Skocz do zawartości

Openbox - seria SX


zuchnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może tak na początek napisz dokładnie co chcesz osiągnąć bo z tego co napisałeś ja niestety nie za wiele rozumiem :o

PolarEditOctagon to narzędzie do edycji listy kanałów etc.. a nie do uruchamiania ich :roll:

uruchomiłem kilka programów PolarEditOctagon 10x8 english

Jak to rozumieć ?

Uruchomiłeś kilka kanałów na TV ? czy w jakiś inny sposób ?

Domyślam się się że,

ale każdy z negatywnym skutkiem--failed to load MFC language DLL--code 7e ???

to monit jaki dostajesz przy próbie odpalenia tej aplikacji i tutaj musisz skopiować do głównego katalogu w którym zainstalowana jest aplikacja dwa pliki : PolarEdit1018DEU.dll PolarEdit1DEU.dll oraz PolarEdit1018DEU.dll PolarEdit1DEU.dll i odpalić program w języku angielskim.

 

Taka rada na przyszłość postaraj się o trochę składni w tym co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem lub odpaliłem PEO stosując poprawkę napisaną POPRAWNIE--otworzyć folder: C:\Program Files\PolarEditOctagon10x8 i następnie skopiować (nie

przenosić!) 2 pliki: PolarEdit1018ENU.dll i PolarEdit1018DEU.dll do innej lokalizacji, np.

na pulpit.

Teraz zmienić nazwę pliku PolarEdit1018ENU.dll na PolarEdit1ENU.dll i pliku

PolarEdit1018DEU na PolarEdit1DEU. Następnie przenieść 2 pliki za zmienioną

nazwą z powrotem do folderu: C:\Program Files\PolarEditOctagon10x8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez długi czas miałem ochotę pozbyć się SX6 z powodu nie dopracowanego oprogramowania ale po aktualizacji do wersji software 92 czyli najnowszej na dzisiaj wydaję mi się że dopiero teraz SX6 jest warty tych około 500 zł wydanych za niego plus 39zł za tuner dvb-t media tech mt4171 podpięty do przedniego USB (a działa to zaskakująco dobrze) co czyni go jako tuner na proc STI nawet atrakcyjnym cenowo. Tak więc przeszedłem od stanu wściekłości na SX6 do stanu dużego zadowolenia po aktualizacji oprogramowania do najnowszego. Sygnału już nie traci i inne problemy też wydają się rozwiązane no chyba że coś przeoczyłem to niech mnie ktoś poprawi.

 

A co oto co jeszcze można by chcieć na przyszłość od SX6:

1. możliwość nagrywania z tunera dvb-t podpiętego po USB i możliwość oglądania z niego kiedy nagrywany z tunera sat bo to wydaję się kwestia do rozwiązania przez aktualizację oprogramowania.

2. możliwość oglądania również kanałów w multistream które to wymagają wpisania dodatkowo kodu PLS.

 

Jeszcze chciałem zwrócić uwagę że do SX4 dodawany jest beznadziejny pilot który psuję całą przyjemność z używania tego tunera a i nie wiem czy w SX4 bezproblemowo chodzi DVB-t po USB bo tam są chyba wejscia USB tylko z tyłu więc zanim ktoś kupi SX4 niech to sprawdzi wcześniej żeby nie było rozczarowania. Generalnie bardziej można polecić SX6 od SX4 z wielu względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo na serie SX można spodziewać się jeszcze fajnych pluginów ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czy będzie można wpisać kod PLS zobaczymy to na pewno nie jest prio w przypadku gdy jak sami widzimy są jeszcze mankamenty choć jest o niebo lepiej niż było.

Co do ceny wydaje mi się że i tak nie jest źle. Fajnie prezentuje sie SX9 Combo i tego mam ochotę kupić też zaś SX4 fajny że można ukryć pilot pewnie pasuje od SX6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Helo!

