Skocz do zawartości

Openbox - seria SX


zuchnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej przedstawiam parę uwag po pierwszych testach Openboxa SX9 combo.

Sprawdziłem działanie hbbtv na polskich kanałach dvb-t i funkcja ta działa, nie wiem czy wszystkie opcje działają bo nie miałem jeszcze na to czasu ale w przyszłości postaram się to sprawdzić, w każdym bądź razie działa hbbtv z tvp i z eska, polotv.

Można jednocześnie nagrywać coś np. z satelity (miałem włożony moduł CP ten stary) i oglądać z DVB-T. Działa wtedy także PIP. Niestety moduł CP nie pozwolił mi na oglądanie innego kanału z CP nawet z tego samego tp. Oczywiście kanał mogę wybrać ale pojawia się komunikat program zakodowany. Podczas nagrywania inne tp są wyszarzone i nie da się żadnego kanału z nich wybrać. Podo bna sprawa jest jak nagrywamyy z DVB-T - można wybrać tylko kanały z muxu z którego aktualnie nagrywamy.\

Po wgraniu pluginu mcas można korzystać z czytników kart, ja na razie sprawdziłem tylko kartę tnk sd i działa. Jedyny problem który zauważyłem to coś jakby priorytet modułu nad kartą w czytniku np. jeżeli mamy na karcie w czytniku wykupiony dostęp do tvn24 a w module pakiet mini z CP to moduł blokował mi ten kanał dopuki nie wysunąłem go ze slotu - może to kiedyś będzie poprawione.

Działa również sharing - ja korzystałem z pluginu xcam ([beep]). Kanały przełączają się szybciej niż na module CI.

Nie zdążyłem jeszcze przetestować blindscanu i niskich sr, jak ktoś poda jakiś przykładowy tp z zakresu 1W - 19,2 E to sprawdzę na dniach.

A i jeszcze jedno można nagrywać dwa programy jednocześnie np. jeden z dvb-t a drugi z satki.

Fajne jest to że można do odbiornika zamontować dysk 2,5", w komplecie są cztery śróbki i blaszka kontrująca trzymająca dysk.

Testowałem na oprogramowaniu v 3,0,1,74.

 

PS. jak ktoś ma jakieś sugestie lub pytania to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WilkuTVSAT możesz porównać czułośc głowicy DVB-T z jakimś innym odbiornikiem? z pewnościa masz dostęp do jakiś słabych nadajników.

Co do blind scanu zerknij czy odbiera niskie sr poniżej 1000. Myślę że dysponujesz dostępem do nietypowych pozycji, chyba że Mr. Orbita znajdzie czas na testy. Seria SX daje sobie radę z sr nawet poniżej 300 tak więc liczę że i tutaj producent stanął na wysokości zadania. Przypuszczam że to po prostu to samo co SX6 z dołożoną naziemną głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do dvb-t to mam tylko jakąś zwykłą antenę siatkową i około 18 km. od pkin i trochę więcej do raszyna, nie ma problemu z odbiorem trzech muxów.

Niskiego SR na razie nie mogę sprawdzić ponieważ od dłuższego czasu nie korygowałem ustawień obrotnicy i jak sprawdzałem parę serwisów to nic mi się nie udało odebrać. Ale stawiam że to jest problem mojej obrotnicy - 7 lat nie była korygowana.

Zresztą jak miałem SX6 była taka sama sytuacja.

Na sofcie v3.0.1.74 udało mi się uruchomić hbbtv na tvp i nawet vod działał - oczywiście na dvbt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może spróbujcie pobawić się z wicardd zamiast MCAS. Kłopotem może być jedynie cam CI+ oraz wicardd ale przy zwykłym CI powinno wszystko grać tylko kwestia poprawnej konfiguracji. Wicardd to coś tak jak oscam dla modelu SX9 została skompilowana specjalna wersja tego pluginu (ten od SX4/SX6 nie działa).

