katalogu PVR. Ale, ale mamy także dostępne katalogi (oprócz PVR) FILM, ZDJĘCIA, MUZYKA I OPROGRAMOWANIE. Chcemy przenieść z katalogu PVR film fab. do FILM a "coś" do katalogu MUZYKA. Konia z rzędem dla tego kto wie jak to zrobić. Mnie się nie udało. Powie znów ktoś, że się czepiam. Może (wszak w katalogu PVR mogę stworzyć dowolne directory i w ten sposób uporząkować zasoby, mogę podzielić dysk na partycje (wybór partycji na etapie programowania nagrania jest) i porządkować w ten sposó B)), ale dla mnie to poważna niedoróbka. Zmiana nazwy. Brak cyfr arabskich (nie możemy opisać serialu jako odc.1278, a rzymskie będą wyglądały śmiesznie). Polskie litery. Są. Tyle, że np. "ą" i "ł" są wyłącznie duże, ale już "ż" wyłącznie małe. Niedoróbka. Raz zdażyło mi się, że próba zmiany nazwy powodowała każdorazowo reboot systemu.

Nie badałem jeszcze połączeń sieciowych (muszę kupić WiFi). Już się boję.

Reasumując.  Dekoder odbiera programy prawidłowo. Łatwo można stworzyć własną listę. Dla osób ograniczających się tylko do oglądaniam moja ocena (po uwzględnieniu ww. zastrzeżeń) 6 (w 10 stopniowej skali), dla osób bardziej wymagających - 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko to podsumuję, w tym pułapie cenowym nie ma dekodera idealnego, nawet tunery/dekodery za 2k zł mają wady, moim zdaniem jednak nie jest ten dekoder bublem, są różne wersje softu i można pokombinować by znaleść ten najbardziej odpowiedni, co do problemów z transponderami to ostatnio dużo zmian i jak kanały uciekają to reset do fabrycznych i nowe skanowanie, nie mam problemów z kanałami ale instalacja sat na 5+ :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...