Witam wszystkich w nowym (może pozytywnym roku) :). Dołączając się do tematu posiadam SX9 COmbo od jakiegoś miesiąca i muszę przyznać, ze szału mnie ma. Napisze na wstępie ze pisze to na podstawie jednej usługi z jakiej korzystam czyli karty CI+ od UPC. W temacie SAT podejrzewam, sądzac po parametrach jest lepiej. Co do softu jest duzo błedów, dość czesto sie wiesza jest to nowy sprzet i wiele musza jeszcze dopracowac. Liczylem na mozliwosc nagrywania jednego kanalu a ogladania drugiego, ale nie da sie podobno jest to ograniczenie karty CI+, duzo aplikacji Internet TV itp sie wykłada mam soft XXXXX.93 czyli najnowszy poprawiona obsluge YOUTUBE, a raczej naprawiono bo wczesniej wogole nie dzialala. NIe wiem czy tylko ja tak mam ale zauwazylem ze jak chce wlaczyc film jakis dluzszy np powyzej 20 min z yt itp, dostaje informacje "this video cannot by played", a krótkie filmiki leca, jako odtwarzacz multimedialny porazka, brak podstawowych funkcji, przewijanie, wybór txt, sciezki dzwiekowej, lubi sie zawiesic pomaga restart. OCZYWISCIE PISZE TO NA PODSTAWIE WLASNYCH DOŚWIADCZEŃ, i rozumiem ze nie jest to typowy odtwarzacz multimedialny typu Xtreamer itp. Tylko dekoder sat, dvb-t/c. W temacie dekoderów sat dopiero raczkuje, zamierzam sie nim troche pobawic, konstrukcja zwarta, latwo sie montuje dysk hdd (500GB 7200rpm, dziala bez zajakniecia) nagrany material da sie ciagnac po sieci z dekodera. Jezeli ktos ma jakies pyt, chetnie odpowiem i spróbuje. Jako ciekawostka dodam ze dekoder podczas uruchomienia i braku inicjalizacji skanowania kanałów czy to sat, dvb-t/c (przeszukania, zapisania listy) zawsze po wylaczeniu uruchamia sie jak wyciagniety z pudelka, nawet jak sie zapisze ustawienia, po wylaczeniu czy to safe, standby, zawsze chce, jezyk, godzina, dodatkowe apk, itp, myslalem ze jest [beep]niety rom, ze nie zapisuje, ale musi byc to powiazane z softem i skanowaniem kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł UPC jest jednostrumieniowy - oglądanie jednego i nagrywanie czegoś innego nie wchodzi z grę. Co więcej - ponieważ UPC oferuje moduły CI+, to jest w stanie (jeśli zechcą) całkiem blokować nagrywanie wybranych treści.

YouTube - samo YouTube blokuje wybrane materiały, najczęściej teledyski VEVO, dotyczy to różnych odbiorników satelitarnych, nie tylko OpenBox'a. Zapewne dałoby się to ominąć programowo w oprogramowaniu przez twórców software, gdyż często odtwarzacze multimedialne takich ograniczeń nie mają, ale jednak wśród producentów odbiorników nikt nie ryzykuje zatargu z Google :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sciaganie filmow z yt na dysk z teoretycznego punktu widzenia jest mozliwe, wystarczyło by znalesc paczke z yt downloadera tylko pod linuxa, i przerobic pod soft, napewno jest torrent downloader na ten dekoder, wiec cos da sie tylko pytanie czy jest sens, bardziej interesowala mnie rozbudowana funkcja odtwarzacza xvid, mov, mkv, itp. Ogolnie wszystko mam w sieci (NAS) i nieźle sobie radzi, chodzi mi o szybkosc, bo funkcje porażka. czyta pliki mkv po 23GB, z dzwiekiem czasami cos wydziwia ale to kwestia kodeków. Myslalem czy nie da sie cos pokonbinowac z ta karta UPC bo jest karta CI+ i w niej jest jeszcze jedna karta, jak wlozylem ja w czytnik (sama) to wyswietla ze niemoze odczytac karty, troche dziwne zagranie ze strony UPC bo na dekoderach od nich normalnie mozna nagrywac nawet 3 kanaly jednoczesnie....i nie robi im to roznicy. Kanaly niekodowane dzialaja, mozna sprawdzic na funkcji PIP, jak nagrywam np Discovery i chce przelaczyc nastepne info na ekranie "kanal zakodowany". PS. Jesli ktos chce kozystac z tego dekodera w UPC koniecznie trzeba wylaczyc w opcjach karty CI+ informacje sieciowe, bo jak przelacza sie kanaly i trafi sie na taki ktory nie mamy w pakiecie dekoder głupieje na minute, nic nie da sie zrobic, tak jakby sie z czyms laczyl, nie dziala nic, zaden przycisk. PS2. :) Probowalem nagrywać kazdy kanal, od C+ po HBO leci wszystko wiec chyba nic nie blokuja. Co moge z obserwacji powiedziec na plus, to jakosc kanałów, wczesniej mialem Kaona PVR i ten sam kanal wyglada zupełnie inaczej, z korzyścią dla openboxa oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Karta NC+ i modułu CI+ CP nie działają razem w tym tunerze blokują się kanały nawet których nie ma u konkurencji.

