Skocz do zawartości

Jakie mamy telefony?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mamy telefony?

Od trzech sezonów w Plusie, mamy dwie abonamentowe Nokie 6300 :D (oczywiście są to już ich drugie nowe egzemplarze) ale na czwarty sezon przymierzamy się do Nokii 515.

Trochę nie przekonuje w nich dual sim i wyczytane w internecie problemy z tym związane.

Ale tak po prawdzie najchętniej wzięlibyśmy Nokie 6700, ale już jest niedostępna a te które są na portalach aukcyjnych to albo mocno zmęczone albo import z azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie też dołączyć do dyskusji. Ja używam iPhone'a 5 od 1,5 roku. Tak to już jest jak przyzwyczai się człowiek do płynnej pracy telefonu. W 2008r. kupiłem iPhone'a 3G no i mi się spodobał system, 2 lata później jak wszedł iPhone 4 zdecydowałem się wybrać flagowca na Androidzie tj. Samsunga Galaxy S, który okazał się działać po 6m-cach wolniej od ponad 2 letniego iPhone'a 3G no i wtedy zapadła u mnie ostateczna decyzja wymiany na iPhone'a 4 a później wybór był dla mnie oczywisty iPhone 5. Za pół roku zobaczymy czy wybór padnie na iPhone 6 czy może zdecyduje się zrobić drugie podejście do Androida tj. Samsung Galaxy S5, HTC One M8 (One 2014) lub Xperia Z2 lub może coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@extor, jeżeli wciągnęły Cię japcokowe klimaty, to już jesteś zgubiony na wieki. :)

 

Ta pozorna łatwizna iOS-ów i OSX-ów, kompletnie ubezwłasnowolnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Noo, myślę, że mam go za krótko, żeby coś więcej powiedzieć. :roll:

Mam go od ubiegłego czwartku. Jak na razie, spisuje się znakomicie. :) Powgrywałem już do niego trochę aplikacji i wszystko hula. :) To mój pierwszy telefon z Androidem. Poprzednio używałem Nokii z Symbianem, który już umarł. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rownież samsunga s5. Powiem Wam szczerze, ze jak na flagowca du...y nie urywa. Miałem Smarty z każdym Osem. Teraz przesiadalem sie z iPhone 5s i to wlasnie jego zamieniłem na samsunga. Okrojony i zamknięty swiat jaki oferuję Apple wystarczy mi na iPadzie. Na andku mam większa swobodę. Generalnie zmiana na + tylko ta plastikowosc i ta "aluminiowa" ramka z boku telefonu chyba będzie elementem z którego po kilku msc użytkowania zejdzie farba. Mam wersje white bo taką chciałem, jednak black ma fajniejsze plecki, takie ogumowane.

Edit: póki co s5 nie da sie zrootowac nie nabijając flagi knox i tym samym nie tracąc gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Boogi, a kto bogatemu zabroni? ;)

No nikt. ;)

Ale mimo wszystko ja chyba nawet gdyby mnie było stać, to nie kupowałbym takiego telefonu, a właściwie zwyczajne określenie "telefon" jakoś tutaj nie pasuje. Ja tam na start swojej przygody z Androidem miałem chinola Huawei U8500, który teraz robi u mamy za kartę Wi-Fi. Obecnie posiadam Szajsunga Galaxy Ace 1 z najnowszą oficjalną wersją 2.3.6 i to mnie zadowala. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Prawdziwa przygoda z Andkiem zaczyna się dopiero po jego zrootowaniu. Dopiero wtedy możemy powiedzieć, że nasza przygoda z tym systemem jest mocna.

Mocna pod jakim względem, mocnych wrażeń przy czytaniu rachunku od operatora?

 

Rootowanie, to dopiero pierwszy krok, a powinien on być dokonany świadomie i dopiero po dokładnym poznaniu systemu, bo inaczej najczęściej daje się w ten sposób tylko pełny dostęp do urządzenia różnej maści cwaniaczkom, poprzez podejrzane oprogramowanie, którego na kilogramy w sklepie google.

 

Jak ktoś jest zielony, to absolutnie odradzam rootowanie telefonu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Samsung Galaxy S5 kupiony w polskiej sieci Orange również ma soft niebrandowany. Nie ma w nim żadnych animacji startowych z Orange, żadnych ikonek, żadnych aplikacji z Orange itp. Telefon ten, w przeciwieństwie do wielu innych modeli sprzedawanych przez Orange, nie posiada również blokady SIM-Lock. :) Pudełko od tego Samsunga jest także oryginalne, a nie te takie czarne, z logo Orange. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pieter2295, oczywiście że lepiej kupić telefon w sklepie, zamiast w salonie u operatora, ale to nie rozwiązuje panowania nad systemem.

Niebrandowane oprogramowanie, nie posiada tylko dodatków od operatora, ale nie daje żadnych możliwości w głęboką ingerencję w system, która potrzebna jest do względnie dobrego zabezpieczenia urządzenia.

Niestety do takiej ingerencji, trzeba system zrootować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka "niezamulającego" Androida za ok 600-700 zł, to polecam Motorolę Moto G.

 

Użytkuję ten telefon od pół roku i stwierdzam, że nieźle dobrane bebechy + brak jakiejkolwiek nakładki + wzorowa optymalizacja KitKata + IPS 1280x720 z GG3 robią swoje i korzystanie z tego telefonu to czysta przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...