Skocz do zawartości

Openbox - seria SX


zuchnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie dane muszą być wpisane w informacji systemowej, konkretnie chodzi mi o najnowszą wersję w modelu Openbox SX9 Combo. Pytam ponieważ zrobiłem przeładowanie systemu i nie działa timeshift a wcześniej nie było takiego problemu ? Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawił Ci się Start TimeShift w opcjach nagrywania? Po przeładowaniu nie powinno się nic zablokować. TimeShift całkiem nie startuje, czy tylko na kodowanych?

 

Co do SX6 - właśnie go dopadłem i jak widzę - wicardd działa, linijka musi być skasowana tak jak napisał @zdf i taką poprawioną wersję załadowałem na serwer, poza tym wywaliłem zbędne pliki z archiwum z pluginami (nie przeszkadzały, ale nie były do niczego potrzebne dla nas), jedną zbędną linijkę z configa (w log-ach była zgłaszana jako nieużywana) oraz poprawiłem w konfiguracji nazwy czytników (zamieniłem górę i dół ze sobą, ale tylko nazwy ;) ) i odpaliłem web interface (port 8081) z włączonym lekkim debugowaniem (w skali 0-3 na 2 dla sekcji dvb i czytników, nie na 1, bo jeśli nie ma żadnych logów, to przynajmniej u mnie web interface się zawiesza, więc lepiej żeby coś złapało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy moduł Polsatu CI+ w gnieździe i karta nc+ w czytniku (bezpośrednio i przez splitter też sprawdziłem, RFLink 100) - to działa, ty masz nc+ w module? Ogólnie znęcałem się naprawdę dość długo, włączałem i wyłączałem, pstrykałem po kanałach, nic złego się u mnie nie zadziało na SX6, wydaje się, że pracuje poprawnie. Oczywiście co innego jest siedzieć kilka godzin i pykać, a co innego korzystać codziennie, ale w trakcie moich prób nic złego mi nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i działają, nawet w tej chwili - aż specjalnie podpiąłem ponownie, aby sprawdzić. To jest na Wicardd, który zaktualizowałem na serwerze wczoraj, pod starym linkiem, więc dla Ciebie TEN

 

Zastanowiło mnie teraz coś innego - te kanały, które wymieniasz, są na jednej częstotliwości. Czy na pewno masz dobry sygnał z anteny? Wgraj ten Wicardd ode mnie, zostaw na chodzie, jak przestanie działać - 2x Info i upewnij się, że masz sygnał - pasek na dole ma być zapełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał mam 90 % , i nic się nie zmieniło nadal wcześniej wymienione kanały po kilku minutach znikają , ja za wszystko obwiniam moduł Polsatu to on blokuje te kanały , przywiozłem i próbowałem tuner na karcie od mojego brata , na sp literze i zawsze ten sam czarny obraz z komunikatem kanał zablokowany .3 karty i efekt taki sam coś z tym moim tunerem nie tak ,więc po świętach nasze drogi się rozchodzą decyzja zapadła i jeszcze raz dziękuje za pomoc i cierpliwość do mnie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w SX6 jeśli jest sam moduł CP CI+ pracuje dobrze ale już z kartami NC+ nie chce.

 

Pisałem również na innym polskim forum w sprawie SX6 i jego poprawności działania to mnie z forum wyrzucono i powiedziano ze leniem jestem bo skonfigurowanie wicardd to kwestia kilku sekund i wszystko działa ale nikt nie chciał pochwalić się poprawnymi logami do wpisania lub plikiem .Odesłano mnie na fora za wschodniej granicy -ale tam raczej rady jak nie legalnie oglądać tv .

Pisałem również do firm które sprzedają te tunery na rynek polski , przesłali mi pliki mcas i zapewniają że musi w 100% współpracować karta nc+ i moduł Polsatu napisali również że jestem 1 pierwszą osobą której nie działa tuner .A firma openbox wgrywa alternatywne oprogramowanie aby wszystko działało na rynku polskim .

