Skocz do zawartości

CryptoBox 652HD Combo – uwagi, sugestie itp.


Fotodetektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tp. SatLink, Arqiva i GlobeCast w ogóle nie ma EPG dla polskich kanałów. Na innych transponderach EPG jest nadawane z różną szybkością - zależne od nadawców. Dekodery Cyfrowego Polsatu pobierają to po swojemu z głównego transpondera operatora, także dla stacji z innych częstotliwości. Dekodery niededykowane tego nie robią z dwóch powodów: Cyfrowy Polsat nadaje EPG dla swoich dekoderów w swoim formacie, dotychczas nierozgryzionym, a dodatkowo - odbiorniki są nie tylko dla Cyfrowego Polsatu i nie tylko na Polskę, więc ustawienie transpondera Cyfrowego Polsatu (gdyby wiedziano jak to transmitują) przeszkadzałoby innym klientom. Dekodery niededykowane przeważnie starają się ciągnąć EPG z bieżącej częstotliwości, a jeśli danych tam nie ma, to mogą uzupełniać informacjami z innych transponderów (np. sporo danych leci tam, gdzie jest Orange sport), ale nie wiem na ile sobie z tym radzi CryptoBox, różne modele radzą sobie z tym w różnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w końcu ktoś mi wytłumaczył o co biega z wyświetlaniem EPG. :)

Stoję teraz przed dylematem czy oddać sprzęt (mam czas do środy), czy zostawić, bo poza wymienionym problemem reszta jest ok, szczególnie cena.

Jest na rynku jakiś sprzęt potrafiący lepiej poradzić sobie z EPG, a obsługujący moduł CP CI+ w granicach do max 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie ustawioną rozdzielczość tunera po HDMI ?, jak u siebie ustawiam 1080P 50Hz obraz czasem drga, jak na 1080i 50Hz już mniej ale czasem lekko podskoczy, przy 720P nie widzę tego efektu. Czy też tak macie ewentualnie czy jest jakieś rozwiązanie żeby nie było tego efektu przy 1080i 50Hz

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem dekoder CryptoBox 652 i zacząłem się nim trochę bawić, aktualizacja oprogramowania i wyszukiwanie kanałów dla nc+. Kanały mi wyszukało niestety nie wszystkie i nie do końca w takiej kolejności jak być powinny. Pobrałem program do edycji listy kanałów, poprzestawiałem tak jak trzeba, ale niestety kanały które utworzyłem nie działają (wszystkie zakodowane). Wszystko przejrzałem kilka razy i wygląda, że jest tak jak trzeba oprócz PMT którego nie mam jak wpisać w tym edytorze. Ma ktoś pomysł jak uruchomić dodane kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ma tak doskonały edytor kanałów że nie ma sensu korzystać z programu do edycji list, dlatego warto poświęcić trochę czasu i przeprowadzić własną instalację programów , ja korzystam z tego wykazu: http://pl.kingofsat.net/pack-ncplus.php

Przy szybkim strojeniu są błędy w częstotliwościach transponderów o czym pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość , wybierasz transponder otwiera się lista domyślna, jeżeli na liście nie ma interesującego Cię transpondera wciskasz edycję i wpisujesz ręcznie częstotliwość transpondera , polaryzacje, symbol rate i fec. Wyszukane kanały zapisują się na liście „wszystkie kanały” , przechodząc do edycji kanałów ulubionych w prosty sposób dodajesz do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie TP nie znajduje mi interesujacych mnie programow... np na 10834.00V nie dodaje mi BBC HD (chociaz go znajduje) na 11334.00H nie znajduje Sci-fi channnel. Dlatego chcialbym te kanaly dodac recznie ale nie wiem jak to zrobic, Dekoder nie ma takiej mozliwosci (chyba) a w edytorze na kompie cos mi nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę kupić ten tuner ale opinie są jak widzę różne. Czy jest w nim opcja wyszukiwania każdego transpondera pojedyńczo i potem zaznaczenie dowolnego kanału na listę?

 

 

Kupiłem parę dni temu w/w tuner i obraz OK (wiadomo kanały z większym bitrate lepiej się ogląda) . Początki użytkowania >> wymaga przyzwyczajenia w jego obsłudze. Da się go polubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...