Czy ktoś mógł by dać link lub wstawić plugina i opisać jak to wszystko poustawiać aby działał ten tuner w pełni sprawnie?

Dziękujemy za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie zostało już nakreślone w tym wątku kilka stron wstecz - domyślny plugin Mcas odpowiadający za czytnik kart nie jest doskonały. Wyszła jego nowa wersja z 20 stycznia br., ale nie wiem, czy coś poprawia (jest podlinkowana w jednym z moich starszych postów). Sugerowanym rozwiązaniem była wymiana tej wtyczki na wicardd. Ostatnie wydanie to bodajże 1.18, dla modeli SX opisane jako wicardd-sh4-pti5, z 24 sierpnia 2014. Niestety dodatek wymaga konfiguracji, nie siedziałem nad tym, nie miałem na razie czasu. Zamierzam to wybadać, ale jestem zawalony robotą do 30 marca i nie ma szans, żebym na to zerknął szybciej. Jeśli potrzebujesz rozwiązania na już, to niestety musisz się rozejrzeć po sieci, popytać na innych forach, na satclub.pl jest kilku posiadaczy, może coś podpowiedzą.

 

Czysty dodatek bez lewych elementów jest do pobrania tu (forum wymaga rejestracji): http://openboxfan.com/index.php/topic,8 ... #msg114632 ale obawiam się, że bez configa nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam łopatologicznie w tunerze mają być włączone wicardd i mcas jednocześnie ?? jak mają być włączone ? Jak skonfigurować wicarda i gdzie się to robi .Mam czas mogę się pobawić bo nie mam innego wyjścia gdyż częste zawieszanie się tego tunera i brak połowy kanałów i ciągłe gadanie żony co za gu...o kupiłeś już mnie wykańcza a sprzedawca zapewniał ze wszystko pięknie i płynnie będzie chodziło a tu .....skucha ale mam nadzieje ze znajdzie się jakaś dobra dusza która naprowadzi nas legalnie oglądających do miłego korzystania z tego tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - Mcas odinstaluj całkiem (najpierw zatrzymaj, następnie wyłącz autostart i wtedy odinstaluj):

- zielonym zatrzymasz Mcas

- czerwonym zmień typ startu na Ręczny

- żółtym odinstaluj Mclient i Mcas

 

Wicardd konfigurujesz przez ustawienia w pliku /var/etc/wicardd.conf - to plik tekstowy, możesz go nawet edytować w Notatniku. (dostęp do FTP na IP odbiornika, login root, u mnie bez hasła).

 

Spróbowałem Ci na szybko coś zmajstrować, ale nie mam jak sprawdzić. Jeśli jesteś twardzielem, to ściągnij to: download/openbox/wicardd_test.zip

Po wypakowaniu /plugins do katalogu głównego pendrive podepnij do tunera, wykryje wtyczkę, bodajże klawisz czerwony odpali aktualizację, po czym tuner się zrestartuje.

Po restarcie wejdź w /plugins, zmieć start Wicardd na Auto (czerwony) i odpal go (zielony).

 

Powodzenia i daj znać ;)

 

EDIT: To jest TYLKO pod SX9 Combo i tylko pod kartę nc+ w czytniku (moduł w gniazdach CAM obojętny) - żeby była jasność. Zalecam aktualny soft (3.01.98).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem w tym miejscu

 

Wicardd konfigurujesz przez ustawienia w pliku /var/etc/wicardd.conf - to plik tekstowy, możesz go nawet edytować w Notatniku. (dostęp do FTP na IP odbiornika, login root, u mnie bez hasła).

login i root w pliku czy w tunerze wpisuje ?