 

Wczoraj pożyczyłem moduł z pakietem Familijny max,film hd,sport hd tuner tak jak przy poprzednim module blokuje kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają kartę NC+ (seca) i moduł cam Polsatu ,trochę "zmodyfikowany " wpis w wicardd.conf od Mr. Orbita

 

 

[global]

log_rb_size = 100

log_udp = 192.168.0.100

syslog = 0

debug = 0

 

[webif]

active = 1

port = 8081

debug = 0

 

[dvb]

active = 1

type = stapi

filter = dvb

debug = 2

ecm_info = 0

sdt = 1

auto_update = 1

 

[filter]

active = 1

name = dvb

rule = caid=0100;ident=0,000065,000068;accept #Cyfra+

#rule = caid=0B00;ident=0;accept #tnk,mtv

#rule = caid=0B01;ident=0;accept #smart_hd

rule = caid=1803;ident=0,007001,007101;accept #Cyfrowy Polsat

rule = caid=1861;ident=0;accept #polsat_nowe karty

rule = accept

 

 

 

[reader]

active = 1

name = karta_gora

type = stapi

device = SC1

debug = 2

filter = dvb

 

[reader]

active = 1

name = karta_dol

type = stapi

device = SC0

debug = 2

filter = dvb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja pana Tomka tez blokuje kanały o których wcześniej pisałem

 

Mam pytanie a czy da rade zresetować tuner i wyczyścić go do ustawień fabrycznych? Czy tylko w menu odbiornika? Bo podejrzewam ze mój już syfu nałapał przez moje zmiany ustawień i modyfikację i straszny muł się zaczyna robić i może to jest przyczyna nie działania u mnie tylu kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym użytkownikiem tunera SX 6 -rozumiem ze pan od razu wszystko wiedział!!! ?

Co to znaczy z konkurencji ?

 

Drogi panie jak dam ustawienia fabryczne to tuner się restartuje i po co wgrywać nowy soft ?

Z tego co widzę to pan tez trochę nie w temacie i jakieś dziwne nie działające pliki podrzuca i próbuje udawać mądrego .

 

Proszę w takim razie o pomoc gdyż w moim tunerze po wgraniu wicardd a , nie działaja hbo hd wszystkie , cinema x hd wszystkie ,eurosport hd wszystkie ,tvp sport sd i hd oraz orange sport

Co jest przyczyna nie działania tych kanałów ?

Będę niezmiennie wdzięczny za pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na te pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma pan model ? Tez myślałem o module do nc+ .

Kiedyś miałem opticuma X7 , i 403 swego czasu tez był problem z wspólnym odbiorem cyfry i Polsatu ale wypuszczono kilka nowych softów i zaczęło to działać poprawnie .Zapewne i do sx6 z biegiem czasu ukaże się soft który będzie pomagał w fajnej współpracy nc+ i Polsatu .Na dzień dzisiejszy czy mcas czy wicard tuner nie działa bez zacięć i braków kanału lub z info brak kanału w twojej ofercie .Ja próbowałem 10-tek konfiguracji z 3 kartami nc +,stara cyfra, spliterem ,2 moduły Polsatu i zawsze ten sam problem co wcześniej opisywałem .Nie napotkałem w internecie zbyt wielu osób mówiących o poprawnym działaniu SX6 o SX9 tak .Tu dużo pomógł i nauczył mnie administrator ale i jego plik mi nie pomaga już mam podejrzenia że coś z moim tunerem jest nie tak może coś ze czytnikami nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr13 - same ustawienia fabryczne nie czyszczą, razem z wgraniem softu da to najlepszy efekt, ale nadal pliki wicardd pozostaną - nie przejmowałbym się tym jednak zbytnio - wicardd operuje stale na tych samych dwóch plikach, nawet jak wgrywasz plugin od nowa, to nie dodajesz sobie śmieci - zostają dwa pliki, jeden z nich jest podmieniany. Możesz jeszcze tego spróbować, ale moim zdaniem po prostu trafiłeś na jakąś kombinację pakietów nc+ i Cyfrowego Polsatu, które przy takim poziomie uprawnień, jaki masz na kartach, robią jakiś problem lub niestety Twój egzemplarz ma jakiś nietypowy problem techniczny (choć byłoby to dziwne, bo problem techniczny raczej objawiałby się sprawiedliwie na wszystkich kanałach).