W przypadku mcas problem ten dotyczył chyba wszystkich odbiorników stajni Fortisa z tego co pamiętam na Octagonie 1018 i 1028P miałem dokładnie ten sam problem ze współpracą CP(cam) i karty nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważyłem że mój Openbox SX9Combo co parę włączeń zalicza zwiechę systemu tzn. nie pozostaje nic innego jak tylko wyłącznik ztyłu, żadne naciskanie przycisków nie pomaga, na wyświetlaczu wyświetlane jest RUN. Czasami także zdarza się że rano nie mogę włączyć wogóle odbiornika bądź to z pilota bądź z przycisku na przednim panelu, pali się tylko czerwona dioda LED i także trzeba użyć przełącznika z tyłu. Dzieje siętak zarówno z podpiętym hdd jak i bez niego.

I teraz zastanawiam się czy jest to jakiś błąd software który może być kiedyś rozwiązany czy probrem z hardware.

Proszę ewentualnych innych użytkowników o opinie czy także zaobserwowali takie zjawisko zawieszania się sprzętu, czy osoby posiadające SX6 także mają tą przypadłość?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wicardd to nie mcas i wymaga konfiguracji (wicardd. conf). Samo wgranie pluginu nic nie daje należy "pokazać" mu jaką kartę posiadmy w czytniku zdefiniować CAID etc... można zlecić jakie kanały ma dekodowac z karty a jakich nie.

 

Niestety wszytsko to wymaga trochę wolnego czasu aby to ładnie zgrać ale efekt jest zadowalający. MCAS jest szybki ale jak widać nie jest to rozwiązanie w pełni satysfakcjujace jeśli korzystamy z karty i modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dla zainteresowanych napiszę, że ostatnio przetestowałem działanie Openboxa SX9 combo z cyfrowymi kanałami kablowymi (Vectra).

Przed zeskanowaniem kanałów trzeba się upewnić jakie symbolrate i jaki parametr QUAM wykorzystuje dana kablówka, bo w może się okazać że bez zmiany tych parametrów odbiornik nie znajdzie wogóle kanałów.

W moim przypadku konieczna była korekta symbol rate i dopiero wtedy odbiornik wyszukał kanały cyfrowe. Wszystkie niezakodowane kanały Vectry były prawidłowo uruchamiane, oczywiście kanałów kodowanych nie mogłem sprawdzić ponieważ miałem do dyspozycji tylko kartę conax tejże kablówki z przypisanym do niej dedykowanym sprzętem.

Postaram się w najbliższych tygodniach sprawdzić działanie innej kablówki która udostępnia moduły CI z kartami (UPC).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wicardd to nie mcas i wymaga konfiguracji (wicardd. conf). Samo wgranie pluginu nic nie daje należy "pokazać" mu jaką kartę posiadmy w czytniku zdefiniować CAID etc... można zlecić jakie kanały ma dekodowac z karty a jakich nie.

 

Niestety wszytsko to wymaga trochę wolnego czasu aby to ładnie zgrać ale efekt jest zadowalający. MCAS jest szybki ale jak widać nie jest to rozwiązanie w pełni satysfakcjujace jeśli korzystamy z karty i modułu.

 

A możesz konkretnie podać co wpisać w (wicardd. conf) żeby tunek widział karte nc+ żeby na niektórych kanałach dekodował z karty a nie z modułu i żeby [piractwo - regulamin]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej irytuje podczas współpracy z przełącznikiem diseqC "martwy moment" po włączeniu odbiornika :/

Trzeba odczekać dłuższą chwilę na sygnał ewentualnie zrobić reboot trwa to naprawdę nie długo ale jednak trochę to irytujące cała reszta jest w porządku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiele odbiorników sat nie do każdego wkładam kartę nc+.

Kanał Mezzo nie jest moim ulubionym nie wiem czy w ogóle zatrzymałęm się na nim choć na chwilę na pewno nie mam go na liście kanłów i czy jest w moim pakiecie nc+.

Openboxa SX6 używam do DX z czystej ciekawośći sprawdziłem tylko pluginy typu mcas, wicardd etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...