 

Wiccard zainstalowany ale karty nc+ nie widzi -kanał kodowany

 

przepraszam za tak banalne pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicardd po zainstalowaniu uruchomiłeś jak pisałem? Karta umieszczona w czytniku kontaktami w dół? Próbowałeś jeszcze restartować odbiornik (pamiętaj, żeby ustawić wicardd na start automatyczny - bo inaczej po restarcie wtyczka Ci się nie włączy sama)

 

Co do wicardd.conf, to chodziło mi o to, że żeby się do niego dostać - musisz wejść na odbiornik klientem FTP i aby to zrobić - w kliencie FTP łączysz się na adres IP odbiornika, wpisujesz jako login: root, a pole hasło zostawiasz puste. Po wejśiu na FTP szukasz tego katalogu i pliku, ściągasz go, otwierasz w Notatniku i możesz go edytować. Po wszystkim wgrywasz zmieniony plik (najlepiej - wyłączyć wicardd, wgrać poprawiony plik, włączyć wicardd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś idzie zabawa z tym tunerem

zastanawia mnie czy po usb nie łatwiej ? i szybciej tez można edytować i podmienić pliki ? czy się mylę

z tego co czytam i przeglądam rożne strony to ten tuner jest fajny ale chyba nie do legalnego oglądania ?

a tak dla ciekawości pytałem dziś 3 sprzedawców tych tunerów i w pierś się biją ze musi działać ten tuner polsat z NC+i nie widzą przeciw wskazań w zakupie tego tunera , a jeden pan powiedział żebym przywrócił ustawienia fabryczne i musi działać .

Szkoda tylko że wiersze trzeba umieć pisać by telewizję oglądać ?

Powalczę z nim jeszcze kilka dni i chyba trzeba będzie go sprzedać bo abonament płacę a nie oglądam i przeraza nie przyszłość tego tunera jak co nowe kanały będzie go trzeba znowu definiować ?

Dziwi mnie ze nigdzie nie ma pliku polskiego pod polskich dostawców tv ?

Chyba zły zakup zrobiłem bo legalnie chciałem oglądać .trzeba było zostać przy poczciwym opticumie X7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po USB jest trudniej, bo tak naprawdę to musiałoby to wyglądać tak, że edytujesz wicardd.conf z katalogu plugins/etc i po edycji wgrywasz cały plugin od nowa (możliwe, że najpierw trzeba byłoby przynajmniej zatrzymać stary, a może nawet go odinstalować, bo nie mam pojęcia, czy pliki by się podmieniły). Po FTP jest to robić naprawdę o wiele wygodniej.

 

Ale - upewnij się, że wszystko zrobiłeś jak podałem, bo dostałem potwierdzenie od znajomego z tym odbiornikiem, że ten wicardd, który ja wrzuciłem wyżej działa z SX9 Combo (na najnowszym sofcie 3.01.98) i (podobno) nie trzeba przy nim nic edytować. Znajomy zrobił tak jak pisałem - zatrzymał Mcas, wyłączył jego autostart, odinstalował go i Mcas client, zainstalował Wicardd, odpalił go i ustawił na autostart i to wszystko - karta nc+ u niego zaskoczyła (i to pod splitterem), nie gryzie się z modułem Polsatu. Czyli dodatek jest sprawdzony i jest OK, bez edycji czegokolwiek, najwyraźniej udało mi się w ciemno to ustawić jak trzeba, może ew. da się coś tam dopieścić, ale ogólnie - ma działać. Sam to sprawdzę jak uwolnię się od bieżących obowiązków.

 

Tuner jest też fajny do legalnego oglądania, ale bez wątpienia w Rosji i na Ukrainie jednak głównie wszelkie kombinacje są robione w celu podglądania na lewo.

 

Nie bardzo rozumiem - "polskiego pliku" - masz na myśli listę kanałów? Nikt nie zmajstrował, pozostaje wyszukiwać kanały samemu. Natomiast jeśli masz na myśli działanie czytnika i gryzienie się z modułem, to jeśli uda Ci się odpalić Wicardd, to w przyszłości już nic przy tym nie będziesz musiał raczej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...