 

Niestety nie widzę możliwości rozwiązania tego problemu u Ciebie - u mnie działa, wszystkie wymienione przez Ciebie kanały u mnie się dekodują, działają cały czas, także po dłuższym oglądaniu, przełączaniu po kanałach (także celowo wybierając takie działające tylko z karty lub tylko z CAM, żeby wymusić na odbiorniku przerzucenie się z dekodowaniem) po wyłączeniu i włączeniu odbiornika itp. Mam też dwa potwierdzenia z SX6, że kombinacja karta nc+ w czytniku i moduł Cyfrowego Polsatu CI+ działa na wicardd wrzuconym przeze mnie wcześniej (soft w odbiorniku 3.01.98, w module wyłączona blokada rodzicielska oraz wyłączone wiadomości CI w odbiorniku). Jak szybko u Ciebie pojawiają się problemy? To się dzieje w trakcie oglądania, czy jak przełączasz po kanałach? Kartę nc+ masz po splitterze, czy prosto w czytniku? Jakie masz pakiety na karcie nc+ i na module CP? Może udałoby się skombinować kartę i moduł z takimi samymi uprawnieniami... Ale to nie szybko.

 

To jest zarazem odpowiedź na pytanie @aro - współpraca zgodnie z moją wiedzą jest poprawna (raczej obawiam się, że 2x CAM będą bardziej problematyczne, ale nie testowałem takiej opcji), @piotr13 wpadł albo na kombinację, która z jakiegoś powodu nie działa albo na walniętą sztukę odbiornika robiącą problemy po czasie - nie wiem... W każdym razie z uwagi na potwierdzenia działania i moje osobiste doświadczenia - wyczerpały mi się pomysły, pliki wstawione przeze mnie są OK.

 

Ogólnie stan jest taki, że na mcas na działanie karty i modułu CAM razem nie ma szans, na wicardd powinno być OK, @piotr13 jest aktualnie jedynym znanym mi przypadkiem, że to nie działa, nikt inny nie zgłosił się do mnie z takim problemem - jeśli ktoś tak jeszcze ma - proszę pisać w wątku. Obawiam się, że może być niezbyt wiele osób - mam sporo znajomych z Openboxami, ale większość ma tylko albo samą kartę nc+ (lub Smart HD+) albo moduł, mało osób ma razem to i to :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pakietyto nc+ comfort+, karta cameleon i moduł polsatu Pakiet Familijny Max HD

, Pakiet Film HD lub moduł z tylko pakietem rodzinnym HD .Na splterze pożyczonym próbowałem .

Jak szybko pojawia się u mnie problem ?

5-10 minut działa , że wszystko jest potem tak jak pisałem brak kanałów . Włączam tuner na cinemax hd oglądam i po 5 minutach wyskakuje czarny obraz kanał kodowany(lub słychać sam głos lub napisy są wyświetlane ) i tyle tak jak by moduł się zainstalował i klapa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13 : Ja również miałem ten sam problem . Do karty cyfry dokupiłem czytnik smargo (czy jakos tak się nazywa0) ,a kartę polsatu do czytnika w tunerku i problem sam się rozwiązał :jupi: .Dodam ,że męczyłem się z tym pół roku i kicha ,zawsze moduł blokował mi pół pakietu z nc+ .Resztę masz na PW :wink: Poprawka tego tunera nie miałem. Mam ten w opisie ,a soft od octagona . Używam oscama- lmodv8 ,być może to ma jakieś znaczenie :? .Na PW moge napisać jak to rozwiązałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...